czytania na dzisiaj: 1 Kor 3,1-9; Łk 4,38-44

XXII Niedziela Zwykła

28 VIII 2016 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę kolekta na remont naszego parafialnego kościoła.
  • Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii ks. Marcina Patyckiego, nowego wikariusza pochodzącego z Głubczyc oraz ks. diakona Daniela Litwina, pochodzącego z Werechania k. Tomaszowa Lubelskiego. Ks. Marcin jest tegorocznym neoprezbiterem i będzie opiekunem Liturgicznej Służby Ołtarza, a ks. Daniel odbywa praktykę diakońską w naszej parafii. Życzymy księżom Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej z Koźla i owocnej pracy duszpasterskiej oraz zapewniamy o naszym wsparciu i modlitwie.
  • Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 10.00 odmówimy AKT ZAWIERZENIA PARAFII MATCE BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ KRÓLOWEJ POLSKI z okazji 1050. rocznicy Chrztu Polski
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • W czwartek o godz. 17.00 Godzina Święta i okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • Dzieci i młodzież zapraszamy do przyjęcia sakramentu pokuty w piątek o godz. 17.00.
  • Msza św. dla gimnazjum na rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek o godz. 11.00.
  • Msza św. dla dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek o godz. 18.00.
  • Msza św. dla młodzieży na rozpoczęcie roku szkolnego w piątek o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP.
  • Odwiedziny chorych w sobotę od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Jeszcze w tym tygodniu Msze św. są odprawiane o godz. 8.00 i 18.00.
  • Kancelaria parafialna czynna codziennie od 9.00 do 12.00 (popołudniu nieczynna).
  • Dziękujemy Parafialnej Caritas za zorganizowanie letniego wyjazdu dla dzieci i opiekunów z noclegiem w Głębinowie w Ośrodku Rybak.
  • Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  • Zapraszamy na modlitwę do naszego parafialnego kościoła w ramach całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Dzisiaj w niedzielę (28.08) o godz. 19.30 w katedrze opolskiej odbędzie się koncert w ramach festiwalu Belle Voci pod honorowym patronatem Biskupa Andrzeja Czai. Zaprezentowane zostanie dzieło Johannesa Brahmsa – “Requiem”. W jego wykonaniu weźmie udział jeden z najlepszych chórów z Wielkiej Brytanii, liczący 91 śpiewaków, Leeds Festival Chorus, którego założycielem i dyrektorem artystycznym jest Sir Simon Wright. Chórowi towarzyszyć będzie 50-osobowa Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Sudeckiej pod batutą Bartosza Żurakowskiego. Wstęp na koncert jest wolny.
  • W dniach 29-30 sierpnia na Górze św. Anny odbędzie się doroczna Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza.
  • W imieniu biskupa opolskiego Andrzeja Czai, Dyrektor Wydziału Katechetycznego serdecznie zaprasza wszystkich katechetów świeckich, siostry zakonne, jak również księży katechizujących, do uczestnictwa w Dniu Katechety, który odbędzie się w sobotę 3 września 2016 r. o godz. 10.00 w kościele seminaryjno-akademickim przy ul. Drzymały 1. W programie: Eucharystia pod przewodnictwem bpa Rudolfa Pierskały, wykład ks. prof. Marka Lisa nt.: „Film: towarzysz (nie)pożądany w epoce audiowizualności” i komunikaty wydziału katechetycznego.
  • Biskup Opolski zaprasza tegorocznych Srebrnych i Złotych Jubilatów Małżeńskich na modlitewne dziękczynienie za dar małżeńskiej miłości podczas Pielgrzymki Jubilatów Małżeńskich. Srebrni Jubilaci wraz z najbliższymi zaproszeni są do Opola w niedzielę 4 września na godz. 14.00 do kościoła seminaryjno-akademickiego pw. św. Jadwigi Śląskiej przy ul. Drzymały 1. Małżonkowie obchodzący Złote Gody spotkają się w tym samym miejscu tydzień później, w niedzielę 11 września o 14.00.
  • Tegoroczne dożynki diecezjalne odbędą się 18 września na Górze św. Anny. Suma Dożynkowa będzie odprawiona o godz. 11.00. Od godz. 10.15 delegacje z dekanatów gromadzą się na schodach prowadzących do groty lurdzkiej i w procesji udają do Groty na Mszę św. Dożynkom przewodniczy w tym roku parafia Komprachcice.
  • SZLACHETNA PACZKA i AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI poszukują liderów do kolejnej edycji obu programów. To właśnie Liderzy zorganizują pracę tysięcy wolontariuszy w 950 lokalizacjach w całej Polsce i sprawią, że mądra pomoc dotrze do najbardziej potrzebujących. Lider może zyskać nie tylko satysfakcję z niesienia pomocy, ale przede wszystkim możliwość zyskania kluczowych kompetencji cenionych na rynku pracy – związanych z zarządzaniem zespołem, project managementem, organizacją eventów oraz rozwój umiejętności komunikacyjnych, interpersonalnych i wielu innych. Więcej informacji o możliwości zgłoszenia na www.superw.pl.
  • W Radiu Doxa transmisja porannej Mszy św. o godz. 6.30. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego Msza św. w opolskiej katedrze (i w radiu) znów będzie o godz. 6.00.