Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ko¶ció³ Katolicki w mediach.
Autor Wiadomo¶æ
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
  Wys³any: 2009-11-18, 19:30   Ko¶ció³ Katolicki w mediach.

Prasa, radio, telewizja, a teraz internet to media które ka¿dego dnia wielu z nas odwiedza, przegl±da lub siê w nie ws³uchuje. Zapraszam do podzielenia siê opiniami na temat mediów, a w sposób szczególny obecno¶ci wiary, Ko¶cio³a, religii w mediach jakie nas otaczaj±. Media to nies³ychanie silny no¶nik informacji, czy nasz g³os, g³os ludzi wierz±cych jest wstarczaj±co obecny w mediach?


Ko¶ció³ Katolicki w mediach, jak nas postrzegaj±?
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2009-11-18, 19:30   

I na pocz±tek zapraszam do odwiedzenia:
http://www.youtube.com/wa...player_embedded
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-11-19, 09:44   Temat raczej niewdziêczny.

Ile¿ moich w duchu protestów, ile¿ napisanych postów przeciwnych napa¶ci forumowiczów na Ko¶ció³, ksiê¿y, wiernych w internecie. Najgorszy w tym jest brak reakcji moderatorów i adminów stron na u¿ywany tam wulgarny jêzyk wiêkszo¶ci postów. Na stronach portali informacyjnych szuka siê tematów sensacyjnych, szczególnie dotycz±cych osób duchownych, aby zwiêkszyæ ilo¶æ wej¶æ (korzystaj± na tym, gdy¿ jednocze¶nie otwieraj±cy stronê nara¿ony jest na czytanie reklam, op³acaj±cych istnienie stron). Brakuje zwyk³ych, normalnych informacji o Ko¶ciele, wierze, religii. (Oczywi¶cie tych informacji nie brakuje na naszych stronach katolickich, których na szczê¶cie jest dosyæ du¿o.)
Dyskusyjne i tendencyjne szukanie tematów, ¿eby podnie¶æ sprzeda¿ nagminnie spotyka siê w „brukowcach”. A zdecydowana wiêkszo¶æ prasy katolickiej dostêpna jest wy³±cznie w parafiach i w prenumeracie. W kioskach tygodniki i miesiêczniki katolickie spotyka siê sporadycznie, w ¶ladowych ilo¶ciach egzemplarzy.
Radio to chyba jedyne ¼ród³o tak pe³ne audycji i stacji katolickich. Audycje i programy katolickie spotyka siê we wszystkich pasmach Polskiego Radia. Istniej± radia katolickie ogólnopolskie i regionalne.
Gorzej z telewizj± ogólnopolsk±. Istniej± programy katolickie w programie I, II i regionalnych Telewizji Polskiej, programy ¶wi±teczne z okazji ¶wi±t i rocznic ko¶cielnych. Istnieje telewizja katolicka Trwam dostêpna za pomoc± anten satelitarnych.
Dziwne (?), ¿e programów, a nawet filmów o tematyce nie tylko katolickiej, ale nawet ¶wi±tecznej nie ma w obu ogólnodostêpnych telewizjach komercyjnych. Zbli¿aj± siê ¦wiêta Bo¿ego Narodzenia. Zwróæcie uwagê na tre¶ci programów ¶wi±tecznych w ogólnodostêpnych telewizjach. W Polsacie i szczególnie w TVN ich nie znajdziecie.
Nie mo¿emy przy tym zapominaæ, ¿e media s± narzêdziami sprawowania w³adzy (czwarta w³adza).
Aby zobaczyæ, jak niektórzy pisz± posty nie trzeba d³ugo szukaæ. Wystarczy zajrzeæ na stronê radia Park do wiadomo¶ci „¦wiêto Niepodleg³o¶ci - jak je obchodziæ?”.
:lol: :oops:
_________________

 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2009-11-19, 15:44   

A ja w tym temacie dodam jeszcze jedno pytanie. Jak oceniacie "¶wiêta Bo¿ego Narodzenia" przed ¶wiêtami - ju¿ w radiu, sklepach s³ychaæ pobrzêkiwanie kolêd a do ¶wi±d jeszcze, a jeszcze...
 
     
Antje
[Usuniêty]

Wys³any: 2009-11-19, 20:14   

Ale dlaczego media(ogólnodostêpne) mia³yby skupiaæ siê na wierze jakiejkolwiek tym bardziej katolickiej? Od czasu do czasu pojawiaj± siê programy czy reporta¿e w tej tematyce - to wystarczy. Nie wymagajmy od komercyjnych stacji dzia³ania dla nich niekorzystnego.
Je¿eli kto¶ pragnie pos³uchaæ, poogl±daæ co¶ o danej kategorii od tego s± stacje tematyczne. Bardziej od TV Trwam polecam religia.tv.

