Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Gdzie masz berecik?
Autor Wiadomo¶æ
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-11-26, 18:25   Gdzie masz berecik?

Czy w dzisiejszych czasach katolika nale¿y kojarzyæ z atrybutem w postaci kosmatego berecika?

Odnie¶æ mo¿na wra¿enie, ¿e wszêdzie gdzie zaczyna siê mówiæ o warto¶ciach chrze¶cijañskich zaraz pojawi siê komentarz 'a gdzie Twój beret?'. Czy to faktycznie jest tak ¿e katolik musi nosiæ beret i s³uchaæ pewnej stacji radiowej? Mo¿e na ¶wiecie s± katolicy zachowuj±cy siê inaczej?

Zapraszam do gor±cej dyskusji.
 
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-04, 09:35   Re: Gdzie masz berecik?

ABu napisa³/a:
Czy w dzisiejszych czasach katolika nale¿y kojarzyæ z atrybutem w postaci kosmatego berecika?

Odnie¶æ mo¿na wra¿enie, ¿e wszêdzie gdzie zaczyna siê mówiæ o warto¶ciach chrze¶cijañskich zaraz pojawi siê komentarz 'a gdzie Twój beret?'. Czy to faktycznie jest tak ¿e katolik musi nosiæ beret i s³uchaæ pewnej stacji radiowej? Mo¿e na ¶wiecie s± katolicy zachowuj±cy siê inaczej?

Zapraszam do gor±cej dyskusji.


ja jeszcze nie posiadam berecika,ale jak dotrwam do 50-tki to kupiê sobie berecik.I nie widzê w tym nic z³ego.Przynajmniej bêdzie mi cieplutko :mrgreen:
Potem dopiszê bo musze ¶migac za dwa mosty :-/ ......
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-04, 11:30   Re: Gdzie masz berecik?

ABu napisa³/a:
Czy w dzisiejszych czasach katolika nale¿y kojarzyæ z atrybutem w postaci kosmatego berecika?

Odnie¶æ mo¿na wra¿enie, ¿e wszêdzie gdzie zaczyna siê mówiæ o warto¶ciach chrze¶cijañskich zaraz pojawi siê komentarz 'a gdzie Twój beret?'. Czy to faktycznie jest tak ¿e katolik musi nosiæ beret i s³uchaæ pewnej stacji radiowej? Mo¿e na ¶wiecie s± katolicy zachowuj±cy siê inaczej?

Zapraszam do gor±cej dyskusji.


Ju¿ jestem :->
W naszym ko¶ciele wiêkszo¶c stanowi± starsze panie.I chwa³a Bogu,¿e one s± bo mo¿e dziêki nim jeszcze ten ¶wiat sie jako¶ krêci(modlitwa).A to,¿e nosz± berety wynika z faktu,i¿ nie pasuje by ubiera³y na g³owê kominiarki ;-) Poza tym gama kolorów w/w garderoby jest ogromna.
Ludzie którzy,jako¶ nie bardzo,odnajduj± siê w ko¶ciele uznali za centralny temat"berety" by szydzic z ko¶cio³a.
Nie wydaje mi siê "¿e wszêdzie gdzie zaczyna siê mówiæ o warto¶ciach chrze¶cijañskich zaraz pojawia siê komentarz 'a gdzie Twój beret?'." to zalezy w jakim gronie osób siê znajdujemy.Jakie warto¶ci dla nich s± istotne.Jak postrzegaj± ko¶ció³ i katolików.
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group