Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zniszczyć heretyków
Autor Wiadomość
Stefan 

Wysłany: 2009-01-23, 19:22   

W poprzedniej dyskusji (Krucjata dobra czy zła?) najpierw „szatan” („…A skąd wiesz, że będąc katolikiem wierzysz właściwie? Dlaczego pozwalasz, żeby kościół interpretował Biblie za Ciebie i wpajał Ci swoje nauki skoro jesteś taki pobożny? … Od razu widać, ze należysz do katolickiej masy kierowanej czarną sutanną...”), a następnie „aniołymous” („…Mógłbym przytoczyć wiele innych wersetów które obalają każdą nauke głoszoną przez "najświętszych" łącznie z pójściem do piekła i do nieba, a także wiare w trójce i rozgrzeszenia. Ale po co mam to robić? skoro i tak zasłonicie się dogmatem? skoro i tak ksiądz z ambony powie "to jest niewytłumaczalne, w to poprostu trzeba wierzyć", albo że "wasz umysł nie jest pod wpływem ducha świętego, nie bierzcie się za czytanie Biblii bo i tak jej dobrze nie zinterpretujecie". …”) podważają zasady naszej - mojej wiary katolickiej.
Negują wszystko, na czym opiera się Kościół i jego nauki. I czynią to także w komentarzach powyżej. A najbardziej bulwersujące i dziwne, że czynią to na stronie www parafii katolickiej, czyniąc zło (zamierzone ?, nie zamierzone ?).

W uzupełnieniu słów „gregorka” muszę dodać poniższe informacje, które są bardzo istotne w codziennym rozumieniu naszej wiary.
Nasze życie katolickie opieramy przede wszystkim na Katechizmie Kościoła Katolickiego, opublikowanym mocą Konstytucji Apostolskiej FIDEI DEPOSITUM oraz oczywiście na innych dokumentach (nie tylko pisanych) utworzonych na przestrzeni dziejów.
Katechizm Kościoła Katolickiego jest oficjalną wykładnią doktryny wiary i zasad moralności Kościoła katolickiego.
Papież Jan Paweł II w Konstytucji napisał m.in. : „…Katechizm Kościoła Katolickiego, który zatwierdziłem 25 czerwca tego roku i którego publikację zarządzam dziś mocą mojej władzy apostolskiej, wykłada wiarę Kościoła i naukę katolicką, poświadczone przez Pismo święte, Tradycję apostolską i Urząd Nauczycielski Kościoła i w ich świetle rozumiane. Uznaję go za pewną normę nauczania wiary, jak również za pożyteczne i właściwe narzędzie służące komunii eklezjalnej. Oby przyczynił się do odnowy, do której Duch Święty wzywa nieustannie Kościół Boży, będący Ciałem Chrystusa, pielgrzymujący ku niegasnącej światłości Królestwa.
Zatwierdzając Katechizm Kościoła Katolickiego i nakazując jego publikację, Następca Piotra spełnia swoją posługę wobec Świętego Kościoła Powszechnego i wszystkich Kościołów partykularnych, żyjących w pokoju i komunii ze Stolicą Apostolską w Rzymie; jest to posługa umacniania i utwierdzania wiary wszystkich uczniów Pana Jezusa (por. Łk 22, 32), a także zacieśniania więzów jedności w tej samej wierze apostolskiej. …”.

Odpowiedz do tematu