Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

13 V 2018 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby diecezji. Po Mszy św. do puszki można złożyć ofiarę na remont katedry w Opolu.
  • Dzisiaj w naszej parafii przypada Uroczystość Pierwszej Komunii świętej. 112 dzieci po raz pierwszy w pełni uczestniczy w Eucharystii.
  • Dzisiaj (13.05) zapraszamy na nabożeństwo dla dzieci pierwszokomunijnych o godz. 16.00.
  • Dzisiaj (13.05) o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo majowe wraz z procesją fatimską wokół kościoła.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00.
  • W poniedziałek zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw – Sychar. O godz. 18.00 Msza św. w kościele parafialnym, następnie spotkanie w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP. Temat spotkania: Cechy, które rzutują na nasze życie osobiste.
  • W poniedziałek dzieci pierwszokomunijne jadą na pielgrzymkę na Górę św. Anny i Kamienia Śl.
  • Dzieci pierwszokomunijne w swoich odświętnych strojach zapraszamy od wtorku na nabożeństwa majowe o godz. 17.30 i Msze św. o godz. 18.00.
  • Próby dla dzieci rocznicowych (4 klasa SP) będą we wtorek i czwartek o godz. 16.00. Spowiedź będzie w piątek o godz. 16.30.
  • W czwartek (17.05) o godz. 18.00 w kościele Wniebowzięcia NMP odbędzie się kolejny „Salon Muzyki i Literatury” pt. „Pieśń o słońcu niewyczerpanym” w 40. Rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Papieża. Gość salonu: Józef Skrzek – syntezatory, śpiew; Izabela Migocz – śpiew i czytanie poezji św. Jana Pawła II; Jarosław Mrożek – instrumenty klawiszowe; Krystian Migocz – skrzypce.
  • Nauka przedchrzcielna w sobotę (19.04) o godz. 16.00 w salce katechetycznej.
  • W sobotę 19 maja ks. Daniel Litwin w kościele seminaryjno-akademickim w Opolu o godz.10.00 przyjmie święcenia kapłańskie.
  • Ks. Daniel swoją Mszę św. prymicyjną odprawi w niedzielę 20 maja o godz. 11.30 w naszym parafialnym kościele.
  • Rocznica I Komunii Świętej będzie w niedzielę 20 maja o godz. 10.00.
  • W niedzielę 20 maja odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny oraz XXIV Festyn Wakacje Dzieciom.
  • O godz. 15.00 z Rynku w Koźlu przejście Marszu dla Życia i Rodziny na Miejski Stadion. 15.30 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. 15.45 oficjalne rozpoczęcie Festynu następnie pokaz uczniów Szkoły Karate Shotokan „Bushido”. 16.00 rozgrywki dziecięce w piłce nożnej: Klub Sportowy „Cisowa”,Towarzystwo Sportowe „Chemik”, Rogowskie Towarzystwo Sportowe „Odra Koźle”, Klub Sportowy „Sławięcice”, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Blachowianka”. 16.00 występy dziecięcych sekcji artystycznych MOK (boczna płyta boiska). 17.45 „Baśniowy świat Smerfów” – spektakl w wykonaniu teatru Prym Art. 19.00 konkurs z nagrodami. Atrakcje: animacje dla dzieci, pokazy służb policji i Ochotniczej Straży Pożarnej, mała gastronomia.
  • Na stadionie członkowie Parafialnej CARITAS będą rozprowadzali CEGIEŁKI. Każda osoba nabywająca cegiełkę otrzyma niespodziankę, którą będzie można odebrać w specjalnie oznaczonym namiocie. A o godz. 19.00 konkurs wiedzy ze szczególnymi niespodziankami (np. weekendowy wyjazd rodzinny, kurs prawa jazdy, rower i inne).
  • W związku z festynem prosimy o fanty-niespodzianki, które można przynosić do kancelarii parafialnej.
  • W poniedziałek 21 maja zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz osoby zaangażowane w przygotowanie Festynu Wakacje Dzieciom. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
  • Jest możliwość wyjazdu do Krakowa na święcenia kapłańskie dominikanina diakona Piotra Freya OP z Kobylic. Wyjazd będzie w sobotę (26.05) o godz. 5.15 przy kościele w Koźlu, o 5.30 z Kobylic. Cena 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Dodatkowo będzie jeszcze nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium Św. Jana Pawła II.
  • Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Różańcowych będzie w dniu 2 czerwca br. Wyjazd organizuje parafia na osiedlu Piastów, zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Organizowany jest wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy. Wyjazd 2 czerwca o godz. 4.00 przy kościele, powrót 3 czerwca w godzinach porannych. Koszt 75 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.

13 V 2018 r.

† Waldemar Gzyl (l.82), † Elfryda Filla (l.91) z ul. Portowej, † Józef Lentner (l.95) z ul. Stolarskiej, † Helmut Wochnik (l.82) z ul. Konopnickiej