Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

K±cik malkontenta - Re: roraty

orlando - 2013-12-02, 23:38
Temat postu: Re: roraty
Zaczê³y siê roraty i powraca odwieczny problem: „ostra jazda” gimnazjalistów w kaplicy Matki Boskiej z Ko¼la. Zastanawia mnie, czy naprawdê musimy udawaæ, ¿e nic siê nie dzieje? Ch³opaki bawi³y siê przednio, choæ i tak bywa³o gorzej. By³am jedyn± osob±, która zwróci³a im uwagê. Oczywi¶cie, mo¿na usi±¶æ w innym miejscu. Mo¿e jednak kto¶ ma pomys³, co z tym zrobiæ?
Stefan - 2013-12-05, 18:19

Chcia³bym dodaæ pro¶bê rodziców i dziadków, ¿eby nasi Ksiê¿a mieli na uwadze wiek i wytrzyma³o¶æ niektórych uczestników Mszy ¦w. roratniej.
Maluszki, szczególnie te ¿³obkowe i przedszkolne, pod koniec Mszy ¦w. s± w stanie totalnego zmêczenia. My¶lê tu o czasie trwania Rorat. Ma³e dzieci s± w stanie wytrzymaæ od 45 minut do najwy¿ej godziny w miarê skupione i wyciszone.
Za to atmosfera Rorat stworzona przez naszych Ksiê¿y jest wspania³a.
Bóg zap³aæ.

A zachowanie gimnazjalistów w czasie Mszy ¦wiêtej i innych nabo¿eñstw jest niepoprawne od wielu lat. Mo¿e katecheci zajêliby siê tym problemem i omówili to z m³odzie¿± na lekcjach religii?!

Andy - 2013-12-06, 07:26

Popieram. Na roraty nie chodzê, bo to mnie przerasta. Jest to jak atak dzikich ludów. Nie mam mocy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group