IV Niedziela Wielkiego Postu

31 III 2019 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na remont naszego parafialnego kościoła. Za tydzień kolekta na potrzeby diecezji i seminarium duchownego w Opolu.
  • Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. Za tydzień (7.04) w czasie nabożeństwa zaśpiewa chór Cantabile z Kędzierzyna-Koźla.
  • Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek (2.04) w kościele o godz. 16.30.
  • Spotkania przygotowujące do bierzmowania w tym tygodniu:
  • - wtorek godz. 18.45 klasa 8 a
  • - wtorek godz. 19.30 klasa 8 b
  • - czwartek godz. 18.45 klasa 8 c i inne szkoły
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  • Godzina Święta w czwartek o godz. 16.30.
  • W czwartek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci.
  • W piątek Droga Krzyżowa z wypominkami o godz. 8.30 i 17.15. Wypominki za zmarłych można przynosić do kancelarii lub zakrystii przed nabożeństwem.
  • Msza św. szkolna w piątek o godz. 18.00.
  • W piątek o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP nabożeństwo pokutne Wracaj, które poprowadzą siostry Elżbietanki z naszej parafii. Spotkanie jest obowiązkowe dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania czyli klas 6, 7, 8 i 3 gimnazjum.
  • Odwiedziny chorych w sobotę (6.04) od godz. 9.00. Zapisy w kancelarii parafialnej.
  • Nauki przedmałżeńskie będą 1,2,3 i 4 kwietnia. Spotkania odbędą się o godz. 18.30 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP.
  • Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie we 9 kwietnia o godz. 19.30 w budynku plebanii.
  • Biskup Opolski serdecznie zaprasza na modlitewne spotkanie małżonków w kryzysie, także pozostających w separacji bądź po rozwodzie. Odbędzie się ono 7 kwietnia o godz. 14.00 w katedrze w Opolu.
  • W następną sobotę (13.04) o godz. 19.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami miasta.
  • Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia Pracowników Służby Zdrowia na Wielkopostny Dzień Skupienia z udziałem Ks. Bpa Andrzeja Czai w klasztorze sióstr Elżbietanek w Nysie, ul. Sobieskiego 7, który odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku. Rozpoczęcie o godz. 19.00 i przewidywany czas zakończenia około godz. 22.00.
  • Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową w następny piątek (12.04). Informacje na plakacie oraz stronie internetowej: www.edk.org.pl
  • Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje w sobotę 13 kwietnia Światowy Dzień Młodzieży w Opolu pod nazwą „Ławka PNP”. Całodniowe spotkanie będzie w auli przy kościele seminaryjnym. Zapisy u ks. Łukasza.
  • W Niedzielę Palmową (14.04) na Mszy św. o godz. 8.00 i 10.00 Pasję wg św. Mateusza zaśpiewa chór Bel Canto z Polskiej Cerekwi.
  • Zapraszamy na rodzinny wyjazd do Nikiszowca i Pławniowic w sobotę 27 kwietnia. W programie: Msza święta i zwiedzanie pałacu Bellestremów w Pławniowicach. W Gliwicach zwiedzanie największej makiety kolejowej w Polsce – Kolejkowo a w Katowicach zwiedzanie osiedla górniczego Nikiszowiec uznanego jako pomnik historii. Cena przejazdu wraz z biletami wstępu 55 zł. Zapisy u ks. Łukasza.
  • Radio Doxa zaprasza na Radiowe Rekolekcje Wielkopostne «O Bogu nieoczywistym». Kolejnych części można wysłuchać w piątki o 19.40 oraz w soboty o 18.00 (powtórka), a archiwalne nauki rekolekcyjne (począwszy od pierwszej) dostępne są na stronie internetowej Radia Doxa: www.doxa.fm. W tym roku nauki rekolekcyjne przygotował o. Roman Bielecki, dominikanin, redaktor naczelny miesięcznika «W drodze».