Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ksi±dz infu³at Ludwik Rutyna.
Autor Wiadomo¶æ
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-02-16, 19:41   Ksi±dz infu³at Ludwik Rutyna.

Serdeczne podziêkowania kierujê do ksiêdza Proboszcza i naszych ksiê¿y wikarych za pamiêæ i modlitwê w dniu 92-ich urodzin naszego by³ego proboszcza, Ksiêdza infu³ata Ludwika Rutyny.
Buczacki proboszcz, jak nazywaj± ksiêdza Ludwika Rutynê, urodzi³ siê w 1917 r. we wsi Podzameczek ko³o Buczacza. W Buczaczu skoñczy³ gimnazjum, a we Lwowie studia teologiczne, tam te¿ 11 maja 1941 r. otrzyma³ ¶wiêcenia kap³añskie.
Jest Kawalerem Orderu ECCE HOMO w 2006 r. Order zosta³ przyznany ksiêdzu infu³atowi za po¶wiêcenie ¿ycia Bogu i ludziom, za ekumeniczn± dzia³alno¶æ i wspieranie procesów pojednania miêdzy narodami. der narodami.
Niech Bóg obdarza naszego Ksiêdza infu³ata wszelkimi ³askami i da Mu wiele si³ i zdrowia do dalszej pracy duszpasterskiej.
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-06-07, 18:20   

By³em ostatnim rocznikiem, któremu ks. Rutyna udziela³ I Komunii ¦w. - 1990 r. I oczywi¶cie przez ca³y rok mia³ z ks. L.R. lekcje religii.
Dostawali¶my piecz±tkê ksiêdza na dowód obecno¶ci na lekcji - w zeszycie :)
 
     
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-06-29, 23:35   

Przeczyta³em w NGL z 23.06.2009 :
komisja urbanistyki, architektury i ochrony ¶rodowiska naturalnego rady miasta jednog³o¶nie opowiedzia³a siê za tym, aby deptak przy kozielskim jazie nosi³ imiê ksiêdza infu³ata Ludwika Rutyny. Je¿eli tak± uchwa³ê podejmie rada miasta, nazwisko ksiêdza Rutyny pojawi siê na tabliczkach z nazw± uliczki.
Trzymamy kciuki za pomy¶lno¶æ pomys³u !
Wiem, ¿e pomys³ na pewno popieraj± wszyscy (nie tylko mieszkañcy Ko¼la), którzy przynajmniej raz spotkali na swojej drodze ¿ycia tego wspania³ego Kap³ana.
_________________

 
     
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-07-12, 13:55   

Uchwa³a Nr XLII/493/09
Rady Miasta Kêdzierzyn-Ko¼le
z dnia 30 czerwca 2009 roku
w sprawie nadania nazwy Promenada Ksiêdza Ludwika Rutyny ci±gowi
komunikacyjnemu na osiedlu Stare Miasto :
§ 1. Ci±gowi komunikacyjnemu obejmuj±cemu czê¶ci, stanowi±cych w³asno¶æ Gminy
Kêdzierzyn-Ko¼le, …, nadaje siê nazwê Promenada Ksiêdza Ludwika Rutyny.
:lol: :lol: :lol:

Brawo Rada Miasta !!!
_________________

 
     
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
  Wys³any: 2010-12-11, 18:48   

Wieczny odpoczynek racz Ksiêdzu Infu³atowi Ludwikowi Rutynie daæ Panie,
a ¶wiat³o¶æ wiekuista niechaj mu ¶wieci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
_________________

 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2010-12-11, 21:46   

Wieczne odpoczywanie racz mu daæ Panie,a ¶wiat³o¶æ wiekuista niechaj mu ¶wieci.Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.Amen



"Albowiem ¿ycie Twoich wiernych, o Panie, zmienia siê, ale siê nie koñczy..."

z Prefacji o zmar³ych
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2010-12-15, 22:25   

W informacji w "Aktualno¶ciach" z 11.12.2010 r. o ¶mierci ks. infu³ata Ludwika Rutyny jest data zgonu 11 grudnia 2010 r. (tak± datê podaj± te¿ lokalne media).
A w informacji z 15.12.2010 r., pod zdjêciem, data ¶mierci to 10 grudnia 2010 r.
Która data jest prawdziwa? Pytam tak dla porz±dku i wiedzy biograficznej. :oops:
_________________

 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 43
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2010-12-16, 15:39   

Prawid³owa data to 10. 12. I taka jest te¿ ju¿ w aktualno¶ciach, pocz±tkowo diecezja poda³a datê 11, ale ks. inf. zmar³ jeszcze przed pó³noc±.
 
     
Stefan 


Wiek: 73
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2010-12-17, 18:42   

Tej informacji nie ma w ¿adnym z podanych przez stronê Parafii i lokalne media ¿yciorysie ¶p. Ks. Infu³ata Ludwika Rutyny!
Jest mi niezmiernie mi³o, ¿e by³em jedynym (wpis na Forum : 2009-02-16, 19:41) , który zwróci³ uwagê na udekorowanie w 2006 r. ¶p. Ksiêdza Infu³ata Ludwika Rutynê orderem „ECCE HOMO”.
Wraz z Ksiêdzem Infu³atem ten order otrzyma³y nastêpuj±ce osoby :
Václav Havel (by³y prezydent Czech), siostra Ma³gorzata Chmielewska, Kazimierz Kutz (re¿yser), Jolanta i Stanis³aw Meusowie, Helena Pyz i ksi±dz Anton Srholec.
Václav Havel i ¶p. ks. Ludwik Rutyna nie mogli przybyæ na uroczysto¶æ wrêczenia orderów.

http://www.ecce-homo.pl/pliki/a-r06.html

Order Ecce Homo – polskie odznaczenie ko¶cielne nadane przez Kapitu³ê Orderu Ecce Homo za cz³owieczeñstwo w obliczu ¶mierci, za mi³o¶æ i wybaczenie, za niestrudzon± s³u¿bê na rzecz bli¼nich.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Order_Ecce_Homo
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2010-12-17, 21:13   

Zrobi³o mi siê po prostu bardzo smutno.

Umie¶ci³em w sieci fragment filmu o zmar³ym, swego czasu nagranym przeze mnie z TV Polonia: http://www.youtube.com/watch?v=oqG9GLksfBE
Serdecznie polecam te¿ film "Powrót do Buczacza": http://www.tvp.pl/histori...za?start_rec=32

Postaram siê w jakim¶ rozs±dnym czasie zdigitalizowaæ kasetê VHS z mojej I komunii i wrzuciæ na YouTube'a ostatnie pierwszokomunijne kozielskie kazanie ksiêdza Ludwika.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group