III Niedziela Zwykła

25 I 2015 r.

• Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na remont naszego parafialnego kościoła.
  • Można także wpłacać ofiary na konto parafialne (bez prowizji): 52 88821032 2001 0000 1397 0001 (Powiatowy Bank Spółdzielczy w Kędzierzynie – Koźlu ul. Rynek 6A) – z dopiskiem: DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.
  • Kancelaria parafialna w czasie ferii będzie czynna od godz. 9.00 do 12.00, a Msze św. w tym tygodniu o godz. 8.00 i 18.00.
  • Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii będą od 23 do 27 lutego. Początek o godz. 18.30. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • We wtorek 17 lutego organizowany jest wyjazd na premierę musicalu Jonasz do Spodka w Katowicach. Zgłoszenia w kancelarii parafialnej do 7 lutego. Nową wersję historii biblijnego proroka w humorystyczny i dynamiczny sposób przedstawi młody, roztańczony i rozśpiewany zespół (ponad 150 osób). Usłyszymy muzykę przybliżającą nam kulturę żydowską na przemian z rockiem i popem. Z jednej strony jest to musical. Aktorzy na zmianę chodzą, mówią, tańczą, śpiewają. Z drugiej - barwna opowieść; jest burza morska i statek, i wielka ryba, i rozpasana Niniwa, i świat żydowski - mówi Mariusz Kozubek, reżyser musicalu.
  • W pobieralni jest komunikat ks. biskupa na temat beatyfikacji s. Paschalis Jahn i dziewięciu Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.
  • Od 22 lat przy 50 Stacjach Opieki Caritas działają wypożyczalnie sprzętu pielęgnacyjnego. Chorzy mogą wypożyczyć sprzęt do domu. Można wesprzeć Caritas w zakupie łóżek dla chorych poprzez wpłacenie 1% podatku na konto Caritas Diecezji Opolskiej Organizacja Pożytku Publicznego, KRS: 0000290982.
  • Wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu, zaprasza na rekolekcje dla maturzystów. W tym roku rekolekcje odbędą się w dniach 13-15 marca (przyjazd w piątek od 15.00 do 16.30, zakończenie w niedzielę ok. 13.00). Rekolekcjom, które poprowadzi ks. Jerzy Krawczyk, ojciec duchowny seminarium, przyświecać będzie hasło: „Na Twoje słowo zarzucę sieci” (Łk 5,1-11). Serdecznie zapraszamy młodzież męską, zwłaszcza tegorocznych maturzystów, studentów i osoby starsze, które chcą rozpoznać swoje powołanie. Młodzieży gimnazjalnej nie przyjmujemy. Prosimy zabrać ze sobą Pismo Święte, drogę do nieba, notatnik i najpotrzebniejsze rzeczy. Szczegółowe informacje na stronie www.wsd.opole.pl Zapisy także przez Internet do 7 marca.
  • Rekolekcje dla członków Bractwa św. Józefa odbędą się w dniach od 27 lutego do 1 marca 2015r. w Ośrodku Formacyjno-Wypoczynkowym „Rybak” w Głębinowie. Zgłoszenia można dokonać za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego zamieszczonego na stronie www.bractwoswietegojozefa.pl lub telefonicznie +48882066166.
  • W każdy środowy wieczór o godz. 19.00 w Radiu Doxa można słuchać audycji Danuty Starzec "Koleje życia". Najbliższa poświęcona będzie tematom związanym z przemocą w rodzinie. Jak na nią reagować? Gdzie szukać pomocy?
  • Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej w Opolu zaprasza liderów, animatorów i wszystkich świeckich, pełniących odpowiedzialność we wspólnotach, grupach i stowarzyszeniach na weekend formacyjny, który odbędzie się w Diecezjalnym Domu Formacyjnym w Nysie w dniach od 6 do 8 lutego 2015 r. Koszt udziału: 120 zł. Zgłoszenia przyjmuje ks. Mateusz Buczma przez pocztę elektroniczną: m.buczma@diecezja.opole.pl lub telefonicznie: 77 44 32 151
  • Parafia św. Urbana w Reńskiej Wsi organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 14 - 21 marca 2015 roku. Cena pielgrzymki 2990 zł + 100 USD. Telefon kontaktowy 77 4820184 (można nagrać się na sekretarce).

duszpasterze

25 I 2015 r.

† Danuta Niedzielska z ul. Kraszewskiego, † Janina Reczuch z ul. Konopnickiej, † Jadwiga Szumejło z ul. Kopernika, † Romuald Mainka ze Starego Koźla.