Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

¯ycie Parafii - Nieaktualizowane og³oszenia parafialne

Andy - 2010-11-23, 07:51
Temat postu: Nieaktualizowane og³oszenia parafialne
Przykro, ¿e nikomu z Wielebnych nie chce siê ju¿ aktualizowaæ strony internetowej parafii. Rozumiem, ¿e jest to forma protestu przeciwko czemu¶. Jest to jednak tak¿e wyraz lekcewa¿enia parafian i mentalno¶ci "ksi±dz od 7 do 15". Szkoda... :-( :-( :-(
Ks. Krzysztof - 2010-11-27, 11:18

My¶lê ¿e wpis troszkê niesprawiedliwy, ale PRZEPRASZAM!!!
Stefan - 2010-11-27, 23:11
Temat postu: ???
Czy ja mam przewidzenia, czy na stronie naszej parafii, w dziale Og³oszenia, s± og³oszenia z Parafia Podwy¿szenia Krzy¿a ¶w. w Pokoju?!
www.parafiapokoj.pl :-D :roll:

Ks. Krzysztof - 2010-11-28, 16:17

To nie przewidzenia - pojawi³ siê b³±d, ju¿ nad tym pracujemy.
Stefan - 2011-01-06, 20:38

Ks. Krzysztof napisa³/a:
My¶lê ¿e wpis troszkê niesprawiedliwy, ale PRZEPRASZAM!!!

;-) :?: ;-)

Stefan - 2011-02-07, 22:08

Ks. Krzysztof napisa³/a:
My¶lê ¿e wpis troszkê niesprawiedliwy, ale PRZEPRASZAM!!!

:-/ :?: :-/ :-(

figlarka - 2011-02-08, 21:07

Czsem ciê¿ko jest wszystko zrobiæ na czas.Ksiê¿a te¿ maj± ró¿ne sprawy niedotycz±ce tylko parafii,ale swojego ¿ycia prywatnego.Te¿ s± lud¼mi i te¿ maj± swoje problemy.
Uwa¿am,¿e wyj¶cie z tez± o lekcewazeniu parafian jest bardzo pszesadzona.Nasi ksiê¿a i tak bardzo interesuj± siê sprawami i parafianmai,organizuj± wiele wyjazdów tak samo dla starszych jak i dla m³odzie¿y,a zawsze jest okres gorszy,w którym rekonwalescencja i cisza jest wa¿na.Wtedy trzeba odpocz±æ...Mo¿e warto uwa¿aæ na s³owa,bo s³owa czasem bardzo rani±,a my nie wiemy jaki jest prawdziwy powód zaleg³o¶ci w aktualno¶ciach.l

Stefan - 2011-02-08, 22:38

Ju¿ w innym wpisie zauwa¿y³em, ¿e ksi±dz Krzysztof nie musi i nie powinien wszystko sam robiæ! Jest wiele rozwi±zañ problemu, wystarczy je znale¼æ.
W naszej parafii jest trzech ksiê¿y wikarych. Stron± dodatkowo zajmuj± siê, poza ksiêdzem Krzysztofem, jeszcze trzy osoby.
Zeskanowanie "Dobrej Nowiny", która dostêpna jest ju¿ w sobotê po po³udniu (na wieczorn± Mszê ¶w.) oraz wyodrêbnienie z niej "Og³oszeñ" mo¿e zaj±æ raptem 10 minut. Wstawienie na stronê kolejne 5 minut. Raptem 15 minut.
Raptem 15 minut pomiêdzy sobotnim popo³udniem, a powiedzmy wieczorem w poniedzia³ek, ¿eby by³y na naszej stronie parafialnej umieszczone w miarê przyzwoitym terminie. Mo¿e warto pomy¶leæ o poszukaniu pomocy w¶ród marianek, starszych ministrantów lub lektorów. W tym przypadku chodzi³oby tylko o zamieszczanie na czas "Dobrej Nowiny" i "Og³oszeñ".
Wiem, ¿e na "Dobr± Nowinê" i "Og³oszenia" czekaj± ci, którzy mieszkaj± poza Ko¼lem (szczególnie przebywaj±cy za granic±) i bywaj±cy w naszej parafii od czasu do czasu.
Je¿eli ju¿ tê nasz± stronê mamy, to niech bêdzie ona przynajmniej aktualna.
Bo aktywno¶æ 156 u¿ytkowników jest, poza kilkoma osobami, ... niewidoczna (chcia³em u¿yæ ³adnego s³owa, a nie dosadnego). :oops: :lol:

x. S³awek - 2011-02-19, 09:49
Temat postu: Re: Nieaktualizowane og³oszenia parafialne
Andy napisa³/a:
Przykro, ¿e nikomu z Wielebnych nie chce siê ju¿ aktualizowaæ strony internetowej parafii. Rozumiem, ¿e jest to forma protestu przeciwko czemu¶. Jest to jednak tak¿e wyraz lekcewa¿enia parafian i mentalno¶ci "ksi±dz od 7 do 15". Szkoda... :-( :-( :-(
Nie mo¿na powiedzieæ nikomu z Wielebnych siê nie chce, na stronie mo¿na odnale¼æ odpowiedz... np. w dziale ró¿no¶ci (czyt. redakcja).
Jak w koñcu uda³o mi zalogowaæ tutaj to polecam stronê www.nasza-wiara.pl/kozle

