Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Re: roraty
Autor Wiadomo¶æ
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2013-12-02, 23:38   Re: roraty

Zaczê³y siê roraty i powraca odwieczny problem: „ostra jazda” gimnazjalistów w kaplicy Matki Boskiej z Ko¼la. Zastanawia mnie, czy naprawdê musimy udawaæ, ¿e nic siê nie dzieje? Ch³opaki bawi³y siê przednio, choæ i tak bywa³o gorzej. By³am jedyn± osob±, która zwróci³a im uwagê. Oczywi¶cie, mo¿na usi±¶æ w innym miejscu. Mo¿e jednak kto¶ ma pomys³, co z tym zrobiæ?
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-12-05, 18:19   

Chcia³bym dodaæ pro¶bê rodziców i dziadków, ¿eby nasi Ksiê¿a mieli na uwadze wiek i wytrzyma³o¶æ niektórych uczestników Mszy ¦w. roratniej.
Maluszki, szczególnie te ¿³obkowe i przedszkolne, pod koniec Mszy ¦w. s± w stanie totalnego zmêczenia. My¶lê tu o czasie trwania Rorat. Ma³e dzieci s± w stanie wytrzymaæ od 45 minut do najwy¿ej godziny w miarê skupione i wyciszone.
Za to atmosfera Rorat stworzona przez naszych Ksiê¿y jest wspania³a.
Bóg zap³aæ.

A zachowanie gimnazjalistów w czasie Mszy ¦wiêtej i innych nabo¿eñstw jest niepoprawne od wielu lat. Mo¿e katecheci zajêliby siê tym problemem i omówili to z m³odzie¿± na lekcjach religii?!
_________________

 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-12-06, 07:26   

Popieram. Na roraty nie chodzê, bo to mnie przerasta. Jest to jak atak dzikich ludów. Nie mam mocy.
_________________
Andy
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group