Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Don Camillo - kto¶ czyta³?
Autor Wiadomo¶æ
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-12-05, 18:52   Don Camillo - kto¶ czyta³?

Polecam gor±co, jest tego trochê (kilka ksi±¿ek), sam mam prawie wszystkie. Niedawno pojawi³o siê kolejne wznowienie nak³adu.

Rewelacyjna historia proboszcza i komunistycznego wójta, osadzona we w³oskim, bardzo charakterystycznym klimacie. Lektura bardzo humorystyczna i, wbrew pozorom, pouczaj±ca i m±dra.

Fragment mo¿na znale¼æ w naszej czytelni:
Brzydka Madonna. Fragment ksi±¿ki G. Guareschiego pt. Don Camillo

Polecam równie¿ filmy z serii "Don Camillo" (z lat 50- i 60-tych), gdzie postaæ proboszcza odtwarza znany niegdy¶ francuski komik Fernandel. Rewelacja. Gdyby kto¶ mia³ dostêp do tych filmów to kupiê za ka¿de pieni±dze :mrgreen:
 
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-06, 07:31   


"Zraniony Pasterz"Daniel Ange
To pe³na uroku i wra¿liwo¶ci ksi±¿ka o mi³o¶ci Boga do ka¿dego cz³owieka, choæby ten d±¿y³ drog± z daleka od Ojca. Opowiada o m³odym cz³owieku, który w pubie, spotyka Emanuela, zmieniaj±cego jego ¿ycie. Zmienia równie¿ ¿ycie czytelników, o czym ¶wiadcz± liczne echa i wysoki nak³ad.
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
Ostatnio zmieniony przez Chaos 2008-12-06, 07:37, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-06, 07:34   


Mój Chrystus Po³amany
Ramón CuĂ© Romano SI
Bêdê mówi³ do was w tych medytacjach o "Moim Chrystusie Po³amanym". Jest to historia intymna, prosta, b³aha. Przychodzê opowiedzieæ j± pó³g³osem w tej godzinie odpowiedniej dla poezji i muzyki, o pó³nocy, gdy ju¿ dobiega koñca program Telewizji Hiszpañskiej. Ju¿ ¶pi± z anio³kami, ¶ni±c - lub bez snów, co jest lepsze - wasze dzieci. Cieszê siê. Ta historia nie jest jeszcze dla nich. Zrozumia³yby j± bardzo ¼le. Jest dla nas, ludzi trochê zmêczo-nych dniem, a tak¿e trochê - lub bardzo - zmêczonych ¿yciem. I oby ta historia, jako opowie¶æ prosta, zarazi³a nas dobrym snem waszych dzieci - bez snów drêcz±cych i bezsenno¶ci.
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
Ostatnio zmieniony przez Chaos 2008-12-06, 07:39, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-06, 07:36   


Rozmowy o mi³o¶ci
Michel Quoist
Zbiór refleksji i medytacji, których celem jest przekonanie, ¿e mi³o¶æ jest bardzo piêkn±, ale zarazem trudn± przygod±, która trwa przez ca³e ¿ycie, a w pe³ni rozkwitnie dopiero w ostatecznym spotkaniu z Bogiem-Mi³o¶ci±.
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-06, 07:43   


Paulo Coelho. Podrêcznik wojownika ¶wiat³a.
Autor: Paulo Coelho
Zbiór krótkich przypowie¶ci i przemy¶leñ, w których Coelho zawar³ esencjê swojej filozofii ¿yciowej. "Wojownik ¦wiat³a" patrzy nieznajomym g³êboko w oczy i mówi o mi³o¶ci od pierwszego wejrzenia. Broni pogl±dów, które innym mog± wydaæ siê ¶mieszne. Nie lêka siê op³akiwaæ starych smutków ani radowaæ siê nowymi odkryciami. Kiedy czuje, ¿e nadesz³a pora, porzuca wszystko i wyrusza na poszukiwanie przygód...
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group