Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Nauka pokory dla parafian?
Autor Wiadomo¶æ
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2011-05-01, 16:49   Nauka pokory dla parafian?

Jest pierwszy maja, w Dobrej Nowinie, wziêtej rano z ko¶cio³a czytam: "3. Od dzi¶ zapraszamy na nabo¿eñstwa Majowe o godz. 17.30". Bêd±c pod wra¿eniem beatyfikacji Papie¿a - Polaka wraz z rodzin± wybieram siê na majówkê. W zakrystii Pan Ko¶cielny mówi jednak, ¿e majówki dzi¶ nie ma. Komunia znosi majówkê. Idê zapytaæ na parafiê. Po którym¶ z kolei dzwonku s³yszê zniecierpliwiony g³os: Proszê!" Mówiê o co chodzi, proszê o informacje u ¼ród³a, t³umaczê, ¿e w gazetce parafialnej sta³o, ¿e majówka jest "od dzisiaj". W odpowiedzi s³yszê pe³en z³o¶ci ju¿ g³os: "Ja nie wiem, dlaczego pan ma do mnie pretensje?". Chcê wyt³umaczyæ, ¿e pretensji nie mam, ale nie daje mi siê szansy: trzask odk³adanej s³uchawki domofonu. Kurtyna.
Ja rozumiem, ¿e dzieñ by³ pracowity. Ale nie rozumiem, dlaczego nie mo¿na podaæ prawdziwych informacji w przygotowanej wcze¶niej gazetce? Po co dezinformowaæ? Ja rozumiem, ¿e siê nie chce podaæ aktualnych og³oszeñ na stronie internetowej, ale czy nie mo¿na zlikwidowaæ na sta³e takiej pozycji na stronie? Wydaje mi siê, ¿e ko¶ció³ w Polsce i u nas w parafii ma dwa oblicza: jedno beatyfikacyjno-komunijno-odpustowe, wys³odzone do bólu, drugie normalne, gdzie parafianina traktuje siê tylko jako automat do wrzucania pieni±¿ków do koszyka. Poza tym praw nie ma, nie mo¿e nawet pytaæ. Có¿ mi pozostaje? Nadstawiê drugi policzek.....
_________________
Andy
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group