Tak samo jest z wszelkimi reklamami. One nie opieraj± siê na warto¶ciach chrze¶cijañskich tylko na celebrowaniu tradycji w zwi±zku, z którym wi±¿e siê pewien biznes.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-11-19, 22:34   Bo¿e Narodzenie od pocz±tku listopada to przesada !

£atwiej mi odpowiedzieæ na drugie pytanie. Mo¿e jestem zbyt konserwatywny, ale dla mnie, i na szczê¶cie tak¿e dla mojej rodziny, ¦wiêta Bo¿ego Narodzenia zaczynaj± siê w tygodniu przed¶wi±tecznym. Oczywi¶cie czas przygotowania, jakim jest Adwent, zbli¿a rado¶æ prze¿ywania ¶wi±tecznych dni. Ale to dopiero w Adwencie przygotowujemy siebie i dom do ¶wiêtowania.
Szczególny nacisk k³adziemy na robienie zakupów, które robimy bezpo¶rednio przed ¶wiêtami. Po pierwsze zawsze wcze¶niej sporz±dzamy listê dañ, które bêdziemy spo¿ywaæ w Wigiliê oraz w dni ¶wi±teczne. Po drugie, wg tej listy planujemy zakup artyku³ów spo¿ywczych niezbêdnych do przygotowania tych dañ. S± to ilo¶ci ¶ci¶le okre¶lone, aby nie doprowadziæ do zmarnowania jedzenia, a zarazem nie zgrzeszyæ ob¿arstwem. Drugi typ zakupów, to prezenty „pod choinkê”. Te robimy symboliczne, nie nara¿aj±c siê wzajemnie na zbyt wysokie wydatki, ale zawsze pamiêtaj±c, aby ka¿dy w rodzinie by³ obdarowany. Dekoracje ¶wi±teczne kupowane s± raz na kilka, kilkana¶cie lat i tylko s± ewentualnie uzupe³niane. Nigdy tak¿e nie robimy zakupów w tzw. niedziele handlowe.
Wa¿niejsza dla nas jest atmosfera rodzinnego prze¿ywania ¦wi±t. Z Wigili± i jej dwunastoma potrawami, z dzieleniem siê op³atkiem, ze s³uchaniem i ¶piewaniem kolêd, z pój¶ciem do ko¶cio³a, ze spotkaniami rodzinnymi, z choink±.
:lol:
_________________

 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2009-11-20, 09:09   

Droga Antje - moim pytaniem na tym forum jest pytanie czy jeste¶my obecni w mediach, my jako ludzie wierz±cy. Skoro zdecydowana wiêkszo¶æ naszych rodaków deklaruje siê jako wierz±cy katolicy to zdaje siê ten g³os wiary powinien siê przewijaæ w tym co nas otacza. Tak my¶lê, bo je¶li dziennikarz, polityk, czy ka¿dy inny obywatel udzielaj±cy wywiadu czy wypowiadaj±cy siê na jaki¶ temat jest cz³owiekiem wierz±cym to zdaje siê ¿e t± jego wiarê powinno byæ widaæ, s³ychaæ i czuæ :). Tymczasem wiele razy da siê s³yszeæ g³os cz³owieka, który gdzie indziej zaznacza ¿e jest wierz±cym katolikiem, a w tym co mówi zaprzeczaæ doktrynie naszej wiary.

Nie mamy innego serca dla Boga, innego dla rodziny, innego dla znajomych a innego dla mediów. Mamy jedno serce i tym jednym sercem (jako wierz±cy) mamy kochaæ i Boga i cz³owieka. Wiêc to pytanie w sensie szerszym jest pytaniem o to na ile umiemy przyznawaæ siê do swojej wiary, bez pozorów, dyplomacji.
 
