Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Otwarty przez: ABu
2009-01-30, 01:42
Krucjata dobra czy z³a?
Autor Wiadomo¶æ
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-01-01, 14:07   

Widzisz „szatanie”,
znowu agresja z twojej strony, a moje argumenty, poparte cytatami z Pisma ¦wiêtego, dotycz±ce Sakramentu Pojednania, pozosta³y bez odpowiedzi (Wys³any: 2008-12-30, 22:15).
To samo dotyczy moich spostrze¿eñ na temat obrazów i figur (Wys³any: 2008-12-31, 13:07).

Skopiowa³e¶ (zreszt± czyni to tak¿e „Anio³ymous”, zwracaj±c siê do ksiêdza Krzysztofa) :
Mt 23:9. Nikogo te¿ na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie. (sprzeczne z nauk± ko¶cio³a...),

a w Ksiêdze Wyj¶cia mamy :
Ksiêga Wyj¶cia 20:12 Czcij ojca twego i matkê twoj±, aby¶ d³ugo ¿y³ na ziemi, któr± Pan, Bóg twój, da tobie.
Ksiêga Wyj¶cia 21:17 Kto by z³orzeczy³ ojcu albo matce, winien byæ ukarany ¶mierci±.

Które s³owa s± wa¿niejsze, te z Pisma ¦wiêtego, czy te ¶w. Mateusza ?


„Anio³ymous”,
Znowu nie rozumiesz. Czy ja piszê o b³êdach, czy o rozumieniu tre¶ci Pisma ¦wiêtego, rozumieniu tre¶ci „Bogurodzicy” ?

M.in. cytujesz : ostatnie przykazanie wed³ug Biblii brzmi:
Wj 20:17
Nie bêdziesz po¿±da³ domu bli¼niego twego. Nie bêdziesz po¿±da³ ¿ony bli¼niego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wo³u, ani jego os³a, ani ¿adnej rzeczy, która nale¿y do bli¼niego twego.

Czy zauwa¿y³e¶, ¿e w przykazaniu tym ¿ona bli¼niego twego jest wymieniana na równi z niewolnikiem, wo³em, os³em i rzecz± ?

W jednym z ostatnich swoich postów (Wys³any: Wczoraj 16:50) piszesz m.in. :
…Ale nie rozprawi³ siê niestety dowodami tylko mieczami, stosami, ogniem, smo³±, olejem.
Dlatego hmmm... nie spali mnie ksi±dz na stosie ;D... w dzisiejszych czasach
A czytamy :
Ksiêga Wyj¶cia 22:17 Nie pozwolisz ¿yæ czarownicy.
Zreszt± Ksiêga Wyj¶cia jest pe³na nakazów zabijania, okaleczania, odp³acania siê.
Czy mamy przestrzegaæ nakazów tam zawartych ?

Póki co udowadniacie, ¿e z wami dyskusja nie ma ¿adnego sensu, o czym napisa³em wcze¶niej.
Za to zachowujecie siê jak typowe sieciowe trolle maniakalne.
Czy¿ mam odpowiedzieæ, ¿e wy za¶miecacie ca³e forum ?
_________________

 
     
Anio³ymous 

Wiek: 33
Do³±czy³: 28 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2009-01-01, 15:32   

Cytat:
Które s³owa s± wa¿niejsze, te z Pisma ¦wiêtego, czy te ¶w. Mateusza ?

:shock: Stefanie powiedz ze to pytanie to jaki¶ ¿art... Powiem ci ciekawostke i¿ Ewangelia Mateusza nale¿y do Pisma ¦wiêtego.

