czytania na dzisiaj: Ef 4,7-16; Łk 13,1-9

Niedziela XXIX Zwykła

19 X 2014 r.

• Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele.
  • Bóg Zapłać za ofiary na rzecz Misji. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Jana Kantego, prezbitera; we wtorek bł. Jakuba Strzemię, biskupa; w środę św. Jana Pawła II, papieża.
  • W kancelarii parafialnej można zamawiać intencje mszalne na rok 2015.
  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe. W tygodniu modlimy się o godz. 17.15, a w niedzielę o godz. 17.00.
  • Udziela się odpustu zupełnego każdego dnia pod zwykłymi warunkami wiernym, którzy odmawiają różaniec w kościele, kaplicy, rodzinie lub społeczności zakonnej.
  • Po nabożeństwach różańcowych dzieci otrzymują obrazki.
  • Wypominki za zmarłych można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii przed nabożeństwem różańcowym.
  • Ksiądz Biskup Paweł Stobrawa, telewizja Trwam, Ojcowie Oblaci z parafii p.w. św. Eugeniusza de Mazenod oraz duszpasterstwo misyjne diecezji opolskiej serdecznie zaprasza na uroczysty obchód Tygodnia Misyjnego do Kędzierzyna-Koźla w poniedziałek 20 października br. Program uroczystości: 16.3o - Spotkanie Biur i Kół Radia Maryja; 17.35 - Program słowno-muzyczny w wykonaniu młodzieży, 18.oo - Anioł Pański, 18.15 - Msza św. Pontyfikalna pod przewodnictwem ks. bpa Pawła Stobrawy. Całość uroczystości będzie transmitowana na żywo w Telewizji Trwam i Radiu Maryja. Ponadto tematy misyjne będą omawiane w Rozmowach Niedokończonych w Radiu Maryja w godz. od 21.30 do 23.35.
  • Już po raz trzeci w czwartek będziemy obchodzili III Ogólnopolski Dzień Modlitwy Różańcowej. Zapraszamy członków Żywego Różańca na nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15, dziękując za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosząc o beatyfikację sługi Bożej Pauliny Jaricot.
  • W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
  • W przyszłą niedzielę w naszym kościele będziemy obchodzić uroczystość poświęcenia kościoła.
  • W przyszłą niedzielę (26.10) w kościele Wniebowzięcia NMP po Mszy św. o godz. 9.15 (czyli ok. 10.10) pan Josef Gröger z Niemiec będzie miał wykład na temat Mikołaja z Koźla.
  • W przyszłą niedzielę w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 16.00 różaniec w języku niemieckim.
  • W przyszłą niedzielę w kościele p.w. Ducha Św. i NMP Matki Kościoła (os. Piasty) o godz. 17.00 odbędzie się koncert dziękczynny za życie i kanonizację św. Jana Pawła II w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK.
  • Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu zaprasza wszystkich zainteresowanych pogłębieniem życia modlitewnego do udziału w Akademii Duchowości – cyklu ośmiu comiesięcznych spotkań wprowadzających w modlitwę osobistą i wspólnotową. Akademia odbywać się będzie w soboty, raz w miesiącu w Winowie. Pierwsze spotkanie 25 października.
  • W imieniu diecezjalnego duszpasterza rodzin informujemy, iż środowisko zebrane wokół platformy internetowej nauki.pl, nie uzyskało imprimatur żadnego biskupa na przekazywanie treści zawartych w naukach internetowych. W związku z tym, certyfikaty ukończenia internetowych nauk przedmałżeńskich, nie mogą być w żadnym razie podstawą do zaliczenia katechez przedmałżeńskich czy przedślubnych, obowiązujących w Kościele w Polsce.
  • Nauki przedmałżeńskie w parafii Ducha św. na os. Piastów rozpoczną się w poniedziałek (20.10) o godz. 18.30.

duszpasterze

19 X 2014 r.