Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Otwarty przez: ABu
2009-01-30, 01:42
Krucjata dobra czy z³a?
Autor Wiadomo¶æ
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-05, 10:24   Krucjata dobra czy z³a?

Czy w imiê Boga mo¿na zabijac?Co¶ mi siê nie wydaje :-?
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
SB 

Wiek: 32
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 2
Wys³any: 2008-12-07, 19:04   

Kiedy¶ by³o mo¿na, ale widaæ czasy siê zmieniaj±...
 
     
kuboleo 


Wiek: 34
Do³±czy³: 13 Maj 2008
Posty: 30
Sk±d: Kêdzierzyn-KO¬LE
Wys³any: 2008-12-08, 00:16   

Zawsze siê znajdzie kto¶ kto bêdzie uwa¿a³, ¿e mo¿na zabijaæ "nie wiernych". Nawet w¶ród katolików mo¿na znale¼æ ludzi, dla których liczy siê to jakiego wyznania jest druga osoba i my¶lê, ¿e to w³a¶nie wyznanie im przeszkadza, bo i tak ludzie wierz± w jednego Boga, tylko inaczej go nazywaj±, a to czy modl± siê zwróceni w stronê mekki, czy czytaj±c Torê to nie powinno mieæ znaczenia.
 
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-08, 17:14   

Kuboleo uwa¿a ¿e nie ma ró¿nicy czy wierzy jako mahometanin, ¿yd czy katolik, - ja siê z tym nie zgadzam, stanowczo siê nie zgadzam, gdy¿ Ko¶ció³ jest tylko jeden - Chrystusowy - i jest on dany cz³owiekowi jako jego droga do Boga, nie chcê byæ czekaj±cym na Mesjasza, skoro on ju¿ przyszed³ (¿ydzi) nie chcê wierzyæ ¿e mo¿na w imiê ¶w. wojny zabijaæ niewiernych, nie chcê! Obecny papie¿, wtedy jeszcze kardyna³ napisa³ Dominu Jesus est. I chyba ma znaczenie czy oddaje cze¶æ jednemu Bogu w trzech osobach, czy nie!!!
 
     
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-12-09, 11:26   

Anonymous napisa³/a:
Ko¶ció³ jest tylko jeden - Chrystusowy


Jak to udowodniæ mahometaninowi czy ¿ydowi?

Je¶li wierz± z przekonaniem i ca³ym sercem to moim zdaniem jakiekolwiek nawracanie czy jego próby skazane s± na pora¿kê. Odwróæmy sytuacjê - gdyby kto¶ ciê, drogi Go¶ciu, przekonywa³, ¿e to Allach jest najwy¿szy to uwierzy³by¶?
 
 
     
szatan

Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-26, 21:06   

A sk±d wiesz, ¿e bêd±c katolikiem wierzysz w³a¶ciwie? Dlaczego pozwalasz, ¿eby ko¶ció³ interpretowa³ Biblie za Ciebie i wpaja³ Ci swoje nauki skoro jeste¶ taki pobo¿ny? Istnieje przykazanie "nie zabijaj" wiêc tyczy siê ono wszystkich ludzi tak jak "mi³uj bli¼niego swego jak siebie samego". Dlaczego wiêc mamy zabijaæ osoby inaczej wierz±ce ni¿ my skoro s± oni naszymi bli¼nimi? Od razu widaæ, ze nale¿ysz do katolickiej masy kierowanej czarn± sutann±...
_________________
Marek 1:7-11 - Paradoksem by³o by gdyby Jezus siê ochrzci³ i w tym samym momencie mówi³ do siebie z nieba "Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodzi³ sam na siebie w formie ducha ¶wiêtego...
Ostatnio zmieniony przez szatan 2008-12-27, 20:03, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-12-27, 00:26   

Cytat:
A sk±d wiesz, ¿e bêd±c katolikiem wierzysz w³a¶ciwie?

Kogo pytasz?

Cytat:
Dlaczego pozwalasz, ¿eby ko¶ció³ interpretowa³ Biblie za Ciebie i wpaja³ Ci swoje nauki skoro jeste¶ taki pobo¿ny?

Taaa, kiedy¶ ju¿ o tym pisa³em, ¿e kupka cegie³ek jako¶ niespecjalnie garnie siê do my¶lenia, a tym bardziej interpretowania zapisów. Co innego Ko¶ció³, ale to ju¿ inna bajka.

