XVII Niedziela Zwykła

24 VII 2016 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta również na ten cel.
  • W czasie wakacji Msze św. w tygodniu są odprawiane o godz. 8.00 i 18.00.
  • Kancelaria parafialna czynna codziennie od 9.00 do 12.00 (popołudniu nieczynna).
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • Codziennie o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.
  • Zapraszamy na modlitwę do naszego parafialnego kościoła w ramach całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
  • Osoby udające się do Częstochowy na spotkanie z papieżem nie muszą mieć żadnych kart wstępu. Zalecany jest przyjazd pociągiem, ze względu na parkingi, które będą umiejscowione daleko od miejsca spotkania.
  • W naszej parafii gościmy młodych Czechów z miejscowości Přerov z Archidiecezji Ołomunieckiej. Bardzo dziękujemy rodzinom i wolontariuszom za przyjęcie naszych gości.
  • Zapraszamy wszystkich na dzisiejszy Marsz dla Życia i Rodziny. Początek na Rynku o godz. 15.30. Następnie przejście na stadion w Koźlu i o godz. 16.15 początek Festynu Rodzinnego. Zakończenie o godz. 20.00. Plan festynu:
  • * Musztra Paradna Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej
  • * spotkanie z przybyłymi grupami młodzieży z Libanu, Czech, USA, Holandii
  • * występ Zespołu Tanecznego "Perełki" z Reńskiej Wsi
  • * przywitanie Państwa Młodych z Libanu (ślub 24.07, os. Piastów, godz.10.00)
  • * Biesiada Kozielska z Zespołem Komorno, nauka poloneza, wspólne śpiewanie
  • * Play & Pray - zabawy integracyjne
  • * koncert zespołu Rebelianci
  • W poniedziałek żegnamy naszych gości i młodzież udającą się na spotkanie z papieżem. O godz. 10.00 Msza św. w kościele Wniebowzięcia NMP, następnie spotkanie w salkach i wyjazd pociągiem z dworca PKP do Krakowa.
  • Rozpoczyna się najważniejszy tydzień w tym roku dla Kościoła w Polsce. Przyjeżdża papież Franciszek, aby modlić się z młodymi ludźmi z całego świata oraz z nami. Przyjmijmy ten tydzień jako wielki prezent od Chrystusa.
  • Prosimy o przyozdobienie naszych domów i mieszkań flagami narodowymi i papieskimi.
  • W niedzielę 31 lipca po Mszach św. błogosławieństwo pojazdów ku czci św. Krzysztofa - patrona kierowców. Z okazji poświęcenia samochodu będzie można złożyć ofiarę do puszki na potrzeby Misji (1 grosz za 1 km bezpiecznie przejechany), jako pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu.
  • Zapraszamy na 251 pieszą pielgrzymkę parafialną na Górę św. Anny w dniach 13 – 14 sierpnia.
  • * Wyjście na Górę św. Anny 13 sierpnia o godz. 5.00. O godz. 13.00 przy kościele św. Krzyża Dróżki NMP (stacje bolesne i pogrzebowe). Prosimy o zgłaszanie się dziewcząt do niesienia figury Matki Bożej na dróżkach różańcowych. Informacje w kancelarii parafialnej lub telefonicznie u p. Rolanda Wczaska (tel. 606643304), który koordynuje nasze przygotowania do pielgrzymki. Figurę Matki Bożej niesie jednorazowo 20 dziewcząt. Po zakończeniu Dróżek w Porębie odprawiona będzie Msza św.
  • * W niedzielę 14 sierpnia o godz. 7.30 w Porębie Godzinki do św. Anny, następnie o godz. 8.00 początek Dróżek NMP (stacje chwalebne) i o godz. 10.00 Grota Lurdzka: Suma odpustowa.

24 VII 2016 r.

† Andrzej Bomba (l.72) z ul. Roosvelta, † Stefan Grzechnik (l.84) z ul. Czerwińskiego, † Michał Babijczuk (l.84) z ul. Słowiańskiej, † Zuzanna Szumera (l.83) z ul. Młynarskiej