NA ¦WIÊTEGO OJCA
„¦wiêtym ciê zwaæ nie mogê, ojcem siê nie wstydzê
Kiedy, wielki kap³anie, syny twoje widzê”.
Jan Kochanowski — poeta

Kochanowski w XVIw wiedzia³ ze jest ró¿nica miêdzy ojcem ¶wiêtym a ojcem cielesnym... ;D
czy naprawde to jest takie trudne?
W przykazaniach Bóg mówi o ojcu cielesnym. Zas w Mateusza jest mowa o ojcu ¦wiêtym... który jest jeden... a jest nim nasz Bóg

Cytat:
Czy zauwa¿y³e¶, ¿e w przykazaniu tym ¿ona bli¼niego twego jest wymieniana na równi z niewolnikiem, wo³em, os³em i rzecz± ?

Ju¿ wiem dlaczego mówisz ¿e Biblii nie mo¿na interpretowaæ i ze tylko ksiê¿a maj± tak± moc, otó¿ Stefanie pomoge ci:
W ka¿dym przykazaniu mamy zawarty jaki¶ grzech którego mamy siê strzec... w ostatnim (jako ca³o¶ci) jest to grzech porz±dania. Dlatego wszystko jest oddzielone s³owem "ani"... nie ma tu mowy o stawianiu na równi :)... wiêc ca³e to przykazanie brzmi sensownie tylko w ca³o¶ci.

Tym bardziej ¿e jawnie mamy podany werset z brakuj±cym przykazaniem ;D... i jest on dla was co najmniej bardzo nie wygodny.

Wj 20:4-5
4. Nie bêdziesz czyni³ ¿adnej rze¼by ani ¿adnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemi±!
5. Nie bêdziesz oddawa³ im pok³onu i nie bêdziesz im s³u¿y³, poniewa¿ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze wystêpek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia wzglêdem tych, którzy Mnie nienawidz±.
(BT)

Cytat:
W jednym z ostatnich swoich postów (Wys³any: Wczoraj 16:50) piszesz m.in. :
…Ale nie rozprawi³ siê niestety dowodami tylko mieczami, stosami, ogniem, smo³±, olejem.
Dlatego hmmm... nie spali mnie ksi±dz na stosie ;D... w dzisiejszych czasach
A czytamy :
Ksiêga Wyj¶cia 22:17 Nie pozwolisz ¿yæ czarownicy.


Po pierwsze mamy przestrzegaæ przykazañ gdzie masz zawarte nie zabijaj. To nam Bóg ka¿e. Czarownica jest to kobieta która obcuje z Demonami. A nie dziewczyny które takowymi nazywali¶cie i palili¶cie na stosie.

No i pytanie. Jan Hus by³ czarownic±? Bo chcia³ wam wytkn±æ b³êdy? Giordano Bruno? Oni te¿ byli czarownicami?

Cytat:
Zreszt± Ksiêga Wyj¶cia jest pe³na nakazów zabijania, okaleczania, odp³acania siê.

Wersety prosze, wersety.


Cytat:
Za to zachowujecie siê jak typowe sieciowe trolle maniakalne.


Ale¿ drogi Stefanie? Dlaczego obrzucasz mnie wyzwiskami? :) a nie uciszysz dowodami... naprawdê mam ochotê przyj¶æ na ³ono ko¶cio³a katolickiego... je¶li tylko mi w tym pomo¿esz... narazie siê niestety o¶mieszasz takimi stwierdzeniami :( w stosunku do tyle lat m³odszego, nie maj±c do tego powodu.

STOP AGRESJI NA FORUM PARAFIALNYM :idea:
_________________
£k 20:46-47
46. Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie, którzy z upodobaniem chodz± w pow³óczystych szatach, lubi± pozdrowienia na rynku, pierwsze krzes³a w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
(BT)
 
     
Anio³ymous 

Wiek: 33
Do³±czy³: 28 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2009-01-01, 15:46   

a co do celibatu... skoro po¶wiêcili¶cie siê tak Bogu, a jednak wci±¿ s± ofiary wykorzystywania seksualnego to proponuje kastrowaæ ka¿dego ksiêdza... wtedy wszystko bêdZie wporz±dku... daje taki pomys³... ksi±dz mo¿e siê zwróciæ z t± pro¶b± do instatncji wy¿szych :)