Cytat:
Istnieje przykazanie "nie zabijaj" wiêc tyczy siê ono wszystkich ludzi tak jak "mi³uj bli¼niego swego jak siebie samego". Dlaczego wiêc mamy zabijaæ osoby inaczej wierz±ce ni¿ my skoro s± oni naszymi bli¼nimi?

Prawda, ale przecie¿ nikt nie napisa³ inaczej.

Cytat:
Od razu widaæ, ze nale¿ysz do katolickiej masy kierowanej czarn± sutann±...

W/w cytat podpada pod $1 p.2 regulaminu i powinien zostaæ usuniêty, ale ze wzglêdu na do¶æ humorystyczne brzmienie pozostawiam, mo¿e jeszcze kogo¶ rozbawi.

"Katolicka masa kierowana czarn± sutann±"

A co "masa" na to? :mrgreen:
 
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-27, 10:58   

Masa na to... jakim prawem ksi±dz my¶li, ¿e maj±c t± wspomnian± wy¿ej ow± czarn± sutannê a bêd±c cz³owiekiem takim samym jak ka¿dy z nas, uwa¿a siê za lepszego? :)
 
     
szatan

Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-27, 11:14   

¯yj±c w tamtych czasach zabija³by¶ razem z nimi... To w³a¶nie dlatego "nale¿ysz do katolickiej masy kierowanej czarn± sutann±..." O co wtedy chodzi³o? O krzewienie wiary chrze¶cijañskiej?! Jedna wielka bzdura... Chodzi³o kasê! To jedyna rzecz, która wci±¿ jest i nigdy siê nie zmieni w ko¶cio³ach katolickich na ca³ym ¶wiecie. Sprzeda¿ odpustów?! Kto nada³ takie prawo ksiê¿om czy biskupom... Kto nadal ksiê¿om prawo do odpuszczania grzechów? Bierzmowanie to sp³odzenie z ducha ¶wiêtego? Mo¿na przyj±æ w takim razie, ¿e teraz bêdziemy aposto³ami bo oni równie¿ byli sp³odzeni z ducha... Dlaczego mo¿na kupiæ msze? Mój dziadziu¶ jest w niebie! Bo ciocia da³a trochê panu w czarnym do rêki... To w³a¶nie jest ko¶ció³!

Rozumiem, ¿e mam liczyæ siê z tym, ¿e mnie wywalicie? Dlatego, ¿e piszê inaczej ni¿ norma ko¶cielna ustali³a? Popatrzcie na to co g³osicie...

"9) Nie po¿±daj ¿ony bli¼niego twego,
10) Ani ¿adnej rzeczy, która jego jest. (co to za przykazanie?)"

A gdzie podzia³o siê 2) Nie bêdziesz mia³ cudzych bogów obok Mnie! Nie bêdziesz czyni³ ¿adnej rze¼by ani ¿adnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemi±! (dlaczego w takim razie modlisz siê przed o³tarzem Jezusa wisz±cego na krzy¿u?) Nie bêdziesz oddawa³ im pok³onu i nie bêdziesz im s³u¿y³, poniewa¿ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze wystêpek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia wzglêdem tych, którzy Mnie nienawidz±. Okazujê za¶ ³askê a¿ do tysi±cznego pokolenia tym, którzy Mnie mi³uj± i przestrzegaj± moich przykazañ.

A to jest 10) Nie bêdziesz po¿±da³ domu bli¼niego twego. Nie bêdziesz po¿±da³ ¿ony bli¼niego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wo³u, ani jego os³a, ani ¿adnej rzeczy, która nale¿y do bli¼niego twego. (czy przypadkiem kto¶ go nie rozdzieli³? Usuwaj±c 2 które by³o nie na rêkê... Tworz±c w ten sposób 10? Czy przykazanie 10 bez wcze¶niejszego przeczytania 9 mia³oby jaki¶ sens?)

Zajrzyj do Biblii je¶li nie wierzysz... 2 moj¿eszowa 2-17

nie zalogowa³em siê... Chcia³bym jeszcze dodaæ, ¿e mój dziadek wgl nie by³ katolikiem - nawet bierzmowania nie mia³, wierzy³ w Boga - nie w ko¶ció³.
_________________
Marek 1:7-11 - Paradoksem by³o by gdyby Jezus siê ochrzci³ i w tym samym momencie mówi³ do siebie z nieba "Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodzi³ sam na siebie w formie ducha ¶wiêtego...
Ostatnio zmieniony przez szatan 2008-12-27, 20:03, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-12-27, 11:39   

szatan napisa³/a:
¯yj±c w tamtych czasach zabija³by¶ razem z nimi... To w³a¶nie dlatego "nale¿ysz do katolickiej masy kierowanej czarn± sutann±..."

