I Niedziela Wielkiego Postu

10 III 2019 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby diecezji i Seminarium Duchownego w Opolu. Za tydzień kolekta na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych, a do puszki będzie można złożyć ofiarę na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes.
  • Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Kazanie pasyjne wygłosi ks. Ewald Kudlek, emerytowany proboszcz z Kłodnicy.
  • W poniedziałek (11.03) spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. O godz. 18.00 Msza św. w kościele parafialnym, następnie spotkanie w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP. Temat spotkania: Gotowy z Bogiem do przemiany swojego życia - chcę zmieniać swoje cechy charakteru.
  • W środę Msza św. o godz. 18.00. Będziemy modlili się z okazji 150 rocznicy istnienia Straży Honorowej NSPJ na polskiej ziemi oraz 100 rocznicy podniesienia wspólnoty do rangi Arcybractwa. W naszej parafii ta wspólnota została założona w 1950 roku.
  • Zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego w środę o godz. 19.00 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP.
  • W czwartek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci. W czasie nabożeństwa dzieci pierwszokomunijne otrzymają modlitewniki Droga do Nieba.
  • W piątek Droga Krzyżowa z wypominkami o godz. 8.30 i 17.15. Wypominki za zmarłych można przynosić do kancelarii lub zakrystii przed nabożeństwem.
  • Msza św. dla dzieci ze szkoły podstawowej w piątek o godz. 18.00.
  • Zapraszamy w piątek (15.03) młodzież i wszystkich chętnych na wieczór uwielbienia do kościoła parafialnego. Początek o godz. 19.00 – konferencja dla młodzieży. Dla klas 7, 8 i 3 gimnazjum obecność jest obowiązkowa. Następnie o godz. 19.30 wieczór uwielbienia dla wszystkich chętnych. Spotkanie poprowadzi ks. Tomasz Szczeciński, egzorcysta diecezjalny i dyrektor Domu Miłosierdzia w Otmuchowie.
  • W piątek nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży.
  • Nauka przedchrzcielna w sobotę o godz. 16.00 w salce katechetycznej.
  • Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii będą od 17 do 20 marca. Słowo Boże głosić będzie o. Mirosław Lipowicz CSsR, rekolekcjonista, spowiednik, kierownik duchowy i egzorcysta Archidiecezji Krakowskiej. Plan rekolekcji dostępny jest w gablocie oraz na stronie internetowej w aktualnościach.
  • Rekolekcje szkolne odbędą się w dniach 21 i 22 marca. Nauki wygłosi o. Mateusz Pawłowski OMI, Prowincjalny Duszpasterz Powołań.
  • Caritas Diecezji Opolskiej od ponad 20 lat w okresie Wielkiego Postu rozprowadza papierowe skarbonki jałmużny wielkopostnej. Przeznaczeniem jałmużny będzie w tym roku wsparcie Centrum Rehabilitacji dla Dzieci w Opolu przy ul. Mickiewicza 5, któremu grozi zamknięcie. Placówka co roku usprawnia ponad tysiąc dzieci z deficytami rozwojowymi, w wieku od 1 miesiąca do 18-go roku życia. Skarbonki są dostępne w zakrystii.
  • W zakrystii są jeszcze dostępne zdrapki wielkopostne.
  • Nauki przedmałżeńskie będą 1,2,3 i 4 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.