     
Antje
[Usuniêty]

Wys³any: 2009-11-20, 14:55   

Owszem zgadzam siê, z ksiêdzem z ma³± gwiazdk±. Dziennikarz w pracy jest dziennikarzem tylko i wy³±cznie. zadaj±c pytania uwzglêdnia ró¿ne punkty widzenia. Oczywi¶cie s± dziedziny publicystyki, w których mo¿na a nawet trzeba byæ stronniczym i w takich tekstach mo¿na ukazywaæ swoje przekonania. ¯ycie cz³owieka dzieli siê na kilka roli i nie zawsze nale¿y je ze sob± mieszaæ.
 
     
figlarka 

Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 59
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2009-11-21, 01:13   

owszem dziennikarz jest dziennikarzem,ale mówi±c ¿e ejst chrze¶cijaninem nie moze siê tego wstydziæ czy wypieraæ.Równie dobrze uczeñ móg³by powiedzieæ w szkole ejstem uczniem a nie chrze¶cijaninem-nie bêdê siê modliæ,czy robiæ znaku krzy¿a przechodz±c obok Ko¶cio³a z kolegami wracj±cymi ze mna ze szko³y,to samo mo¿e powiedzieæ nauczyciel albo lekarz.To jaki zawód wykonujemy nie mo¿e nas blokowaæ do mê¿nego i odwa¿nego wyznawania naszej wiary.Ka¿dy zawód rz±dzi siê swoimi prawami i s± sytuacje,w których musimy post±piæ w taki czy inny sposób,ale nie mo¿emy baæ siê przyznaæ do Chrystusa,bo kiedy tego nie robimy i udajemy,¿e tak na prawdê nie jeste¶my chrze¶cijanami tylko dlatego,bo inni tak robi± stajemy siê osobami wydajacymi go na krzy¿.Wiara zobowi±zuje nas do czego¶ pomimo zawodu,który tak na prawdê sami wybrali¶my dla siebie w ¿yciu
_________________
Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u,
ale z³o dobrem zwyciê¿aj!
 
     
Antje
[Usuniêty]

Wys³any: 2009-11-21, 02:16   

Akurat opowiedzia³a¶ o aspektach prywatnych w ¿yciu zawodowym. Ja mówiê o aspektach stricte zawodowych. Poza tym s± zawody, w których cz³owiek powinien zapomnieæ o swoich przekonaniach i wyznaniu. Na przyk³ad ludzie tworz±cy prawo. Nie chcia³abym, aby prawo, któremu bêdê musia³a siê podporz±dkowaæ i co najwa¿niejsze, do którego przestrzegania zobowi±zani s± wszyscy obywatele, bez wzglêdu na przekonania i ¶wiatopogl±d, ustanawiali ludzie wed³ug w³asnej hierarchii warto¶ci a nie w oparciu o konstytucjê i dobro kraju i spo³eczeñstwa. Poza tym, jak ju¿ wcze¶niej ³askawa by³am zaznaczyæ, mówiê tutaj tylko o aspektach zawodowych, a w nich liczy siê tylko mój zawód, nie przekonania. Lekarz ma leczyæ, dziennikarz przekazywaæ informacje, prowokowaæ ludzi do ich udzielania itp, nauczyciel ma nauczaæ. Nie ma tam miejsca na filozoficzno-teologiczne rozwa¿ania.
 
     
Antje
[Usuniêty]

Wys³any: 2009-11-21, 02:18   

Poza tym zupe³nie bez sensu jest to co napisa³a¶. W jaki sposób zawód mia³by cz³owiekowi przeszkadzaæ w prze¿egnaniu siê czy pomodleniu? Bez sensu. Przeszkadzaæ mo¿e wstyd b±d¼ chêæ przynale¿no¶ci a to nie ma nic wspólnego z zawodami.
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2009-11-21, 14:14   

Lekarz ma leczyæ - TAK - z tym ¿e mo¿e to robiæ w ró¿ny sposób mo¿e kogo¶ nak³aniaæ do aborcji, mo¿e poronione dziecko traktowaæ jak "odpad biologiczny" i nie chcieæ wydaæ cia³a aby rodzice mogli Go w spokoju pogrzebaæ - mo¿e,

Dziennikarz przekazywaæ informacje - TAK - ale mo¿e te informacje ³±czyæ tak ¿e wychodzi co innego np. ostatnie ¶w. Wielkanocne, info na pewnej stacji, dzi¶ ¶wiêta wielkanocne ale na osiedlu tym i tym w W-wie nie chcê ko¶cio³a, Papie¿ BXVI w Czechach - co o tym? niewiele ale za to chyba 7 minutowy reporta¿ o tym ¿e w Pradze na Mszy by³o zaledwie 120 osób - czy to zbieg okoliczno¶ci po³±czenie tych info?, raczej nie, to zamy¶lone dzia³anie, albo jak Pan Lis prowadzi program i z jego zachowania, podej¶cia i komentarzy wyra¼nie odczytuje siê jego stronniczo¶æ. Mo¿na byæ dziennikarzem który podaje suche wiadomo¶ci i przeciw tym nic nie mam, jednak je¶li za tymi wiadomo¶ciami kryje siê jeszcze drugie dno to co¶ nie tak - Prawda?