Ale ca³y czas nie napisa³e¶ do kogo piszesz. Czy do wszystkich, czy mo¿e do kogo¶ konkretnego.

szatan napisa³/a:
O co wtedy chodzi³o? O krzewienie wiary chrze¶cijañskiej?! Jedna wielka bzdura... Chodzi³o kasê! To jedyna rzecz, która wci±¿ jest i nigdy siê nie zmieni w ko¶cio³ach katolickich na ca³ym ¶wiecie. Sprzeda¿ odpustów?! Kto nada³ takie prawo ksiê¿om czy biskupom... Kto nadal ksiê¿om prawo do odpuszczania grzechów? Bierzmowanie to sp³odzenie z ducha ¶wiêtego? Mo¿na przyj±æ w takim razie, ¿e teraz bêdziemy aposto³ami bo oni równie¿ byli sp³odzeni z ducha...

Nie wiem, czy tylko mi siê wydaje ¿e co¶ zamiesza³e¶?

szatan napisa³/a:
Dlaczego mo¿na kupiæ msze? Mój dziadziu¶ jest w niebie! Bo ciocia da³a trochê panu w czarnym do rêki... To w³a¶nie jest ko¶ció³!

Nie, to w³a¶nie jest wyobra¼nia. Nie tylko Twoja, ale równie¿ 'cioci'.

szatan napisa³/a:
Rozumiem, ¿e mam liczyæ siê z tym, ¿e mnie wywalicie? Dlatego, ¿e piszê inaczej ni¿ norma ko¶cielna ustali³a? Popatrzcie na to co g³osicie...

A, i tu siê mylisz. Zostawimy, bêdzie zabawniej i forum nieco o¿yje. Poza tym w dyskusji czasami przydaje siê nieco inny punkt widzenia.

szatan napisa³/a:
"9) Nie po¿±daj ¿ony bli¼niego twego,
10) Ani ¿adnej rzeczy, która jego jest. (co to za przykazanie?)"

A gdzie podzia³o siê 2) Nie bêdziesz mia³ cudzych bogów obok Mnie! Nie bêdziesz czyni³ ¿adnej rze¼by ani ¿adnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemi±! (dlaczego w takim razie modlisz siê przed o³tarzem Jezusa wisz±cego na krzy¿u?) Nie bêdziesz oddawa³ im pok³onu i nie bêdziesz im s³u¿y³, poniewa¿ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze wystêpek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia wzglêdem tych, którzy Mnie nienawidz±. Okazujê za¶ ³askê a¿ do tysi±cznego pokolenia tym, którzy Mnie mi³uj± i przestrzegaj± moich przykazañ.

A to jest 10) Nie bêdziesz po¿±da³ domu bli¼niego twego. Nie bêdziesz po¿±da³ ¿ony bli¼niego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wo³u, ani jego os³a, ani ¿adnej rzeczy, która nale¿y do bli¼niego twego. (czy przypadkiem kto¶ go nie rozdzieli³? Usuwaj±c 2 które by³o nie na rêkê... Tworz±c w ten sposób 10? Czy przykazanie 10 bez wcze¶niejszego przeczytania 9 mia³oby jaki¶ sens?)

Zajrzyj do Biblii je¶li nie wierzysz... 2 moj¿eszowa 2-17

Tu najlepiej niech siê kto¶ inny wypowie, kto na tym zna siê zdecydowanie lepiej ni¿ ja.

szatan napisa³/a:
nie zalogowa³em siê...

Wiem, wiem, zdublowanego posta wywali³em, ¿eby nie by³o zamieszania na forum.

szatan napisa³/a:
Chcia³bym jeszcze dodaæ, ¿e mój dziadek wgl nie by³ katolikiem - nawet bierzmowania nie mia³, wierzy³ w Boga - nie w ko¶ció³.

