Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
list do przyjaciól
Autor Wiadomość
gregorek 

Wysłany: 2013-04-27, 00:41   list do przyjaciól

Jest to list napisany przez bp.Fellay'a ,opisujący sytuację Bractwa Kapłańskiego św.Piusa X (FSSPX) ,w relacji z obecnym 'nowusowym','modernistycznm' Rzymem...
Należy to rozumieć raczej w tym sensie ,że dotyczy on stosunku 'nowego kościoła' do tego co nazywamy Tradycyjnym Magiterium ,czyli odwieczną Nauką Kościoła objawioną nam przez naszego Boga ,bez której nie jest możliwe (poza niektórymi wyjątkami ) zbawienie naszych dusz...
Bp.Fellay przytoczył w nim wypowiedzi abp.M.Lefebvre ,które pomogą Wam rozumieć różnice świadczące o tym ,że 'nowy kościół',ten 'posoborowy' nie jest już tym jedynym Kościołem Chrystusowym ,w którym można mieć nadzieję na łaskę zbawienia.Ale z drugiej strony ,proszę pamiętać o tym ,że naszym obowiązkiem jest 'uleczyć' ten kościół ,a nie opuszczać go .

http://news.fsspx.pl/?p=2641

gregorek

Andy 

Wysłany: 2013-06-08, 18:07   

A co to jakieś rozsiewanie herezji na forum parafialnym?! APAGE SATANAS!

gregorek 

Wysłany: 2013-06-15, 07:13   

A mógłby pan wskazać gdzie ta 'herezja' :-)

gregorek

Andy 

Wysłany: 2013-06-15, 17:38   

W Pańskiej uprzedniej wypowiedzi, oczywiście!

