XIII Niedziela Zwykła

26 VI 2016 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na remont naszego parafialnego kościoła.
  • W czasie wakacji Msze św. w tygodniu będą odprawiane o godz. 8.00 i 18.00. Kancelaria parafialna czynna codziennie od 9.00 do 12.00 (popołudniu nieczynna).
  • Od poniedziałku do czwartku o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • We wtorek (28.06) o godz. 9.00 spotkanie dla Zelatorek w salce katechetycznej.
  • W środę przypada Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Kolekta będzie przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej (świętopietrze). Msze św. będą o godz. 6.30; 8.00; 10.00; 18.00.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W zakrystii jest dostępna książka Miłosierni jak Ojciec, ks. prof. Mirosława Wróbla znanego i cenionego biblisty, pracownika naukowego KUL, który pochodzi z naszej parafii.
  • Koło Radia Maryja zaprasza na XXV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja do Częstochowy w niedzielę 10 lipca 2016 roku. Wyjazd z ul. Piastowskiej (koło poczty) o godz. 6.15, przy kościele o godz. 6.30. Koszt Pielgrzymki 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u p. Danuty Nowotnej (tel. 774820749).
  • W dniach 1-2 lipca br. na Jasnej Górze odbędzie się 79. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli. Pielgrzymka rozpocznie się w piątek 1 lipca o godz. 15.00 sympozjum ewangelizacyjnym. Centralna Eucharystia zostanie odprawiona w sobotę 2 lipca o godz.12.00 przez bpa Piotra Turzyńskiego.
  • Biskup Opolski Andrzej Czaja z okazji rozpoczynających się wakacji, w odpowiedzi na prośbę regionalnych centrów krwiodawstwa i krwiolecznictwa, ponawia apel do wiernych całej diecezji o przekazanie daru krwi. Dar ten - w kontekście przeżywanego Roku Miłosierdzia - może stać się szczególnym aktem miłości i troski wobec ludzi będących w potrzebie, znajdujących się często na granicy życia i śmierci.
  • W POBIERALNI (na stronie internetowej) JEST KOMUNIKAT BISKUPÓW W SPRAWIE POPARCIA INICJATYWY USTAWODAWCZEJ O OGRANICZENIU HANDLU W NIEDZIELĘ.
  • Polsko-Amerykańska Klinika Serca zaprasza na bezpłatne badania kardiologiczne w dzisiejszą niedzielę (26.06) w godzinach od 10.00 do 14.00 w placówce przy ul. Roosevelta 2.
  • W Radiu Doxa transmisja Mszy św. z opolskiej katedry o godz. 6.30 od poniedziałku do piątku.

26 VI 2016 r.

† Stanisława Wojewoda (l.80) , † z ul. Piastowskiej, † Mieczysława Linarczuk (l.81) z ul. Krasińskiego, † Edward Nazarczuk (l.54) z ul. Piastowskiej, † Jerzy Kudrawcew (l.78) z ul. Niemcewicza