Niedziela Zesłania Ducha Świętego

24 V 2015 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta również na ten cel.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe.
  • Nabożeństwa majowe od poniedziałku do soboty o godz. 17.30.
  • Od poniedziałku zamiast modlitwy Królowo nieba odmawia się Anioł Pański.
  • W środę od godz. 18.00 do 20.15 w dolnej salce przy kościele Wniebowzięcia NMP odbędzie się mityng Grupy AA (anonimowych alkoholików).
  • W sobotę od godz. 17.00 do 17.50 okazja do przyjęcia sakramentu pokuty.
  • W przyszłą niedzielę 31 maja odbędzie się kolejny XXI Festyn Wakacje Dzieciom. W związku z tym można przynosić do kancelarii parafialnej fanty-niespodzianki.
  • W niedzielę 31 maja zapraszamy na MARSZ DLA ŻYCIA – początek na rynku w Koźlu o godz. 14.30. Następnie przejście na Miejski Stadion i występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowe. Ks. bp Andrzej Czaja zachęca wszystkich wiernych do udziału w tym święcie rodziny oraz z serca błogosławi jego uczestnikom.
  • Oficjalne rozpoczęcie Tradycyjnego XXI Festynu Rodzinnego WAKACJE DZIECIOM o godz. 15.50. W programie: 16.00 Mecz piłki nożnej: policjanci – księża. Występy dzieci i młodzieży z sekcji artystycznych MOK: Studio Piosenki (sekcja wokalna); SPIN (zespół taneczny); CHEERLEADERS (ZAKSA JUNIOR, SDK) SDK-RSM „CHEMIK. 17.30 Koncert Dominiki Rossy – „Rossa”. 18.00 Koncert Rafała Pulkowskiego. 18.30 Koncert Zespołu John Kentucky Band. 19.30 Konkurs wiedzy o Koźlu 40 lat minęło z niespodziankami. Ponadto: kulkowi klauni i wielkie bańki mydlane – animacje dla dzieci; pokazy służb Policji i Straży Pożarnej; pokaz wykonaniu uczniów Szkoły Karate Shotokan „BUSHIDO”; miasteczko zabaw dla dzieci, mała gastronomia, liczne atrakcje i niespodzianki.
  • Na stadionie członkowie Parafialnej CARITAS będą rozprowadzali CEGIEŁKI. Każda osoba nabywająca cegiełkę otrzyma niespodziankę, którą będzie można odebrać w specjalnie oznaczonym namiocie. A o godz. 19.30 Konkurs wiedzy o Koźlu ze szczególnymi niespodziankami (np. weekendowy wyjazd rodzinny, kurs prawa jazdy, rower i inne) będzie o godz. 19.45.
  • W Radio Doxa od poniedziałku do piątku o 11.15 „Alfabet naszej wiary”. A w nim kolejne litery i pojęcia, z których znaczeń nie zawsze zdajemy sobie sprawę.
  • W Uroczystość Bożego Ciała 4 czerwca budujemy ołtarze: I ołtarz – przy kościele. O przygotowanie ołtarza prosimy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., ministrantów, parafialną Caritas (odpowiedzialny ks. Tomasz). II ołtarz – przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Skarbowej. Prosimy rodziców Marianek i Marianki (odpowiedzialny ks. Łukasz). III ołtarz – na Rynku. O przygotowanie ołtarza prosimy młodzież naszej parafii, Domowy Kościół i Wspólnotę Sychar (odpowiedzialny ks. Bartosz).
  • Zapraszamy na pielgrzymkę młodzieży do Częstochowy w sobotę 30 maja. Program: Wyjazd o godz. 13.00 przy kościele parafialnym. Rozpoczęcie o godz. 16.30 pod częstochowską katedrą, skąd wyruszymy pieszo na Jasną Górę. Tam po oddaniu pokłonu Cudownemu Wizerunkowi Matki Bożej zbieramy się na błoniach jasnogórskich, gdzie czeka na nas dobrze znany ks. Kuba Bartczak z repertuarem hiphopowym. Następnie o godz. 19.00 różaniec, którego uwieńczeniem będzie uroczyście sprawowana Msza Św. Po Apelu Jasnogórskim koncert zespołu „Prophetes” – zespołu złożonego z zakonników, mający repertuar soft rockowy. Serdecznie zapraszamy. Zapisy w kancelarii parafialnej. Koszt przejazdu wynosi 25 zł.
  • W sobotę 30 maja 2015 r. odbędzie się 6. Diecezjalna Pielgrzymka Entuzjastów Nordic Walking, tym razem z Kamienia Śląskiego (wyjście o godz. 9.00) na Górę św. Anny (Msza św. o godz. 13.30 na Rajskim Placu).
  • Zapraszamy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Różańca Świętego na Jasną Górę w dniu 6 czerwca. Koszt przejazdu 35 zł. Wyjazd obok kościoła parafialnego.
  • Zapraszamy na Pielgrzymkę do Prudnika (po drodze będzie Głogówek i Mochów) w dniu 1 czerwca. Wyjazd godz.15.00 przy kościele. Zapisy w kancelarii. Koszt 25 zł.
  • Prosimy o wpłaty (na konto parafialne: 52 88821032 2001 0000 1397 0001 z dopiską: pielgrzymka wrześniowa) na pielgrzymkę do ARS - LA SALETTE - LOURDES - MONTSERRAT - BARCELONY - TOSSA DE MAR - KSIĘSTWA MONAKO - MONTE CARLO - TURYNU – MEDIOLANU w terminie od 19 do 27 września 2015 roku.
  • Parafia Ducha Świętego (osiedle Piastów) w K-Koźlu organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorje. Na stronie internetowej w aktualnościach są podane szczegóły.

duszpasterze

24 V 2015 r.

† Jadwiga Szymkiewicz z ul. Racławickiej, † Marianna Banaś z ul. Kadetów (pogrzeb w Wieluniu), † Andrzej Dźwigaj z ul. Skarbowej, † Irena Nazarczuk z ul. Piastowskiej