czytania na dzisiaj: Oz 14,2-10; Mk 12,28b-34

III Niedziela Wielkiego Postu

19 III 2017 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • Można wpłacać ofiary na remont naszego kościoła na konto parafialne: 52 88821032 2001 0000 1397 0001 z dopiskiem: DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.
  • Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali.
  • We wtorek o godz. 17.00 i 18.00 zapraszamy dzieci do salki katechetycznej na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w ramach Ruchu Światło-Życie.
  • Zapraszamy na nabożeństwa Drogi Krzyżowej (za udział można zyskać odpust zupełny):
  • dzieci – czwartek, godz. 17.15
  • dorośli – piątek, godz. 8.30 i 17.15
  • młodzież – piątek, godz. 19.00 (kościół Wniebowzięcia NMP)
  • Wypominki za zmarłych, które będą wyczytywane w piątek w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 8.30 i godz. 17.15, można przynieść do kancelarii lub zakrystii przed nabożeństwem.
  • W czwartek zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy do salki katechetycznej o godz. 18.45.
  • W piątek (24.03) w czasie Mszy św. szkolnej o godz. 18.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają książeczki Droga do Nieba.
  • W piątek (24.03) po Mszy św. szkolnej spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  • W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W czasie Mszy św. o godz. 10.00 będzie można złożyć zobowiązanie duchowej adopcji dziecka nienarodzonego, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W przyszłą niedzielę siostra Kornelia z Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi (pochodząca z Mechnicy, a pracująca w domu prowincjalnym w Otwocku k. Warszawy), będzie prosiła o wsparcie dla dzieł, które siostry prowadzą w naszym kraju.
  • Nauki przedmałżeńskie odbędą się w parafii na osiedlu Piastów od 20 marca o godz. 18.30 (tel. 774837350).
  • Diecezjalna Komisja Liturgiczna zaprasza na wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św., który odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia 2017 r., w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu (ul Drzymały 1a). Spotkanie rozpocznie się o godz. 9.30 (okazja do spowiedzi, modlitwa różańcowa), o 10.00 Msza św., po przerwie na kawę o godz. 12.15 zostanie wygłoszona konferencja przez ks. prof. dr hab. Stanisława Rabieja UO, następnie Droga Krzyżowa i nabożeństwo adoracyjne. Zakończenie skupienia ok. godz. 14.00.
  • W Radiu Doxa audycja „Z wiarą szukam...” - od poniedziałku do piątku, o godz. 10.45 i 17.45 (powtórka).
  • Duszpasterstwo nauczycieli i katechetów diecezji opolskiej zaprasza nauczycieli na weekend rekolekcyjno-wypoczynkowy „Spotkanie w drodze z Biskupem Opolskim”,, który odbędzie się w dniach 5-7 maja w Głębinowie (Ośrodek rekolekcyjno-wypoczynkowy „Rybak”). Rozpoczęcie w piątek ok. godz. 17.00, a zakończenie w niedzielne popołudnie. W programie: Eucharystia, wyjście na szlak w góry, konferencja, spotkania integracyjne. Zapisy przez wysłanie maila na adres piodobro@wp.pl.

19 III 2017 r.

† Bogusław Gruszecki (l.77) z ul. Chrobrego, pogrzeb we wtorek o godz. 13.00