czytania na dzisiaj: 1 Kor 2,10b-16; Łk 4,31-37

Niedziela XXII Zwykła

31 VIII 2014 r.

• Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta przeznaczona jest na remont kościoła Wniebowzięcia NMP.
  • O godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  • Bóg Zapłać o. Robertowi za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy św. będzie można nabyć kalendarz misyjny na 2015 rok.
  • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek bł. Bronisławę, patronkę diecezji; w środę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
  • Bóg Zapłać ks. Przemysławowi Ablewiczowi za wakacyjną pomoc w naszej parafii.
  • W naszej parafii witamy ks. Mariusza Drygiera, studenta KUL-u, który będzie nam pomagał w pracy duszpasterskiej.
  • W poniedziałek o godz. 8.00 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego.
  • We wtorek o godz. 11.00 Msza św. dla gimnazjum na rozpoczęcie roku szkolnego.
  • W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta.
  • W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie katechetów na plebanii.
  • W piątek od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
  • W piątek na Mszy św. szkolnej błogosławieństwo przyborów szkolnych dla dzieci z I klasy PSP.
  • W piątek po Mszy św. szkolnej spotkanie dla wszystkich ministrantów.
  • W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 spotkanie z grupami modlitewnymi w kościele.
  • W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W sobotę o godz. 12.00 spotkanie Marianek.
  • W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
  • Nauki przedmałżeńskie od 8 do 11 września o godz. 18.30. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Akademia Rodziny to cykl spotkań dla małżeństw, które mają pomóc w umacnianiu więzi miedzy małżonkami i korzystaniu z Sakramentu Małżeństwa. Cykl obejmuje 10 spotkań, od września do czerwca, zawiera zajęcia dla dzieci oraz małżonków. Akademia działa pod opieką fundacji Ad Futurum, założonej przez Ojców Szensztackich w Józefowie, gdzie istnieje już od 7 lat . Od września rozpocznie się w Winowie 5. Edycja Akademii. Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą, po której pracujemy pod przewodnictwem specjalistów z różnych dziedzin. Zgłoszenia są możliwe do 15 września na adres winow@akademia-rodziny.pl .

duszpasterze

31 VIII 2014 r.

† Edward Deresiewicz z ul. Niemcewicza, † Józef Poniedziałek z ul. Konopnickiej, † Oskar Restel z ul. Piastowskiej, † Zygfryd Szymczak z ul. Piastowskiej, † Marianna Kubik z ul. Kochanowskiego, † Klara Finger z ul. Piramowicza.