czytania na dzisiaj: Ap 10,8-11; Łk 19,45-48

Niedziela XXXIII Zwykła

16 XI 2014 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Po Mszy św. do puszki można złożyć ofiarę na remont katedry w Sosnowcu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory niedzielne.
  • W tym tygodniu wspomnienia: w poniedziałek św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; we wtorek bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy; w środę bł. Salomei, zakonnicy; w czwartek św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera; w piątek Ofiarowania NMP; w sobotę św. Cecylii, dziewicy i męczennicy; w niedzielę Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.
  • Od poniedziałku do piątku nauki przedmałżeńskie w salce katechetycznej o godz. 18.30.
  • W czwartek o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP spotkanie modlitewne w duchu Taizé. Po spotkaniu można zapisać się na Europejskie Spotkanie Młodych do Pragi.
  • W piątek po Mszy św. szkolnej spotkanie dla Marianek ze siostrą Renatą w salce katechetycznej.
  • W piątek (21.11) w kościele w Niezdrowicach o godz. 19.30 koncert uwielbienia. Gra zespół BELLECO.
  • W sobotę w kościele św. Floriana na Azotach o godz. 17.00 koncert uwielbienia. Gra TIAKO, PRZECINEK, UNISONO I PRZYJACIELE.
  • W sobotę o godz. 18.00 liturgiczna służba ołtarza będzie miała Msze św. z przyjęciem kandydatów na ministrantów.
  • Dzień Skupienia dla nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej w niedzielę (23.11) w Uroczystość Chrystusa Króla. Rozpoczęcie o godz. 10.30 w kościele seminaryjno-akademickim (przy ul. Drzymały 1a). Uroczysta Msza św. o godz. 11.00, po przerwie odbędzie się wykład formacyjny, który wygłosi o. prof. dr Stanisław Madeja, redemptorysta. Zakończenie dnia skupienia około godz. 14.00.
  • Zapraszamy wszystkich Muzyków Kościelnych na Adwentowy Dzień Skupienia, pod hasłem "Date et dabitur vobis" (Dawajcie, a będzie wam dane), który odbędzie się w sobotę 29 listopada 2014 r. w kościele św. Sebastiana w Opolu. Rozpoczęcie o godz. 9.00. W programie: konferencja, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz sakrament pokuty, Msza św. z homilią. Dzień skupienia poprowadzi ks. ppłk dr Jerzy St. Niedzielski, kapelan wojskowy, który uczestniczył w ważniejszych misjach pokojowych i stabilizacyjnych Polskiej Armii.
  • W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na rok 2015.
  • W minioną sobotę zostały założone w naszej parafii dwie róże różańcowe rodziców modlących się za swoje dzieci. Chętne osoby, które chcą włączyć się w modlitwę za swoje dzieci mogą skontaktować się z ks. Łukaszem
  • Rekolekcje dla Róż Różańcowych i przyjaciół Ziemi św. odbędą się na Górze św. Anny od 21 do 23 listopada.
  • W przyszłą niedzielę będzie do nabycia EWANGELIA NA KAŻDY DZIEŃ. Jest to cenna pomoc dla każdego, kto chce uczynić słowo Boże nieodłącznym towarzyszem swojego życia. Czytanie z Ewangelii opatrzone zostało krótkim rozważaniem oraz prostą modlitwą inspirowaną słowem Bożym. Do wyboru są dwie wersje, w poręcznym, kieszonkowym formacie albo w większym formacie z dużą czcionką.
  • W Radiu Doxa codziennie informacje o patronie dnia. To różne życiorysy i różne drogi prowadzące do zbawienia. Tych, którzy wyprzedzili nas w drodze do świętości, przedstawiają klerycy Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Zapraszamy na fale Radia Doxa od poniedziałku do piątku o 7.15, a codziennie na stronie internetowej doxa.fm/audycje/patron-dnia.

duszpasterze

16 XI 2014 r.

† Jerzy Barton z ul. Piramowicza i † Maria Henkel z ul. Stolarskiej.