Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Witamy na Forum Parafialnym!
Autor Wiadomość
ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-03-23, 01:14   Witamy na Forum Parafialnym!

Tym postem oficjalnie otwieram nasze Forum Parafialne. Mam nadzieję, że już niedługo zacznie ono tętnić życiem. Miejmy nadzieję, że stanie się ono platformą wymiany myśli i doświadczeń, że pozwoli nawiązać kontakt z parafią tym, którzy z racji odległych studiów, pracy czy też powodów zdrowotnych mieli wcześniej ten kontakt utrudniony.

Zapraszamy!

Ponieważ forum nie posiada jeszcze żadnych działów, więc proszę w wpisywanie propozycji działów w tym temacie. Postaram się wszystkie dobre pomysły jak najszybciej wprowadzić w życie.

Pozdrawiam
Adam Bugiel - administrator forum i strony parafialnej

Stefan 

Wysłany: 2008-03-25, 13:16   

Szczęść Boże !
Zauważyłem, że pewna nieśmiałość wkradła się w szeregi "starych" forumowiczów. Odwiedzin dużo, zaglądania, ale decyzji o rejestracji jak na lekarstwo.
Myślę, że można byłoby stworzyć działy podobne do Wspólnot Parafialnych. Na początek może Dzieci Maryi, Ministranci, Grupa Miłosierdzia Bożego, Parafialny Zespół CARITAS.
Przy tym ostatnim zachęcałbym parafian np. do dzielenia się informacjami o ubogich sąsiadach, znajomych. O oczekujących pomocy, o udzielających tej pomocy.
Ważnym tematem byłyby sprawy ogólne dotyczące życia chrześcijańskiego w rodzinie, a dotyczące tradycji (np. świąt), przyjmowania Sakramentów Św. (np. Sakramentu Chorych), zachowań w czasie mszy św., nabożeństw (zachowanie się w czasie pokropienia, okadzania kadzidłem). Są to tematy, które ludziom młodym i bardzo młodym są nieznane (obserwuję często zachowanie się ludzi w świątyni, którzy nie wiedzą jak postępować w danej sytuacji). To takie pomysły na początek, może czas sam unormuje naszą stronę parafialną. Serdecznie Wszystkich pozdrawiam.

ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-03-25, 13:58   

Witam Cię Stefanie na forum. Już myślałem, że sam tu będę pisał...

Dzięki za pomysły - część już wprowadziłem w życie - zobaczymy co z tego wyjdzie.

Powstrzymałem się jeszcze z forum grupy Caritas, a to dlatego, że gdybyśmy podawali tutaj dane osób potrzebujących pomocy bardzo łatwo byłoby nam wejść w konflikt z prawem (ustawy o ochronie danych osobowych itp.). Być może - jeśli grupie Caritas będzie zależało na takim rozwiązaniu - utworzę formularz kontaktowy, gdzie można będzie dane osób potrzebujących zgłosić bez wyświetlania ich wszystkim czytelnikom forum.

Co do spraw ogólnych życia chrześcijańskiego - przyznam się szczerze, że nie mam pojęcia jak można by taki dział nazwać, dlatego powstrzymam się jeszcze przez moment przed utworzeniem i zaczekam na opinie innych forumowiczów.

Aha, no i jeszcze przykładem innych forów postanowiłem utworzyć Hyde Park oraz Forum powitalne, może łatwiej się nam będzie 'rozkręcić'.

Pozdrawiam
ABu

Stefan 

Wysłany: 2008-03-25, 14:59   

Rzeczywiście nie przemyślałem do końca sytuacji z CARITAS-em. Ale formularz kontaktowy może rozwiązać problem.
Póki co, te inne sprawy można wyjaśniać /omawiać w Hyde Parku. Dzielić się tradycją (Wigilii i potraw, koszyczka Wielkanocnego i życzeń świątecznych), zachowań w świątyni (wstawanie przy okadzaniu kadzidłem, przeżegnanie się znakiem Krzyża Św.) i wyjaśniać dziesiątki wątpliwości, braki wiedzy, zapomnienia i przeoczenia. Więcej już nie będę podpowiadał, bo mam nadzieję, że inni forumowicze mogą mieć lepsze pomysły na udoskonalenie tematów od moich, czego forum i sobie życzę. Pozdrawiam.

Antje
[Usunięty]

Wysłany: 2008-03-25, 19:42   

Sądzę, iż powinno się tutaj także poruszać tematy nurtujące katolików. Problemy związane z instytucją kościoła jak także zwykłe życiowe. Między innymi to forum zostało stworzone (przynajmniej w moim zamyśle) do wyrażenia swojego niezadowolenia bądź pochwały jakieś sytuacji na świecie i w kraju mogąc liczyć na odpowiedź.

ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-03-26, 22:51   

Cytat:
Sądzę, iż powinno się tutaj także poruszać tematy nurtujące katolików.

