XXVIII Niedziela Zwykła

14 X 2018 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby diecezji i seminarium duchownego w Opolu. Za tydzień kolekta na Misje.
  • Dzisiaj przeżywamy 18. Dzień Papieski, z którym związane są dwie rocznice z życia św. Jana Pawła II: 60. rocznica sakry biskupiej i 40. rocznica wyboru na tron Piotrowy. Hasło Dnia Papieskiego jest zaczerpnięte bezpośrednio z literackiego dziedzictwa Papieża Polaka. «Promieniowanie ojcostwa» – to tytuł dramatu Karola Wojtyły datowanego na 1964 rok.
  • Po Mszy św. z racji Dnia Papieskiego do puszki będzie można złożyć ofiary na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która wspiera uczące się dzieci i młodzież z ubogich rodzin.
  • Młodzież po Mszy św. będzie rozprowadzała kremówki.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe z wypominkami.
  • Od poniedziałku do soboty zapraszamy na nabożeństwa różańcowe z wypominkami o godz. 17.15. Wypominki można składać w kancelarii parafialnej lub zakrystii przed nabożeństwem.
  • We wtorek zapraszamy na Mszę św. odpustową ku czci św. Jadwigi Śl. Liturgii będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi ks. prałat dr Jerzy Dzierżanowski, który jest dyrektorem Diecezjalnej Fundacji Obrony Życia i diecezjalnym duszpasterzem rodzin.
  • Za tydzień przypada niedziela misyjna. Słowo Boże wygłosi o. Piotr Michalik, kapucyn, pochodzący z Kędzierzyna. Od 25 lat pracuje na misjach w Republice Środkowoafrykańskiej. Jest proboszczem w parafii Ngaoundaye (czyta się: "Ngałndaj"). Po Mszy św. będzie można złożyć ofiarę misyjną.
  • Spotkania Ruchu Czystych Serc odbywają się w 2 i 4 czwartek miesiąca w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP.
  • Nauka przedchrzcielna w sobotę (21.10) o godz. 16.00 w salce katechetycznej.
  • Nauki przedmałżeńskie od poniedziałku (22.10) o godz. 18.30 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W kancelarii parafialnej można nabyć kalendarze diecezjalne i misyjne.
  • W sobotę 20 października 2018 r. w Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Opolu-Winowie odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Służby Zdrowia z okazji Święta św. Łukasza. Pielgrzymka rozpocznie się Mszą św. o godz. 14.00, której przewodniczyć będzie bp Andrzej Czaja.
  • W poniedziałek 22 października, w dniu wspomnienia św. Jana Pawła II, o godz. 20.30 zapraszamy na modlitwę dziękczynną z okazji 40 rocznicy pontyfikatu.
  • Diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca na Górę św. Anny odbędzie się w sobotę (20.10). Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 15.30.

14 X 2018 r.

† Irena Pelczar (l.95) z ul. Chrobrego, † Sylwester Sotel (l.77) z ul. Karpackiej