Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

Katechizm - znicz

Chaos - 2008-12-10, 08:26
Temat postu: znicz
Pierwszego i drugiego listopada zapalamy znicze na grobach naszych bliskich zmar³ych.Rozumiem,¿e po to aby "o¶wiecic" im mroki czy¶ca i pomóc szybciej doj¶c do Boga(czy ¶wieczka ma,a¿ tak± moc :roll: :?: )Ale nie rozumiem dlaczego pod krzy¿em stawiamy setki zniczy?Czy Jezus tego potrzebuje?
kuboleo - 2008-12-10, 23:57

Znicze pod krzy¿em maj± "o¶wietliæ mroki czy¶æca" naszym bliskim zmar³ym, na których grobach byæ w tym czasie nie mo¿emy (przynajmniej tak to rozumiem).
Chaos - 2008-12-11, 06:25

Chodzi mi o ten du¿y krzy¿ z Panem Jezusem.Czy Jezusowi potrzeba zniczy?Przecie¿ On nie jest w czy¶cu.
Ks. Krzysztof - 2008-12-11, 15:02

A ja zawsze my¶la³em ¿e zapalony znicz jest symbolem wiary w zmartwychwstanie wiary w ¿ycie wieczne , wiary ¿e ten kto¶ kto le¿y w grobie ¿yje gdzie¶ tam, gdzie¶ tam jest, ¿e nie znikn±³, a pod du¿ym krzy¿em stawia siê znicz dla tych do których na grób nie mo¿emy pojechaæ - tak my¶la³em nie wiem czy to prawda.
Chaos - 2008-12-12, 08:49

Na religii tego chyba nie uczyli :roll: Nie pamiêtam w ka¿dym razie :-?
kuboleo - 2008-12-12, 15:30

Ks. Krzysztof napisa³/a:
A ja zawsze my¶la³em ¿e zapalony znicz jest symbolem wiary w zmartwychwstanie wiary w ¿ycie wieczne , wiary ¿e ten kto¶ kto le¿y w grobie ¿yje gdzie¶ tam, gdzie¶ tam jest, ¿e nie znikn±³, a pod du¿ym krzy¿em stawia siê znicz dla tych do których na grób nie mo¿emy pojechaæ - tak my¶la³em nie wiem czy to prawda.


W seminarium chyba te¿ nie :->


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group