czytania na dzisiaj: Sdz 13,2-7.24-25a; Łk 1,5-25

III Niedziela Adwentu

14 XII 2014 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu. Za tydzień kolekta na ogrzewanie naszych kościołów.
  • Można również wpłacać ofiary na konto parafialne: 52 88821032 2001 0000 1397 0001 z dopiskiem: DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.
  • Po Mszy św. członkowie parafialnej Caritas będą zbierali ofiary do puszki na zorganizowanie wigilii dla ubogich i samotnych naszej parafii.
  • Po Mszy św. zespół młodzieżowy naszej parafii będzie rozprowadzał bombki choinkowe z grafiką naszego kościoła parafialnego.
  • Dzisiaj (14.12) o godz. 16.00 zapraszamy do kościoła parafialnego na przedstawienie zatytułowane Zwiastowanie. Występ przygotował zespół Długomiłowiczanki z Długomiłowic.
  • O godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  • Zapraszamy na spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek o godz. 19.30 na plebanii.
  • Zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w sobotę o godz. 8.00. Dzieci na Roraty przynoszą lampiony, a także serduszka z napisanymi dobrymi uczynkami, które będziemy losować. Rodziny zachęcamy do codziennej wspólnej modlitwy.
  • Serdecznie zapraszamy w środę (17.12) na Peregrynację Znaków Światowych Dni Młodzieży. Są to dwa szczególne symbole podarowane przez Jana Pawła II: Krzyż Światowych Dni Młodzieży oraz Ikona Matki Bożej Salus Populi Romani. Program: Środa (17.12)- 17.15 Nabożeństwo do Matki Bożej z Koźla. 17.45 Przywitanie Krzyża i Ikony Matki Bożej. 18.00 Msza św. na rozpoczęcie peregrynacji – Roraty. 21.00 Apel Jasnogórski. 19.00 – 24.00 Modlitwa indywidualna i okazja do przyjęcia sakramentu pokuty. Czwartek (18.12)- 6.30 Msza św. 7.15 Różaniec w intencji młodzieży. 7.45 Przekazanie Znaków do Kędzierzyna.
  • Opłatki i świece wigilijne można nabyć w kancelarii parafialnej.
  • Zapraszamy katechetów na spotkanie w czwartek o godz. 19.00 na plebanii.
  • Od grudnia br. zmieniły się przepisy dotyczące wydawania artykułów żywnościowych w ramach Europejskiego Programu Pomocy Żywnościowej (FEAD). Decyzją Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej kwalifikowanie osób będzie dokonywało się wyłącznie poprzez Ośrodki Pomocy Społecznej. Te, ustaliły kryteria dochodowe na poziomie 813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie. Osoby chcące otrzymać artykuły spożywcze muszą zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej po skierowanie uprawniające do otrzymania pomocy żywnościowej. Po dary można zgłosić się we wtorek i środę w godz. od 15.30 do 18.00.
  • Wigilia dla osób samotnych i ubogich naszej parafii będzie w niedzielę (21.12) o godz. 13.00.
  • W czasie zimy główne drzwi kościoła będą zamykane, dlatego prosimy o wyrozumiałość. Do kościoła można wejść drzwiami bocznymi i przez zakrystię.
  • Tegoroczne ODWIEDZINY DUSZPASTERSKIE (tzw. KOLĘDA) będą bez zaproszeń.
  • Okazja do spowiedzi św. od poniedziałku do soboty od godz. 17.00 do 18.00.
  • W sobotę (20.12) od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Nauka przedchrzcielna w sobotę o godz. 16.00 w salce katechetycznej.
  • Caritas Diecezji Opolskiej podejmuje inicjatywę utworzenia Diecezjalnego Ośrodka Pomocy, Edukacji i Terapii Rodzin im. Jana Pawła II, w Kędzierzynie Koźlu, przy ul. Piramowicza 17. Placówka będzie świadczyła kompleksowe wsparcie i pomoc rodzinom oraz osobom zainteresowanym. Zapraszamy do udziału w ankiecie, celem poznania zapotrzebowania społecznego na taką inicjatywę. Ankiety z 3 pytaniami są z tyłu kościoła. Wypełnione ankiety można przynieść do zakrystii lub kancelarii.
  • Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza młodzież całej diecezji na Plus Prolog - spotkanie młodych od 30 grudnia do 1 stycznia do Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu. Będzie to główne spotkanie młodych w czasie peregrynacji znaków ŚDM. Wszystkie informacje i zapisy na stronie www.botafe.pl

duszpasterze

14 XII 2014 r.

† Helena Ostrowska z ul. Partyzantów, † Urszula Bryłka z ul. Portowej, † Marian Rytel z ul. Zielonej, † Bronisław Hanc z ul. Piastowskiej.