Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rekolekcje!
Autor Wiadomość
Ks. Krzysztof 

Wysłany: 2009-03-22, 13:43   Rekolekcje!

Zapraszam do podzielenia się refleksjami związanymi z tegorocznymi rekolekcjami. Co się Ci podoba, co nie, o czym chciałbyś usłyszeć, czego uważasz że powinno się unikać w kazaniach, jakie kazanie, nauka wywarły na Tobie wrażenie i pozostanie Ci w pamięci i co szczególnego ci się podobało.

kostka 

Wysłany: 2009-04-04, 19:38   

Uważam, że rekolekcje wielkopostne były dobrze przygotowane a wygłoszone nauki bardzo mi się podobały.Myślę,że będę pamiętała naukę o wychowaniu dzieci,o miłości, o wolności.Myślą przewodnią dla mnie było: nauczyć dziecko racjonalnie myśleć i mądrze kochać. Mam jednak jeden mały postulat : po co dzielić ludzi na grupy-osobno kobiety i osobno mężczyźni- jeśli potem wygłasza się rewelacyjną naukę o wychowaniu dziecka? Przecież nie tylko kobiety wychowują a mężom i ojcom bardzo by się przydały przedstawione myśli.Uważam,że można by podzielić ludzi inaczej- nauka dla rodziców (takich nauk bardzo brakuje) a potem dodatkowe nauki tematyczne np. o miłości, i inne. Oby następne rekolekcje były również na takim lub wyższym poziomie! Pozdrawiam.

figlarka 

Wysłany: 2009-04-05, 00:03   

Rekolekcje były dla mnie niesamowita szkołą nowego spojrzenia na świat i na otaczających mnie ludzi. Słowa ojców wdarły się we mnie i na pewno zostawiły trwały znak w moim wnętrzu. Jestem bardzo szczęśliwa. Po tegorocznych rekolekcjach wyszłam odbudowana, pełna nadziei,optymizmu,nowej wiary i miłości do Boga i drugiego człowieka. Czasem ciężko jest żyć,ale kiedy mamy trwały fundament to wszytko mozemy pokonać, bo czasem wystarczy jedno słowa,jedno spojrzenie aby odmieniło się czyjeś życie,aby na jakiejś twarzy pojawił się uśmiech. Czasem wystarczy powiedzieć komuś że się go kocha,schować swoją ambicję do kieszeni,a wtedy wszytko moze obrać inną postać rzeczy. Jeśli wierzymy i na prawdę wierzymy w to,ze Bóg moze coś odmienić w anszym życiu to tak się dzieje. Poprzez te rekolekcje doznałam cudu i po raz kolejny przekonałam się jak ogromną siłą jest wiara!
Bóg zapłać wszystkim za wszytko
:*

Chaos 

Wysłany: 2009-04-06, 06:52   

Dla mnie tegoroczne Rekolekcje nie przyniosły owoców :-( Nie potrafiłam sie otworzyć .....

- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

figlarka 

Wysłany: 2009-04-10, 14:51   

Rekolekcje mogą dopiero wydać owoce z czasem nie musi to przecież nastąpić od razu, słowa na pewno wdarły się w twoje serce i nawet jeśli myślisz,że nie ma owoców to one na pewno są tylko ich możesz na razie nie widzieć.
Bądź cierpliwa

Pozdrawiam:)
:*

Chaos 

Wysłany: 2009-04-10, 19:46   

Owoców nie będzie bo ziarno nie zasiane........

- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Odpowiedz do tematu