czytania na dzisiaj: Am 6,1a.4-7; 1 Tm 6,11-16; Łk 16,19-31

XXVI Niedziela Zwykła

24 IX 2016 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na budowę kościołów i jałmużnę postną z całego roku. Za tydzień kolekta na remont naszego parafialnego kościoła.
  • Gość Niedzielny jest dostępny w zakrystii, a w nim m.in. bezpłatny dodatek - najgłośniejszy film ostatnich lat „Bóg nie umarł”.
  • We wtorek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci do salki katechetycznej na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w ramach Ruchu Światło-Życie.
  • W środę o godz. 18.00 Mszę św. odprawi i udzieli błogosławieństwa prymicyjnego ks. Łukasz Jacek z diecezji gliwickiej.
  • W czwartek o godz. 18.45 spotkanie grupy oazowej (Ruch Światło-Życie) dla młodzieży od VI klasy szkoły podstawowej wzwyż.
  • W piątek o godz. 18.00 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. szkolną.
  • W piątek o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP Msza św. dla młodzieży i spotkanie.
  • W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie w kościele dla grup modlitewnych.
  • W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • Od 1 października zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wypominkami za zmarłych. W tygodniu modlimy się o godz. 17.15, a niedzielę o godz. 17.00.
  • Wypominki za zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii przed nabożeństwem.
  • Wrześniowe spotkanie dla kandydatów do bierzmowania:
  • klasa I - poniedziałek (26.09) o godz. 19.00 w kościele parafialnym
  • klasa II - wtorek (27.09) o godz. 19.00 w kościele parafialnym
  • klasa III - środę (28.09) o godz. 19.00 w kościele parafialnym
  • W kancelarii parafialnej można już zamawiać intencje mszalne na rok 2017.
  • W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze diecezjalne jako cegiełka na remont katedry opolskiej.
  • W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można nabyć książkę: „Słowo na każdy dzień. Ewangelia 2017”.
  • Centrum Duszpasterstwa Młodzieży serdecznie zaprasza młodzież na Epilog Światowych Dni Młodzieży w dniach od 30 września do 2 października na Górze św. Anny. Koszt uczestnictwa w spotkaniu wynosi 95 zł. W programie spotkania m.in. ciekawe warsztaty, jeszcze ciekawsze konferencje, wieczór uwielbienia oraz jak zawsze mnóstwo radości. Na Epilog serdecznie zapraszamy całą młodzież, a szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn nie byli na Światowych Dniach Młodzieży. Więcej informacji oraz formularz zapisów znajdują się na stronie http://botafe.pl/pl/aktualnosci/item/614-czas-na-epilog-zapisz-si%C4%99.html
  • W sobotę 1 października odbędzie się 24. Pielgrzymka wolontariuszy i pracowników Caritas Diecezji Opolskiej do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy. Pielgrzymce przewodniczyć będzie ks. bp Rudolf Pierskała, który odprawi Mszę św. o godz. 10.30 i wygłosi konferencję. Zapisy w biurze Caritas przy parafii na os. Piastów.
  • W niedzielę 2 października zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy na Święto Matki Bożej Różańcowej. Koszt 35 zł. Wyjazd z ul. Chrobrego o godz. 7.00, przy kościele o godz. 7.10. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W środę 5 października o godz. 15.00 zapraszamy Róże Różańcowe na spotkanie do kościoła Wniebowzięcia NMP w K-Koźlu, które poprowadzi ks. Mariusz Sobek, diecezjalny moderator Róż Różańcowych. W programie: koronka do Bożego Miłosierdzia, konferencja, spotkanie przy stole, modlitwa różańcowa. Druga część spotkania odbędzie się w kościele parafialnym św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl.: o godz. 17.30 modlitwa do Matki Bożej z Koźla i o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem.
  • Zapraszamy na rodzinny wyjazd do Piekar Śląskich w sobotę 8 października. W programie: nawiedzenie Bazyliki NMP, zwiedzanie kopalni Królowa Luiza oraz pobyt w Parku 12 C. Koszt przejazdu wraz z biletami wynosi 45 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W czwartek 20 października zapraszamy na wyjazd do Legnicy. W programie: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, Msza św. w kościele św. Jacka – miejsce cudu eucharystycznego. W drodze powrotnej nawiedzenie bazyliki św. Jadwigi w Legnickim Polu. Koszt wyjazdu wynosi 55 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Jesienne spotkanie rejonowe Bractwa Świętego Józefa odbędzie się 19 października o godz. 18.00 w Kędzierzynie-Koźlu – Cisowej (rejon Koźle).
  • Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Ziemi Kozielskiej” zaprasza na inaugurację nowego roku akademickiego, która odbędzie się 29 września o godz. 10.00 w Miejskim Domu Kultury przy ul. Skarbowej.
  • Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii odbędą się od 17 do 21 października o godz. 18.30 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP. Zapisy w kancelarii parafialnej.

24 IX 2016 r.

† Barbara Augustyn (l.83) z ul. Kadetów - pogrzeb w poniedziałek o godz.12.00