Stefan - 2011-02-19, 17:28

Ksiê¿e S³awku, mówimy (piszemy) o dwóch ró¿nych sprawach.
Strona "Naszej Wiary" jest nam znana, ale s± tam tylko zak³adki do wspólnot parafialnych, a nie ma tego wszystkiego, co mamy na NASZEJ stronie parafialnej (w³±cznie z Dobr± Nowin± i Og³oszeniami parafialnymi).
Czê¶æ z nas, zarejestrowanych tu u¿ytkowników, nie nale¿y do Marianek, Ministrantów, nie jest m³odzie¿± (choæ duchem czuj±cy siê m³odo), nie jest Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii ¦wiêtej z Ko¼la.
Szkoda, ¿e NASZA strona parafialna "umiera" z bardzo prostego, nie wymagaj±cego wysi³ku i nak³adów, powodu. A moim zdaniem pomaga³a wielu z nas zrozumieæ rzeczy, o których by³o tyle dyskusji, sporów. Pozwala³a nam mówiæ o sprawach naszych parafialnych, przeczytaæ warto¶ciowe pozycje, ogl±dn±æ sfilmowane utwory, pos³uchaæ nagrañ.
Ja osobi¶cie czujê siê zdo³owany, bo zachwala³em NASZ¡ stronê wszystkim obecnym i by³ym mieszkañcom Ko¼la, a ju¿ od jakiego¶ czasu przyjmujê ich s³uszne uwagi o nieaktualizowanych zak³adkach. Przykro, szkoda. :cry: :-( :oops:

x. S³awek - 2011-02-20, 00:08

ja te¿ ubolewam ale nie mogê nic z tym zrobiæ, jak napisa³em wy¿ej. Dlatego zosta³a mi nw gdzie mogê co¶ zadzia³aæ... i próbuje zachêcaæ do tego portalu na ró¿ne sposoby.
Stefan - 2011-05-04, 12:59

Fantastycznie!
Aktualne strony parafialne - a nie zatrzymane w po³owie Wielkiego Postu!
Aktualne Og³oszenia parafialne.
W Galerii zdjêæ tegoroczne zdjêcia Grobu Pana Jezusa w naszych ko¶cio³ach. Zdjêcia z tegorocznej Pierwszej Komunii ¦wiêtej.
Aktualno¶ci po¶wiêcone beatyfikacji Ojca ¦wiêtego Jana Paw³a II.
W aktualno¶ciach wzmianka o liturgicznej uroczysto¶ci NMP Królowej Polski przypadaj±cej 3 maja.
Pobieralnia uzupe³niona Dobr± Nowin±.
Do pos³uchania utwór w wykonaniu Scholi ¶piewaj±cej na mszach „m³odzie¿owych” w ko¶ciele Wniebowziêcia NMP.
Na Forum wrze dyskusja.

I ….. obudzi³em siê. :-( :cry: :-(

Stefan - 2012-12-06, 20:11

Ciekawy jestem, czy Ksi±dz Proboszcz zagl±da na to nasze „martwe” Forum?
Przyda³aby siê jaka¶ reanimacja, bo nied³ugo po otwarciu naszej strony parafialnej bêdziemy widzieæ jakie¶ pajêczyny i zbutwienia.
Pozdrawiam wszystkich smutnych i zawiedzionych. :cry: :-(

figlarka - 2012-12-21, 22:30

Forum tworzymy my,forumowicz, wiêc mo¿e warto aby¶my to my siê postarali je¶li ono dla nas umiera i by¶my to my je rozwijali, a nie zastanawiali siê czy ksiê¿a to widz±. nie wszystko nale¿y do nich. My jako parafianie jeste¶my bardzo wa¿n± czê¶ci± tego Ko¶cio³a. O tym nikt z nas nie mo¿e zapomnieæ.
A korzystaj±c z okazji ¿yczê wszystkim dobrych i spokojnych ¶wi±t. Niech ma³y Jezus ka¿dego dnia rodzi siê w waszych sercach :)