I drugi wniosek... dostosujecie wkoñcu ko¶ció³ do Biblii a nie Bibliê do ko¶cio³a.
_________________
£k 20:46-47
46. Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie, którzy z upodobaniem chodz± w pow³óczystych szatach, lubi± pozdrowienia na rynku, pierwsze krzes³a w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
(BT)
 
     
szatan

Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2009-01-01, 16:34   

Laik, faryzeusz, m³ody czlowiek szukaj±cy zaczepki... Oraz najnowsze okre¶lenie 'sieciowe trolle maniakalne'. Kto mieczem wojuje od miecza ginie.

Pozdrawiam.
_________________
Marek 1:7-11 - Paradoksem by³o by gdyby Jezus siê ochrzci³ i w tym samym momencie mówi³ do siebie z nieba "Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodzi³ sam na siebie w formie ducha ¶wiêtego...
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-01-01, 16:42   

„Anio³ymous”

Oczywi¶ci, mia³em napisaæ Pisma ¦wiêtego Starego Testamentu.

Nie mam ochoty ¿artowaæ i moje pytania na pewno nie s± ¿artobliwe. Uwa¿asz siê za my¶l±cego, zacznij analizowaæ, co ja przez to chcia³em powiedzieæ. Choæ uwa¿am, ¿e wyrazi³em siê jasno i bez kontekstów.

Ucz siê tak¿e pilnie jêzyka polskiego. Twoje uwagi o s³owie „ani” ¶wiadcz± o tobie.
ani to spójnik wspó³rzêdny - nie stawiamy przed nim przecinka np. Nie by³ w Pary¿u ani w Londynie. Przed spójnikiem powtórzonym przecinek stawiamy, np. Nie by³ ani w Pary¿u, ani w Londynie. PRZECINEK - S³ownik poprawnej polszczyzny

Piszesz : wersety proszê, wersety. Czy¿ nie znasz Starego Testamentu i Ksiêgi Wyj¶cia, ¿e muszê ci kopiowaæ tekst ?
Zajrzyj sobie i poczytaj Ksiêga Wyj¶cia 21:1 do 23:33 .


Ju¿ wcze¶niej napisa³em – wiêcej pokory. I nie nastawiaj siê na „nie, bo nie”. Ws³uchuj siê w innych. Mo¿e te¿ maj± co¶ do powiedzenia i mo¿e maj± jednak racjê. Bibli¶ci spêdzaj± nad analiz± Pisma ¦wiêtego nieraz ca³e swoje ¿ycie i umieraj± ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e nie wiedz± wszystkiego. A ty od kilku, kilkunastu miesiêcy czytasz Bibliê i chcesz byæ lepszy od nich. Zacznij pozytywnie nastawiaæ siê do ¶wiata i ludzi, a nie szukaæ sposobów na stwierdzenie : „Ale mu dowali³em, ale go zatka³o, ma ukoñczone studia, a nie potrafi mnie przekonaæ, nie ma argumentów”.


A ju¿ na pewno nie u¿ywam wyzwisk w stosunku do ciebie. Wystarczy napisaæ w wyszukiwarce „sieciowe trolle maniakalne” i zrozumiesz o czym napisa³em.
_________________

 
     
Anio³ymous 

Wiek: 33
Do³±czy³: 28 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2009-01-01, 17:32   

Stefan napisa³/a:
„Anio³ymous”
Zacznij pozytywnie nastawiaæ siê do ¶wiata i ludzi, a nie szukaæ sposobów na stwierdzenie : „Ale mu dowali³em, ale go zatka³o, ma ukoñczone studia, a nie potrafi mnie przekonaæ, nie ma argumentów”.


Troll – zwykle wielkie, têpe, powolne, brutalne stworzenie fantastyczne unikaj±ce s³oñca (encyklopedia)
Rozumiem Stefanie ¿e potrafisz odnosiæ siê gorzej i to s³owo przesta³o byæ wyzwiskiem.

