V Niedziela Wielkanocna

24 IV 2016 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Po Mszy św. zgodnie z życzeniem papieża Franciszka do puszki będzie można złożyć ofiarę na pomoc dla Ukrainy.
  • Za tydzień kolekta na remont naszego parafialnego kościoła.
  • Zapraszamy na nieszpory niedzielne o godz. 17.00.
  • Dziękujemy ks. Tomaszowi za przygotowanie 3 klas gimnazjum do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  • W piątek o godz. 17.00 w kościele parafialnym odbędzie się nabożeństwo Drogi Światła, czyli opis wydarzeń po zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 zostanie odprawiona Mszą św. odpustowa ku czci św. Zygmunta. Słowo Boże wygłosi ks. Przemysław Ablewicz, a czterogłosowy chór mieszany Miejskiego Ośrodka Kultury w Kędzierzynie-Koźlu „Cantabile” uświetni odpustową liturgię.
  • W ostatnią sobotę miesiąca, 30 kwietnia, wspólnota Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu zaprasza wszystkich na Dzień Otwarty.
  • To wydarzenie jest okazją do wspólnego spotkania i zobaczenia miejsca, w którym do kapłaństwa przygotowują się duszpasterze naszej diecezji. Tegoroczny Dzień Otwarty poświęcony będzie Bożemu Miłosierdziu i roli kapłana w jego przekazywaniu. Zgłoszenia na Dzień Otwarty przyjmowane są poprzez stronę internetową (www.seminarium.opole.pl).
  • Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży zaprasza w sobotę 30 kwietnia br. do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na Wielkanocne Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. W nawiązaniu do 1050-lecia Chrztu Polski czuwanie odbędzie się pod hasłem: 1050 razy lepiej. Rozpoczęcie o godz. 18.30.
  • W niedzielę 1 maja w Jemielnicy odbędzie się 5. Diecezjalne Święto Rodziny. Jest ono od kilku lat okazją do wspólnej modlitwy w intencji rodzin oraz do promocji Bractwa św. Józefa, które przyjmie w tym dniu nowych członków. Centralnym punktem święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. Popołudniu natomiast, o godz. 14.30, odprawione zostanie nabożeństwo majowe i do św. Józefa.
  • Ks. abp Wacław Depo, delegat KEP do spraw Żywego Różańca, zaprasza wszystkie wspólnoty Żywego Różańca w Polsce na Uroczystość Królowej Polski z udziałem Episkopatu Polski w dniu 3 maja. Szczególny wymiar będzie miała Procesja Różańcowa:
  • „Z Maryją dla Polski”. Doroczna Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się w dniach 3-4 czerwca. Rozpocznie się w piątek Apelem Jasnogórskim i czuwaniem modlitewnym do 24.00. W sobotę Msza św. o godz. 12.00, której przewodniczyć będzie Metropolita Częstochowski ks. abp Wacław Depo, delegat KEP do spraw Żywego Różańca.
  • Radio Doxa 1 maja zagości na V Diecezjalnym Święcie Rodziny w Jemielnicy. Na antenie radia transmisja Mszy świętej, a także rozmowy z gośćmi i zaproszenie na Jarmark Cysterski.
  • W Święto NMP Matki Kościoła,16 maja, odbędą się rejonowe spotkania modlitewne dla rolników: w rejonie kędzierzyńskim – Gościęcin – Bryksy, godz.10.00.
  • Planujemy 3 dniową pielgrzymkę: SŁOWACJA – BRATYSŁAWA oraz WĘGRY - BUDAPESZT w dniach 10-12 czerwca. Koszt wynosi 570 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

24 IV 2016 r.

† Janusz Kuciński (l.85) z ul. Niemcewicza