Andy - 2013-01-05, 17:49

Nasza figlarka jest pobo¿niejsza ni¿ Papie¿ i zawsze poddana Ko¶cio³owi. Nie my¶li nawet o odst±pieniu o krok od tego, co powinno siê podobaæ ks. biskupowi i ks. proboszczowi. Niewiele jest takich osób i dlatego ka¿da cenna!
Stefan - 2013-01-06, 19:58

No i masz babo placek, jak mo¿na kogo¶ poprzeæ, jak oboje interlokutorzy maj± racjê.
Forum, to dyskusja miêdzy nami, zarejestrowanymi u¿ytkownikami. Poza ogólnymi has³ami, stworzonymi przez Administratora, to my sami tworzymy tematy i …
No w³a¶nie, powinni¶my oczekiwaæ, ¿e kilkana¶cie osób wypowie siê, sprowokuje do wypowiedzi, pochwa³y czy krytyki omawianego tematu. Oczekujemy tak¿e, ¿e w sprawach dotycz±cych Parafii, Wiary i Ko¶cio³a czy Naszego miejsca w Ko¶ciele WSPOMOG¡ nas NASI kap³ani.
I po raz kolejny podkre¶lam, ¿e nie oczekujê zabierania g³osu przez ksiêdza S³awomira, który odpowiada za „tre¶æ” na Forum i za aktualizacje strony parafialnej.
Oczekujê zabierania g³osu przez naszych Pasterzy. I to tylko w sprawach, w których sami nie dajemy sobie rady. Przecie¿ nie pozjadali¶my wszystkich m±dro¶ci i rozumów. Zaproponowanie przez którego¶ z ksiê¿y tematu dyskusji i pomoc w jego rozwijaniu, mo¿e byæ skutecznym narzêdziem w znalezieniu tematu niedzielnego „kazania” zwanego homili±.
Ale jak zawsze, trzeba chcieæ chcieæ (jak powiada klasyk).

Andy - 2013-01-06, 20:19

Nasi kap³ani nie zabior± g³osu przed proboszczem. A proboszcz nie czyta forum lub nie chce siê wypowiedzieæ na nim. W obu przypadkach jest to dziwne.
Andy - 2013-05-03, 08:21
Temat postu: Nova monachomachia
Ja rozumiem, Pobo¿ni Ojcowie, ¿e jest walka na plebanii i nowa monachomachia dzieje siê na naszych oczach, ale jednak og³oszenia parafialne mo¿na by aktualizowaæ od czasu do czasu. Chcê sprawdziæ, kiedy s± Msze ¶w. 3 maja, a tam rozk³ad jazdy z 21 kwietnia... No hañba po prostu!

O zakoñczenie wojny Wikusiów z Probim - prosimy Ciê, Panie....

orlando - 2013-06-08, 17:36

Z tego, co s³yszê wojna zakoñczona.
Andy - 2013-06-08, 17:49

Mam przeciwne zdanie na ten temat. Ale fakt jest faktem, proboszcz odchodzi. Wed³ug mnie to dobrze. Tutaj potrzebny cz³owiek nieco innego pokroju.
sen - 2013-06-13, 14:01
Temat postu: Re: Nova monachomachia
Andy napisa³/a:
Ja rozumiem, Pobo¿ni Ojcowie, ¿e jest walka na plebanii i nowa monachomachia dzieje siê na naszych oczach, ale jednak og³oszenia parafialne mo¿na by aktualizowaæ od czasu do czasu. Chcê sprawdziæ, kiedy s± Msze ¶w. 3 maja, a tam rozk³ad jazdy z 21 kwietnia... No hañba po prostu!

O zakoñczenie wojny Wikusiów z Probim - prosimy Ciê, Panie....


CUD, prawd± jest co pisze Andy powy¿ej, dzisiaj w archiwyum og³oszeñ parafialnych zauwa¿y³am og³oszenia których nie by³o wcze¶niej :oops: , te¿ mnie interesowa³ 3 maja i wtedy go nie by³o :oops:

Andy - 2013-06-13, 14:11

To by³o pewnie jedno z pól bezlitosnej walki wikusiów z probim. I vice versa, oczywi¶cie. Teraz jest ju¿ po wojnie i mo¿e og³oszenia siê poka¿±. Ale nie postawi³bym za to funta k³aków, szczerze mówi±c....
sen - 2013-07-21, 15:13

Halo, tu niczemu niewinni parafianie ;-) , czy jest szansa na bie¿±ce aktualizowanie og³oszeñ :?: , Proboszcza nie ma, wiêc nie ma (chyba :?: ) ju¿ powodu do toczenia wojny podjazdowej, gdyby ktokolwiek z nas tak wykonywa³ swoje obowi±zki w pracy to dawno zosta³by klientem PUP
Stefan - 2013-07-23, 19:14

