Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Halloween
Autor Wiadomo¶æ
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-10-27, 15:05   Halloween

Szacunek dla Proboszcza i ks. Bartka, ¿e zdecydowali siê przedstawiæ kilka s³ów prawdy nt. Halloween! Tego w tej parafii do tej pory nie by³o! :-) :-) :-)
_________________
Andy
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-10-28, 21:58   

Mam nadziejê, ¿e katecheci - nauczyciele religii w przedszkolach i szko³ach naszej parafii zrobi± wszystko, aby nasze placówki o¶wiatowe nie da³y z³ego przyk³adu organizuj±c te antychrze¶cijañskie zabawy.
To na nas doros³ych spoczywa obowi±zek chronienia naszych dzieci i m³odzie¿y przed obrazami grozy i strachu zwi±zanymi z tym pseudo¶wiêtem.
Szkoda tylko, ¿e w naszej parafii nie przyjê³a siê procesja lub adoracja ¦wiêtych Relikwii, umieszczonych w naszym ko¶ciele parafialnym, w ostatni wieczór pa¼dziernika (Wieczór ¦wiêtych - Noc ¦wiêtych). By³a to propozycja Pana Andy'ego, której jako¶ nikt nie chcia³ wcieliæ w ¿ycie.
_________________

 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-10-29, 07:17   

W PSP 12 w poniedzia³ek dzieci posz³y do nauczycielki i powiedzia³y, ¿e nie chc± dyskoteki helo³inowej. Bêdzie dyskoteka jesienna. Zatem owoce ju¿ s±.
_________________
Andy
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2013-10-29, 13:42   

W by³ej PSP 13 zainterweniowali rodzice :-) (Edit: Konkretna impreza nie by³a planowana — odby³ siê tylko konkurs „na temat”). Okaza³o siê, ¿e niedzielne kazanie X. Bartka zainspirowa³o niektórych do przemy¶leñ.
Ostatnio zmieniony przez orlando 2013-10-29, 18:09, w ca³o¶ci zmieniany 2 razy  
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-10-29, 13:52   

I O TO CHODZI! Wreszcie kto¶ z³apa³ siê za jajka i nie chcia³ za wszelk± cenê byæ fajnym! BRAWO DLA X. BARTKA!
_________________
Andy
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2013-10-30, 08:12   

Te¿ cieszy mnie reakcja wielu osób na tematy poruszone w kazaniu ksiêdza Bartka. Nagle okaza³o siê, ¿e ludzie, których znam od lat maj± ca³kiem podobne pogl±dy do moich. A poniewa¿ jestem ¶wie¿o po powa¿nej rozmowie z moim bardzo jeszcze niepe³noletnim dzieckiem i przyznam, ¿e trudno jest mi siê pozbieraæ, chcê podsun±æ ksiêdzu Bartkowi temat na kolejne kazanie: gry, w jakie graj± nasze dzieci i ksi±¿ki — pisane na podstawie tych gier (sic!) — jakie czytaj± ma³olaty. Sporym zaskoczeniem by³ dla mnie fakt, ¿e pewna czê¶æ dzieci z podstawówki (nawet 11- czy 12-latki) gra w gry dla doros³ych (a wiêc od 18 lat). Ale dopiero kilka dni temu, poszukuj±c w Internecie informacji, natrafi³am w serwisie You Tube na filmik, w którym mo¿na obejrzeæ fragment fabu³y takiej gry. Niesmak, odraza — to w³a¶nie teraz czujê. Mo¿e zabrak³o mi wyobra¼ni, ale nie przysz³oby mi do g³owy, ¿e mo¿na stworzyæ takie ohydztwo. W moim domu nigdy nie bêdzie przyzwolenia na takie gry, ale nie mam wp³ywu na to, co dzieje siê w innych domach. A nie mogê oprzeæ siê wra¿eniu, ¿e wielu rodziców nie ma absolutnie kontroli nad tym, co robi± ich dzieci.
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-10-30, 08:34   

W³a¶nie to jest temat - zabawy, ksi±¿ki i gry absolutnie niedostosowane do wieku dzieci. Trzeba o tym g³o¶no mówiæ.
Tylko te¿ nie mo¿na wylaæ dziecka z k±piel± i zakazywaæ np. ba¶ni, fantastyki czy Harry'ego Pottera.
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-10-30, 10:12   

Orlando - 100% racji! Popieram! Uwa¿am, ¿e kazania nie powinny byæ brane z internetu i generalnie byæ o niczym, a poruszaæ wa¿ne i NIEPOPULARNE tematy. Kiedy bêdzie kazanie o aborcji? Kiedy o eutanazji? Kiedy o zwi±zkach partnerskich? Czemu tego nie ma?
CZEKAM i mo¿e siê doczekam! Trzeba uczyæ nauki Chrystusowej a nie przyklepywaæ nieprawo¶ci ¶wiata...
_________________
Andy
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-10-30, 10:14   

