Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bierzmowanie
Autor Wiadomość
Antje
[Usunięty]

Wysłany: 2008-12-20, 14:26   

Świadomość bierzmowańców o tym, że znajdują się w kościele - jest. Brakuje tylko szacunku...Ale to nie tylko w tym roku...

too

Wysłany: 2008-12-21, 09:30   

Justynko! Chciałabym tylko zauważyć, że Ty sama nie jesteś pozytywnie nastawiona do owej sprawy bierzmowania, dlatego zaskakują mnie teraz Twoje słowa. :)

Gość

Wysłany: 2008-12-21, 11:16   

Może kol. Justynka próbuje się komuś przypodobać? :roll:

wyimaginowany 

Wysłany: 2008-12-21, 13:58   

Hym, hym. Jak słusznie zauważyliście, większośc z nas idzie do bierzmowania tylko z przymusu. Gdy powiedziałem moim rodzicom, że nie chcę przyjąć tego sakramentu, gdyż najprościej uważam, że nie jest mi potrzebny, o mało co z krzeseł nie pospadali. Mówili, że to nie wypada, że sąsiadki będą gadać itd. No cóż, ale idę już do tego bierzmowania. I jak słusznie Justyna przyznała, większość z bierzmowańców jest w podobnej sytuacji i do bierzmowania idzie tylko w celu świętego spokoju oraz z braku chęci na kłotnie z rodziną.

too

Wysłany: 2008-12-21, 20:33   

Anonymous napisał/a:
Może kol. Justynka próbuje się komuś przypodobać? :roll:

Może, może...Również potwierdzam to, że większość z nas do bierzmowania idzie, bo musi.

Ks. Krzysztof 

Wysłany: 2008-12-21, 20:50   

Nie musi!!

Żaden sakrament w którym uczestniczy się z musu nie jest ważny - jeśli rodzice zmuszają to tak naprawdę odmawiają tego sakramentu, bo ten z musu jest nie ważny a drugi raz do bierzmowania się nie przystępuje - jeśli ktoś cię zmusza zapraszam podejdź porozmawiamy i postaram się pomóc, może rozmowa rodziców z księdzem pomoże, nie wiem - ale proszę nie idź jedź jeśli ktoś ci każe!

too

Wysłany: 2008-12-21, 21:27   

Ależ ja nie mówię, że mi ktoś każe! Moi rodzice dali mi akurat wolny wybór, ale wielu innych nie, dlatego w tym tkwi problem. Czy ksiądz myśli, że rodzice tylko czekają na to, żeby ktoś wytykał im to, że zmuszają swoje dzieci do bierzmowania? Bo ja osobiście myślę, że nie.

tysia122

Wysłany: 2008-12-22, 13:48   

too napisał/a:
Justynko! Chciałabym tylko zauważyć, że Ty sama nie jesteś pozytywnie nastawiona do owej sprawy bierzmowania, dlatego zaskakują mnie teraz Twoje słowa. :)

Chciałabym wiedzieć co masz na myśli. :)

A... No właśnie, żeby sąsiedzi wytykali - źle, żeby ksiądz wytykał - też źle. Hm.

Gość

Wysłany: 2008-12-22, 23:15   

Wielu z bierzmowancow podejmuje sie sakramentu ze wzgedu na to,ze sa pod presja rodzicow. Gdyby szli tylko ci, ktrym naprawdę zalezy, zostałaby garsta - cicha, pokorna , ktora ma szacunek i dla ktorej sakrament ma odpowiednie znaczenie

Tasior 

Wysłany: 2008-12-23, 23:54   

Anonymous napisał/a:
Wielu z bierzmowancow podejmuje sie sakramentu ze wzgedu na to,ze sa pod presja rodzicow. Gdyby szli tylko ci, ktrym naprawdę zalezy, zostałaby garsta - cicha, pokorna , ktora ma szacunek i dla ktorej sakrament ma odpowiednie znaczenie

W zasadzie nie do końca. Część poszłaby z poczucia obowiązku, a część tylko dlatego, że tak robią "inni".

too

Wysłany: 2008-12-24, 11:02   

A mam na myśli, że nie zauważyłam, żebyś jakoś specjalnie cieszyła się z bierzmowania. :)

tysia122

Wysłany: 2008-12-26, 09:11   

Trudno zauważyć jak się nie chodzi do kościoła... xD

Tasior ma rację, ale w takim razie... Co można zrobić? Bierzmowanie pozostaje tylko sprawą własnego sumienia no i... Jednak rodziców. Bo nawet ta grupa, która poszłaby "bo inni idą" byłaby już mniejsza gdyby rodzice dodatkowo nie dokładali swojego...

Gość

Wysłany: 2008-12-27, 21:03   

tysia122 napisał/a:

A skąd wiesz?

too

Wysłany: 2008-12-27, 21:05   

Anonymous napisał/a:
tysia122 napisał/a:

A skąd wiesz?

Nie podpisane. :) Otóż moje dzieło :D