Jak najbardziej - wszyscy chyba liczymy na to, że będą się tu odbywały ożywione dyskusje - a z pewnością tematów nam nie zabraknie. Bez różnic zdań i czasami krytyki forum byłoby martwe, bo przecież nie o to chodzi, żeby wychwalać wszystko pod niebiosa. Jesteśmy tutaj także po to, aby dzielić się swoimi problemami i przemyśleniami, aby pokazywać niezadowolenie.

Byle w zgodzie z regulaminem, a przede wszystkim z zasadami dobrego wychowania...

Pozdrawiam
ABu

Stefan
Gość
Wysłany: 2008-03-28, 16:28   Rozwinięcie tematów.

Sprawdzałem kilkadziesiąt stron parafialnych w Polsce. Nie mamy się czego wstydzić !!! Zwróciłem uwagę na rozwiązania komunikacji między parafią a wiernymi. M.in. trafiłem na :
Forum Parafii Rzymsko-Katolickiej św. Ojca Pio w Warszawie. Oni tak rozwiązali jedną z części forum :
ZASADNICZE DYSKUSJE :
- Z życia Parafii (To co nas porusza, dotyka).
- Z życia Kościoła (Kościół w Polsce i na świecie).
- Wiara (Religie, święci, modlitwa).
- Różne (Pytania o wszystko).
Piszę to wszystko między innymi, aby sprawdzić możliwość napisania uwag bez potrzeby rejestracji i logowania.
Na prawdę nie ma się czego bać. Zapraszam wszystkich do spróbowania napisania odpowiedzi.

kozlolek 

Wysłany: 2008-03-28, 18:50   

Szczęść Boże!
Witam serdecznie wszystki Forumowiczów i Gości!
Strona parafialna nareszcie żyje, nawigacja prosta, przyjemna. Bardzo profrsjonalne i przesympatyczne Forum. Myśle, że potrzeba jeszcze tylko toszeczkę czasu aby ludzie nabrali odwagi wypowiadania się. :-) Często będę tu zaglądać! Bardzo mi sie podoba.
Pozdrawiam :-)

kozlolek 

Wysłany: 2008-03-28, 19:13   

upss!!! ... aż tak bardzo skupiłam się na pochwałach, że w końcu zapomniałam co chciałam napisać:-)
...bardzo bym chciła żeby powstał dział o miejscach sakralnych w Polsce, które trzeba i warto zobaczyć - w myśl zasady, że "cudze chwlicie,a swego nie znacie". Miejsc, tych znanych ale i tych malutkich, urokliwych Kościołów czy Kapliczek, które widzieliśmy na urlopach, wycieczkach albo często nawet przez przypadek....
cudownie gdyby powstał dział gdzie moglibyśmy wklejać nasze zdjęcia z takich właśnie miejsc...np galeria zdjęć miejsc wyjątkowych widzianych przez forumowiczów !

szczurek_xD 

Wysłany: 2008-03-28, 19:27   

Witam !!! Jestem ministrantem i mam pomysł na temat w dziale dla ministrantów. Np. Wycieczki propozycje dla ministrantów i marjanek. Propozycje gdzie by chcieli byscie pojechać. Mysłe ze temat może być. :mrgreen: :mrgreen:

edytowane przez ABu: na przyszłość postaraj się robić mniej błędów - pisze się "Marianek", "gdzie chcielibyście" - będę pilnował! :-)
Ostatnio zmieniony przez ABu 2008-03-28, 20:17, w całości zmieniany 1 raz  

ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-03-28, 23:09   

kozlolek, będę musiał nad tym działem o miejscach ciekawych trochę popracować. W ten weekend niestety nie zdążę, ale z pewnością coś takiego się tu pojawi, bo pomysł jest świetny.

Pozdrawiam
ABu

kozlolek 

Wysłany: 2008-03-29, 13:50   

ABu napisał/a:
[b]... W ten weekend niestety nie zdążę, ale z pewnością coś takiego się tu pojawi, bo pomysł jest świetny....ABu

Super! Będę czekała cierpliwie, to nie musi być "już". Cieszę się bardzo, że pomysł spodobał się a jeszcze bardziej perspektywą nawiedzenia nowych, ciekawych miejsc.

dziekuję i pozdrawiam

szczurek_xD 

Wysłany: 2008-03-29, 13:56   

Oj !!!! Postaram się już nie robić błędów. Ale to dobrze że admin pilnuje :mrgreen: :mrgreen:

kozlolek 

Wysłany: 2008-03-29, 14:55   

szczurek_xD napisał/a:
... Ale to dobrze że admin pilnuje :mrgreen: :mrgreen:

nie tylko pilnuje ale i UCZY:-))) dobrze że potrafisz to docenić!

głos ludu
Gość
Wysłany: 2008-04-02, 20:18   jak zwykle

jak zwykle dużo gadania a mało konkretów, w jednej części forumowicze piszą do księdza ale jak zwykle żadnej odpowiedzi choć sam zakładał tą stronkę, myślenie przez 2 tygodnie jakie założyć tematy - ale to normalne w tej parafii. Panie admin mniej cukierków więcej konkretów, bo zaśniemy

Odpowiedz do tematu