II Niedziela Wielkiego Postu

17 III 2019 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na remonty obiektów diecezjalnych i konserwację zabytków sakralnych. Po Mszy św. do puszki można złożyć ofiarę na Misyjne Dzieło Pomocy Ad Gentes. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • Dzisiaj (17.03) przypada Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, tzw. Niedziela Ad Gentes. Przeżywamy ją pod hasłem: «Misjonarze mocą Ducha Świętego».
  • Od dzisiaj zapraszamy na rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do środy 20 marca.
  • W naszej parafii witamy o. Mirosław Lipowicza, redemptorystę CSsR, który głosi dla nas Słowo Boże oraz sprawuje posługę sakramentalną.
  • Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale o godz. 17.00. Kazanie wygłosi ojciec rekolekcjonista.
  • Od poniedziałku do środy Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 8.00, 10.00 i 18.00 oraz Godzina Miłosierdzia o godz. 15.00.
  • Spotkanie dla młodzieży w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele parafialnym.
  • Nauka stanowa dla mężczyzn we wtorek o godz. 19.00.
  • Nauka stanowa dla kobiet w środę o godz. 19.00.
  • Plan rekolekcji dostępny jest w gablocie i na stronie internetowej w aktualnościach.
  • W czwartek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci.
  • W piątek Droga Krzyżowa z wypominkami o godz. 8.30 i 17.15. Wypominki za zmarłych można przynosić do kancelarii lub zakrystii przed nabożeństwem.
  • Msza św. szkolna w piątek o godz. 18.00.
  • W piątek Droga Krzyżowa dla młodzieży o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Po nabożeństwie spotkanie w salce.
  • Rekolekcje szkolne odbędą się we czwartek i piątek (21-22.03). Nauki wygłosi o. Mateusz Pawłowski OMI, Prowincjalny Duszpasterz Powołań.
  • Spotkania w kościele dla szkoły podstawowej o godz. 9.00 i 10.00. Dla szkół średnich o godz. 13.00.
  • Spotkanie grupy Wstań z kanapy w czwartek o godz. 19.00 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP.
  • W dniach 29-31 marca 2019 r. w opolskim seminarium odbędą się rekolekcje powołaniowe pod hasłem «Tajemnica». Rekolekcje te są skierowane do tegorocznych i przyszłorocznych maturzystów oraz osób, które już zdały maturę. Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej www.seminarium.opole.pl.
  • W sobotę 30 marca o godz. 9.30 w kościele seminaryjno-akademickim św. Jadwigi w Opolu przy ul. Drzymały rozpocznie się wielkopostny dzień skupienia dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii świętej. W programie m.in.: modlitwa różańcowa i okazja do sakramentu pokuty, Msza św. oraz wykład formacyjny.
  • Diecezjalny duszpasterz Dzieci Maryi zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia dla Marianek, który odbędzie się w sobotę 30 marca br. w Domu Misyjnym oo. Werbistów przy ul. Rodziewiczówny w Nysie. Rozpoczęcie o godz. 10.00, zakończenie ok. godz. 14.00.
  • Nauki przedmałżeńskie będą 1,2,3 i 4 kwietnia. Zgłoszenia przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
  • Spotkanie dotyczące Ekstremalnej Drogi Krzyżowej odbędzie się w niedzielę (24.03) o godz. 17.00 w salce katechetycznej przy parafii na Pogorzelcu.

17 III 2019 r.

† Maria Duszewska (l.95) z ul. Portowej