czytania na dzisiaj: Iz 58,1-9; Mt 9,14-15

V Niedziela Zwykła

7 II 2016 r.

• Składamy serdeczne Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary na remont parafialnego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • Można również wpłacać ofiary na konto parafialne: 52 88821032 2001 0000 1397 0001 (Powiatowy Bank Spółdzielczy w Kędzierzynie – Koźlu, ul. Rynek 6A – wpłata bez prowizji) – z dopiskiem: DAROWIZNA NA CELE KULTU RELIGIJNEGO.
  • Papież Franciszek w ubiegłym roku ogłosił liturgiczne wspomnienie św. Józefiny Bakhity, przypadające w dniu 8 lutego, Międzynarodowym Dniem Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. Odpowiadając na wezwanie Ojca Świętego, gorąco zachęcamy, aby modlitwą i czynem wesprzeć ofiary osób zajmujących się tak niegodziwą działalnością przestępczą, jaką jest handel ludźmi. 8 LUTEGO (z niedzieli na poniedziałek) O GODZ. 3.00 W NOCY ODMÓWMY KORONKĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. ZAMIEŃMY NOC W MOC MIŁOSIERDZIA! Pod osłoną nocy dokonuje się wiele zła, wyzysku, upokorzeń. Nocą płyną łzy wstydu, bezsilności, udręczenia. W nocy toczy się duchowa walka i zmaganie z mocami ciemności. Dlatego wstańmy i pomóżmy te ciemności pokonać i rozświetlić, by w życiu wszystkich zniewolonych, ofiar handlu ludźmi, a też sprawców ich cierpienia, objawiła się moc miłosierdzia Boga.
  • W czasie ferii zimowych od 1 do 12 lutego kancelaria parafialna będzie czynna do południa (od 9.00 do 12.00).
  • W czasie ferii zimowych Msze św. w tygodniu będą o godz. 8.00 i 18.00.
  • Dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w rozebraniu szopki i dekoracji świątecznych.
  • Dzisiaj adoracja Najśw. Sakramentu od godz. 16.00 do 17.30 oraz w poniedziałek i wtorek jako przygotowanie do Wielkiego Postu. Zachęcamy, aby wstąpić do kościoła przynajmniej na krótką modlitwę.
  • W poniedziałek spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw – SYCHAR. O godz. 18.00 Msza św. w kościele parafialnym, następnie o godz. 19.00 spotkanie w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP. Temat spotkania: O modlitwie wstawienniczej.
  • We wtorek o godz. 19.00 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy o...”, które poprowadzi Waldemar Wczasek. Tematem spotkania będzie: Strach ma wielkie oczy, czyli: „Nie lękajcie się”.
  • W środę rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Przykazanie kościelne zobowiązuje wiernych do powstrzymania się od udziału w zabawach w okresie Wielkiego Postu.
  • W ŚRODĘ POPIELCOWĄ Msze św. będą o godz. 8.00, 10.00, 16.00, 18.00 i 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. W tym dniu obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy.
  • Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy do modlitwy w intencji rekolekcji parafialnych oraz o pojednanie z Bogiem i bliźnimi.
  • Zapraszamy nabożeństwo Drogi Krzyżowej w czwartek o godz. 17.30 dla dzieci. Dla dorosłych w piątek po Mszy św. godz. 8.00 i o godz. 17.15. Dla młodzieży w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 19.00. Za udział można zyskać odpust zupełny.
  • Wypominki za zmarłych, które będą wyczytywane w piątek w czasie Drogi Krzyżowej rano i o godz. 17.15 można przynieść do kancelarii lub zakrystii przed nabożeństwem.
  • W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
  • Zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 17.00 na nabożeństwo Gorzkich Żali. Kazania pasyjne wygłosi ks. dr Sebastian Krzyżanowski, proboszcz parafii w Ściborzycach Wielkich i kierownik Archiwum Diecezjalnego w Opolu.
  • Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii od 22 do 25 lutego. Zapisy w kancelarii.
  • Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych w intencji naszych zmarłych, a także o Boże błogosławieństwo w rodzinie.

7 II 2016 r.

† Jan Predel (l. 66) z ul. Chrobrego, † Paul Chludek (l. 73) z ul. Raciborskiej, † Waldemar Rychel (l. 78) z ul. Gazowej, † Ewa Kubińska (l. 61) z ul. Konopnickiej (pogrzeb w czwartek /11.02/ o godz. 11.00)