Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Rok Wiary i nachodz±ce pytania.
Autor Wiadomo¶æ
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-02-14, 20:04   Rok Wiary i nachodz±ce pytania.

Czy naprawdê wierzê w Boga Ojca wszechmog±cego, Stworzyciela nieba i ziemi?
Czy naprawdê wierzê w Jezusa Chrystusa, Syna Jego jedynego, Pana naszego, narodzonego z Maryi Dziewicy, umêczonego i pogrzebanego, który powsta³ z martwych i zasiada po prawicy Ojca?
Czy naprawdê wierzê w Ducha ¦wiêtego, ¶wiêty Ko¶ció³ powszechny, obcowanie ¦wiêtych, odpuszczenie grzechów, zmartwychwstanie cia³a i ¿ycie wieczne?
Czy jeszcze wierzê, czy ju¿ tylko podtrzymujê tradycjê, w której by³em wychowywany?
Czy jeszcze wierzê, czy Wigilia i ¶niadanie wielkanocne s± przeze mnie ¶wiêtowane ze wzglêdu na prezenty pod choinkê i „¶wiêconkê”, a wszystkie ¶wiêta ko¶cielne s± dniami wolnymi od Boga, pracy i nauki?
Czy jeszcze jestem katolikiem, czy ju¿ biorê udzia³ w na¶miewaniu siê z Ko¶cio³a, ksiê¿y, wiernych na forach internetowych, szkolnych korytarzach?
Czy jeszcze jestem katolikiem, czy wolê popieraæ zachowania i wypowiedzi Palikota, Nergala, Kotliñskiego?
Czy jeszcze wierzê, czy uwa¿am, ¿e Ko¶ció³ jest staromodny, ¶redniowieczny, zabobonny i wymagaj±cy ca³kowitych zmian?
Czy jeszcze wierzê, czy potrafiê broniæ Ko¶cio³a, siebie jako katolika, warto¶ci chrze¶cijañskich?
Czy jeszcze wierzê, czy ju¿ potrzebujê natychmiastowego wsparcia katechetyczno-ewangelizacyjnego?
Czy jeszcze jestem katoliczk± - katolikiem, chrze¶cijank± - chrze¶cijaninem?
_________________

 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group