V Niedziela Wielkiego Postu

07 IV 2019 r.

• Bóg Zapłać za ofiary na potrzeby diecezji i seminarium duchownego w Opolu. Za tydzień kolekta na potrzeby naszej parafii.
  • Zapraszamy dzisiaj na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00. W czasie nabożeństwa zaśpiewa chór Cantabile z Kędzierzyna-Koźla.
  • W poniedziałek (8.04) zapraszamy na spotkanie Ogniska Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Msza św. o godz. 18.00 w kościele parafialnym w Koźlu. Następnie ok. godz. 19.00 spotkanie w salce przy kościele Wniebowzięcia. Temat: Boże, daj mi przyjąć to, czego zmienić nie mogę. Daj mi odwagę zmienić to, co zmienić mogę. Daj mi mądrość odróżnienia jednego od drugiego.
  • Próba dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się we wtorek (9.04) w kościele o godz. 16.30.
  • Spotkanie Rady Parafialnej odbędzie we wtorek 9 kwietnia o godz. 19.30 w budynku plebanii. (zmiana terminu!)
  • Zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego w środę (10.04) o godz. 19.00 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP.
  • W czwartek o godz. 17.30 Droga Krzyżowa dla dzieci.
  • Spotkanie wspólnoty Wstań z kanapy w czwartek (11.04) o godz. 19.00 w salce przy kościele Wniebowzięcia NMP. Temat spotkania: „Poznaj bliźniego swego jak siebie samego”.
  • W piątek Droga Krzyżowa z wypominkami o godz. 8.30 i 17.15. Wypominki za zmarłych można przynosić do kancelarii lub zakrystii przed nabożeństwem.
  • Msza św. szkolna w piątek o godz. 18.00.
  • Droga Krzyżowa dla młodzieży w piątek o godz. 19.00 w kościele Wniebowzięcia NMP. Po nabożeństwie spotkanie w salce.
  • W piątek (12.04) o godz. 18.00 Mszą św. w parafii św. Eugeniusza de Mazenod w Kędzierzynie-Koźlu rozpocznie się 5 jubileuszowa edycja Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Mamy dostępnych 7 tras. Rejestracja będzie możliwa do samego rozpoczęcia. Szczegóły na plakacie i na www.edk.org.pl
  • W sobotę w kościele Wniebowzięcia NMP o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej dla tych którzy przejdą trasę kończącą się w Koźlu.
  • Zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta w sobotę o godz. 19.00.
  • Zapraszamy na Wielkopostny Dzień Skupienia z udziałem ks. bpa Andrzeja Czai w klasztorze sióstr Elżbietanek w Nysie, ul. Sobieskiego 7, który odbędzie się 12 kwietnia 2019 roku. Rozpoczęcie o godz. 19.00 a przewidywany czas zakończenia około godz. 22.00. Możliwy jest transport. Chętne osoby mogą zgłosić się w kancelarii parafialnej.
  • Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje w sobotę 13 kwietnia Światowy Dzień Młodzieży w Opolu pod nazwą „Ławka PNP”. Całodniowe spotkanie będzie w auli przy kościele seminaryjnym. Zapisy u ks. Łukasza.
  • W Niedzielę Palmową (14.04) na Mszy św. o godz. 8.00 i 10.00 Pasję wg św. Mateusza zaśpiewa chór Bel Canto z Polskiej Cerekwi.
  • Noc konfesjonałów w naszym kościele parafialnym będzie w Wielką Środę (17.04) od godz. 19.00 do 23.00.
  • Rekolekcje dla osób cierpiących z powodu uzależnienia odbędą się w Winowie w dniach 11-13 kwietnia o godz. 18.00 w kościele w Winowie. Rekolekcje poprowadzi diecezjalny duszpasterz trzeźwości ks. Marcin Marsollek.
  • Biskup Opolski zaprasza na spotkanie modlitewne osoby żyjące po rozwodzie w związkach niesakramentalnych. Odbędzie się ono w Niedzielę Palmową o godz. 14.00 w katedrze w Opolu.
  • Zapraszamy na rodzinny wyjazd do Nikiszowca i Pławniowic w sobotę 27 kwietnia. W programie: Msza święta i zwiedzanie pałacu Bellestremów w Pławniowicach. W Gliwicach zwiedzanie największej makiety kolejowej w Polsce – Kolejkowo, a w Katowicach zwiedzanie osiedla górniczego Nikiszowiec uznanego jako pomnik historii. Cena przejazdu wraz z biletami wstępu 55 zł. Zapisy u ks. Łukasza.
  • Parafia w Rogach organizuje pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik, Sandomierza, Krzyża Świętego i Kielc w dniach 29 i 30 kwietnia. Zgłoszenia w parafii w Rogach lub telefonicznie 77 482 60 55.

07 IV 2019 r.

† Daniela Wiktorek (l.85) z ul. Szymanowskiego, † Józefa Berdzik (l.70) z ul. Wyspa