Harry Potter jest wstêpem do okultyzmu. To nie jest dobra rzecz. Poczytajmy o tym na stronach katolickich w necie. Przerabiam z dzieckiem to na bie¿±co i nie jest ³atwo, ale trzeba byæ konsekwentnym.
_________________
Andy
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-10-31, 13:29   

Jak ju¿ wspomnia³em, to od nas doros³ych zale¿y, jakie bêdziemy mieli nastêpne pokolenia.
Wystarczy wpisaæ w wyszukiwarkê tematy:
- „samobójstwa dzieci pod wp³ywem gier komputerowych”,
- „wp³yw gier komputerowych na psychikê dziecka”
i wy³ania siê obraz problemów dzieci i m³odzie¿y, o których doro¶li nie maj± zielonego pojêcia. W³asny, ZAMKNIETY pokój dziecka, w którym ma komputer, trójwymiarowy monitor i konsolê PlayStation jest dla niego twierdz±, w której ukrywa swoje wnêtrze przed rodzicami, rodzeñstwem, a nawet przed przyjació³mi z gier komputerowych.
A potem magia, okultyzm, sekty, spirytyzm, Halloween, k³opoty szkolne, itd., itp.
Broñmy przed tym nasze dzieci i wnuki.
(Zawsze my¶la³em i s³ysza³em, ¿e to mamy i babcie s± ostoj± katolickiego ogniska domowego. A to forum mówi co¶ innego :mrgreen: :-D :mrgreen: ).
_________________

 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2013-11-03, 11:43   

Panie Stefanie, w naszych czasach dziadkowie (i babcie) troszcz±cy siê o katolickie wychowanie wnuków to rzadko¶æ i ogromne b³ogos³awieñstwo! Szczerze zazdroszczê Pana dzieciom takiego wsparcia. A wracaj±c do kazania z poprzedniego tygodnia, jak mnie u¶wiadomi³a moja latoro¶l, wyg³osi³ je ksi±dz £ukasz, a nie Bartek. Moja wina.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-11-03, 12:58   

Panie Orlando, mi³o przeczytaæ tak± pochwa³ê, dziêkujê. :oops:
A pomy³kami w imionach naszych ksiê¿y Wikarych proszê siê nie wstydziæ. Bo prawdê mówi±c chyba wiêkszo¶æ parafian (³±cznie ze mn±) nie wie, który ksi±dz jakie nosi imiê.
Ksi±dz Proboszcz zosta³ nam przedstawiony lub sam siê przedstawia³, a o ksiê¿ach Wikarych jako¶ chyba zapomniano. Przynajmniej nie przedstawiano ich na mszach niedzielnych, w których ja uczestniczê, a nie opuszczam ¿adnej niedzieli (sama informacja w Dobrej Nowinie nie wystarczy, chyba ze by³oby tam umieszczone zdjêcie).
Dziêki Pana wpisowi, ju¿ przynajmniej wiem, który to ksi±dz £ukasz Szuster. :-D
To ten ksi±dz zast±pi³ ksiêdza Witolda Knopa, którego nawet nie zd±¿yli¶my poznaæ (Msza ¦w. po¿egnalna i powitalna by³a odprawiona w ¶rodê).
Mo¿e warto powróciæ do zasady, ¿e nowych ksiê¿y przedstawiamy tak¿e na naszej stronie parafialnej: http://www.parafiakozle.pl/aktualnosci/380.html lub http://www.parafiakozle.pl/aktualnosci/112.html
Pozdrawiam i przepraszam wszystkich, ¿e wiêksz± czê¶æ mojej wypowiedzi, dotycz±c± ¿ycia Parafii, zamie¶ci³em tutaj. :oops:
_________________

 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2013-11-04, 11:36   

Ehem, tak siê jako¶ sk³ada, ¿e jestem kobiet±... :oops:
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-11-04, 17:34   

Przepraszam Pani± Orlando, jest to wina mojego nieuwa¿nego czytania wcze¶niejszych Pani tekstów. :oops:
Choæ mo¿e usprawiedliwieniem mojej niezrêczno¶ci niech bêdzie fakt, ¿e warto jednak zaznaczaæ p³eæ przy rejestracji, szczególnie w przypadku przyjmowania pseudonimu rodzaju mêskiego przez kobietê.
Jeszcze raz serdecznie przepraszam i pozdrawiam.
_________________

 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2013-11-04, 20:14   

Nic z³ego siê nie sta³o. Nie ma za co przepraszaæ ;-) .
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group