Mo¿e nastêpny wikary, opiekuj±cy siê stron± www naszej parafii, da siê przekonaæ do argumentu, ¿e przynajmniej „Og³oszenia parafialne” MUSZ¡ byæ aktualizowano w ka¿dym tygodniu przez ca³y rok, bo od Boga wakacji nie ma.
Szczególnie w okresie wakacji i wszelkich dni ¶wi±tecznych i ferii przyje¿d¿aj± nasi dawni parafianie zza granicy lub wracaj± na te dni odpoczynku nasi parafianie pracuj±cy i ucz±cy siê poza Ko¼lem.
„Dobra Nowina” najczê¶ciej w tygodniu jest niedostêpna, a dostêpno¶æ jej na naszej stronie u³atwi udzia³ w Mszach ¦w. i uroczysto¶ciach przyjezdnym.
Przypominam, ¿e ju¿ proponowa³em, aby drugi ksi±dz wikary lub inna zaufana osoba mog³y umieszczaæ w zastêpstwie „Og³oszenia” na bie¿±co.
http://www.opoka.org.pl/b...08_wakacje.html
:mrgreen:

orlando - 2013-07-27, 18:16

sen napisa³/a:
Halo, tu niczemu niewinni parafianie ;-) , czy jest szansa na bie¿±ce aktualizowanie og³oszeñ :?: , Proboszcza nie ma, wiêc nie ma (chyba :?: ) ju¿ powodu do toczenia wojny podjazdowej, gdyby ktokolwiek z nas tak wykonywa³ swoje obowi±zki w pracy to dawno zosta³by klientem PUP


No w³a¶nie, niczemu niewinni parafianie nie mog± siê nawet wyspowiadaæ :-( . Dzi¶ mia³a byæ spowied¼ o godzinie 17. W ko¶ciele by³a masa ludzi, zabrak³o niestety ksiêdza. Na nas te¿ siê wszyscy obrazili? Smutne to wszystko. Dobrze, ¿e s± inne ko¶cio³y w K-K.

Stefan - 2013-10-20, 14:46

Szkoda, ¿e nie nast±pi³a reaktywacja naszego forum, mimo zmian w¶ród ksiê¿y.
Brakuje na przyk³ad informacji w „Aktualno¶ciach” i zdjêæ z naszych uroczysto¶ci i procesji. Tym bardziej, ¿e nasza strona parafialna odwiedzana jest tak¿e przez by³ych i obecnych parafian przebywaj±cych za granic±.
Ci±g³± bol±czk± s± ca³y czas „Og³oszenia”, ukazuj±ce siê z opó¼nieniem i brak w „Pobieralni” naszej „Dobrej Nowiny” (tak¿e ze wskazaniem na potrzeby by³ych i obecnych parafian przebywaj±cych za granic±).
By³y wcze¶niej sk³adane ró¿ne propozycje, aby temu zaradziæ. Ale po obietnicach sk³adanych przez poprzednich wikarych efektu poprawy do dzisiaj nie mamy.
:cry: :-(

Andy - 2013-10-25, 10:50

Ponoæ Proboszcz interesuje siê forum. Ja tego specjalnie nie widzê, ale mo¿e tak jest.
Stefan - 2014-06-27, 13:09

Z Og³oszeniami wszystko po staremu, bo albo z opó¼nieniem, albo ich wcale nie ma.
Natomiast o intencjach mszalnych (w ramach Dobrej Nowiny), to ju¿ tylko wspomnienia pozosta³y.
¯al w sercu, gdy ogl±da siê strony internetowe parafii, nawet z naszego Dekanatu, uzupe³niane aktualnymi galeriami zdjêciowymi i notatkami o wydarzeniach ich dotycz±cymi. A u nas na Forum najwy¿ej kilka osób w miesi±cu siê wypowiada.

proboszcz - 2014-07-19, 09:55

Proszê "zagl±dn±æ" do archiwum og³oszeñ, tam wszystko jest. Struktura strony jest taka, ¿e widaæ ostatnie wiadomo¶ci. Z uwagi na wakacje, og³oszenia zosta³y dodane szybciej, ale niestety trzeba je zobaczyæ w archiwum.
Zaleg³e zdjêcia te¿ siê kiedy¶ pojawi±.

Stefan - 2014-07-19, 11:49

Szanowny ksiê¿e Proboszczu!
Proszê popatrzeæ na datê mojego poprzedniego wpisu.
Mój wpis dotyczy³ zdarzeñ sprzed 27 czerwca!
Cieszê siê, a przypuszczam, ¿e wywo³a ona tak¿e rado¶æ naszych parafian przebywaj±cych poza granicami naszej parafii i kraju, z informacji o pojawieniu siê w przysz³o¶ci zdjêæ z ¿ycia naszej Wspólnoty. :-D
Szczê¶æ Bo¿e.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group