czytania na dzisiaj: Pwt 4,1-2.6-8; Jk 1,17-18.21b-22.27; Mk 7,1-8.14-15.21-23

XXI Niedziela Zwykła

23 VIII 2015 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta również na ten cel.
  • Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
  • Msze św. w tygodniu w okresie wakacyjnym sprawowane są o godz. 8.00 i 18.00, kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00.
  • W najbliższym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Święto św. Bartłomieja, Apostoła; środę Uroczystość NMP Częstochowskiej; czwartek św. Monikę; piątek św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła; sobotę męczeństwo św. Jana Chrzciciela.
  • W środę od godz. 18.00 do 20.15 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP odbędzie się mityng Grupy AA (anonimowych alkoholików).
  • W sobotę okazja do przyjęcia sakramentu pokuty od godz. 17.00 do 17.50.
  • W przyszłą niedzielę ojcowie oblaci będą rozprowadzali kalendarze misyjne.
  • Dziękujemy za pielgrzymowanie na Górę św. Anny i do Częstochowy.
  • Dziękujemy za zorganizowanie 251 Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Górę św. Anny.
  • Dziękujemy tym, którzy nieśli figurę Matki Najświętszej na Górze św. Anny. Z naszej parafii figurę niosło 16 osób.
  • Książka Oni dali świadectwo – wspomnienie trzech zasłużonych duchownym parafii Koźle, autorstwa Josefa Grὅgera jest dostępna w Veritasie, obok kościoła Wniebowzięcia NMP.
  • W dniach 27-30 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się jeden z Wielkich Odpustów Kalwaryjskich ku czci Aniołów Stróżów. Uroczystości kalwaryjskie ku czci Podwyższenia Krzyża Świętego odbędą się w dniach 11-13 września.
  • Radio Doxa jest współorganizatorem Festiwalu Opolskich Smaków. 30 sierpnia (niedziela) od godz. 13.00 na opolskim Rynku będzie miało miejsce bicie rekordu Polski w układaniu najdłuższego tradycyjnego kołocza śląskiego. W ramach wydarzenia zapraszamy na koncert festiwaLOVE Opole – z najbardziej znanym przebojami Festiwalu w wykonaniu artystów biorących udział w Opolskich Debiutach oraz uczestników programu The Voice of Poland. Zabrzmią utwory, które na przestrzeni lat tworzyły historię opolskiego Festiwalu. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na konieczny remont katedry opolskiej.
  • W celu przygotowania wolontariuszy do pracy w parafiach podczas Dni w Diecezjach Centrum ŚDM przygotowuje Prolog 4. Spotkanie to odbędzie się na Górze św. Anny w dniach 4-6 września 2015 r. Na spotkanie zapraszamy młodych, którzy ukończyli co najmniej 2 klasę gimnazjum i chcą zostać wolontariuszami w swoich parafiach, a także tych, którzy już zostali ustanowieni liderami bądź wolontariuszami. Zapisy na www.botafe.pl
  • Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się 20 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów gromadzą się na schodach prowadzących do groty lurdzkiej i w procesji udają do Groty na Mszę św.
  • Diecezjalny Dzień Skupienia dla Róż Różańcowych odbędzie się w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Winowie 3 października 2015 r. o godz. 10.00. W programie spotkania: konferencja o. Ludwika Mycielskiego OSB, okazja do sakramentu pokuty, adoracja Najświętszego Sakramentu, Eucharystia pod przewodnictwem bpa Pawła Stobrawy, spotkanie z siostrami oraz wspólna modlitwa różańcowa. Zakończenie nabożeństwem rozesłania o 15.00.

23 VIII 2015 r.

† Henryk Haszke z ul. Piastowskiej i † Józef Paszowski z ul. Łukasiewicza (DPS)