Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: ABu
2009-01-30, 01:42
Krucjata dobra czy zła?
Autor Wiadomość
Chaos 

Wysłany: 2008-12-05, 10:24   Krucjata dobra czy zła?

Czy w imię Boga można zabijac?Coś mi się nie wydaje :-?

- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

SB 

Wysłany: 2008-12-07, 19:04   

Kiedyś było można, ale widać czasy się zmieniają...

kuboleo 

Wysłany: 2008-12-08, 00:16   

Zawsze się znajdzie ktoś kto będzie uważał, że można zabijać "nie wiernych". Nawet wśród katolików można znaleźć ludzi, dla których liczy się to jakiego wyznania jest druga osoba i myślę, że to właśnie wyznanie im przeszkadza, bo i tak ludzie wierzą w jednego Boga, tylko inaczej go nazywają, a to czy modlą się zwróceni w stronę mekki, czy czytając Torę to nie powinno mieć znaczenia.

Gość

Wysłany: 2008-12-08, 17:14   

Kuboleo uważa że nie ma różnicy czy wierzy jako mahometanin, żyd czy katolik, - ja się z tym nie zgadzam, stanowczo się nie zgadzam, gdyż Kościół jest tylko jeden - Chrystusowy - i jest on dany człowiekowi jako jego droga do Boga, nie chcę być czekającym na Mesjasza, skoro on już przyszedł (żydzi) nie chcę wierzyć że można w imię św. wojny zabijać niewiernych, nie chcę! Obecny papież, wtedy jeszcze kardynał napisał Dominu Jesus est. I chyba ma znaczenie czy oddaje cześć jednemu Bogu w trzech osobach, czy nie!!!

ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-12-09, 11:26   

Anonymous napisał/a:
Kościół jest tylko jeden - Chrystusowy

Jak to udowodnić mahometaninowi czy żydowi?

Jeśli wierzą z przekonaniem i całym sercem to moim zdaniem jakiekolwiek nawracanie czy jego próby skazane są na porażkę. Odwróćmy sytuację - gdyby ktoś cię, drogi Gościu, przekonywał, że to Allach jest najwyższy to uwierzyłbyś?

szatan

Wysłany: 2008-12-26, 21:06   

A skąd wiesz, że będąc katolikiem wierzysz właściwie? Dlaczego pozwalasz, żeby kościół interpretował Biblie za Ciebie i wpajał Ci swoje nauki skoro jesteś taki pobożny? Istnieje przykazanie "nie zabijaj" więc tyczy się ono wszystkich ludzi tak jak "miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Dlaczego więc mamy zabijać osoby inaczej wierzące niż my skoro są oni naszymi bliźnimi? Od razu widać, ze należysz do katolickiej masy kierowanej czarną sutanną...
Marek 1:7-11 - Paradoksem było by gdyby Jezus się ochrzcił i w tym samym momencie mówił do siebie z nieba "Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodził sam na siebie w formie ducha świętego...
Ostatnio zmieniony przez szatan 2008-12-27, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-12-27, 00:26   

Cytat:
A skąd wiesz, że będąc katolikiem wierzysz właściwie?

Kogo pytasz?

Cytat:
Dlaczego pozwalasz, żeby kościół interpretował Biblie za Ciebie i wpajał Ci swoje nauki skoro jesteś taki pobożny?

Taaa, kiedyś już o tym pisałem, że kupka cegiełek jakoś niespecjalnie garnie się do myślenia, a tym bardziej interpretowania zapisów. Co innego Kościół, ale to już inna bajka.

Cytat:
Istnieje przykazanie "nie zabijaj" więc tyczy się ono wszystkich ludzi tak jak "miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Dlaczego więc mamy zabijać osoby inaczej wierzące niż my skoro są oni naszymi bliźnimi?

Prawda, ale przecież nikt nie napisał inaczej.

Cytat:
Od razu widać, ze należysz do katolickiej masy kierowanej czarną sutanną...

W/w cytat podpada pod $1 p.2 regulaminu i powinien zostać usunięty, ale ze względu na dość humorystyczne brzmienie pozostawiam, może jeszcze kogoś rozbawi.

