Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

Porozmawiajmy - Nasz Kościół w niebezpieczeństwie?

Stefan - 2013-10-13, 20:08
Temat postu: Nasz Kościół w niebezpieczeństwie?
Każda dyskusja jest potrzebna i ma sens, szczególnie ta o błądzeniu owieczek naszego Kościoła Chrystusowego. Nie jest to robienie afer, a uciekanie od tematu argumentem „Zwłaszcza, że co jak co, ale nasza parafia potrzebuje teraz przede wszystkim spokoju.”, jest niebezpieczne właśnie dla naszego księdza Proboszcza i jego pomocników w pracy duszpasterskiej, a naszych księży Wikarych. Teraz już ksiądz Proboszcz wie, że ma problem z „lokalnym kościołem otwartym”. Za chwilę będą stawiane Mu propozycje zmian w życiu parafialnym, wygodne dla „kościoła otwartego”, a niezgodne z Prawem Kanonicznym.
Odczuł to już ks. Iwańczuk, gdy niektórzy rodzice dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św., ponad wszystko postawili fakt rezerwacji lokali gastronomicznych na ucztowanie w tym dniu świątecznym ich dzieci. A uroczystość I Komunii Św. zamieniła się w targowisko próżności! Czy takie ma być świadectwo wiary rodziny chrześcijańskiej przekazywane naszym dzieciom?!

Dlatego przenoszę tę dyskusję tutaj, abyśmy mogli dawać i potwierdzać Świadectwo naszej Wiary .
To, o czym ja piszę, to nie tylko moje zdanie, ale milionów katolików w Polsce.
Zaczynamy się bać, że przez „kościół otwarty” zostaniemy drugą Francją i tylko czekać na ustawę o związkach jednopłciowych, wykluczenie religii ze szkół, bezkarne zabijanie dzieci (nie tylko tych poczętych, ale i tych urodzonych, przeszkadzających w karierach ich rodziców), obowiązkowe umieszczenie lewackiej ideologii gender-totalitaryzmu w życiu społecznym i zniszczenie rodziny.
Niektórzy mniemają, że „kościół otwarty” jest idącym z duchem czasu. I bardzo chcą tę wizję zrealizować. Gabriel Keith Chesterton zauważył jednak pewien problem: Kościół nie może iść z duchem czasów – z tego prostego powodu, że duch czasów donikąd nie idzie!
„To nie Kościół ma się dostosowywać do współczesnych obyczajów i zasad. Po to Pan Bóg go założył, aby głosił ludziom Jego Wolę. Aby powiedział im, jak dojść do Zbawienia. Kościół nie może tego zarzucić na rzecz mówienia ludziom tego, co chcieliby usłyszeć.”