gregorek 

Wysłany: 2013-10-29, 22:59   

Myślę ,że uznał pan słowa mówiące o tym że 'kościół nowusowy' nie jest Kościołem Chrystusowym za herezję .No to wyjaśniamy - Rzymsko-Apostolski Kościół Katolicki to jedyny Kościól ,który został założony przez Boga Jezusa Chrystusa ,i że nikt kto do niego nie należy ,nie dostąpi zbawienia.I jest to teza absolutnie ortodoksyjna.Natomiast w obecnych czasach mamy (przynajmniej) dwa kościoły jakby w obrębie tego jedynego ,a spoiwem ktore je 'łaczy' jest sukcesja apostolska i urząd Biksupa Rzymu.I chodzi tu nie o stosunek do obecnego Papieża ,ale o Urząd jako całość,ciągłość.Jeśli jakikolwiek Papież głosi naukę ,która jest sprzeczna z nauką głoszoną przez Papieży poprzednich ,i których nauka jest zgodna z Magisterium ,to jest potężny problem.Bo oznacza to ,że ktoryś z tych kościołów wprowadza w błąd.A jak można 'pogodzić'naukę Papieży 'przedsoborowych' z dzisiejszą 'nauką' o np. Ekumenizmie ,wolności religijnej ,kolegializmie w Kościele ,czy nawet papiestwie...Nie można ,bo są diametralnie różne.A jeśli są różne to znaczy ,że są inne.A jeśli są inne ,to znaczy że i kościół ,który je głosi jest inny...A jeśli jest inny ,to nie ten sam ,a jeśli nie ten sam to nie Chystusowy...!No chyba że to tamten ,dziś zwany 'Tradycyjnym' nie był Kosciołem Chrystusowym,ale wtedy znaczłoby to ,że w ogóle nigdy nie było żadnego Kościoła ,bo Kościół który przez 1900 lat nie mówi Prawdy ,bo Jej nie rozumie - nie jest Kościołem...A jeśli ten Kościół 'Tradycyjny' nim nie był i nie jest to tym bardziej ten 'nowusowy' ,bo wtedy nie ma żadnej sukcesji ,więc nie ma Kapłanów itd...
Na przykład ekumenizm.Kościół Katolicki zawsze rozumiał ekumenizm ,jako nawrócenie i zjednoczenie wszystkich w Świętej Wierze Katolickiej ,z możliwością pozostawienia niektórych form kultu w/g "lokalnej" tradycjii,jeśli formy te spełniały odpowiednie warunki.Tak było m.in. z tzw."Kościołem Unickim".A więc 'techniką' tak pojętego ekumenizmu było nawracanie ,misyjność ponieważ jasne było dla wszystkich ,że ci ,którzy nie wyznają Wiary Katolickiej ,będą potępieni .
Natomiast kościól "posoborowy" głosi całkiem inny ekumenizm ,według którego w każdej religii są jakieś "pierwiastki zbawienia" i każdy może się zbawić pozostając wiernym tej swojej religii byleby tylko spełniał pewne 'minima' moralne (choć to ostatnie dotyczy modernistów-konserwatystów) ,więc nawracanie jest zupełnie niepotrzebne ,ba, nawet zakazne ,bo jako 'prozelityzm' godzi w stosunki międzyreligijne.A ekumenizm jest tylko jedną z dziedzin ,które uległy zmianie.W rzeczywistości wszystko jest inne w "kościele nowusowym" ,dlatego logiczne jest ,że jest to już całkiem inny kościół.Zresztą o tym mówili tuż po zakończeniu Soboru Watykańskiego przynajmniej niektórzy z hierarchów tego 'nowego kościoła' ,w tym (wtedy} Józef kardynał Ratzinger.
Możemy zrobić sobie tutaj takie małe kompetycje i pan ,panie Andy ,poda mi jakiś temat ,a ja postaram się panu objaśnić zmiany go dotyczące.Nie ma takiego ,który by nie został zmieniony w tym posoborowym kosciele ,a żadna z tych zmian nie przyniosła jakichkolwiek korzysci ,czy to we wzroście tzw.pobożności ,czy w "lepszym rozumieniu " Religii (dogmaty ,doktryny Prawdy Wiary itd) ,czy w zapełnieniu seminariów ,czy w ogóle w czymkolwiek.Jest przeciwnie - we wszystkim widać degradację.Niedawno ukazała się dobra książka opisująca te zmiany w Kościele pt."Iota unum - analiza zmian w Kościele Katolickim" ,napisana przez p.Romano Amerio ,znawcę "problematyki Katolickiej" ,bedącego również doradcą w trakcie przygotowywania Soboru Watykańskiego II .Mimo że książka droga ,około 100 zł,to warto ją kupić ,i mimo że pisana w latach '80tych XX wieku ,wciąż jest aktualna...nawet bardziej niż wtedy ,bo lepiej widać skale zniszczeń.Na opis samego Soboru Watykańskiego II polecam książkę "Ren wpada doTybru ,historia Soboru Watykańskiego II" ks.Wiltgen'a.W trakcie lektury ogarnia zdziwienie ,gdy dowiadujemy się np ,że wszystkie "schematy przygotowawcze" do Soboru ,zostały juz na jego wstępie anulowane!I zaczeto "tworzyć"nowe ,na które to znaczny wpływ przejęli lewicujący moderniści!Z tych dwóch lektur ,dowiedza sie też państwo ,jak się wpływa na zmiany np.dogmatów czy doktryn.Nie robi się tego nachalnie i brutalnie ,zaprzeczając wprost Prawdom Wiary ,tylko powolutku i delikatnie....pod pozorem "lepszego pogłębiania" (?) ,tak długo się "pogłębia" ,aż z tak przekopanego dogmatu ,doktryny itp ,już nikt nic nie rozumie...