"Katolicka masa kierowana czarną sutanną"

A co "masa" na to? :mrgreen:

Gość

Wysłany: 2008-12-27, 10:58   

Masa na to... jakim prawem ksiądz myśli, że mając tą wspomnianą wyżej ową czarną sutannę a będąc człowiekiem takim samym jak każdy z nas, uważa się za lepszego? :)

szatan

Wysłany: 2008-12-27, 11:14   

Żyjąc w tamtych czasach zabijałbyś razem z nimi... To właśnie dlatego "należysz do katolickiej masy kierowanej czarną sutanną..." O co wtedy chodziło? O krzewienie wiary chrześcijańskiej?! Jedna wielka bzdura... Chodziło kasę! To jedyna rzecz, która wciąż jest i nigdy się nie zmieni w kościołach katolickich na całym świecie. Sprzedaż odpustów?! Kto nadał takie prawo księżom czy biskupom... Kto nadal księżom prawo do odpuszczania grzechów? Bierzmowanie to spłodzenie z ducha świętego? Można przyjąć w takim razie, że teraz będziemy apostołami bo oni również byli spłodzeni z ducha... Dlaczego można kupić msze? Mój dziadziuś jest w niebie! Bo ciocia dała trochę panu w czarnym do ręki... To właśnie jest kościół!

Rozumiem, że mam liczyć się z tym, że mnie wywalicie? Dlatego, że piszę inaczej niż norma kościelna ustaliła? Popatrzcie na to co głosicie...

"9) Nie pożądaj żony bliźniego twego,
10) Ani żadnej rzeczy, która jego jest. (co to za przykazanie?)"

A gdzie podziało się 2) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (dlaczego w takim razie modlisz się przed ołtarzem Jezusa wiszącego na krzyżu?) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

A to jest 10) Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego. (czy przypadkiem ktoś go nie rozdzielił? Usuwając 2 które było nie na rękę... Tworząc w ten sposób 10? Czy przykazanie 10 bez wcześniejszego przeczytania 9 miałoby jakiś sens?)

Zajrzyj do Biblii jeśli nie wierzysz... 2 mojżeszowa 2-17

nie zalogowałem się... Chciałbym jeszcze dodać, że mój dziadek wgl nie był katolikiem - nawet bierzmowania nie miał, wierzył w Boga - nie w kościół.
Marek 1:7-11 - Paradoksem było by gdyby Jezus się ochrzcił i w tym samym momencie mówił do siebie z nieba "Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodził sam na siebie w formie ducha świętego...
Ostatnio zmieniony przez szatan 2008-12-27, 20:03, w całości zmieniany 1 raz  

ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-12-27, 11:39   

szatan napisał/a:
Żyjąc w tamtych czasach zabijałbyś razem z nimi... To właśnie dlatego "należysz do katolickiej masy kierowanej czarną sutanną..."

Ale cały czas nie napisałeś do kogo piszesz. Czy do wszystkich, czy może do kogoś konkretnego.

szatan napisał/a:
O co wtedy chodziło? O krzewienie wiary chrześcijańskiej?! Jedna wielka bzdura... Chodziło kasę! To jedyna rzecz, która wciąż jest i nigdy się nie zmieni w kościołach katolickich na całym świecie. Sprzedaż odpustów?! Kto nadał takie prawo księżom czy biskupom... Kto nadal księżom prawo do odpuszczania grzechów? Bierzmowanie to spłodzenie z ducha świętego? Można przyjąć w takim razie, że teraz będziemy apostołami bo oni również byli spłodzeni z ducha...

Nie wiem, czy tylko mi się wydaje że coś zamieszałeś?

szatan napisał/a:
Dlaczego można kupić msze? Mój dziadziuś jest w niebie! Bo ciocia dała trochę panu w czarnym do ręki... To właśnie jest kościół!

Nie, to właśnie jest wyobraźnia. Nie tylko Twoja, ale również 'cioci'.

szatan napisał/a:
Rozumiem, że mam liczyć się z tym, że mnie wywalicie? Dlatego, że piszę inaczej niż norma kościelna ustaliła? Popatrzcie na to co głosicie...

