XI Niedziela Zwykła

18 VI 2017 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Po Mszy św. do puszki można złożyć ofiarę na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
  • Składamy serdeczne Bóg Zapłać za przygotowanie ołtarzy i udział w procesji Bożego Ciała.
  • Do czwartku zapraszamy na nabożeństwa do NSPJ z procesją eucharystyczną w ramach oktawy Bożego Ciała. W czwartek zgodnie z tradycją będziemy święcić wianki z ziół i kwiatów. Dzieci zapraszamy do uczestnictwa i sypania kwiatków.
  • W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny, dlatego zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty w piątek od godz. 17.15. Msza św. dla dzieci na zakończenie roku w piątek o godz. 18.00, dla młodzieży o godz. 19.0 w kościele WNMP.
  • W piątek przypada Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa oraz patronalne święto Diecezjalnego Dzieła Modlitwy w Intencji Kapłanów „Oremus”. O godz. 11.00 w katedrze opolskiej odbędzie się Msza św. dziękczynna za 60 lat kapłaństwa Arcybiskupa Alfonsa Nossola i kapłanów rocznika święceń 1957.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W sobotę 24.06 na Górze św. Anny odbędzie się 5 Pielgrzymka Róż Różańcowych Rodziców, a w niedzielę 2.07 odbędzie się doroczna Pielgrzymka Dzieci na Górę św. Anny.
  • W dniach od 3 do 7 lipca organizowana jest pielgrzymka dla ministrantów naszej parafii do Gietrzwałdu, Wilna i Sokółki. Cały plan podany jest w gablocie przy kościele. Jest jeszcze kilkanaście wolnych miejsc, dlatego parafianie mogą również zapisać się na ten wyjazd w kancelarii parafialnej lub u ks. Marcina. Cena pielgrzymki wynosi 200 zł. i 100 Euro.
  • Koło Radia Maryja zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 9 lipca. Wyjazd z ul. Piastowskiej (koło poczty) o godz. 6.15, przy kościele o godz. 6.30. Koszt pielgrzymki 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u p. Danuty Nowotnej (tel. 774820749).
  • W piątek 30 czerwca o godz. 19.00 na Placu Katedralnym w Opolu odbędzie się koncert charytatywny na rzecz katedry opolskiej. Wystąpią m.in. zespół Sound’n’Grace, Barbara Kurdej-Szatan i Rafał Szatan oraz Siostra Cristina, zwyciężczyni konkursu The Voice of Italy w 2014 roku. Bilety-cegiełki w cenie 30 zł są do nabycia na portierni Wydziału Teologicznego UO przy ul. Drzymały, w kancelarii Parafii Katedralnej, w Kurii Diecezjalnej oraz w parafiach w Opolu. Zaproszenie w formie pliku filmowego na serwisie YouTube pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=oQh6qQ1KPhg
  • Nasza Parafialna Caritas organizuje rodzinny wyjazd w Góry Opawskie do Jarnołtówka w terminie od 14-18 sierpnia. W planie m.in. wycieczka do Ołomuńca (dzieci muszą mieć dowody osobiste), zwiedzanie Głuchołaz, basen w Pokrzywnej i inne atrakcje. Dzieci i młodzież jadą za darmo, natomiast koszt wyjazdu dla osób dorosłych wynosi 260 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

18 VI 2017 r.

† Władysław Kosztubajda (l.76) z ul. Archimedesa, pogrzeb w poniedziałek /19.06/ o godz. 13.00; † Lidia Kozaczyńska (l.67) z ul. Targowej, pogrzeb w środę /21.06/ o godz. 11.00