Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Materiał w tvn24
Autor Wiadomość
orlando

Wysłany: 2014-01-09, 09:27   Materiał w tvn24

Myślę, że warto obejrzeć ten materiał. Moim zdaniem to swego rodzaju jaskółka: http://www.tvn24.pl/czarn...tra,385908.html :-( .

Stefan 

Wysłany: 2014-01-10, 16:48   

Zwracam uwagę na fragment od 07:40 do 08:10. Jest on odzwierciedleniem nagonki, jaką po cichu prowadzą „gazeta wybiórcza” i Fundacja Helsińska przeciw prof. Michałowi Królikowskiemu. Nagonki rozpoczętej dużo wcześniej, niż „afera” z próbą zaostrzenia przepisów aborcyjnych, w której (tej nagonce) swój udział ma również TVN24.
Jeżeli na spokojnie wysłucha się całego nagrania, to można wysnuć jeden wniosek. I w tym nagraniu subtelnie krytykuje się osobę profesora i neguje Jego pracę i sposób postępowania, szczególnie w kwestiach zależnych od naszej wiary.
A o tym, że jest oblatem benedyktyńskim, to wiedzą tylko osoby bliżej związane z Jego środowiskiem. I to też jest jednym z głównych zarzutów i atutem w rzucaniu kamieni przez „gazetę wybiórczą”.
Obym nie był złym „prorokiem”, ale myślę, że prof. Michał Królikowski długo wiceministrem sprawiedliwości nie będzie.
„Jestem zaskoczona radykalnym, wojującym katolicyzmem wiceministra Królikowskiego. Ma bardzo określone poglądy i to widać w jego działalności. Uważam, że powinien się zastanowić, czy nadaje się na urzędnika państwowego – mówi w "Bez autoryzacji" o wiceministrze sprawiedliwości, który jest współautorem propozycji zaostrzenia prawa antyaborcyjnego, posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska.”

Stefan 

Wysłany: 2014-01-11, 13:28   

Długo nie trzeba było czekać!
Zakonnik wiceministrem sprawiedliwości. Kłótnia w PO:
http://www.polskieradio.p...ci-Klotnia-w-PO
Andrzej Halicki: Dziwi mnie, że tego rodzaju osoba jest w rządzie, że jest wśród nas. Jego poglądy, postawa i to, co czynił jako doradca ministra Gowina, jest całkowicie sprzeczne z tym, co jest istotą myślenia w Platformie, nawet, jeżeli jest ona wielonurtowa.
Powiedział to przedstawiciel partii, która w nazwie ma „obywatelska”, a 85% obywateli naszego kraju, to katolicy! Na antyklerykalizm i antykatolicyzm Halickiego ma duży wpływ jego żona Agnieszka Sowa, dziennikarka Polityki.

mn 

Wysłany: 2014-01-13, 11:17   

Minister Biernacki ostro skrytykował sugestie Halickiego, tego już Państwo nie zauważają.

Odpowiedz do tematu