przełącz na wersję dla niedowidzących
czytania na dzisiaj: 1P 4,7-13; Mk 11,11-25
Tu jesteś » Ogłoszenia

Ogłoszenia

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

22 V 2016 r.

 • Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. W czwartek i przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 • We wtorek przypada wspomnienie NMP Wspomożenia Wiernych. Jest to Światowy Dzień Modlitw za Kościół w Chinach.
 • We wtorek o godz. 19.00 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o...”, które poprowadzi Waldemar Wczasek. Tematem spotkania będzie: „Instrukcja obsługi człowieka”.
 • W czwartek (26.05) będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Prosimy o przygotowanie ołtarzy. I ołtarz – /przy kościele/ o przygotowanie prosimy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., ministrantów, parafialną Caritas (odpowiedzialny ks. Tomasz). II ołtarz – /przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Skarbowej/ prosimy rodziców Marianek i Marianki oraz dzieci pierwszokomunijne (odpowiedzialny ks. Łukasz). III ołtarz – /na Rynku/ o przygotowanie ołtarza prosimy młodzież, Domowy Kościół i Wspólnotę Sychar (odpowiedzialni: Agata Seidel i liderzy wspólnot).
 • Dziewczynki z podstawówki, pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatków.
 • W czwartek Msze św. będą o godz. 6.30, 9.00 przed kościołem i 18.00.
 • Po raz siódmy w Uroczystość Bożego Ciała na błoniach Osiedla Armii Krajowej w Opolu odbędzie się Koncert Uwielbienia, który rozpocznie się nabożeństwem chrzcielnym o godz. 19.00.
 • Ks. Biskup Opolski udziela dyspensy od obowiązku zachowania piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 27 maja.
 • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
 • W przyszła niedzielę 29 maja odbędzie się kolejny XXII Festyn Wakacje Dzieciom. W związku z tym prosimy o fanty-niespodzianki, które można przynosić do kancelarii parafialnej.
 • O godz. 15.00 z rynku w Koźlu przejście na Miejski Stadion. 15.30 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. 15.50 Oficjalne rozpoczęcie Festynu. W programie: 16.00 Mecz piłki nożnej: policjanci, strażacy, urzędnicy i drużyna parafialna. 16.30 Tańcem i śpiewaniem przeplatane: Występy dzieci i młodzieży z sekcji artystycznych MOK: Studio Piosenki (sekcja wokalna); SPIN (zespół taneczny); zespół tańca nowoczesnego „Flesz”; CHEERLEADERS. 18.00 Koncert Zespołu „STREAM”. 18.30 Koncert zespołu Czerwone i Czarne. 19.30 Konkurs z nagrodami.
 • Na stadionie członkowie Parafialnej CARITAS będą rozprowadzali CEGIEŁKI. Każda osoba nabywająca cegiełkę otrzyma niespodziankę, którą będzie można odebrać w specjalnie oznaczonym namiocie. A o godz. 19.30 Konkurs wiedzy ze szczególnymi niespodziankami (np. weekendowy wyjazd rodzinny, kurs prawa jazdy, rower i inne).
 • Na Górze Świętej Anny pielgrzymki: dzisiaj (22.05) górników, skalników i pracowników zakładów cementowo-wapienniczych, w przyszłą niedzielę (29.05) pielgrzymka artystów.
 • Zapraszamy do wzięcia udziału w VII Diecezjalnej Pielgrzymce Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny, która odbędzie się w sobotę 28 maja. Pielgrzymka – podobnie jak w ubiegłych latach - została zorganizowana przy współpracy Urzędu Miasta Gogolina, Wydziału Duszpasterskiego Kurii Diecezjalnej, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Gogolińskiej oraz Gminnego Ośrodka Zdrowia w Gogolinie. W programie: wymarsz o godz. 9.00 sprzed kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie, na trasie ciekawe opowieści historyczne, Msza Święta na Górze Św. Anny ok. godz. 13.30, powrót do Gogolina autokarem lub pieszo. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo lub telefonicznie u p. Piotra Giecewicza: giecewiczp@gogolin.pl; 77 4076833.
