XX Niedziela Zwykła

18 VIII 2019 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta także na ten cel.
  • Dzisiaj zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
  • W okresie wakacyjnym nie ma Mszy św. o godz. 6.30.
  • Kancelaria parafialna czynna od godz. 9.00 do 12.00. W środy – nieczynna.
  • Okazja do przyjęcia sakramentu pokuty w dni powszednie codziennie pół godziny przed Mszą św.
  • Bóg Zapłać za modlitwę wszystkim, którzy szli w 43 Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Dziękujemy również duchowym pielgrzymom.
  • Dzisiaj wieczorem wróci 255 Parafialna Pielgrzymka na Górę św. Anny.
  • W dniach od 31 sierpnia do 1 września na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników zwieńczona Sumą Dożynkową z błogosławieństwem wieńców żniwnych w niedzielę 1 września o godz. 11.00.
  • W czasie wakacji w Radiu Doxa wieczorny różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 21.00, natomiast w soboty i niedziele o godz. 20.00. Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa – do dyspozycji redakcyjny numer telefonu 77 45 66 777. Można również przesyłać swoje intencje, które zostaną przedstawione na antenie - formularz dostępny jest na stronie www.doxa.fm/rozaniec.
  • Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli oraz pracowników oświaty, katechetów świeckich, siostry zakonne oraz księży katechizujących do uczestnictwa w Dniu Katechety i Nauczyciela, który odbędzie się w piątek, 6 września 2019 roku, w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu przy ul. Drzymały 1A. Będzie to zarazem inauguracja roku szkolno-katechetycznego połączona z konferencją przedmiotowo-metodyczną. Gościem specjalnym tegorocznej konferencji będzie s. Maria Kwiek USJK, autorka wielu książek, współpracująca z czasopismem „Miłujcie się” oraz Ruchem Czystych Serc. Spotkanie rozpoczynamy Eucharystią o godz. 16.30. O godz. 18.00 wykład: "Budowanie relacji katecheta-uczeń, katecheta-rodzic". Podczas Dnia Katechety przewidziany jest również koncert ks. Macieja Czaczyka - tegorocznego neoprezbitera, który przed seminarium wygrał drugą edycję programu "Must be the music".