czytania na dzisiaj: Flp 1,1-11; Łk 14,1-6

Niedziela XXX Zwykła

26 X 2014 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. W uroczystość Wszystkich Świętych kolekta na potrzeby naszej parafii, a w niedzielę na remont Kościoła Wniebowzięcia NMP.
  • W tym tygodniu wspominamy: we wtorek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza; w sobotę Uroczystość Wszystkich Świętych.
  • W ramach Ogólnopolskiego Projektu Misyjnego „Młodzi dla Kamerunu” po Mszy św. można nabyć kolorowankę edukacyjną, zaprojektowaną przez wolontariuszy nauczycieli, mających doświadczenie nauki w afrykańskich szkołach. Zakupione kolorowanki będzie można podarować dzieciom w Kamerunie. Dochód ze sprzedaży kolorowanek zostanie przekazany na wybudowanie pawilonu szkolnego w dzielnicy trędowatych Baleng-Bafoussam w Kamerunie.
  • W zakrystii jest nowy numer Małego Gościa dla dzieci i młodzieży, a także miesięcznik List i inne czasopisma.
  • W poniedziałek, wtorek i środę wystawienie Najśw. Sakramentu będzie w głównym ołtarzu kościoła.
  • W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na rok 2015.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu do piątku modlimy się o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 17.00.
  • Wypominki za zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii przed nabożeństwem różańcowym.
  • Dzisiaj (w niedzielę) w kościele p.w. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła (os. Piasty) o godz. 17.00 odbędzie się koncert dziękczynny za życie i kanonizację św. Jana Pawła II w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK.
  • Zapraszamy uczniów z I klasy gimnazjum na nabożeństwo różańcowe w środę o godz. 17.15.
  • W czwartek i piątek okazja do spowiedzi od godz. 16.00 do 18.00.
  • Plan spotkań klasy III w ramach przygotowania do bierzmowania: wtorek (28.10.) klasa III D oraz uczniowie z innych szkół; środa (29.10.) klasy III A i E; czwartek (30.10.) klasy III B i C. Początek o godz. 19:00 w kościele. Prosimy o przyniesienie książeczek Droga do Nieba i różańców.
  • W uroczystość Wszystkich Świętych (1.11) Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Mszy św. o godz. 15.00 nie będzie. Nabożeństwo na cmentarzu z modlitwą za zmarłych i wyczytywaniem wypominków o godz. 14.00.
  • Wierni, którzy nawiedzą kościół lub kaplicę w Uroczystość Wszystkich Świętych od południa i w dniu Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu za zmarłych. Można go zyskać jeden raz w ciągu dnia. Warunki: odmówienie Ojcze nasz, Wierzę i dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Świętego; przystąpienie do sakramentu pokuty i przyjęcie Komunii św.
  • Wierni, którzy nawiedzą cmentarz od 1 do 8 listopada i spełnią wyżej wymienione warunki mogą także uzyskać każdego dnia odpust zupełny za zmarłych.
  • Zapraszamy na nabożeństwo modlitewne w duchu Taizé w czwartek (30.10) o godz. 19.00 w Kościele Wniebowzięcia NMP w Koźlu. Będzie to również przygotowanie do tegorocznego Europejskiego Spotkania Młodych w Pradze.
  • Europejskie Spotkanie Młodych odbędzie się w dniach od 29 grudnia 2014r. do 2 stycznia 2015 r. w Pradze. Zgromadzi ono dziesiątki tysięcy młodych ludzi pragnących uczestniczyć w kolejnym etapie „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię”, zainicjowanej przez Brata Rogera w końcu lat siedemdziesiątych. Młodzi ludzie z całej Europy i z innych kontynentów zostaną przyjęci przez parafie, wspólnoty i mieszkańców regionu.
  • Odwiedziny chorych będą w sobotę 8 listopada.
  • Rekolekcje dla róż różańcowych i przyjaciół Ziemi św. odbędą się na Górze św. Anny od 8 do 10 listopada.
  • W imieniu diecezjalnego duszpasterza rodzin informujemy, iż środowisko zebrane wokół platformy internetowej nauki.pl, nie uzyskało imprimatur żadnego biskupa na przekazywanie treści zawartych w naukach internetowych. W związku z tym, certyfikaty ukończenia internetowych nauk przedmałżeńskich, nie mogą być w żadnym razie podstawą do zaliczenia katechez przedmałżeńskich czy przedślubnych, obowiązujących w Kościele w Polsce.

duszpasterze

26 X 2014 r.

† Janina Szwajcer z ul. Rynek, † Stanisława Nowak z ul. Chrobrego.