Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mam nadzieję, że się mylę.
Autor Wiadomość
Stefan 

Wysłany: 2008-04-07, 20:53   Mam nadzieję, że się mylę.

Wspólnoty parafialne. Wiemy, że istnieją, że pracują. A jakie mają plany ? Co nowego szykują ?
Na „starym” forum pisałem do ministrantów byłych i obecnych. Zapraszałem do odwiedzenia strony „nasza klasa” i zapisania się do Grona Ministrantów przy Parafii Św. Zygmunta i Św. Jadwigi Śląskiej. Mimo istnienia przez pół roku „Szkoły : Grono…” nikt się nie dopisał, nie napisał żadnej wiadomości na forum Grona. A w „naszej klasie” jest kilkudziesięciu byłych i obecnych ministrantów. W tym momencie, patrząc także na fora Wspólnot parafialnych, nasuwa się jedna myśl. I obym się mylił. Młodzi ludzie wstydzą się przyznawać do członkostwa we wspólnotach, do uczestniczenia w życiu parafialnym. Starsi robią dokładnie to samo. Dla pewnego wieku jest to wytłumaczalne, gdy bojaźń przed techniką, komputerem, Internetem, bierze górę nad potrzebą kontaktu. Ale wiem, że bardzo duża część parafian ma dostęp do Internetu, ale woli pooglądać strony z muzyką lub śmiesznymi filmikami. Czy to się zmieni ?

ABu 
Administrator

Wysłany: 2008-04-07, 21:55   

Bardzo możliwe, że dawna 'księga gości' była odwiedzana dość rzadko i przez tych samych ludzi, dlatego reklama ministranckiego grona nie docierała do tych osób co trzeba. Mam nadzieję, że teraz się to trochę zmieni. Jak już mamy Pana Prezesa to z pewnością niebawem pojawi się tu co najmniej kilka osób bezpośrednio zainteresowanych tematem.

pozdrawiam
ABu

Patryk 

Wysłany: 2010-03-16, 20:09   

Nawet tego nie czytałem

Odpowiedz do tematu