czytania na dzisiaj: Rdz 3,9-15.20; Ef 1,3-6.11-12; Łk 1,26-38

II Niedziela Adwentu

04 XII 2016 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na remont parafialnego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii. W czwartek w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP kolekta na pomoc kościołowi na Wschodzie.
  • Ofiary na remont naszego kościoła można także wpłacać na konto parafialne: 52 88821032 2001 0000 1397 0001 z dopiskiem: DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.
  • Po Mszy św. Marianki będą rozprowadzały opłatki i świece wigilijne.
  • Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie dzieci i młodzież na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00.
  • W Radiu Doxa audycja roratnia od poniedziałku do piątku o godz. 19.20. Dla najmłodszych konkursu z nagrodami.
  • W poniedziałek i we wtorek o godz. 17.00 zapraszamy dzieci do salki katechetycznej na spotkanie Oazy Dzieci Bożych w ramach Ruchu Światło-Życie.
  • W czwartek po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie do salki katechetycznej członków i przyjaciół Radia Maryja z okazji 20 rocznicy powstania koła przy naszej parafii.
  • W czwartek zapraszamy do kościoła parafialnego na Godzinę Łaski od 12.00 do 13.00.
  • W czwartek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie Oazy do salki katechetycznej.
  • W piątek o godz. 19.00 Msza św. roratnia dla młodzieży w kościele Wniebowzięcia NMP.
  • Nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych odbędzie się w sobotę o godz. 16.00 w salce katechetycznej.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • Odwiedziny chorych będą w sobotę 17 grudnia.
  • W kancelarii parafialnej są do nabycia kalendarze diecezjalne jako cegiełka na remont katedry opolskiej. Jest także kalendarz rolników.
  • W kancelarii parafialnej są dostępne opłatki wigilijne.
  • Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Opolskiej zaprasza chętnych do przygotowań i wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Rydze. W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby od 16 do 35 roku życia. Zgłoszenia w punktach przygotowań w diecezji, które są podane na plakacie w gablocie przy kościele.
  • Zachęcamy do wzięcia udziału w Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej w obronie Małżeństwa i Rodziny „Mama Tata i Dzieci”, zaaprobowanej przez Konferencję Episkopatu Polski i domagającej się szacunku dla rodziny opartej na małżeństwie jednego mężczyzny z jedną kobietą. Celem jest zebranie w Europie jednego miliona podpisów do 10 grudnia br. Szczegóły są dostępne na stronie: www.mamatataidzieci.pl jak i u Koordynatora Krajowego Akcji: Jana Urmańskiego, tel. 501 089 822; e-mail: jan.urmanski@mamatataidzieci.pl.