Niedziela XVII Zwykła

27 VII 2014 r.

• Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na dokończenie remontu kościoła Wniebowzięcia NMP.
  • O godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  • Informator parafialny Dobra Nowina wydrukowany jest na dwa tygodnie.
  • W tym tygodniu wspominamy: we wtorek św. Marty, w czwartek św. Ignacego z Loyoli, prezbitera, w piątek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  • W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00.
  • W sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 i nabożeństwie do Niepokalanego Serca NMP spotkanie w kościele z grupami modlitewnymi.
  • W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W niedzielę 3 sierpnia o godz. 17.00 w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej odbędzie się Msza św. z okazji 750 rocznicy pobytu franciszkanów w Głogówku, w której uczestniczyć będą koła Radia Maryja. Jest możliwość wyjazdu. Zapisy do środy w kancelarii parafialnej.
  • W niedzielę na Górze św. Anny uroczystość Matki Bożej Anielskiej z Porcjunkuli oraz pielgrzymka głuchoniemych i motocyklistów.
  • W okresie wakacyjnym kancelaria parafialna czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 12.00.
  • W okresie wakacyjnym Msze św. w dni powszednie są sprawowane o godz. 8.00 i 18.00. Nabożeństwo do Matki Bożej z Koźla w każdą środę o godz. 17.30.
  • Zapraszamy na jubileuszową 250 pielgrzymkę parafialną na Górę św. Anny w dniach 16 – 17 sierpnia. W kancelarii parafialnej można zapisać się na nocleg na Górze św. Anny.
  • Wyjście na Górę św. Anny 16 sierpnia o godz. 5.00. O godz. 13.00 spod kościoła św. Krzyża: Dróżki NMP (stacje bolesne i pogrzebowe). Szukamy dziewczyny do niesienia figury Matki Bożej na dróżkach różańcowych. Można zgłosić się do kancelarii parafialnej lub telefonicznie do pana Rolanda Wczaska (nr tel.: 606643304), który koordynuje przygotowania do pielgrzymki. Figurę Matki Bożej niesie jednorazowo 20 dziewcząt.
  • W niedzielę 18 sierpnia o godz. 7.30 w Porębie Godzinki do św. Anny, następnie o godz. 8.00 początek Dróżek NMP (stacje chwalebne) i o godz. 10.00 w Grocie Lurdzkiej Suma odpustowa.
  • W 2017 roku uroczystość I Komunii Św. odbędzie się w drugą niedzielę maja. Od tego roku I Komunia Św. będzie przypadała na stałe w drugą niedzielę maja.

duszpasterze

27 VII 2014 r.

† Elżbieta Rogorz z ul. Niemcewicza, † Michalina Krechowicz z ul. Piramowicza, † Zygfryd Wycisk z ul. Konopnickiej, † Maria Łoza z ul. 24 Kwietnia; † Lucyna Bednarczyk z ul. Archimedesa.