Równie¿ ten, kto wierzy w Zielonego Potwora Spaghetti wierzy w boga, nie w Ko¶ció³. Do przemy¶lenia.

pozdrawiam
ABu
 
 
     
szatan

Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-27, 11:49   

Je¶li chodzi o dziadka... Mówiê o mszy na której ks powiedzia³, ¿e jest w niebie. W takim razie gdyby nie ciocia, by³by w piekle? Nie musisz siê na tym znaæ, otwórz biblie i zobaczysz ró¿nice chocia¿by w przykazaniach... zmierzam do tego, ¿e nauka ksiê¿y mija siê z przes³aniem jakie niesie biblia. Tak, pisze do wszystkich.
_________________
Marek 1:7-11 - Paradoksem by³o by gdyby Jezus siê ochrzci³ i w tym samym momencie mówi³ do siebie z nieba "Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodzi³ sam na siebie w formie ducha ¶wiêtego...
Ostatnio zmieniony przez szatan 2008-12-27, 20:04, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
wyimaginowany 

Wiek: 31
Do³±czy³: 21 Gru 2008
Posty: 3
Wys³any: 2008-12-27, 12:12   

No, narzeszcie pierwsze koty za p³oty. Ktos zacz±³ mówiæ, co mu siê nie podoba. My¶le, ¿e za tym pójdzie trochê wiêcej osób. Ja sam uwa¿am, ¿e ko¶ció³ jest jedn± z najbardziej zak³amanych instytucji na tym ¶wiecie. Tak, instytucji. Nie nazwê go wspólnot±. Przez wieki ko¶ció³ chyba sam zatraci³ siê w sobie. Dlatego no. Panie szatan, bravo.
_________________
no kurde no.
 
     
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-12-27, 13:13   

wyimaginowany napisa³/a:
Ja sam uwa¿am, ¿e ko¶ció³ jest jedn± z najbardziej zak³amanych instytucji na tym ¶wiecie. Tak, instytucji. Nie nazwê go wspólnot±. Przez wieki ko¶ció³ chyba sam zatraci³ siê w sobie. Dlatego no. Panie szatan, bravo.

Nale¿ysz do Ko¶cio³a? - twierdzisz, ¿e te¿ jeste¶ zak³amany?
Nie nale¿ysz? - wiêc sk±d wiesz o tym zak³amaniu?

No to, drodzy adwersarze, poproszê w takim razie o argumenty. Konkretne, bo mówienie o inkwizycji, sprzedawanych odpustach, "czarnych sukienkach bior±cych w ³apê" staje siê nudne i nic nie wnosi do dyskusji. Kto z Was spotka³ siê bezpo¶rednio z tym rzekomym zak³amaniem? W czym siê ono objawia?
 
 
     
szatan

Wiek: 31
Do³±czy³: 26 Gru 2008
Posty: 29
Wys³any: 2008-12-27, 15:08   

Je¶li nie wierzysz w mojego dziadka, który prawdopodobnie dziêki mszy jest w niebie... Mia³e¶ historie? Tam masz sporo nieudanych ko¶cielnych inwestycji... Wystarczy poczytaæ!

Chyba nie odrabia³e¶ zadañ... http://www.literatura.hg.pl/tetzel.htm A¿ do reformacji, któr± przeprowadzi³ Marcin Luter. Sporo musia³o byæ z tego kasy (ko¶ció³ wci±¿ kieruje siê zasad± "ciemny lud, wszystko kupi"). Masz wgl biblie ABu w domu? Czytasz j±? Od razu widaæ, ¿e otworzy³e¶ j± mo¿e 1-3 w ¿yciu je¶li wgl j± posiadasz, czemu pozwalasz ¿eby kto¶ interpretowa³ j± za Ciebie... Czy wspomniane jest w biblii o tych wszystkich komuniach? Sakramentach? Zacznij od sprawdzenia przykazañ... Najwiêkszy bubel, bo ka¿dy wierzy. Zgadzam siê z wyimaginowanym. Ko¶ció³ jest instytucj±... w koñcu ¿yj± z naszych podatków, a sami ich nie p³ac±. S± prawnie nie do ruszenia, ale kiedy¶ musi siê to skoñczyæ. Rzym przecie¿ upad³ pomimo swojej wielkiej chwa³y... ;-)
_________________
Marek 1:7-11 - Paradoksem by³o by gdyby Jezus siê ochrzci³ i w tym samym momencie mówi³ do siebie z nieba "Ty¶ jest mój Syn umi³owany, w Tobie mam upodobanie" oraz schodzi³ sam na siebie w formie ducha ¶wiêtego...
Ostatnio zmieniony przez szatan 2008-12-27, 20:04, w ca³o¶ci zmieniany 1 raz  
 
     
ABu 
Administrator

Wiek: 44
Do³±czy³: 18 Lut 2008
Posty: 82
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-12-27, 15:38   

szatan napisa³/a:
Je¶li nie wierzysz w mojego dziadka, który prawdopodobnie dziêki mszy jest w niebie...

