XIV Niedziela Zwykła

05 VII 2015 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na remont naszego parafialnego kościoła z przeznaczeniem na wymianę witraży znajdujących się w bocznych nawach kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby Diecezji i seminarium duchownego w Opolu.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  • Dzisiaj w Częstochowie XXI Światowy Kongres Kresowian. Chór Echo Kresów będzie śpiewał na Mszy św. o godz. 9.30 i później na koncercie.
  • Msze św. w tygodniu w okresie wakacyjnym sprawowane są o godz. 8.00 i 18.00, kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00.
  • W poniedziałek 6 lipca przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych.
  • Na Jasnej Górze w poniedziałek odbędzie się 50. Jubileuszowa Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych, Niepełnosprawnych i Starszych. W programie: 10.00 – powitanie w bazylice i Różaniec; 11.00 – Msza św. pod przewodnictwem bp. Adama Wodarczyka; 13.30 – Droga Krzyżowa na Wałach; 14.30 – Nabożeństwo Lourdzkie.
  • W środę od godz. 18.00 do 20.15 w dolnej salce przy kościele Wniebowzięcia NMP odbędzie się mityng Grupy AA (anonimowych alkoholików).
  • W piątek święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 Msza św. w intencji Kresowian z okazji Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków na Kresach Południowo-Wschodnich. Kazanie wygłosi o. Robert Wawrzeniecki OMI.
  • W przyszłą niedzielę na Górze Św. Anny dzień modlitw niewidomych.
  • Prosimy o wpłaty (na konto parafialne: 52 88821032 2001 0000 1397 0001 z dopiskiem: pielgrzymka wrześniowa) na pielgrzymkę do ARS - LA SALETTE - LOURDES - MONTSERRAT - BARCELONY - TOSSA DE MAR - KSIĘSTWA MONAKO - MONTE CARLO - TURYNU – MEDIOLANU w terminie od 19 do 27 września 2015 roku.
  • Koło Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 12 lipca, cena 40 zł. Wyjazd: ul. Piastowska Poczta godz. 6.00, kościół godz. 6.15. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W imieniu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu zwracamy się do wiernych parafii naszej diecezji z apelem o dar krwi. Czas wakacji, który rozpoczęliśmy podnosi niestety statystyki wypadków drogowych i innych zdarzeń losowych, które krew czynią darem bezcennym.
  • W dniach 20-25 lipca 2015 r. na Górze św. Anny odbędzie się doroczne Święto Młodzieży, ogólnopolskie spotkanie młodzieży organizowane przez franciszkanów Prowincji św. Jadwigi. Podczas jego trwania uczestnicy nawiązują relację z Bogiem i drugim człowiekiem tworząc jednocześnie wspólnotę Kościoła, w której uczą się jak żyć wartościami chrześcijańskimi we współczesnym świecie. Program spotkania przewiduje czas na Eucharystię, pracę w grupach, konferencje franciszkańskie, spotkania z Gośćmi oraz wieczorne koncerty. W tym roku po raz pierwszy zapisy na Święto Młodzieży odbywają się poprzez stronę www.swietomlodziezy.com (od 2 czerwca 2015 r.). Zapisy dla grup zorganizowanych (powyżej 10 osób) pod nr tel. 697 639 873.
  • W czasie wakacji w Radio Doxa polecamy „Przewodnik na lato”. To krótkie audycje przedstawiające polskie atrakcje turystyczne (m.in. góry, morze, parki narodowe). „Przewodnik na lato” od poniedziałku do piątku o 11:15 oraz podsumowanie w soboty, po 14-stej.

05 VII 2015 r.

† Wiktoria Węgrzyn z ul. Skłodowskiej