Twoje argumenty Stefanie ze s³owem ani do mnie nie przemawiaj±. Poniewa¿ nie wyt³umaczaj± braku w dekalogu ko¶cielnym przykazania które znajduje siê w Biblii... a je¶li twoja wiedza z Jêzyka Polskiego jest tak dobra, to pragnê zauwa¿yæ ¿e ostatnie przykazanie nie ma wogóle poprawnej formy gramatycznej.

Ale ¿yczê wszystkim skrzêtnego stosowania siê do zasady: Ani ¿adnej rzeczy która jego jest.

A co do tego ¿e Bóg rzeczywi¶cie chcia³ aby¶my nie rze¼bili sobie nic na podobieñstwo jego mamy dowód w wersetach:

Dz 17:29
29. Bêd±c wiêc z rodu Bo¿ego, nie powinni¶my s±dziæ, ¿e Bóstwo jest podobne do z³ota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu r±k i my¶li cz³owieka.
(BT)


5 Moj¿eszowa 4:19-29
19. Gdy podniesiesz oczy ku niebu i ujrzysz s³oñce, ksiê¿yc i gwiazdy, i wszystkie zastêpy niebios, oby¶ nie pozwoli³ siê zwie¶æ, nie oddawa³ im pok³onu i nie s³u¿y³, bo Pan, Bóg twój, przydzieli³ je wszystkim narodom pod niebem.
23. Strze¿cie siê, by¶cie nie zapomnieli przymierza Pana, Boga waszego, które zawar³ z wami, i nie uczynili sobie wyobra¿enia w rze¼bie tego wszystkiego, co wam zabroni³ Pan, Bóg wasz.
26. biorê dzi¶ niebo i ziemiê przeciwko wam na ¶wiadków, ¿e prêdko zostaniecie wytraceni z powierzchni ziemi, do której idziecie przez Jordan, aby j± posi±¶æ. Nied³ugo bawiæ bêdziecie na niej, gdy¿ na pewno zostanie wytêpieni.
28. Bêdziecie tam s³u¿yli bogom obcym: dzie³om r±k ludzkich z drzewa i z kamienia, które nie widz±, nie s³ysz±, nie jedz± i nie czuj±.
29. Wtedy bêdziecie szukali Pana, Boga waszego, i znajdziecie Go, je¿eli bêdziecie do Niego d±¿yli z ca³ego serca i z ca³ej duszy.

Mt 4:10
10. Na to odrzek³ mu Jezus: Id¼ precz, szatanie! Jest bowiem napisane: Panu, Bogu swemu, bêdziesz oddawa³ pok³on i Jemu samemu s³u¿yæ bêdziesz.
(BT)

Mt 19:17
17. Odpowiedzia³ mu: Dlaczego Mnie pytasz o dobro? Jeden tylko jest Dobry. A je¶li chcesz osi±gn±æ ¿ycie, zachowaj przykazania.
(BT)

[color=green]
Apokalipsa ¶w.Jana 22 r od 18do 19w.
" Co do mnie to ¶wiadczê ka¿demu,który s³ucha ¶lów proroctwa tej ksiêgi.
Je¶li kto do³o¿y co do nich,do³ozy Mu Bóg plag opisanych w tej ksiêdze.
A je¶li kto¶ UJMIE co¶ ze s³ów proroctwa tej ksiêgi ,ujmie Bóg z dzia³a jeg drzewa ¿ywota i ze ¶wiêtego miasta,opisanych w tej ksiêdzie"


Tak¿e ten kto zbeszcze¶ci³ s³owo Bo¿e poniesie zas³u¿ona kare przez boga.
Katechizm koscio³a katolickeigo zmieni³ dekalog zlekcewa¿y³ s³owo Bo¿e. 2 przykazanie usuneli a 9 podzielili na dwa czyli zrobili z niego 9 i 10.
Dzi¶ du¿o ludzi nie liczy siê ze s³owem Bo¿ym. Bardziej s³uchaj± nauk ludzkich niezgodnych z bibli± a Bo¿± nauk± pogardzaj±.

