Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
PRO - prawo do ¿ycia.
Autor Wiadomo¶æ
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-02-04, 15:23   PRO - prawo do ¿ycia.

Pytanie do Ksiêdza Proboszcza!
Czy zezwoli³by Ksi±dz na eksponowanie na terenie ko¶cielnym banerów Fundacji PRO-prawo do ¿ycia? Na wzór Bytomia? Je¶li bêdzie zgoda, spróbujê za³atwiæ.
wzór, czy te¿ przyk³ad: http://stopaborcji.pl/ind...zycja-w-bytomiu
_________________
Andy
 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2014-02-04, 19:19   

Mo¿emy o tym pomy¶le porozmawiaæ. Niekoniecznie na forum. Pozdr. :-)
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-02-04, 19:30   

Zawsze, gdy tylko Ksi±dz Proboszcz zechce mnie zawezwaæ. Przedstawienie problemu na forum s³u¿y³o jedynie - co oczywiste - wysondowaniu pogl±dów Ksiêdza Proboszcza Dobrodzieja na t± sprawê.
_________________
Andy
 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2014-04-04, 19:40   

http://stopaborcji.pl/ind...egory/3-plakaty
Plakaty robi± wra¿enie na doros³ych. A co z dzieæmi? Niech siê wypowiedz± rodzice.
 
     
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-04-05, 12:44   

Te niewinne dzieci s± zabijane przez doros³ych. I ta wystawa te¿ powinna byæ skierowana do m³odzie¿y i doros³ych. Do m³odzie¿y powy¿ej 16 roku ¿ycia, bo to wiek, w którym czêsto m³odzi ludzie pochopnie podejmuj± swoje decyzje ¿yciowe i w swojej rozpaczy decyduj± siê na mordowanie nienarodzonych dzieci.
Lecz tych plakatów stanowczo nie pokaza³bym dzieciom. S± tam zdjêcia zbyt okrutne, aby ich widokiem raniæ dusze i kochaj±ce serca naszych maluchów. Pamiêtajmy o wra¿liwo¶ci dziecka na piêkno i drugiego cz³owieka. Pamiêtajmy o wra¿liwo¶ci dzieciêcej na jak±kolwiek ¶mieræ. Biedronki, muszki, ka¿dego zwierz±tka czy ptaszka. Tym bardziej na ¶mieræ drugiego cz³owieka. Malutkiego, wiêkszego czy doros³ego.
I mam nadziejê, ¿e nie jestem samotny w chronieniu najm³odszych przed takim drastycznym widokiem. Nawet w tak s³usznej sprawie, jak± jest obrona ¿ycia poczêtego.
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-04-10, 11:30   

Bezsensowne epatowanie okrucieñstwem.
Proponujê, by zrobiæ akcjê przeciw gwa³tom ze zdjêciami zgwa³conych kobiet w strzêpach odzie¿y.
Albo akcjê przeciw mordercom ze zdjêciami zmasakrowanych zw³ok.
Albo przeciw pijanym kierowcom ze zdjêciem le¿±cych na jezdni g³owy, r±k i nóg. I jeszcze rozbryzganego na przedniej szybie mózgu.
Przera¿a mnie, ¿e przedmówcy mog± w ogóle zastanawiaæ siê, czy te zdjêcia pokazywaæ dzieciom. Wystarczy nam katechetyczna klasyka, czyli film "Niemy krzyk".
 
     
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-04-11, 16:34   

Przedmówcy mog±, a wrêcz powinni zastanawiaæ siê nad wszystkim, co dotyczy cz³owieczeñstwa i walki „z³ego” z Ko¶cio³em i przykazaniami, a szczególnie z przykazaniem „nie zabijaj”. Bo niejednokrotnie terapia wstrz±sowa jest skuteczniejsza od spokojnego, ale nie przynosz±cego efektów, t³umaczenia o pope³nianej niegodziwo¶ci.
I czy¿ nie g³upie jest oplucie przedmówców, a potem zaproponowanie przyk³adów równie drastycznych w przekazie dla dzieci. Nawet, je¿eli by³a to tylko prowokacja, to dalej uwa¿am, ¿e g³upia.

Poniewa¿ mam lekkiego bzika na punkcie stosowania dziwol±gów obcojêzykowych zamiast wyrazów polskich, pozwolê sobie na poni¿sz± uwagê.
Epatowaæ: modne i nadu¿ywane s³owo, maj±ce polskie odpowiedniki, bardziej trafiaj±ce do przeciêtnego Polaka. To m. in. zadziwiaæ, osza³amiaæ, oddzia³ywaæ na innych, wywo³uj±c u nich ogromne (pozytywne a. negatywne) wra¿enie.
http://obcyjezykpolski.st...=archive&id=382
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-04-14, 09:50   

Panie Stefanie, a mo¿e by Pan do³±czy³ siê do akcji mojej i m.in. Andy'ego, by podczas og³oszeñ parafialnych w naszym ko¶ciele przestrzegano zasad jêzyka polskiego. Na przyk³ad odmieniano nazwiska (z okazji urodzin Jana Nowak, z okazji rocznicy ¶lubu Marii i Jana Nowak itd.). To jest dopiero psucie jêzyka polskiego.
Albo koszmarnie nadu¿ywane przez Ko¶ció³ s³owo "ubogacaæ".
"Epatowaæ" to przy tym "ma³e piwo".
I jeszcze proszê o wyja¶nienie, kto "opluwa przedmówców". Chêtnie upomnê niegodziwca.
 
