II Niedziela Adwentu

10 XII 2017 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • Tradycyjnie, w dzisiejszą niedzielę, obchodzony jest Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to ważne dzieło, składając ofiary do puszek w ramach zbiórki, która jest prowadzona po Mszy św. przed kościołem. Nasza pomoc dotrze do ludzi żyjących w trudnych warunkach za wschodnią granicą naszego kraju, m.in. w Donbasie, na Ukrainie i Syberii.
  • Dzisiaj (10.12) na Rynku w Koźlu odbędzie się Jarmark Świąteczny w godzinach od 12.00 do 18.00.
  • Po Mszy św. Marianki będą rozprowadzały opłatki i świece wigilijne.
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież, na Msze św. roratnie. W tym tygodniu – od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę Mszy św. roratniej dla dzieci nie będzie. Hasło tegorocznych rorat brzmi: „Strażnik Skarbów”. Tematem kazań będzie św. Józef. Dzieci tradycyjnie będą otrzymywały obrazki również po Mszy św. niedzielnej. Zachęcamy do przynoszenia na roraty lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami.
  • W Radiu Doxa audycja roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 19.15. Dla najmłodszych konkurs z nagrodami.
  • W poniedziałek (11.12) odbędzie się spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Msza św. w kościele parafialnym o godz. 18.00. Następnie spotkanie w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP.
  • W piątek zapraszamy na spotkanie młodzieżowe o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. W ramach spotkania odbędą się tradycyjne roraty (śpiew w języku łacińskim) oraz adoracja Krzyża (dar ks. bp. Andrzeja Czai dla opolskiej młodzieży). Po spotkaniu słodki poczęstunek.
  • W kancelarii parafialnej są do nabycia opłatki i świece Caritas.
  • Odwiedziny chorych w sobotę (16.12) od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W niedzielę (17.12) Parafialna Caritas zaprasza osoby samotne i ubogie na spotkanie wigilijne do restauracji Pszczółka.
  • Serdecznie zapraszamy na spotkania: Radę Parafialną w dniu 18.12 (poniedziałek), katechetów w dniu 19.12 (wtorek) oraz nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. – 20.12 (środa).
  • Małżonków zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach, które w ramach Remontu Małżeńskiego pod hasłem «Mocni Duchem» odbędą się w dniach 15-17 grudnia 2017 roku w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu. Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00, sobotnie – o 18.00, a niedzielne – o 10.00. Tegoroczną edycję rekolekcji poprowadzi Michał Frąckowicz, rekolekcjonista z Centrum Mocni w Duchu w Łodzi prowadzonego przez oo. Jezuitów, prywatnie mąż, ojciec dwójki dzieci, nauczyciel i wychowawca.
  • W dniach 15 -17 grudnia w Duszpasterstwie Akademickim Ressurexit w Opolu, w czasie trwania „Remontu Małżeńskiego" odbędą się spotkania dla młodych pod hasłem „PONAD”. Spotkania zaadresowane są dla młodych w wieku 14-19 lat. W piątek o 20.00 modlitwa uwielbienia, w sobotę o 18.00 spotkanie z Olą - która opowie o swojej podróży po Azji, w niedziele o 10.00 odbędzie się spotkanie przy stole przygotowujące do Eucharystii. Spotkania organizuje młodzież, której rodzice są zaangażowani w Remont Małżeński.
  • Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na nabożeństwo adwentowe, które odbędzie się w 3. Niedzielę Adwentu 17 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.

10 XII 2017 r.

† Irena Kacprzak (l.76) z ul. Pionierów, † Jan Mazur (l.72) z ul. Głubczyckiej