A, i tu się mylisz. Zostawimy, będzie zabawniej i forum nieco ożyje. Poza tym w dyskusji czasami przydaje się nieco inny punkt widzenia.

szatan napisał/a:
"9) Nie pożądaj żony bliźniego twego,
10) Ani żadnej rzeczy, która jego jest. (co to za przykazanie?)"

A gdzie podziało się 2) Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! (dlaczego w takim razie modlisz się przed ołtarzem Jezusa wiszącego na krzyżu?) Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

A to jest 10) Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego. (czy przypadkiem ktoś go nie rozdzielił? Usuwając 2 które było nie na rękę... Tworząc w ten sposób 10? Czy przykazanie 10 bez wcześniejszego przeczytania 9 miałoby jakiś sens?)

Zajrzyj do Biblii jeśli nie wierzysz... 2 mojżeszowa 2-17

Tu najlepiej niech się ktoś inny wypowie, kto na tym zna się zdecydowanie lepiej niż ja.

szatan napisał/a:
nie zalogowałem się...

Wiem, wiem, zdublowanego posta wywaliłem, żeby nie było zamieszania na forum.

szatan napisał/a:
Chciałbym jeszcze dodać, że mój dziadek wgl nie był katolikiem - nawet bierzmowania nie miał, wierzył w Boga - nie w kościół.

Również ten, kto wierzy w Zielonego Potwora Spaghetti wierzy w boga, nie w Kościół. Do przemyślenia.

pozdrawiam
ABu

szatan

Wysłany: 2008-12-27, 11:49   

Jeśli chodzi o dziadka... Mówię o mszy na której ks powiedział, że jest w niebie. W takim razie gdyby nie ciocia, byłby w piekle? Nie musisz się na tym znać, otwórz biblie i zobaczysz różnice chociażby w przykazaniach... zmierzam do tego, że nauka księży mija się z przesłaniem jakie niesie biblia. Tak, pisze do wszystkich.
Ostatnio zmieniony przez szatan 2008-12-27, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  

wyimaginowany 

Wysłany: 2008-12-27, 12:12   

No, narzeszcie pierwsze koty za płoty. Ktos zaczął mówić, co mu się nie podoba. Myśle, że za tym pójdzie trochę więcej osób. Ja sam uważam, że kościół jest jedną z najbardziej zakłamanych instytucji na tym świecie. Tak, instytucji. Nie nazwę go wspólnotą. Przez wieki kościół chyba sam zatracił się w sobie. Dlatego no. Panie szatan, bravo.

ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-12-27, 13:13   

wyimaginowany napisał/a:
Ja sam uważam, że kościół jest jedną z najbardziej zakłamanych instytucji na tym świecie. Tak, instytucji. Nie nazwę go wspólnotą. Przez wieki kościół chyba sam zatracił się w sobie. Dlatego no. Panie szatan, bravo.

Należysz do Kościoła? - twierdzisz, że też jesteś zakłamany?
Nie należysz? - więc skąd wiesz o tym zakłamaniu?

No to, drodzy adwersarze, poproszę w takim razie o argumenty. Konkretne, bo mówienie o inkwizycji, sprzedawanych odpustach, "czarnych sukienkach biorących w łapę" staje się nudne i nic nie wnosi do dyskusji. Kto z Was spotkał się bezpośrednio z tym rzekomym zakłamaniem? W czym się ono objawia?

szatan

Wysłany: 2008-12-27, 15:08   

Jeśli nie wierzysz w mojego dziadka, który prawdopodobnie dzięki mszy jest w niebie... Miałeś historie? Tam masz sporo nieudanych kościelnych inwestycji... Wystarczy poczytać!