[/color]

Cytat:
Bibli¶ci spêdzaj± nad analiz± Pisma ¦wiêtego nieraz ca³e swoje ¿ycie i umieraj± ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e nie wiedz± wszystkiego. A ty od kilku, kilkunastu miesiêcy czytasz Bibliê i chcesz byæ lepszy od nich.

Czytam równie¿ dzie³a tych którzy niestety sp³oneli na stosie, oddaj±c ca³e ¿ycie Bogu i rzeczywi¶cie spêdzili je na Analizowaniu Pisma ¦wiêtego, i wiedzieli¶cie ¿e zniszcz± ca³y wasz ustrój tymi argumentami, dlatego boicie siê ich jak ognia :)
_________________
£k 20:46-47
46. Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie, którzy z upodobaniem chodz± w pow³óczystych szatach, lubi± pozdrowienia na rynku, pierwsze krzes³a w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
(BT)
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-01-01, 19:55   

Muszê zapytaæ, choæ mog³em pozostawiæ twoje z³o¶liwo¶ci samemu sobie. Czy ty naprawdê jeste¶ taki „têpy”, czy dalej piszesz tylko po to, ¿eby udowadniaæ jaki¶ ty „m±dry”.

Trollowanie (trolling) – antyspo³eczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi siê dyskusje.
TROLL MANIAKALNY (antilocalisatora propirata).
Gatunek ten jest wyj±tkowo niebezpieczny, po pierwsze ze wzglêdu na swoj± agresjê, któr± przewy¿sza inne trolle, po drugie ze wzglêdu na zdolno¶æ do niemal natychmiastowej regeneracji (raz ubity troll maniakalny rych³o wraca na grupê), a po trzecie ze wzglêdu na przywi±zanie do hase³, których zdecydowa³ siê "broniæ". … i dalej …Jakakolwiek polemika z wybranym zdaniem jest podeptaniem imienia trolla. …”
Je¿eli w taki sam sposób traktujesz czytanie Pisma ¦wiêtego, to rzeczywi¶cie nic z tego nie wyniesiesz.

S³owo „ani” jest spójnikiem (spójnik — wyraz ³±cz±cy dwa zdania, równowa¿niki zdañ lub wyra¿enia w jedno zdanie z³o¿one lub wyra¿enie z³o¿one).
A przecie¿ to ty napisa³e¶ tê bzdurê : „…W ka¿dym przykazaniu mamy zawarty jaki¶ grzech którego mamy siê strzec... w ostatnim (jako ca³o¶ci) jest to grzech porz±dania. Dlatego wszystko jest oddzielone s³owem "ani"... nie ma tu mowy o stawianiu na równi :)... wiêc ca³e to przykazanie brzmi sensownie tylko w ca³o¶ci. …”.

I znowu oczywi¶cie sprytnie uciek³e¶ od odpowiedzi na moje stwierdzenie :

„Piszesz : wersety proszê, wersety. Czy¿ nie znasz Starego Testamentu i Ksiêgi Wyj¶cia, ¿e muszê ci kopiowaæ tekst ?
Zajrzyj sobie i poczytaj Ksiêga Wyj¶cia 21:1 do 23:33 .”

My¶lê, ¿e musisz poszukaæ sobie innych forów, bo przy swojej uparto¶ci i maniakalnym okazywaniu pozornej wiedzy, nie jeste¶ przyswajalny.
_________________

 
     
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2009-01-01, 20:22   

Panie i Panowie, widzê, ¿e dyskusja nabiera coraz wiêkszych rumieñców, ale zanim zaczniemy siê nawzajem ok³adaæ piê¶ciami proponujê kilka dni przerwy na och³oniêcie. Teraz temat zamykam, a za kilka dni, jak tylko emocje nieco opadn± otworzê go znowu. Poza tym spróbujê go nieco wyczy¶ciæ i wydzieliæ w±tki nie zwi±zane z tematem - my¶lê, ¿e wtedy ³atwiej bêdzie dyskutowaæ.