Warto zwrocić uwagę ,jak bardzo został zmieniony przez modenistów nawet właśnie sam Urząd Papieża...To "nowusowi papieże" ,od papieża Pawła VI począwszy zaczęli niszczyć ten Urząd ,wpowadzając stopniowo coraz większy kolegializm władzy ,jednocześnie ograniczając władzę swego Urzędu ,przy największym poparciu i aplauzie tych ,ktorzy tak 'bardzo kochają Papieża' ,sławią jego mądrość i wrecz 'piją każde słowo jakie z ust jego wychodzi'...To właśne oni ,wspólnie niszczą ten Urząd.A jest to jednocześnie niszczenie jednego z dogmatów Wiary.Niedawno pojawiła się informacja ,że papież Franciszek zamierza przekazać jeszcze więcej władzy lokalnym episkopatom ,a 'Watykan' będzie zajmował się jedyne jakimiś 'sprawami najważniejszymi'.Czyli czym ,skoro można sobie wyobrazić ,że te 'sprawy najważniejsze' dzieją się właśnie w tych lokalnych społecznościach.Owocem tego będzie kompletne już rozbicie Kościoła na małe grupki w rodzaju protestanckich sekt ,które same sobie będą tworzyły wiarę ,a co za tym idzie - moralność.Jakiś papież pewnie będzie ,ale będzie to tylko pajacyk machający rączką z okienka ,ku uciesze co bardziej sentymentalnej gawiedzi.Obecny to nawet już nie przywita sie w sposób katolicki ,tylko powie coś w stylu 'dzien dobry ,smacznego obiadu'...Jest to z pewnością ostatni papież...ostatni którego niesie jeszcze inercja tego Tradycyjnego pojmowania wagi tego Urzędu.Następny będzie ,tak jak pisałem ,jak pajacyk ,ale najpewniej ,wogóle go nie będzie.Bo obecne 'pokolenie młodych' jest już wystarczająco 'urobione' aby nie akceptować systemów innych jak demokracja i w przekonaniu o własnej wspaniałości i (nawet bardziej) pewności że największą wartością jest 'życie' ,nigdy nawet nie zrozumie co to jest autorytet ,posłuszeństwo i wierność.I jako że samo nigdy tego nie zrozumie ,nigdy też nie będzie tego wymagać.
Często mam wraźenie ,że właśnie wypełniają się słowa Księgi Apokalipsy św.Jana Apostoła .Te o bestii ,fałszywym proroku ,spadających z Nieba gwiazdach i o Wierze ,o którą czy Ją wogóle znajdzie ,gdy przyjdzie powtórnie ,pyta nasz Pan Jezus Chrystus...Co On znajdzie gdy przyjdzie?Czy znajdzie wiernych pokutujących za grzechy ,niekoniecznie nawet swoje ,o co tak zawsze prosił?To może znajdzie wiernych modlących się o nadejście Królestwa Bożego ,nie tylko w serduszkach ale w realu...Czyli prawo stanowione na bazie Jego Prawa...To może znajdzie chociarz wiernych ,którzy z szacunkiem traktują nie tylko symbolikę Wiary ,bo wierzą w to co oznacza ,ale i z odpowiednim szacunkiem przeżywają Jego wciąż powtarzającą się Ofiarę Męki we Mszy Świętej klękając z pokorą przed Krzyżem i HOSTIĄ?!Znajdzie to?...Nie w naszej parafii.
Więc zanim następnym razem ,drogi panie Andy powie mi ma pan coś o herezji (nie piszę tego złośliwie bo cieszy mnie naprawdę gdy będąc w błędzie ktoś mnie z nigo wyprowadzić próbuje ) niech pan sobie przeczyta 'Dogmatykę Katolicką' ks.Tylki (z1900r.,wystarczy 'część ogólna',do sciagnięcia w necie bez opłat) I sam porówna zmiany.Są duże.
Powtórzę raz jeszcze - skoro nauki tych kościołów są różne ,to znaczy że jeden znich głosi herezję!A więc nie może być Kościołem Chrystusowym.Oczywiście jest jeszcze kwestia czy jest to herezja "formalna" ,czy "materialna" ,czyli jakby wynikająca z niewiedzy i nieświadomości ,ale raczej należy się spodziewać ,że ta "materialna" dotyczyć może tzw."ogółu wiernych" ,natomiast trudno uwierzyć ,że hierarchowie "nie wiedzą ,co czynią".
Na razie tyle...zachęcam do lektur...

gregorek

Odpowiedz do tematu