Chyba nie odrabiałeś zadań... http://www.literatura.hg.pl/tetzel.htm Aż do reformacji, którą przeprowadził Marcin Luter. Sporo musiało być z tego kasy (kościół wciąż kieruje się zasadą "ciemny lud, wszystko kupi"). Masz wgl biblie ABu w domu? Czytasz ją? Od razu widać, że otworzyłeś ją może 1-3 w życiu jeśli wgl ją posiadasz, czemu pozwalasz żeby ktoś interpretował ją za Ciebie... Czy wspomniane jest w biblii o tych wszystkich komuniach? Sakramentach? Zacznij od sprawdzenia przykazań... Największy bubel, bo każdy wierzy. Zgadzam się z wyimaginowanym. Kościół jest instytucją... w końcu żyją z naszych podatków, a sami ich nie płacą. Są prawnie nie do ruszenia, ale kiedyś musi się to skończyć. Rzym przecież upadł pomimo swojej wielkiej chwały... ;-)
Ostatnio zmieniony przez szatan 2008-12-27, 20:04, w całości zmieniany 1 raz  

ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-12-27, 15:38   

szatan napisał/a:
Jeśli nie wierzysz w mojego dziadka, który prawdopodobnie dzięki mszy jest w niebie...

Dziadek jest w niebie, czy może ktoś powiedział, że dziadek jest w niebie? Zasadnicza różnica...

szatan napisał/a:
Miałeś historie? Tam masz sporo nieudanych kościelnych inwestycji... Wystarczy poczytać!

Na świecie pełno jest nieudanych inwestycji, dlaczego Kościół miałby mieć wszystkie udane?

szatan napisał/a:
Chyba nie odrabiałeś zadań... http://www.literatura.hg.pl/tetzel.htm Aż do reformacji, którą przeprowadził Marcin Luter. Sporo musiało być z tego kasy (kościół wciąż kieruje się zasadą "ciemny lud, wszystko kupi").

Chyba nie wkleiłeś dobrego linka. Wklej dobrego to odpowiem.

szatan napisał/a:
Masz wgl biblie ABu w domu? Czytasz ją? Od razu widać, że otworzyłeś ją może 1-3 w życiu jeśli wgl ją posiadasz, czemu pozwalasz żeby ktoś interpretował ją za Ciebie...

Od razu widać, że nie rozumiesz co czytasz. Sorry za szczerość, ale przeczytaj sobie jeszcze raz moje posty i wskaż fragmenty które wskazują na to, że Biblię otworzyłem 1-3 razy w życiu.

szatan napisał/a:
Czy wspomniane jest w biblii o tych wszystkich komuniach? Sakramentach?

Tak, jest wspomniane, tylko się trzeba trochę wysilić żeby znaleźć. W Googlach prawdopodobnie tego nie znajdziesz.

szatan napisał/a:
Zacznij od sprawdzenia przykazań... Największy bubel, bo każdy wierzy.

Odpowiem cytatem:
Cytat:
Każdy chrześcijanin powinien być świadomy, że katechizmowa formuła przykazań jest skrótem, służącym łatwiejszemu zapamiętaniu, a nie pełnym tekstem.
Pełny tekst przykazań zawarty jest w Biblii w dwóch miejscach: Księga Wyjścia, rozdział 20 (Wj 20,2-17) oraz Powtórzonego Prawa, rozdział 5 (Pwt 5,6-21). Te dwa teksty różnią się nieznacznie; pierwotny jest ten z Księgi Wyjścia. W żadnym z tych tekstów nie ma numeracji przykazań, ani nawet określenia "dziesięć przykazań" - wszelkie próby numeracji i podziału na konkretne przykazania są znacznie późniejsze niż sam tekst biblijny. Podział stosowany przez katolików (a także luteranów) pochodzi od św. Augustyna.
zobacz źródło

albo (ze źródła niezależnego - Wikipedii):
Cytat:
W Kościele katolickim oprócz pełnej wersji biblijnej używana jest także wersja katechetyczna, publikowana w katechizmie kardynała Gasparriego i w katechizmie dla dzieci

zobacz źródło
No więc co masz do zarzucenia przykazaniom?

Cytat:
Zgadzam się z wyimaginowanym. Kościół jest instytucją... w końcu żyją z naszych podatków, a sami ich nie płacą.

Dowody, dowody. Bo bez tego to tylko głupie gadanie.

Cytat:
Są prawnie nie do ruszenia, ale kiedyś musi się to skończyć. Rzym przecież upadł pomimo swojej wielkiej chwały... ;-)

Poczekamy, zobaczymy. Czas jest.

Odpowiedz do tematu