Uroczystosć Najświętszej Trójcy

27 V 2018 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na jałmużnę postną z całego roku. Za tydzień kolekta na remont naszego kościoła, a do puszki będzie można złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.
  • Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo majowe o godz. 17.00, a w tygodniu o godz. 17.30.
  • W czwartek (31.05) będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała.
  • I ołtarz (przy kościele) o przygotowanie prosimy szafarzy, ministrantów i Caritas - odpowiedzialny ks. Marcin.
  • II ołtarz (przy Zespole Szkół nr 1 na ul. Skarbowej), prosimy rodziców Marianek, Marianki i rodziców dzieci pierwszokomunijnych - odpowiedzialny ks. Łukasz.
  • III ołtarz (na Rynku), o przygotowanie prosimy młodzież naszej parafii, Domowy Kościół, Wspólnotę Sychar - odpowiedzialni: ks. Daniel, Agata Seidel i liderzy wspólnot.
  • Dziewczynki z przedszkola, podstawówki, pierwszokomunijne i rocznicowe zapraszamy do sypania kwiatków.
  • W czwartek (Boże Ciało) Msze św. o godz. 6.30, 9.00 (przed kościołem), 11.30 i 18.00.
  • Po raz dziewiąty w Uroczystość Bożego Ciała na błoniach Osiedla Armii Krajowej w Opolu odbędzie się Koncert Uwielbienia, który rozpocznie się nabożeństwem o godz. 19.00.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • Od piątku po nabożeństwie do NSPJ procesja eucharystyczna w ramach oktawy Bożego Ciała. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatków.
  • W piątek o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP Msza św. oraz błogosławieństwo dla młodzieży, która rok temu przyjęła sakrament bierzmowania. Zapraszamy młodzież wraz z rodzicami.
  • W sobotę od godz. 9.00 odwiedziny chorych. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Diecezjalne Dzieło Modlitwy w intencji kapłanów "Oremus" zaprasza wszystkich zrzeszonych w Apostolacie "Margaretka" oraz wszystkich podejmujących w jakiejkolwiek formie modlitwę w intencji kapłanów na pielgrzymkę do Prudnika-Lasu w niedzielę 27 maja. Rozpoczęcie o godz. 16.30.
  • Duszpasterstwo Mniejszości Narodowych i Etnicznych Diecezji Opolskiej serdecznie zaprasza w niedzielę 3 czerwca do udziału w dorocznej Pielgrzymce Mniejszości na Górę Świętej Anny. W programie: 10.00 – Modlitwa w intencji młodego pokolenia; 11.00 – Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Bambergu Ludwiga Schicka i biskupa opolskiego Andrzeja Czai; 13.00 – Festiwal Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej przy Domu Pielgrzyma; 14.30 – Nabożeństwo ku czci św. Anny w bazylice.
  • Nauki przedmałżeńskie będą od 11 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.

27 V 2018 r.

† Jan Orszulik (l.69) z ul. Chrobrego