Pozdrawiam
ABu
 
 
     
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2009-01-30, 01:43   

Temat odblokowujê, mam nadziejê, ¿e emocje opad³y. Niestety, z porz±dków nici - trochê mnie ostatnio robota przycisnê³a, st±d do¶æ ma³o czasu mam dla forum - ale obiecujê poprawê.

Pozdrawiam
ABu
 
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-01-30, 12:14   

Serdecznie przepraszam wszystkich forumowiczów, ¿e nie zapanowa³em nad emocjami i podnios³em temperaturê dyskusji. :oops:
Choæ, jak wiecie, nie jestem kap³anem, to jednak stwierdzenie „Anio³ymousa” o kastracji ksiê¿y bardzo mnie zabola³o. Jak to stwierdzenie o okaleczeniu ma siê do przestrzegania zapisów Pisma ¦wiêtego.
Poza tym ciê¿ko jest dyskutowaæ z kim¶, kto lekcewa¿y nauki Ko¶cio³a i wszystkimi swoimi si³ami obra¿a moj± wiarê.
Przecie¿ nie zmusza³em nikogo do uznawania naszej wiary, ale nie pozwolê sobie na narzucanie zdania, które jest dla mnie nie do przyjêcia.
_________________

 
     
Go¶æ

Wys³any: 2009-02-06, 16:52   

http://video.google.pl/vi...366271894192472

Pozdrawiam.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-02-08, 16:22   

„Go¶æ” wklei³ nam linka z filmem, którego, my¶lê, w ca³o¶ci nie ogl±dn±³. I przypuszczam, ¿e nie zna powodu, dla którego ten link umie¶ci³. S± tam wymieszane wypowiedzi katolików, niby-katolików i my¶l±cych, ¿e s± chrze¶cijanami. By³e osoby duchowne, zagubione w rzeczywisto¶ci ukazuj±, ¿e do dzisiaj nie mog± siê odnale¼æ, a poprzednie i pó¼niejsze wybory po prostu ich przeros³y.
Podzielenie Ko¶cio³a katolickiego i ko¶cio³ów chrze¶cijañskich, jakie wystêpuje w USA (a o tym opowiada m.in. film) nie wystêpuje tak drastycznie nigdzie na ¶wiecie. Za¶ ilo¶æ ró¿nego rodzaju sekt jest wiêksza, ni¿ w Polsce miast.
Te sekty zaczynaj± ju¿ atakowaæ Europê, mówi siê o ich inwazji, a 90% sekt wywodzi siê z USA lub ma tam swoje siedziby !!!
Nadejdzie wielu fa³szywych proroków, fa³szywych ¶wiadków :
W Ewangelii wed³ug Mt 24,10-13;24 czytamy : Wówczas wielu zachwieje siê w wierze; bêd± siê wzajemnie wydawaæ i jedni drugich nienawidziæ. Powstanie wielu fa³szywych proroków i wielu w b³±d wprowadz±; a poniewa¿ wzmo¿e siê nieprawo¶æ, oziêbnie mi³o¶æ wielu. Lecz kto wytrwa do koñca, ten bêdzie zbawiony. [...] Powstan± bowiem fa³szywi mesjasze i fa³szywi prorocy i dzia³aæ bêd± wielkie znaki i cuda, by w b³±d wprowadziæ, je¶li to mo¿liwe, tak¿e wybranych.
Za¶ ¶w. Piotr w 2 Li¶cie ostrzega (2 P 2, 1-3), ¿e pojawi± siê fa³szywi nauczyciele, tak jak niegdy¶ pojawili siê fa³szywi prorocy : Znale¼li siê jednak fa³szywi prorocy w¶ród ludu tak samo, jak w¶ród was bêd± fa³szywi nauczyciele, którzy wprowadz± w¶ród was zgubne herezje. Wypr± siê oni W³adcy, który ich naby³, a sprowadz± na siebie rych³± zgubê. A wielu pójdzie za ich rozpust±, przez nich za¶ droga prawdy bêdzie obrzucona blu¼nierstwami; dla zaspokojenia swej chciwo¶ci ob³udnymi s³owami was sprzedadz± ci, na których wyrok potêpienia od dawna jest w mocy, a zguba ich nie ¶pi.
W Apokalipsie ¶wiêtego Jana "Fa³szywy Prorok" jest okre¶leniem na przedstawiciela Antychrysta - Bestii ( Ap 13,11-18).
_________________

