Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
odmowa szklanki wody
Autor Wiadomo¶æ
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2008-12-16, 22:37   odmowa szklanki wody

Czy chrze¶cijanin mo¿e odmówiæ starszemu, choremu cz³owiekowi szklanki wody, wskazaæ mu drzwi, a potem modliæ siê do Pana w poczuciu dobrze spe³nionego obowi±zku? Czy to jeszcze chrze¶cijañstwo? :?:
_________________
Andy
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-17, 07:29   

Gdy pogl±dy prezentowane z ambony zbyt jaskrawo rozchodz± siê z nauk± Ko¶cio³a i samego Jezusa- wierni maj± obowi±zek zadawania pytañ. Moim zdaniem nawet natrêctwo tego cz³owieka nie uzasadnia tak antyewangelicznego postêpowania. Odno¶nie odcieni szaro¶ci- toæ przecie Jezus sam powiedzia³:, "niech mowa wasza bêdzie tak, tak, nie nie. Co nadto jest od z³ego pochodzi". Wiem, ¿e Jego radykalizm nie jest wygodny, dlatego pojawia siê nauka o "odcieniach szaro¶ci". Smutne...
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-17, 07:38   

Dodaæ nale¿y, ¿e gdy podobne zachowanie duszpasterza obserwuj± dzieci- marianki i ministranci- sprawa nabiera cech publicznego gorszenia maluczkich. A mo¿e to sam Chrystus odwiedza Ksiêdza z pro¶b± o szklankê wody? Czy odmawiaj±c, nie czuje siê ksi±dz cokolwiek nieswojo? Ten cz³owiek nied³ugo umrze. Co powie Szefowi o parafii w Ko¼lu. Czy nie warto spu¶ciæ z tonu i okazaæ trochê tego mi³osierdzia, o którym tak czêsto s³yszymy miodop³ynne kazania z ambony?
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2008-12-18, 08:42   

Szanujê Ksiêdza za przyznanie, ¿e nie umie pomóc. To jest jaki¶ postêp i to jest uczciwe! Ja pomagam temu cz³owiekowi, znam go od lat. Mieszka³em obok niego i by³em jego s±siadem. Zawsze przychodzi³ do ko¶cio³a, zawsze rzuca³ na tacê. Dlatego trudno mi siê pogodziæ z jego odtr±ceniem, którego ze strony pasterzy swej wspólnoty doznaje. Nie mogê pogodziæ siê z argumentacj±, ¿e jest brudny i zaczepia ludzi. Ksi±dz powinien czyniæ mi³osierdzie- jak ludziom co¶ przeszkadza, niech wezw± policjê. Kap³an jest od dostrzegania Chrystusa w drugim cz³owieku, tego brakuje. Ale czasem przyznaje, ¿e nie potrafi. I to jest wielkie! Wszyscy¶my s³abi! Taki jêzyk rozumiem i podajê rêkê! Temu panu pomagam- i zawsze podam mu wodê, trzeba bowiem bardziej s³uchaæ Boga ni¿ ludzi!
Je¶li sprawi³em przykro¶æ moj± argumentacj±- proszê o wybaczenie! Ale to nie by³ czas na milczenie. Publiczne dzia³ania domagaj± siê publicznej oceny i do tego jest forum parafialne. Ja nie ukrywam siê pod pseudonimami Andy, Go¶æ- ksi±dz mnie zna, a ja znam ksiêdza. Nie bêdê jednak milczeæ, gdy widzê z³o. Poza tym tak¿e jestem s³aby i jestem grzesznikiem. Proszê zatem o modlitwê i zapewniam o tym samym ze swej strony! :-P :-P :-P
_________________
Andy
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2008-12-18, 22:07   

Z chêci±, pod warunkiem jednak¿e, i¿ przedmiotowe dzia³ania nie bêd± kontynuowane. W przeciwnym przypadku bêdê musia³ zareagowaæ. 8-)
_________________
Andy
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group