II Niedziela Adwentu

10 XII 2018 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby diecezji i seminarium duchownego w Opolu. Po Mszy św. do puszki będzie można złożyć ofiarę na pomoc kościołowi na Wschodzie.
  • Dzisiaj (9.12) z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski obchodzony jest w Kościele w Polsce i placówkach polonijnych już po raz dziewiętnasty: Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Celem tego dnia jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej, Rosji i Azji Środkowej.
  • Dzisiaj o godz. 17.00 nieszpory adwentowe.
  • W zakrystii jest dostępny Gość Niedzielny oraz kalendarz diecezjalny.
  • Po Mszy św. zespół parafialny "Nowe Imię" będzie rozprowadzał bombki na choinkę z wizerunkiem Matki Bożej z Koźla.
  • W kancelarii parafialnej są dostępne opłatki wigilijne i świece Caritas.
  • W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będą dostępne opłatki i świece wigilijne CARITAS.
  • Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W sobotę Mszy św. roratniej dla dzieci nie będzie. Zachęcamy do przynoszenia na roraty lampionów oraz serduszek z dobrymi uczynkami.
  • W Radiu Doxa od poniedziałku do piątku o godz. 19.15 audycja roratnia.
  • Wspólnotę Trudnych Małżeństw Sychar zapraszamy w poniedziałek 10.12 o godz. 18.00 na Mszę św. w kościele parafialnym i spotkanie w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP.
  • W piątek o godz. 19.00 zapraszamy do kościoła Wniebowzięcia NMP na roraty dla młodzieży. W sposób szczególny zapraszamy młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  • W sobotę o godz. 6.30 zapraszamy na roraty dla dorosłych.
  • Nauka przedchrzcielna w sobotę o godz. 16.00 w salce katechetycznej.
  • Zapraszamy kandydatów do bierzmowania na spotkanie: klasy 3c i 3d w środę (12.12) o godz. 19.00 oraz w czwartek o godz. 19.00 klasę 3b i z innych klas.
  • Przedświąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę (15.12) od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Szkoła Podstawowa nr 12 w K-Koźlu zaprasza na koncert charytatywny „Szansa dla Madzi i Karoliny”. Koncert odbędzie się 12 grudnia o godz. 17.00 w budynku szkoły przy ul. Piramowicza 28.
  • Zapraszamy na spotkania:
  • - Radę Parafialną w poniedziałek 17 grudnia o godz. 19.30.
  • - katechetów we wtorek 18 grudnia o godz. 19.30.
  • - nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej w środę 19 grudnia o godz. 19.30.
  • Małżonków zapraszamy do udziału w adwentowych rekolekcjach, które w ramach Remontu Małżeńskiego pod hasłem „Obdarowani” odbędą się w dniach 14-16 grudnia 2018 roku w kościele seminaryjnym św. Jadwigi w Opolu. W piątek spotkanie o godz. 20.00, sobotę o 18.00, niedzielę o 10.00. Tegoroczną edycję rekolekcji poprowadzi ks. Eugeniusz Ploch.
  • W okresie adwentu odbędzie się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Bractwa św. Józefa. Dla rejonu K-Koźle spotkanie odbędzie się 11 grudnia (wtorek) o godz. 17.30 w kościele św. Jakuba Ap. w Mechnicy.
  • W nawiązaniu do ostatniego listu Biskupa Opolskiego, w którym apelował m.in. o użycie dodatkowego talerza na stole wigilijnym dla bliźniego w potrzebie, w tym obcokrajowca, w ramach ogólnopolskiego projektu «Wigilia bez Granic», zapraszamy rodziny do deklarowania gotowości przyjęcia gościa - obcokrajowca, który na czas Bożego Narodzenia pozostanie w Polsce. Deklarację taką można złożyć wyłącznie na stronie internetowej: www.wigiliabezgranic.com.
  • Biskup Opolski Andrzej Czaja zaprasza osoby żyjące w związkach niesakramentalnych na tradycyjne nabożeństwo adwentowe ze Słowem Bożym, które odprawi w 4. Niedzielę Adwentu 23 grudnia br. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej.
  • Noc Konfesjonałów będzie 21 grudnia (piątek) od godz. 19.00 do godz. 23.00.
  • Jest możliwość wyjazdu do Fatimy w dniach 8-15 czerwca 2019 / koszt. 2890 zł + 90 euro. Wylot będzie z Wrocławia. Dokładne informacje są dostępne w kancelarii parafialnej.

10 XII 2018 r.

† Roman Chruścielski (l.71) z ul. Klonowej