 • Biskup Opolski serdecznie zaprasza wiernych całej diecezji do zamanifestowania szacunku dla życia ludzkiego i przywiązania do wartości, na których fundamencie zbudowana jest rodzina „Bogiem silna” i „Miłością wielka”. Okazją ku temu są Marsze dla Życia i Rodziny, które w maju, czerwcu i lipcu przejdą ulicami wielu polskich miast, promując prawdę o tym, iż „Życie ludzkie jest bezcenne”. Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie ulicami Opola w niedzielę 29 maja. O godzinie 12.00 w Katedrze Opolskiej Msza św., której będzie przewodniczył bp R. Pierskała. Po Mszy św. przejście ulicami Opola do Rynku. (Marsz dla Życia i Rodziny w Prudniku przejdzie w niedzielę 22 maja. Rozpocznie się Mszą św. w kościele Miłosierdzia Bożego o godz. 10.30). (Marsz dla Życia i Rodziny w Raciborzu przejdzie w niedzielę 22 maja. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00 w kościele Wniebowzięcia NMP, o godz. 15.00 wyruszy z Rynku w kierunku kościoła Matki Bożej). W czerwcu i lipcu Marsze odbędą się także w Nysie, Otmuchowie, Kędzierzynie i Kluczborku.
 • W sobotę 4 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się 4. Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców. Rozpoczęcie o godz. 14.00 rejestracją grup. Od 14.30 okazja do spowiedzi. O 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego i po niej Msza Święta w Bazylice św. Anny. Po Mszy św. zaplanowano rodzinne świętowanie przed Domem Pielgrzyma.
 • Diecezjalny moderator Żywego Różańca zaprasza na 4. Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca pod hasłem "Bądźmy świadkami Miłosierdzia", która odbędzie na Jasnej Górze w piątek i sobotę, 3 i 4 czerwca 2016 r. Zgłoszenia na wyjazd jednodniowy (tylko w sobotę 4 czerwca) przyjmuje ks. Mariusz Sobek do 27 maja na adres: msobek@poczta.fm lub tel. +48 695 331 715 po godz.19.30 (z podaniem nazwy parafii oraz ilości uczestników pielgrzymki i kapłanów). Program pielgrzymki w sobotę: 9.30 – Program słowno-muzyczny; 11.00 – Różaniec; 12.00 – Msza święta.
 • Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 5 czerwca 2016 r. do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwa za młode pokolenie; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Czai; 13.00 – Program kulturalny przy Domu Pielgrzyma; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.
 • W sobotę 11 czerwca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Osób Chorych i Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. Mszę św. sprawowaną o godz. 10.00 przez Księdza Biskupa poprzedzi Różaniec. Od 12.30 zaś zaplanowano: Drogę Światła na Rajskim Placu, adorację Najświętszego Sakramentu oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
 • W sobotę 11 czerwca na Górze św. Anny odbędzie się Pielgrzymka Diecezjalnego Dzieła Modlitwy za Kapłanów Oremus. O godz. 17.00 rozpoczną ją śpiewy i świadectwa. W programie także: słowo Sióstr ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia z Krakowa-Łagiewnik, uroczyste przekazanie relikwii św. Faustyny Kowalskiej oraz Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Opolskiego Andrzeja Czai. Liturgię uświetni muzycznie chór żeński Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Żorach, który po zakończonej liturgii wykona także utwór Stabat Mater.
 • W Radio Doxa audycja „Serce dla misji” w niedzielę, 22 maja o godz.18.30. O. Maciej Miąsik ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów, opowie o tym, jak wygląda praca misyjna w Amazonii. Radia Doxa można słuchać na częstotliwości 107,9 FM oraz dodatkowo na 87,8 FM (Racibórz), 89,6 FM (Kędzierzyn-Koźle), 96,7 FM (Nysa), a także na www.doxa.fm. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).

W tym tygodniu do wieczności odeszli

22 V 2016 r.

† Eleonora Motyl-Koszarska (l.65) z ul. Piastowskiej, † Herbert Hałas (l.85) z ul. Słowiańskiej - pogrzeb był w Koźlu Rogach, † Stanisława Kość (l.71) z ul. Konopnickiej

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie...