przełącz na wersję dla niedowidzących
Kliknij aby zobaczyć czytania na dzisiejszy dzień
Tu jesteś » Ogłoszenia

Ogłoszenia

XXXIV Niedziela Zwykła

22 XI 2015 r.

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 • Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Po Mszy św. do puszki można złożyć ofiarę na remont Katedry w Opolu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii, a po Mszy św. członkowie Parafialnej Caritas będą zbierali ofiary na zorganizowanie spotkania wigilijnego dla osób samotnych i ubogich.
 • Zapraszamy na nabożeństwo niedzielne o godz. 17.00.
 • W gablocie jest zaprezentowana lista z kandydatami do Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 • Etap II wyborów będzie w przyszłą niedzielę 29 listopada. Po Mszach św. zostaną wydane karty do głosowania. Po oddaniu głosu (zaznaczamy znakiem „x” 3 kandydatów) karty wrzucamy w kościele parafialnym do drewnianej dużej skarbony pod chórem, a w kościele Wniebowzięcia NMP do urny pod chórem.
 • Po dwóch tygodniach od dnia II etapu wyborów będzie podanie wyników i na nabożeństwie popołudniowym zaprzysiężenie nowych członków Rady.
 • W dzisiejszą niedzielę (22.11) w Hali Azoty od godz. 11.00 do 17.30 zapraszamy na Kędzierzyńsko-Kozielskie Targi Zdrowia. Wykłady i konsultacje od godz. 11.00 do 17.30. Szczegółowy plan dostępny jest w gablocie przy kościele.
 • W przyszłą niedzielę Marianki będą rozprowadzały wieńce adwentowe i stroiki świąteczne.
 • W nawiązaniu do treści Listu Episkopatu Polski na Jubileusz 1050-lecia Chrztu Polski i zgodnie ze wskazaniami Episkopatu, Biskup Opolski zaprasza na diecezjalne otwarcie Jubileuszu, które odbędzie się w sobotę 28 listopada o godz. 16.00 w Opolu. Uroczystość rozpocznie się w kościele Matki Bożej Bolesnej i św. Wojciecha „na Górce”, skąd przejdzie procesja do katedry opolskiej. Tam sprawowane będą uroczyste I Nieszpory z I Niedzieli Adwentu, podczas których - w obecności Biskupa Ostrawsko-Opawskiego Franciszka Lobkowicza i naszych księży biskupów – nastąpi poświęcenie odrestaurowanej kaplicy spowiedzi pw. św. Jana Nepomucena. Chętni na wyjazd do Opola proszeni są o zgłoszenie się w kancelarii parafialnej do wtorku.
 • Dzieci pierwszokomunijne w piątek na Mszy św. szkolnej otrzymają książeczki Droga do Nieba.
 • W sobotę okazja do przyjęcia sakramentu pokuty od godz. 17.00 do 17.50.
 • Duszpasterz Muzyków Kościelnych ks. Piotr Kierpal serdecznie zaprasza na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 28 listopada w parafii Wniebowzięcia NMP w Opolu; Gosławicach (ul. Wiejska 101). Spotkaniu przewodniczył będzie ks. bp Rudolf Pierskała.
 • Zapraszamy na Ekumeniczną Modlitwę Młodych, która odbędzie się w I niedzielę Adwentu 29 listopada o godz. 15.30 w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu.
 • W dniach 27-29 listopada w Nysie odbędzie się kolejna edycja rekolekcji dla małżonków, tzw. Spotkania małżeńskie. Dialogi Małżeńskie to weekend, w czasie którego można przeżyć głębokie spotkanie z samym sobą, ze współmałżonkiem i z Bogiem, a także odkryć, że po kilku, kilkunastu lub kilkudziesięciu latach małżeństwa można się pełnej i głębiej kochać niż na jego początku. Informacje i zgłoszenia pod nr tel. 503 629 569.
 • Rektor Bractwa św. Józefa zaprasza na serię rejonowych spotkań modlitewno-formacyjnych dla Bractwa. Najbliższe spotkanie odbędzie 4 grudnia (piątek) o godz. 17.00 w Mechnicy dla rejonu Kędzierzyna.
 • Wyjazd do Pragi w sobotę 5 grudnia będzie o godz. 4.00 rano z parkingu przy ul. Łukasiewicza (obok stacji ORLEN). W Pradze będzie spacer po mieście z przewodnikiem i czas wolny - Jarmark Bożonarodzeniowy. Powrót do kraju ok. godz. 2.00 w nocy. 250 Koron czeskich będzie płatne pilotowi – na przewodnika i bilety wstępu do zwiedzanych obiektów. Lista chętnych na wyjazd jest już zamknięta.
 • W Radio Doxa cotygodniowe Pasterskie Słowo, czyli spotkanie z biskupem Andrzejem Czają wysłuchać możemy w każdą sobotę o 20.45, a także powtórkę w niedzielne poranki o 9.45.

W tym tygodniu do wieczności odeszli

22 XI 2015 r.

† Eugeniusz Czarnowski (l. 66) z ul. Zielonej, † Marek Polak (l. 19) z ul. Głubczyckiej, † Zbigniew Pytel (l. 75) z ul. Spółdzielców (Msza św. pogrzebowa w poniedziałek (23.11) o godz. 12.00.

Wieczny odpoczynek racz zmarłym dać Panie...