przełącz na wersję dla niedowidzących
Kliknij aby zobaczyć czytania na dzisiejszy dzień
Tu jesteś » Liturgia » Modlitwa do Matki Boskiej z Koźla

Modlitwa do Matki Boskiej z Koźla

Dziewico Niepokalana, Matko Boga i Matko ludzi! Bóg w swej opatrzności wybrał Cię, byś dała światu obiecany dar zbawienia – Jezusa Chrystusa, odwieczne Słowo Boga. On obdarował Cię "pełnią łaski". Tyś stała się Służebnicą Pańską. Pod krzyżem otrzymałaś posłannictwo Matki całej rodziny ludzkiej. Jesteś i naszą matką. Twoje serce i ramiona są otwarte, by przygarnąć i wspomóc wszystkich, którzy do Ciebie przychodzą. Spojrzyj, Droga Matko, na nas, Twoje dzieci, zagubione w wirze codziennego życia, przychodzące do Ciebie z pełnym zaufaniem i miłością. Bądź nam drogą do Twojego Syna, który jest dla nas źródłem życia, miarą postępowania, otuchą strapionych, nadzieją umierających i naszym zbawieniem.

Przychodzimy z ufnością przed Twój czcigodny obraz, aby błagać o pomoc Twoją. Wpieraj Twoim wstawiennictwem nasze rodziny, dzieci i młodzież. Otaczaj opieką ludzi chorych, samotnych, bezrobotnych, bezdomnych i opuszczonych. Pomóż nam nie zagubić sensu ludzkiego życia, gdy przychodzi się zmagać z troską o chleb codzienny. Bądź nam przewodniczką po ścieżkach naszego życia i wypraszaj u Twojego Syna potrzebna nam łaski na każdą chwilę życia.

Matko Najświętsza i Matko nasza, Ty jesteś naszą wspomożycielką i orędowniczką u Twojego Syna. Pojednaj nas z Nim. Wstawiaj się za nami i prowadź nas do Niego.

Amen.

(modlitwę ułożył ks. A. Schubert, proboszcz parafii – tekst został zaaprobowany przez Kurię Biskupią w Opolu, dnia 3 listopada 1999r., nr 1260(99)I.)