III Niedziela Wielkanocna

30 IV 2017 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na remont naszego parafialnego kościoła.
  • Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
  • Kancelaria parafialna 1, 2 i 3 maja będzie nieczynna.
  • W maju zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 17.00.
  • W środę 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski oraz państwowe Święto Konstytucji 3 Maja. W tym dniu Msze św. będą w parafialnym kościele o godz. 6.30, 8.00, 10.00, 11.30, 15.00 i 18.00. Nabożeństwo majowe będzie o godz. 17.00.
  • Zachęcamy parafian, aby 2 i 3 maja wywiesić flagi narodowe.
  • W dniu 3 maja po Mszy św. wolontariusze Fundacji Niezłomni przeprowadzą kwestę na ekshumacje i identyfikacje Żołnierzy Wyklętych.
  • W sobotę (6.05) od godz. 9.00 zapraszamy rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze SP 20 do posprzątania parafialnego kościoła i uporządkowania placu wokół świątyni.
  • Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodych całej diecezji w dzisiejszą niedzielę (30.04) o godz. 18.00 do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej.
  • W poniedziałek 1 maja w Jemielnicy odbędzie się 6. Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin i z rodzinami naszej diecezji oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnym punktem dnia będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00.
  • Pocysterski Zespół Klasztorno-Pałacowy w Rudach zaprasza na Noc w Starym Opactwie w Rudach w dniach od 29 kwietnia do 3 maja 2017 r. Szczegóły na stronie www.rudy-opactwo.pl
  • W niedzielę (7.05) o godz. 11.30 zostanie odprawiona Suma Odpustowa ku czci św. Zygmunta naszego patrona. Słowo Boże wygłosi ks. Wojciech Lippa, Kanclerz Kurii w Opolu.
  • W poniedziałek 15 maja zapraszamy o godz. 19.30 na spotkanie członków Rady Parafialnej.
  • Zapraszamy 12 maja o godz. 19.00 do kościoła Wniebowzięcia NMP na Salon Muzyki i Literatury pt. Poezja i Liryka Wokalna o Tematyce Maryjnej. Gośćmi salonu będzie: Chór Mieszany LUTNIA z Chorzowa pod dyrekcją Łukasz Szmigla. Prowadzenie: Izabela Migocz.
  • Odwiedziny chorych będą w sobotę 13 maja. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W niedzielę 14 maja będziemy przeżywali Uroczystość I Komunii Św. W sobotę 20 maja o godz. 11.00 młodzież gimnazjalna przyjmie sakrament bierzmowania. W niedzielę 21 maja o godz. 10.00 dzieci z 4 klasy będą miały Rocznicę I Komunii Św.
  • W niedzielę 28 maja odbędzie się Marsz dla Życia oraz kolejny XXIII Festyn Wakacje Dzieciom. W związku z tym prosimy o fanty-niespodzianki, które można przynosić do kancelarii parafialnej.

30 IV 2017 r.

† Paweł Adler (l.67) z ul. Portowej