 
     
Go¶æ ¿yczliwy
Go¶æ
Wys³any: 2009-02-13, 11:03   Z najlepszymi ¿yczeniami

Popatrzcie na ciekawy link.

http://www.nowonarodzeni-z-ducha.pl/


Pozdrawiam--ko¿lanin
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-02-13, 14:40   

Na czym polega ciekawo¶æ tego linka ? Ja nie znajdujê odpowiedzi.
Opisany jest tu ko¶ció³ zielono¶wi±tkowy i ukazane, stracone dla Ko¶cio³a Katolickiego, osoby duchowne.
Wypowiedzi tych osób raczej ¶wiadcz± ¼le o nich samych. Najpierw podjê³y niedojrza³e, nieprzemy¶lane decyzje o wst±pieniu do seminarium czy zakonu.
Mo¿na zadaæ pytanie: Czym kierowa³y siê, podejmuj±c wcze¶niej decyzje o swoim duchowym wyborze ? Bo poznania tajemnic wiary, wewnêtrznej wiedzy ¶wiêtej (prawd wiary - Credo) i przekonania o ¶wiêto¶ci Biblii u nich raczej nie by³o. A na pewno nie powo³a³ ich Bóg do tej s³u¿by. Nie otrzyma³y te osoby daru powo³ania.
W wyborze drogi ¿yciowej trzeba byæ szlachetnie bezinteresownym. Zawsze, ale zw³aszcza wtedy, gdy kto¶ decyduje siê na kap³añstwo czy ¿ycie zakonne.
Narazi³y te osoby tak¿e swoich najbli¿szych oraz parafian i Ko¶ció³ na wydatki zwi±zane z wykszta³ceniem (studia teologiczne), utrzymaniem w seminarium czy zakonie, aby pó¼niej jedn± decyzj± przekre¶liæ to wszystko, co robi³y dotychczas.
O ko¶cio³ach chrze¶cijañskich mo¿na przeczytaæ w ró¿nych wydawnictwach drukowanych i w necie. Uwa¿am, ¿e nie jest zatem potrzebne bezmy¶lne, skierowane na sensacjê, wklejanie dziwnych linków na stronie naszej rzymsko-katolickiej parafii.
_________________

 
     
Go¶æ ¿yczliwy
Go¶æ
Wys³any: 2009-02-14, 16:20   

Nie jeste¶cie niestety tacy piêkni,jak my¶licie i tacy prawdziwi,skoro i od Was odchodz± ju¿ nie tylko szeregowi wierni,ale kap³ani.
Je¿eli nie chcecie,to nie zostawiajcie furtki dla go¶ci i bêdzie po k³opocie,tylko sami jak widzê nie potraficie o¿ywic wymiany my¶li.
Link to dowód na szczeliny w rzekomym monolicie KK,tego tematu jednak niechêtnie siê imacie,a on istnieje. Je¿eli jest tak dobrze,to dlaczego jest tak ¿le w ¶rodowisku KK ?
Ja nie bêdê niczego zwalcza³,nawet linków ju¿ nie zamieszczê,¶pijcie dalej i b³ogo ¶nijcie o niegdysiejszej potêdze,ale "to se ne wrati' jak mówi± bracia Czesi.

Pozdrawiam ciep³o
taki go¶æ
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group