XVII Niedziela Zwykła

26 VII 2015 r.

Uroczystość św. Anny

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na remont naszego parafialnego kościoła z przeznaczeniem na wymianę witraży.
  • Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
  • Dzisiaj po Mszach św. będziemy błogosławili samochody ku czci św. Krzysztofa, patrona kierowców. Przy wyjściu z kościoła można nabyć różaniec św. ze specjalną zapinką do zawieszenia np. pod lusterkiem. Będzie też można złożyć ofiarę w duchu wdzięczności Bogu za bezpieczne podróże - 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy -na potrzeby naszych misjonarzy oraz jako wsparcie dzieła odnowy katedry opolskiej.
  • Dzisiaj (w niedzielę 26.07) w kościele w Sławięcicach o godz. 19.00 odbędzie się Koncert Muzyki Sakralnej „U świętej Katarzyny w Sławięcicach”. Wystąpią: Izabela Migocz – sopran, ks. Łukasz Libowski – tenor, Karolina Hyla – skrzypce, Piotr Wybraniec – klarnet, Agnieszka Hyla – organy.
  • Msze św. w tygodniu w okresie wakacyjnym sprawowane są o godz. 8.00 i 18.00, kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 12.00.
  • W najbliższym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Joachima, ojca NMP; środę św. Martę; piątek św. Ignacego z Loyoli; sobotę św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W środę od godz. 18.00 do 20.15 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP odbędzie się mityng Grupy AA (anonimowych alkoholików).
  • W sobotę (1.08) od godz. 9.00 miesięczne odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W dniu 26 lipca oficjalnie ma ruszyć system rejestracji na ŚDM w Krakowie. Grupy, które zechcą wziąć udział w spotkaniu z Ojcem Świętym w Krakowie, będą musiały dokonać stosownej rejestracji. Organizatorzy sugerują jednak, by grupy z Polski zapisywały się przez diecezjalne Centra ŚDM, co umożliwi sprawniejszą rejestrację i znacząco obniży koszty uczestnictwa w tym wydarzeniu. Na naszej diecezjalnej stronie przygotowań www.botafe.pl pojawią się niebawem istotne informacje na ten temat, a niedługo po rozpoczęciu zapisów w Krakowie pojawi się formularz dla grup z naszej diecezji.
  • W ramach przeżywanego w Prudniku Roku Prymasowskiego Ojcowie Franciszkanie z Prudnika zapraszają na uroczysty obchód Odpustu Porcjunkuli w dniach 1-2 sierpnia br. W programie: 1 sierpnia o godz. 19.00 - Spektakl Teatru A z Gliwic pt.: Skwer Wyszyńskiego; 2 sierpnia: 9.30 - powitanie pielgrzymów i wymarsz z modlitwą różańcową do Zielonego Krzyża, konferencja ascetyczna oraz śpiew Godzinek ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP; 11.30 - uroczysta Msza św. pod przewodnictwem Prymasa Seniora abpa Henryka Muszyńskiego; 14.00 - Droga Krzyżowa na Kalwarii; 15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia oraz Spektakl Teatru A z Gliwic pt.: Skwer Wyszyńskiego.
  • W Radiu Doxa w niedzielne popołudnie po 17-stej „Wakacyjny wehikuł czasu”. A w nim wydarzenia, zjawiska, osoby i przeboje, o których niegdyś w sezonie letnim było głośno. Będzie okazja wspomnieć nawet lata 60-te ubiegłego wieku!
  • W dniu 15 sierpnia o godz. 11.00 w kościele Wniebowzięcia NMP będzie sprawowana Msza św. odpustowa.
  • Zapraszamy na 251 pieszą pielgrzymkę parafialną na Górę św. Anny w dniach 15 – 16 sierpnia.
  • Wyjście na Górę św. Anny 15 sierpnia o godz. 5.00. O godz. 13.00 przy kościele św. Krzyża: Dróżki NMP (stacje bolesne i pogrzebowe). Szukamy dziewczyny do niesienia figury Matki Bożej na dróżkach różańcowych. Można zgłosić się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie do pana Rolanda Wczaska (nr tel.: 606643304), który koordynuje nasze przygotowania do pielgrzymki. Figurę Matki Bożej niesie jednorazowo 20 dziewcząt. Po zakończeniu Dróżek w Porębie odprawiona będzie Msza św.
  • W niedzielę 16 sierpnia o godz. 7.30 w Porębie Godzinki do św. Anny, następnie o godz. 8.00 początek Dróżek NMP (stacje chwalebne) i o godz. 10.00 Grota Lurdzka: Suma odpustowa.

26 VII 2015 r.

† Wiktor Węgrzyn z ul. Skłodowskiej, † Maria Hagner z ul. Piastowskiej, † Kazimierz Królak z ul. Targowej (Msza św. pogrzebowa w poniedziałek o godz.11.00)