Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieaktualizowane ogłoszenia parafialne
Autor Wiadomość
Andy 

Wysłany: 2010-11-23, 07:51   Nieaktualizowane ogłoszenia parafialne

Przykro, że nikomu z Wielebnych nie chce się już aktualizować strony internetowej parafii. Rozumiem, że jest to forma protestu przeciwko czemuś. Jest to jednak także wyraz lekceważenia parafian i mentalności "ksiądz od 7 do 15". Szkoda... :-( :-( :-(

Ks. Krzysztof 

Wysłany: 2010-11-27, 11:18   

Myślę że wpis troszkę niesprawiedliwy, ale PRZEPRASZAM!!!

Stefan 

Wysłany: 2010-11-27, 23:11   ???

Czy ja mam przewidzenia, czy na stronie naszej parafii, w dziale Ogłoszenia, są ogłoszenia z Parafia Podwyższenia Krzyża św. w Pokoju?!
www.parafiapokoj.pl :-D :roll:

Ks. Krzysztof 

Wysłany: 2010-11-28, 16:17   

To nie przewidzenia - pojawił się błąd, już nad tym pracujemy.

Stefan 

Wysłany: 2011-01-06, 20:38   

Ks. Krzysztof napisał/a:

;-) :?: ;-)

Stefan 

Wysłany: 2011-02-07, 22:08   

Ks. Krzysztof napisał/a:

:-/ :?: :-/ :-(

figlarka 

Wysłany: 2011-02-08, 21:07   

Czsem ciężko jest wszystko zrobić na czas.Księża też mają różne sprawy niedotyczące tylko parafii,ale swojego życia prywatnego.Też są ludźmi i też mają swoje problemy.
Uważam,że wyjście z tezą o lekcewazeniu parafian jest bardzo pszesadzona.Nasi księża i tak bardzo interesują się sprawami i parafianmai,organizują wiele wyjazdów tak samo dla starszych jak i dla młodzieży,a zawsze jest okres gorszy,w którym rekonwalescencja i cisza jest ważna.Wtedy trzeba odpocząć...Może warto uważać na słowa,bo słowa czasem bardzo ranią,a my nie wiemy jaki jest prawdziwy powód zaległości w aktualnościach.l

Stefan 

Wysłany: 2011-02-08, 22:38   

Już w innym wpisie zauważyłem, że ksiądz Krzysztof nie musi i nie powinien wszystko sam robić! Jest wiele rozwiązań problemu, wystarczy je znaleźć.
W naszej parafii jest trzech księży wikarych. Stroną dodatkowo zajmują się, poza księdzem Krzysztofem, jeszcze trzy osoby.
Zeskanowanie "Dobrej Nowiny", która dostępna jest już w sobotę po południu (na wieczorną Mszę św.) oraz wyodrębnienie z niej "Ogłoszeń" może zająć raptem 10 minut. Wstawienie na stronę kolejne 5 minut. Raptem 15 minut.
Raptem 15 minut pomiędzy sobotnim popołudniem, a powiedzmy wieczorem w poniedziałek, żeby były na naszej stronie parafialnej umieszczone w miarę przyzwoitym terminie. Może warto pomyśleć o poszukaniu pomocy wśród marianek, starszych ministrantów lub lektorów. W tym przypadku chodziłoby tylko o zamieszczanie na czas "Dobrej Nowiny" i "Ogłoszeń".
Wiem, że na "Dobrą Nowinę" i "Ogłoszenia" czekają ci, którzy mieszkają poza Koźlem (szczególnie przebywający za granicą) i bywający w naszej parafii od czasu do czasu.
Jeżeli już tę naszą stronę mamy, to niech będzie ona przynajmniej aktualna.
Bo aktywność 156 użytkowników jest, poza kilkoma osobami, ... niewidoczna (chciałem użyć ładnego słowa, a nie dosadnego). :oops: :lol:

x. Sławek 

Wysłany: 2011-02-19, 09:49   Re: Nieaktualizowane ogłoszenia parafialne

Andy napisał/a:
Przykro, że nikomu z Wielebnych nie chce się już aktualizować strony internetowej parafii. Rozumiem, że jest to forma protestu przeciwko czemuś. Jest to jednak także wyraz lekceważenia parafian i mentalności "ksiądz od 7 do 15". Szkoda... :-( :-( :-(
Nie można powiedzieć nikomu z Wielebnych się nie chce, na stronie można odnaleźć odpowiedz... np. w dziale różności (czyt. redakcja).
Jak w końcu udało mi zalogować tutaj to polecam stronę www.nasza-wiara.pl/kozle

