Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Mój ch³opak nie jest katolikiem
Autor Wiadomo¶æ
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-28, 21:34   Mój ch³opak nie jest katolikiem

Wydzielam do osobnego tematu, mo¿e rozwinie siê z tego nastêpna pasjonuj±ca dyskusja
ABu


Z racji, ¿e poruszane s± tu ostatnio tematy "dobrej" oraz "z³ej" wiary, czy tam "nie-wiary" mam do ks. Krzysztofa nurtuj±ce mnie pytanie :) Otó¿, chodzê do ko¶cio³a, jednak mój ch³opak katolikiem nie jest. Czy w ten sposób odwracam siê w jaki¶ sposób od wiary? Nara¿am j± na co¶?
Pozdrawiam ksiêdza. :)
Ostatnio zmieniony przez ABu 2008-12-28, 22:20, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2008-12-28, 21:41   

Odpowiedzieæ musisz sobie sama. Zadaj sobie pytanie czy Twoja relacja z tym cz³owiekiem, mi³o¶æ która was ³±czy zbli¿a Ciê do Boga czy raczej oddala od Niego - Bóg jest mi³o¶ci±, jest wiele ma³¿eñstw w których jedna ze stron jest albo niewierz±ca albo wierz±ca inaczej ale to im obojgu nie przeszkadza wzrastaæ w mi³o¶ci i nikt nikomu w praktykowaniu wiary nie przeszkadza - bo to zak³ada mi³o¶æ. Jak jest z Twoj± wiar± wiesz tylko Ty, ja nie znam odpowiedzi na to pytanie.
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2008-12-28, 21:44   

Za pozdrowienia serdecznie dziêkujê i je odwzajemniam.
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-28, 22:25   

Ach! Zgadzam siê, jednak co z przekonaniami, w których siê nie zgadzamy? Jakby nie by³o, zawsze bêd± inne.
 
     
kuboleo 


Wiek: 34
Do³±czy³: 13 Maj 2008
Posty: 30
Sk±d: Kêdzierzyn-KO¬LE
Wys³any: 2008-12-28, 23:02   

Wed³ug mnie je¶li dwoje ludzi siê kocha to musz± oni znale¼æ jaki¶ kompromis w sprawach, w których maj± inne zdanie.
 
 
     
figlarka 

Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 59
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2008-12-29, 14:36   

Ale je¶li chodzi o prawdziwa mi³o¶æ to ona przejdzie wszystko. Mi³o¶æ to wzajemna tolerancja i szanowanie pogl±dów drugiej osoby. Je¶li on na prawdê Cie kocha to zrozumie to, ¿e kochasz Boga, to, ¿e chcesz byæ blisko niego, to ¿e, mimo ¿e kochasz ch³opaka kochasz Boga i to Jego stawiasz na pierwszym miejscu, bo w ¿yciu to On powinien byæ najwa¿niejszy.
Jestem pewna ¿e je¶li miedzy wami jest taka mi³o¶æ o jakiej marzy tak wielu i jaka prze¿ywa tak wielu to Twój ukochany zrozumie to, ¿e chcesz ¿yæ wed³ug nauki Chrystusa, a zasady wiary s± dla Ciebie wa¿ne. Nie mo¿esz tylko oddalaæ siê od Boga, nie mo¿esz pozwoliæ aby ta mi³o¶æ sprawi³a, ¿e przestaniesz wierzyæ i chodziæ do Ko¶cio³a.
A czasem kiedy ukochany Twój zobaczy ile dla ciebie znaczy wiara i ile daje ci szczê¶cia mo¿e zrozumieæ jaka ona jest wa¿na i sam mo¿ne siê nawróciæ tylko nie bój siê wyznawaæ jej mê¿nie i odwa¿nie, nie lêkaj siê Bóg Ci pomo¿e przej¶æ przez to i na pewno je¶li jest wam to pisane bêdziecie ¿yæ razem i szczê¶liwie.
¯yczê Tobie wiary oraz tego aby wam siê uda³o pokonaæ wszystkie przeciwno¶ci. Bóg Was kocha nie zapominaj o tym nigdy!!!
_________________
Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u,
ale z³o dobrem zwyciê¿aj!
 
     
Anio³ymous 

Wiek: 33
Do³±czy³: 28 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2009-01-01, 19:26   

Cytat:
Nie mo¿esz tylko oddalaæ siê od Boga, nie mo¿esz pozwoliæ aby ta mi³o¶æ sprawi³a, ¿e przestaniesz wierzyæ i chodziæ do Ko¶cio³a.


Jedno z drugim nie ma nic wspólnego, wierze w Boga i nie czuje ¿ebym siê od niego oddala³ (wrêcz przeciwnie). Jednak do ko¶cio³a ju¿ nie chodzê. W³asna decyzja.
_________________
£k 20:46-47
46. Strze¿cie siê uczonych w Pi¶mie, którzy z upodobaniem chodz± w pow³óczystych szatach, lubi± pozdrowienia na rynku, pierwsze krzes³a w synagogach i zaszczytne miejsca na ucztach.
(BT)
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-06-17, 23:04   

Dla mnie kwestia mojej wiary jest kwesti± ¶ci¶le osobist±, je¶li jest mocna - nic jej nie nadwyrê¿y. Ale przyznajê - w takiej sytuacji czu³bym siê wielce niekomfortowo. Chodziæ sam w niedzielê do ko¶cio³a, gdy ¿ona siedzi w domu........?
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group