IX Niedziela Zwykła

03 VI 2018 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na remont naszego kościoła. Do puszki będzie można złożyć ofiarę na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie. Za tydzień kolekta na potrzeby diecezji i seminarium duchownego w Opolu.
  • Dzisiaj zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.00, w tygodniu o godz. 17.30 a w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00.
  • Do czwartku nabożeństwa będą z procesją eucharystyczną. Dzieci prosimy o sypanie kwiatków.
  • Bóg Zapłać za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, kwiaty i przywiezienie brzózek.
  • Dziękujemy za odnowienie baldachimu panom Stanisławowi i Mieczysławowi.
  • Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę (6.06) o godz. 19.00 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP.
  • W piątek przypada Uroczystość NSPJ. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 10.00 i 18.00.
  • W sobotę 9 czerwca odbędzie się doroczna Pielgrzymka Chorych i Osób Niepełnosprawnych na Górę św. Anny. O 9.30 odprawiona zostanie Droga Krzyżowa, podczas której będzie okazja do spowiedzi. O godz. 10.00 Ksiądz Biskup odprawi Mszę św. w intencji wszystkich chorych diecezjan. Od 12.15 zaś zaplanowano część maryjną spotkania: różaniec, kazanie, zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi oraz błogosławieństwo na sposób lurdzki.
  • Siostry Szensztackie serdecznie zapraszają do udziału w uroczystościach rocznicowych 30-lecia poświęcenia Sanktuarium Coenaculum Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, które odbędą się w sobotę 9 czerwca w Opolu-Winowie. Uroczystości rozpoczną się o godz. 15.00. Eucharystii o godz. 16.00 będzie przewodniczył ks. bp senior Jan Wieczorek z Gliwic.
  • Nauki przedmałżeńskie będą od 11 czerwca. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • W dniach 15,16,17 czerwca odbędzie się pierwsza sesja nowo otwartej szkoły życia chrześcijańskiego przy Parafii św. Eugeniusza de Mazenod na Pogorzelcu. Szczegóły na plakacie oraz stronie: www.szkolazycia.info
  • Narodowa pielgrzymka mężczyzn na Jasną Górę. W sobotę 23 czerwca w Dzień Ojca na Jasnej Górze odbędzie się kolejna Pielgrzymka Mężczyzn – Męskie Oblężenie Jasnej Góry pod hasłem «Tu jesteśmy naprawdę wolni». W programie: 14.00 – Męskie uwielbienie, sala Ojca Kordeckiego; 14.30 – Wykład, J. Pulikowski; 15.15 – Męskie uwielbienie; 15.30 – Wykład, M. Guzewicz; 16.10 – Przerwa; 16.30 – Wykład, abp Grzegorz Ryś; 17.10 – Wykład, Donald Turbitt; 18.00 – Msza w Bazylice; 19.00 – Zawierzenie Matce Bożej.
  • Zapraszamy na pielgrzymko–wycieczkę na Węgry w dniach 25-28 czerwca. Program jest dostępny w gablocie przy kościele. Zapisy w kancelarii parafialnej.

03 VI 2018 r.

† Stanisław Ruzik (l.96) z ul. Smolenia; † Feliksa Korpol (l.77) z ul. Spółdzielców; † Jadwiga Piebiak (l.86) z ul. Piastowskiej, pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00; † Anna Fąfara (l.86) z ul. Filtrowej, pogrzeb we wtorek o godz. 12.00