Dziadek jest w niebie, czy mo¿e kto¶ powiedzia³, ¿e dziadek jest w niebie? Zasadnicza ró¿nica...

szatan napisa³/a:
Mia³e¶ historie? Tam masz sporo nieudanych ko¶cielnych inwestycji... Wystarczy poczytaæ!

Na ¶wiecie pe³no jest nieudanych inwestycji, dlaczego Ko¶ció³ mia³by mieæ wszystkie udane?

szatan napisa³/a:
Chyba nie odrabia³e¶ zadañ... http://www.literatura.hg.pl/tetzel.htm A¿ do reformacji, któr± przeprowadzi³ Marcin Luter. Sporo musia³o byæ z tego kasy (ko¶ció³ wci±¿ kieruje siê zasad± "ciemny lud, wszystko kupi").

Chyba nie wklei³e¶ dobrego linka. Wklej dobrego to odpowiem.

szatan napisa³/a:
Masz wgl biblie ABu w domu? Czytasz j±? Od razu widaæ, ¿e otworzy³e¶ j± mo¿e 1-3 w ¿yciu je¶li wgl j± posiadasz, czemu pozwalasz ¿eby kto¶ interpretowa³ j± za Ciebie...

Od razu widaæ, ¿e nie rozumiesz co czytasz. Sorry za szczero¶æ, ale przeczytaj sobie jeszcze raz moje posty i wska¿ fragmenty które wskazuj± na to, ¿e Bibliê otworzy³em 1-3 razy w ¿yciu.

szatan napisa³/a:
Czy wspomniane jest w biblii o tych wszystkich komuniach? Sakramentach?

Tak, jest wspomniane, tylko siê trzeba trochê wysiliæ ¿eby znale¼æ. W Googlach prawdopodobnie tego nie znajdziesz.

szatan napisa³/a:
Zacznij od sprawdzenia przykazañ... Najwiêkszy bubel, bo ka¿dy wierzy.

Odpowiem cytatem:
Cytat:
Ka¿dy chrze¶cijanin powinien byæ ¶wiadomy, ¿e katechizmowa formu³a przykazañ jest skrótem, s³u¿±cym ³atwiejszemu zapamiêtaniu, a nie pe³nym tekstem.
Pe³ny tekst przykazañ zawarty jest w Biblii w dwóch miejscach: Ksiêga Wyj¶cia, rozdzia³ 20 (Wj 20,2-17) oraz Powtórzonego Prawa, rozdzia³ 5 (Pwt 5,6-21). Te dwa teksty ró¿ni± siê nieznacznie; pierwotny jest ten z Ksiêgi Wyj¶cia. W ¿adnym z tych tekstów nie ma numeracji przykazañ, ani nawet okre¶lenia "dziesiêæ przykazañ" - wszelkie próby numeracji i podzia³u na konkretne przykazania s± znacznie pó¼niejsze ni¿ sam tekst biblijny. Podzia³ stosowany przez katolików (a tak¿e luteranów) pochodzi od ¶w. Augustyna.
zobacz ¼ród³o

albo (ze ¼ród³a niezale¿nego - Wikipedii):
Cytat:
W Ko¶ciele katolickim oprócz pe³nej wersji biblijnej u¿ywana jest tak¿e wersja katechetyczna, publikowana w katechizmie kardyna³a Gasparriego i w katechizmie dla dzieci

zobacz ¼ród³o
No wiêc co masz do zarzucenia przykazaniom?

Cytat:
Zgadzam siê z wyimaginowanym. Ko¶ció³ jest instytucj±... w koñcu ¿yj± z naszych podatków, a sami ich nie p³ac±.

Dowody, dowody. Bo bez tego to tylko g³upie gadanie.

Cytat:
S± prawnie nie do ruszenia, ale kiedy¶ musi siê to skoñczyæ. Rzym przecie¿ upad³ pomimo swojej wielkiej chwa³y... ;-)

Poczekamy, zobaczymy. Czas jest.
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group