     
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-04-14, 16:32   

Szanowny Panie mn.
Ze wzglêdu na Wielki Tydzieñ nie bêdê z Panem wymienia³ nieuprzejmo¶ci, ale zasygnalizujê, ¿e te¿ bra³em wcze¶niej udzia³ w dyskusji na temat b³êdów jêzykowych, spotykanych np. w „Dobrej Nowinie”:
http://www.parafiakozle.p...er=asc&start=45
Natomiast koszmarne dla Pana s³owo tak t³umacz± jêzykoznawcy:
http://www.opoka.org.pl/b...9-ubogacic.html
http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=7025
¯eby Pana dobiæ, to wspomnê, ¿e s³owo „ubogaciæ” spotykamy w Pi¶mie ¦wiêtym, w „2. Li¶cie ¶w. Paw³a do Koryntian”:
„Znacie przecie¿ ³askê Pana naszego, Jezusa Chrystusa, który bêd±c bogaty, dla was sta³ siê ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogaciæ.” (2Kor 8,9)
Pañskie prowokowanie to te¿ opluwanie!
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-04-15, 14:22   

Ja prowokujê? Ale dlaczego ja, a nie Pan np.?
Ja tylko zabieram g³os w tym w±tku. Dla Pana ka¿dy, kto ma inne zdanie, to prowokator?

Ma Pan racjê co do akcji. Przepraszam zatem i dziêkujê za zwracanie uwagi na b³êdy jêzykowe. Szkoda tylko ¿e jak na razie nie widaæ rezultatu w og³oszeniach parafialnych i Dobrej Nowinie.
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2014-04-16, 15:14   

Uwa¿am, ¿e ko¶ció³ nie jest miejscem, w którym nale¿y organizowaæ tego typu wystawy. One s± skierowane do innych odbiorców, do osób, które kwestie moralne odrzucaj±, dlatego próbuje siê je przekonaæ, u¿ywaj±c silniejszych argumentów.
A dzieci? Jasne, ¿e trzeba jak najd³u¿ej chroniæ je przed takimi obrazami! Zreszt± nie tylko dzieci. Ja te¿ nie chcê czego¶ takiego ogl±daæ.
 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2014-05-25, 21:55   

mn napisa³/a:
Ja prowokujê? Ale dlaczego ja, a nie Pan np.?
Ja tylko zabieram g³os w tym w±tku. Dla Pana ka¿dy, kto ma inne zdanie, to prowokator?

Ma Pan racjê co do akcji. Przepraszam zatem i dziêkujê za zwracanie uwagi na b³êdy jêzykowe. Szkoda tylko ¿e jak na razie nie widaæ rezultatu w og³oszeniach parafialnych i Dobrej Nowinie.

Prosi³bym o konkretne, i "¶wie¿e" przyk³ady b³êdów jêzykowych.

PS. Zdarza, ¿e rodzina nie ¿yczy sobie, ¿eby odmieniaæ ich nazwisko. I co wtedy? Na si³ê staraæ siê o poprawno¶æ jêzykow±?
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-26, 20:11   

Ksiê¿e proboszczu, ale czy ka¿da rodzina tak sobie ¿yczy?
A je¶li sobie za¿yczy, by jej nazwisko np. napisaæ z ma³ej litery? :mrgreen:

Przyznam ¿e nie pamiêtam ju¿ dok³adnie, o co mi chodzi³o w poprzednim po¶cie. Zwykle zwraca³em w DN uwagê na nieodmienione nazwy miesiêcy w datach i nieodmienione nazwiska.
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-27, 11:43   

http://info.radiopark.com...-plebanii-%2018

Oburzaj±ce!!!!!!!!!!!!!!!
Proszê natychmiast to zdj±æ i nie epatowaæ takimi widokami w miejscu publicznym!!!!!!!!!!
 
     
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-27, 16:32   

Panie mn, dalej Pan „epatuje”?
By³ Pan przy plebani i widzia³ te zdjêcia? I jaki oburzony i w³adczy! Czy¿by mia³ Pan na sumieniu nak³anianie do aborcji lub brak sprzeciwu przy jej dokonywaniu?
Nawet nie dziwi, ¿e najwiêcej krzyku w tej sprawie robi± lewacy, którym podoba siê tak¿e eutanazja. Nie tylko eutanazja schorowanych staruszków, ale tak¿e choruj±cych dzieci.
Grzech morderstwa musi byæ zawsze i stanowczo napiêtnowany!
_________________

 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group