Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

20 V 2018 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby naszej parafii. Za tydzień kolekta na jałmużnę postną z całego roku.
  • Dzisiaj (20.05) zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.00.
  • Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, w niedzielę o godz. 17.00.
  • Dzisiaj o godz. 10.00 Rocznica I Komunii Świętej.
  • Dzisiaj (20.05) ks. Daniel odprawi Mszę św. prymicyjną o godz. 11.30 w parafialnym kościele.
  • W niedzielę 20 maja odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny oraz XXIV Festyn Wakacje Dzieciom. O godz. 15.00 z Rynku w Koźlu przejście Marszu dla Życia i Rodziny na Miejski Stadion. 15.30 występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej. 15.45 oficjalne rozpoczęcie Festynu, następnie pokaz uczniów Szkoły Karate Shotokan „Bushido”. 16.00 rozgrywki dziecięce w piłce nożnej: Klub Sportowy „Cisowa”, Towarzystwo Sportowe „Chemik”, Rogowskie Towarzystwo Sportowe „Odra Koźle”, Klub Sportowy „Sławięcice”, Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej „Blachowianka”. 16.00 występy dziecięcych sekcji artystycznych MOK (boczna płyta boiska). 17.45 „Baśniowy świat Smerfów” – spektakl w wykonaniu teatru Prym Art. 19.00 konkurs z nagrodami. Atrakcje: animacje dla dzieci, pokazy służb policji i Ochotniczej Straży Pożarnej, mała gastronomia.
  • Na stadionie członkowie Parafialnej CARITAS będą rozprowadzali CEGIEŁKI. Każda osoba nabywająca cegiełkę otrzyma niespodziankę, którą będzie można odebrać w specjalnie oznaczonym namiocie. A o godz. 19.00 konkurs wiedzy ze szczególnymi niespodziankami (np. weekendowy wyjazd rodzinny, kurs prawa jazdy, rower i inne).
  • W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, które jest diecezjalnym dniem modlitw o błogosławieństwo Boże w pracy. Msza św. w kościele św. Brykcjusza (Gościęcin) o godz. 10.00.
  • W poniedziałek 21 maja zapraszamy na spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz osoby zaangażowane w przygotowanie Festynu Wakacje Dzieciom. Spotkanie odbędzie się na plebanii o godz.19.30.
  • W dniu 17 maja odszedł do wieczności ks. Paweł Nimptsch, lat 92, emerytowany proboszcz parafii Nawiedzenia NMP w Cisku. Eksportacja – w poniedziałek 21 maja 2018 r. o godz. 16.00 w kościele w Cisku. Pogrzeb – we wtorek 22 maja 2018 r. o godz. 10.30 w kościele w Cisku.
  • Jest możliwość wyjazdu do Krakowa na święcenia kapłańskie dominikanina diakona Piotra Freya OP z Kobylic. Wyjazd będzie w sobotę (26.05) o godz. 5.15 przy kościele w Koźlu, o 5.30 z Kobylic. Cena 40 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej. Dodatkowo będzie jeszcze nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Sanktuarium Św. Jana Pawła II.
  • Ogólnopolska Pielgrzymka Róż Różańcowych będzie w dniu 2 czerwca br. Wyjazd organizuje parafia na osiedlu Piastów, zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Organizowany jest wyjazd na spotkanie młodzieży w Lednicy. Wyjazd 2 czerwca o godz. 4.00 przy kościele, powrót 3 czerwca w godzinach porannych. Koszt 75 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W czwartek (31.05) będziemy przeżywali Uroczystość Bożego Ciała. I ołtarz – /przy kościele/ o przygotowanie prosimy Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św., ministrantów, parafialną Caritas (odpowiedzialny ks. Marcin). II ołtarz – /przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Skarbowej/ prosimy rodziców Marianek, Marianki oraz rodziców dzieci pierwszokomunijnych (odpowiedzialny ks. Łukasz). III ołtarz – /na Rynku/ o przygotowanie ołtarza prosimy młodzież naszej parafii, Domowy Kościół, Wspólnotę Sychar (odpowiedzialni: ks. Daniel, Agata Seidel i liderzy wspólnot).
  • Nauki przedmałżeńskie będą od 11 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

20 V 2018 r.

† Andrzej Kość (l.52) z ul. Konopnickiej, † Elżbieta Trzyna (l.79) z ul. Piastowskiej