czytania na dzisiaj: Dn 9,4b-10; Łk 6,36-38

II Niedziela Wielkiego Postu

01 III 2015 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na remont naszego parafialnego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby Diecezji, a do puszki będzie można złożyć ofiary na Misyjne Dzieło Pomocy „Ad Gentes”.
  • Można także wpłacać ofiary na konto parafialne (bez prowizji): 52 88821032 2001 0000 1397 0001 (Powiatowy Bank Spółdzielczy w Kędzierzynie – Koźlu ul. Rynek 6A) – z dopiskiem: DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.
  • Dzisiejsza niedziela, nazwana Niedzielą „Ad Gentes”, jest dniem solidarności, modlitwy, postu i ofiar dla misjonarek i misjonarzy z Polski, którzy w krajach misyjnych dają świadectwo Chrystusowi i budują Kościół. Prośmy Boga, by wspierał ich swoją łaską i błogosławieństwem.
  • Dzisiaj (w niedzielę) o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania pasyjne w Roku Życia Konsekrowanego głosi o. Bogdan, franciszkanin z Głogówka. Ojcowie Franciszkanie byli w Koźlu w latach 1431 - 1810.
  • Dzisiaj w dniu Święta Pamięci Żołnierzy Wyklętych o godz. 11.30 odbędzie się w naszym kościele uroczysta Msza św. z udziałem zaproszonych gości i pocztów sztandarowych. Kazanie wygłosi o. Robert Wawrzyniecki OMI. Po Mszy św. przemarsz ulicami miasta odsłonięcie i poświęcenie tablicy poświęconej Żołnierzom Niezłomnym na dawnym budynku urzędu bezpieczeństwa (obecnie bursa szkolna).
  • W zakrystii są skarbonki na jałmużnę wielkopostną. Praktykowanie jałmużny ma pomagać w myśleniu o Bogu, od którego wszystko otrzymaliśmy i zwracać serca ku bliźnim, którzy nas potrzebują. Pieniądze zostaną przekazane na działalność Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu prowadzone przez Caritas.
  • We wtorek 3 marca o godz. 18.45 spotkanie w kościele dla rodziców ministrantów.
  • Zapraszamy na katechezę dla dorosłych we wtorek o godz. 19.00 w dolnej salce kościoła Wniebowzięcia NMP. Wejście od zaplecza (przy areszcie). Tytuł katechezy: Jak jest po drugiej stronie? - Piekło. Katechezy prowadzi katecheta Waldemar Wczasek.
  • W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta.
  • W czwartek (5.03) o godz. 19.00 spotkanie w kościele rodziców klas III gimnazjum.
  • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek po Mszy św. godz. 8.00 i o godz. 17.15 – dla dzieci i dorosłych. Dla młodzieży po Mszy św. o godz. 19.00 (w kościele Wniebowzięcia NMP). Za udział można zyskać odpust zupełny.
  • Wypominki za zmarłych, które będą wyczytywane w czasie Drogi Krzyżowej można przynieść do kancelarii lub zakrystii przed nabożeństwem.
  • W piątek (6.03) po Mszy św. szkolnej ok. godz. 18.45 spotkanie w kościele rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  • Okazja do spowiedzi św.: czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00 do 18.00.
  • W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W niedzielę, 8 marca, w Seminarium Duchownym w Opolu odbędzie się dzień skupienia dla członków grup modlących się w intencji kapłanów. Rozpoczęcie o godz. 15.00. Spotkanie poprowadzi ks. Janusz Iwańczuk. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu wynosi 20 zł. Wyjazd z ul. Bończyka o godz. 13.30.
  • Przypominamy, że IV Przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego ostu.
  • Diecezjalne Radio Doxa poleca w każdy niedzielny poranek o godz. 8.15 magazyn "Księga" - audycję o Słowie Bożym prowadzoną przez ks. Piotra Pawlukiewicza i Pawła Kęskę.
  • Na stronie internetowej w pobieralni jest komunikat ks. biskupa na temat powołania Kapituły Odnowy Katedry Opolskiej.
  • Organizujemy pielgrzymkę do Kowna, Wilna, Trok i Sokółki w terminie: 26 – 31.05.2015r. Cena: 869 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej do 15 marca. Szczegóły są dostępne w gablocie, na stronie internetowej i kancelarii.

duszpasterze

01 III 2015 r.

† Helena Rubańska z ul. Piramowicza i † Teresa Jerzyk z ul. Piramowicza.