czytania na dzisiaj: 1 Kor 15,35-37.42-49; Łk 8,4-15

Niedziela XXIV Zwykła

13 IX 2014 r.

• Bóg Zapłać za dzisiejsze ofiary na potrzeby Diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu. Do puszki będzie można złożyć ofiarę na Wydział Teologiczny w Opolu. Za tydzień kolekta na budowę kościołów i jałmużna postna z całego roku.
  • O godz. 17.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
  • W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek Najśw. Maryi Panny Bolesnej; we wtorek świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w czwartek Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski; w sobotę świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy.
  • W zakrystii dostępny jest Gość Niedzielny z II częścią Dzienniczka s. Faustyny na płycie CD.
  • W zakrystii można nabyć kalendarze diecezjalne. W tym roku tematem zdjęciowym są najładniejsze ambony kościołów naszej diecezji. Dochód z kalendarzy przeznaczony jest na Diecezjalną Fundację Ochrony Życia w Opolu.
  • W tym tygodniu przypadają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  • W kościele Ducha Św. na Piastach, w środę 17 września o godz. 11.00, odbędzie się uroczysta Msza św. z okazji kolejnej rocznicy napaści Związku Radzieckiego na Polskę.
  • Po Mszy św. szkolnej spotkanie w zakrystii dla chłopców, którzy chcą zostać ministrantami i dla dziewcząt, które chcą być Mariankami.
  • W piątek o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP spotkanie dla nauczycieli i katechetów. Spotkanie poprowadzi ks. Krzysztof Trembecki z Opola. W programie: konferencja, adoracja Najśw. Sakramentu, przerwa na herbatę i Msza św.
  • W sobotę 20 września o godz. 16.00 nauka przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w salce katechetycznej.
  • W sobotę od godz. 17.00 okazja do spowiedzi św.
  • W sobotę 20 września 2014 r. odbędzie się Pielgrzymka Narodów do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych (Maria Hilf) niedaleko Zlatých Hor. Początek o godz. 10.00.
  • W niedzielę w kościele seminaryjno-akademickim (Opole, ul. Drzymały 1a) o godz. 14.00 pielgrzymka złotych jubilatów małżeńskich.
  • W niedzielę na Górze św. Anny dożynki diecezjalne. Msza św. o godz. 11.00.
  • Diecezjalny Duszpasterz Prawników zaprasza przedstawicieli wszystkich zawodów prawniczych na kolejny dzień skupienia. Skupienie rozpocznie się w niedzielę 21 września 2014 r. o godzinie 15.00 Mszą świętą w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Opolu (Plac Mickiewicza 1). Po Mszy świętej w Domu Katechetycznym tamtejszej parafii przewidziany jest kolejny wykład z cyklu poświęconego wielkim osobowościom świata prawniczego. Po wykładzie będzie okazja do dyskusji i wspólnej modlitwy. Zakończenie około godziny 19.00.
  • Zapraszamy na pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 5 października. Wyjazd o godz.: 7.00 - ul. Chrobrego i 7.15 - kościół parafialny. Cena przejazdu wynosi 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

duszpasterze

13 IX 2014 r.

† Romuald Ulman z ul. Bończyka, † Edward Korolewicz z ul. Piastowskiej, † Kazimiera Małozięć z ul. Piastowskiej.