XX Niedziela Zwykła

20 VIII 2017 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta również na ten cel.
  • Dziękujemy naszej Parafialnej Caritas za zorganizowanie rodzinnego wypoczynku w Górach Opawskich w Jarnołtówku.
  • Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i prowadzenie 253 Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Górę św. Anny.
  • Dziękujemy wszystkim pątnikom tegorocznej 41. Opolskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę i wszystkim osobom, które duchowo wspierały naszych pielgrzymów.
  • Decyzją księdza biskupa ks. dr Mariusz Drygier kończy posługę w naszej parafii i rozpoczyna pracę duszpasterską w parafii św. Michała w Opolu. Mszą św. we wtorek o godz. 18.00 podziękujemy ks. Mariuszowi za posługę duszpasterską, którą łączył z pracą naukową. Już teraz życzymy ks. dr. Mariuszowi, aby w dalszej drodze kapłańskiego posługiwania oraz kariery naukowej towarzyszyły Mu Łaska Boża i moc Ducha Świętego, a Matka Boża z Koźla otaczała swoją opieką każdego dnia.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W czasie wakacji Msze św. są odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 8.00 i 18.00.
  • W czasie wakacji kancelaria parafialna czynna od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 12.00, natomiast po południu jest nieczynna. Można zamawiać intencje mszalne na 2018 rok.
  • Ogłaszamy nabór do powstającego Parafialnego Chóru Liturgicznego. Poszukujemy dobrych głosów i zdecydowanych ludzi. Przesłuchania odbędą się 6 i 7 września w godz. 19.00-20.00 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP (wejście od tyłu kościoła). Szczegóły na temat przesłuchań znajdą się na plakacie w gablotce. Na wszelkie pytania związane z rekrutacją odpowie dyrygentka, Agata Seidel.
  • Jednocześnie informujemy, że w dniach 31 sierpnia i 1 września w godz. 17.00-18.00 odbędzie się przesłuchanie wszystkich chętnych dzieci i młodzieży do Parafialnej Scholi Dziecięcej w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP. Schola śpiewa na Mszy św. rodzinnej w niedziele o godz. 10.00. Kto lubi śpiewać na Chwałę Pana niech przyjdzie! Informacje znajdą się w gablocie na plakacie i u prowadzącej scholę, Agaty Seidel.
  • Zapraszamy wszystkich młodych na Parafialny Dzień Młodzieży na zakończenie wakacji w czwartek (31.08). Rozpoczęcie o godz. 15.00 Mszą św. w Domu św. Karola (ul. Łukasiewicza 9). Następnie przewidziane są zabawy integracyjne, grilowanie i dyskoteka. Więcej informacji u ks. Łukasza.
  • W piątek 25 sierpnia o godz. 19.30 w katedrze opolskiej odbędzie się koncert charytatywny w ramach II Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego BelleVoci. Wystąpi Orkiestra Symfoniczna Wirtuozów Lwowskich z Ukrainy (45 osób) i Chór Filharmonii z Belfastu z Irlandii Północnej (90 osób) pod batutą Bartosza Żurakowskiego. W programie: Stabat Mater F. Poulenca i Wielka Msza c-moll KV 427 W. A. Mozarta. Wstęp wolny. Po koncercie zbierane będą dobrowolne datki na rzecz renowacji katedry opolskiej.
  • W niedzielę 27 sierpnia o godzinie 18.00 w Sanktuarium Świętego Józefa w Prudniku Lesie odbędzie się Koncert Antoniny Krzysztoń z Zespołem.
  • W dniach 29-30 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • Egzamin wstępny do Diecezjalnego Instytutu Muzyki Kościelnej odbędzie 2 września br. od godz. 9.00 w siedzibie DIMK przy ul. Grunwaldzkiej 7 w Opolu. Nabór na kierunki: Ogródek Muzyczny (zajęcia umuzykalniające dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym), Organista, Organista – podyplomowe, Prowadzenie Zespołów Śpiewaczych, Kapelmistrz Orkiestry Dętej, Wokalistyka – specjalizacja: Piosenka Religijna, Kurs Psałterzystów, Kurs Przygotowawczy. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje na stronie www.dimk.diecezja.opole.pl

20 VIII 2017 r.

† Józefa Fabjańska (l.84) z ul. Konopnickiej, † Daniela Gromniak-Giet (l.59) z ul. Piastowskiej