Stefan 

Wysłany: 2011-02-19, 17:28   

Księże Sławku, mówimy (piszemy) o dwóch różnych sprawach.
Strona "Naszej Wiary" jest nam znana, ale są tam tylko zakładki do wspólnot parafialnych, a nie ma tego wszystkiego, co mamy na NASZEJ stronie parafialnej (włącznie z Dobrą Nowiną i Ogłoszeniami parafialnymi).
Część z nas, zarejestrowanych tu użytkowników, nie należy do Marianek, Ministrantów, nie jest młodzieżą (choć duchem czujący się młodo), nie jest Nadzwyczajnymi Szafarzami Komunii Świętej z Koźla.
Szkoda, że NASZA strona parafialna "umiera" z bardzo prostego, nie wymagającego wysiłku i nakładów, powodu. A moim zdaniem pomagała wielu z nas zrozumieć rzeczy, o których było tyle dyskusji, sporów. Pozwalała nam mówić o sprawach naszych parafialnych, przeczytać wartościowe pozycje, oglądnąć sfilmowane utwory, posłuchać nagrań.
Ja osobiście czuję się zdołowany, bo zachwalałem NASZĄ stronę wszystkim obecnym i byłym mieszkańcom Koźla, a już od jakiegoś czasu przyjmuję ich słuszne uwagi o nieaktualizowanych zakładkach. Przykro, szkoda. :cry: :-( :oops:

x. Sławek 

Wysłany: 2011-02-20, 00:08   

ja też ubolewam ale nie mogę nic z tym zrobić, jak napisałem wyżej. Dlatego została mi nw gdzie mogę coś zadziałać... i próbuje zachęcać do tego portalu na różne sposoby.

Stefan 

Wysłany: 2011-05-04, 12:59   

Fantastycznie!
Aktualne strony parafialne - a nie zatrzymane w połowie Wielkiego Postu!
Aktualne Ogłoszenia parafialne.
W Galerii zdjęć tegoroczne zdjęcia Grobu Pana Jezusa w naszych kościołach. Zdjęcia z tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej.
Aktualności poświęcone beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II.
W aktualnościach wzmianka o liturgicznej uroczystości NMP Królowej Polski przypadającej 3 maja.
Pobieralnia uzupełniona Dobrą Nowiną.
Do posłuchania utwór w wykonaniu Scholi śpiewającej na mszach „młodzieżowych” w kościele Wniebowzięcia NMP.
Na Forum wrze dyskusja.

I ….. obudziłem się. :-( :cry: :-(

Stefan 

Wysłany: 2012-12-06, 20:11   

Ciekawy jestem, czy Ksiądz Proboszcz zagląda na to nasze „martwe” Forum?
Przydałaby się jakaś reanimacja, bo niedługo po otwarciu naszej strony parafialnej będziemy widzieć jakieś pajęczyny i zbutwienia.
Pozdrawiam wszystkich smutnych i zawiedzionych. :cry: :-(

figlarka 

Wysłany: 2012-12-21, 22:30   

Forum tworzymy my,forumowicz, więc może warto abyśmy to my się postarali jeśli ono dla nas umiera i byśmy to my je rozwijali, a nie zastanawiali się czy księża to widzą. nie wszystko należy do nich. My jako parafianie jesteśmy bardzo ważną częścią tego Kościoła. O tym nikt z nas nie może zapomnieć.
A korzystając z okazji życzę wszystkim dobrych i spokojnych świąt. Niech mały Jezus każdego dnia rodzi się w waszych sercach :)

Andy 

Wysłany: 2013-01-05, 17:49   

Nasza figlarka jest pobożniejsza niż Papież i zawsze poddana Kościołowi. Nie myśli nawet o odstąpieniu o krok od tego, co powinno się podobać ks. biskupowi i ks. proboszczowi. Niewiele jest takich osób i dlatego każda cenna!

Odpowiedz do tematu