czytania na dzisiaj: Dz 11,1-18; J 10,1-10

IV Niedziela Wielkanocna

26 IV 2015 r.

• W naszej parafii witamy dzisiaj kleryków z Międzydiecezjalnego Wyższego Seminarium Duchownego w Opolu w ramach niedzieli powołań.
  • Ks. Danielowi z V roku, który pochodzi ze Zdzieszowic, a 9 maja przyjmie święcenia diakonatu, dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże.
  • Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na remont naszego parafialnego kościoła z przeznaczeniem na wymianę okien witrażowych.
  • Jeżeli ktoś chciałby ufundować okno witrażowe do naszego kościoła to można skontaktować się z ks. proboszczem.
  • Można także wpłacać ofiary na konto parafialne (bez prowizji): 52 88821032 2001 0000 1397 0001 (Powiatowy Bank Spółdzielczy w K–Koźlu ul. Rynek 6A).
  • Zapraszamy dzisiaj o godz. 17.00 na nabożeństwo powołaniowe.
  • Biskupi diecezjalni obecni na 368. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbyło się w Warszawie w dniach 11-12 marca br. podjęli decyzję o udzieleniu dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek 1 maja 2015 r.
  • Na mocy dekretu Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, Stolica Apostolska przeniosła obchód Uroczystości Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w roku 2015 z 3 maja na 2 maja.
  • W sobotę 2 maja będziemy przeżywać UROCZYSTOŚĆ NAJŚW. MARYI PANNY, KRÓLOWEJ POLSKI. W tym dniu będzie dodatkowa Msza św. o godz. 10.00 w intencji naszej Ojczyzny.
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W niedzielę (3.05) o godz. 11.30 zostanie odprawiona Suma Odpustowa ku czci św. Zygmunta naszego patrona. W tym dniu Słowo Boże wygłosi ks. Krzysztof Trembecki, penitencjarz katedralny i diecezjalny rekolekcjonista.
  • W niedzielę 3 maja Wolontariusze Fundacji Niezłomni będą kwestować na rzecz ekshumacji i identyfikacji Żołnierzy Wyklętych.
  • Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży i Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży zapraszają w czwartek 30 kwietnia do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy na Czuwanie Młodzieży Diecezji Opolskiej. Początek o godz. 18.30.
  • W sobotę 30 maja 2015 r. odbędzie się 6. Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking, tym razem z Kamienia Śląskiego na Górę św. Anny.
  • W Radio DOXA 1 maja specjalne wydanie programu i transmisje z plenerowego studia w Jemielnicy, gdzie odbywać się będzie kolejne Diecezjalne Święto Rodziny i Jarmark Cysterski. Dostępny jest też player na telefony komórkowe z systemami iOS i Android (wystarczy wpisać hasło Doxa).
  • W piątek 1 maja w Jemielnicy odbędzie się 4. Diecezjalne Święto Rodziny. Centralnymi punktem Święta będzie Eucharystia sprawowana o godz. 11.00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Jemielnicy, poprzedzona procesją z kościoła Wszystkich Świętych. Święto będzie połączone z V Jarmarkiem Cysterskim.
  • Organizujemy pielgrzymkę do ARS - LA SALETTE - LOURDES - MONTSERRAT - BARCELONY - TOSSA DE MAR - KSIĘSTWA MONAKO - MONTE CARLO - TURYNU – MEDIOLANU w terminie od 19 do 27 września 2015 roku. Wszystkie szczegóły wyjazdu są dostępne w pobieralni na stronie internetowej, gablocie i zakrystii. Zapisy w kancelarii do końca kwietnia. Płatność na konto parafialne (może być w ratach) do końca czerwca.
  • Termin pielgrzymki do Wilna i okolic uległ zmianie ze względu na zbyt małą ilość chętnych osób na wyjazd. Nowy krótszy termin to 30.07 - 02.08.2015r. Koszt wyjazdu zmniejszył się do kwoty 699 zł. Można zapisywać się w kancelarii parafialnej. Na stronie internetowej w zakładce Różności w Pobieralni jest podany program pielgrzymki.

duszpasterze