Uroczystość Najświętszej Trójcy

16 VI 2019 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. W czwartek i niedzielę kolekta również na potrzeby naszej parafii.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo do Najświętszej Trójcy.
  • Dzisiaj kończy się okres przyjmowania Komunii świętej wielkanocnej.
  • Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego we wtorek o godz. 18.00. Okazja do spowiedzi w tym dniu od godz. 17.15 do 18.00.
  • Spotkanie dla katechetów we wtorek (18.06) o godz. 19.15 na plebanii.
  • W czwartek (20.06) będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 6.30, 9.00, 11.30 i 18.00.
  • O godz. 9.00 Msza św. przed kościołem i procesja eucharystyczna. Trasa procesji będzie przebiegała ulicami: Konopnickiej, Kraszewskiego, Westerplatte, Piramowicza i Bończyka.
  • I ołtarz (przy kościele), o przygotowanie prosimy: szafarzy, ministrantów i Caritas - odpowiedzialny ks. Marcin.
  • II ołtarz (przy ul. Kraszewskiego), o przygotowanie prosimy: rodziców Marianek, Marianki i rodziców dzieci pierwszokomunijnych - odpowiedzialny ks. Łukasz.
  • III ołtarz (przy ul. Piramowicza), o przygotowanie prosimy: młodzież naszej parafii, Domowy Kościół, Wspólnotę Sychar i Zespół Nowe Imię – odpowiedzialni: liderzy wspólnot.
  • Biskup Opolski zaprasza na 10. Koncert Uwielbienia, który odbędzie się w Boże Ciało na błoniach Osiedla Armii Krajowej w Opolu. Rozpoczęcie o godz. 19.00. Transmisja w Radiu Doxa.
  • Zapraszamy do wzięcia udziału w 10. Diecezjalnej Pielgrzymce Entuzjastów Nordic Walking z Gogolina na Górę Św. Anny, która odbędzie się w sobotę 22 czerwca br. W programie: wymarsz o godz. 9.00 sprzed kościoła pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gogolinie, Msza Święta w Bazylice św. Anny na Górze Św. Anny ok. godz. 14.00; powrót do Gogolina będzie możliwy autokarem. Zgłoszenia u p. Piotra Giecewicza mailowo: giecewicz@gogolin.pl lub telefonicznie 77 4076930.
  • W sobotę 22 czerwca przy Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Opolu, w godzinach od 10.00 do 14.00, odbędzie się dzień skupienia dla narzeczonych. Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłaszanie się poprzez formularz zgłoszeniowy na stronie Parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu – pip.opole.pl, w zakładce Rodzina.
  • W sobotę 22 czerwca na Jasnej Górze odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn.
  • Ks. Marcin Patycki decyzją ks. biskupa zostaje skierowany na studia z zakresu prawa kanonicznego w Wenecji. Msza św. pożegnalna odbędzie się w piątek o godz. 18.00.
  • Ks. Łukasz Szuster w sierpniu kończy posługę duszpasterską w naszej parafii. Od 28 sierpnia będzie wikariuszem parafii Matki Bożej w Raciborzu.
  • Ks. Henryk Waindzoch został mianowany kapelanem wspólnoty Sióstr Franciszkanek oraz Domu Pomocy Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.
  • Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na spotkanie Rodziny Radia Maryja w dniu 14 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt wynosi 40 zł.

16 VI 2019 r.

† Jan Barabasz (l.63) z ul. Łukasiewicza, † Jan Drewiecki (l.83) z ul. Piastowskiej, † Irena Pruszkowska (l.64) z ul. Klonowej, † Kazimiera Słowik (l.92) z ul. Piramowicza, † Eleonora Buczyńska (l.82) z ul. Piastowskiej, jej pogrzeb odbędzie się we wtorek (18.06) o godz. 12.00, † Antoni Woźny (l.73) z ul. Niemcewicza, jego pogrzeb odbędzie się w środę (19.06) godz.10.00