Nauczyciel ma uczyæ - mia³em nauczyciela historii, który o Jezusie mówi³: "by³ taki go¶æ który potrafi³ sztuczki i zasn±³ a jak siê obudzi³ to pomyleñcy uznali ¿e zmartwychwsta³ i od tej pory od niego liczy siê czas". Mo¿na uczyæ i uczyæ! Albo jak dzieciom wpaja siê "¶wiêto" halloween a o Bo¿ym Narodzeniu mówi gwiazdka. Pytanie czego siê uczy i jak siê te wiadomo¶ci podaje.

Powtarzam, moje pytanie brzmi czy potrafimy tak na forum publicznym przy innych ludziach przyznaæ siê do tego ¿e jeste¶my wierz±cy - przecie¿ tego pragnie Chrystus: "Do ka¿dego wiêc, który siê przyzna do Mnie przed lud¼mi, przyznam siê i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto siê Mnie zaprze przed lud¼mi, tego zaprê siê i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie" (Mt 10, 32-33).
 
     
Antje
[Usuniêty]

Wys³any: 2009-11-22, 10:55   

Jeszcze raz powtórzê. Ludzie w pracy powinni my¶leæ tylko zawodowo (no, jest kilka wyj±tków). Tak wiêc lekarz traktuj±cy p³ody jak odpady miesza te dwa ¶wiaty. Powinien postêpowaæ tak jak nakazuje prawo, a prawo jest jasne. Co do aborcji. Lekarz nie powinien do niczego nak³aniaæ, on powinien przedstawiaæ warianty, powiedzieæ co by by³o najlepsze bior±c pod uwagê tylko i wy³±cznie zdrowie, a decyzjê podejmujemy sami.
I znowu wszystko przez to, ¿e spl±tuj± siê ze sob± dwa ró¿ne l±dy.

Co do dziennikarza. S± dzia³y publicystyki, w których dziennikarz wrêcz musi byæ stronniczy bo tak one funkcjonuj±.
Co do podanych przez ksiêdza informacji, nie widzê w czego¶ spiskowego czy niew³a¶ciwego.
W Czechach komunizm swoje zrobi³. Wiêkszo¶æ Czechów to atei¶ci, wiêc w kontek¶cie wizyty BXVI zrobiono reporta¿. Poza tym ³±czenie to z tym, ¿e kto¶ tam gdzie¶ tam nie chce ko¶cio³a to te¿ normalna rzecz. Bardzo czêsto ³±czy siê ró¿ne informacje w jednej dziedzinie. Np. lekarz podejrzany o ³apówkarstwo zosta³ zamkniêty i obok zaraz pojawia siê info o sytuacji NFZ i zaufaniu spo³eczeñstwa do lekarzy.
Szczerze powiem, ¿e te pos±dzenia czê¶ci katolików, a s± one no, smutn± rzeczywisto¶ci±, o jaki¶ spisek, przywo³uj±c klasyka - "uk³ad", jakie¶ celowe wirowanie informacjami jest solidnie przesadzone. Pewnie, ¿e jest jaka¶ tam czê¶æ dziennikarzy, która pewnie swoj± pracê do tego typu rozgrywek wykorzystuje. Ale nie popadajmy w paranojê.

Programy takie jak Lisa musz± przesi±kaæ pewnymi tezami. Inaczej rozmowa by³aby by niemrawa i niewiele da³oby siê wyci±gn±æ z go¶cia programu. ¯eby by³a jasno¶æ. Nie zawsze osobiste przekonania dziennikarza s± odzwierciedlone w programie. On ma prowokowaæ do odpowiedzi, poruszaæ ró¿ne punkty widzenia, czasami wstrz±saæ aby odpowiednio wyczerpaæ temat.

No i znowu. Nauczyciel przedstawi³ swój punkt widzenia, czego nie powinien robiæ. Ksi±dz siê wzburzy³ jako osoba wierz±ca, ale za³o¿ê siê, ¿e gdyby ta sama osoba przedstawi³a Jezusa na lekcji HISTORII jako jedynego zbawiciela, mi³o¶æ nieskoñczon± i jedyn± drogê ¿ycia, ksi±dz by nawet nie pomy¶la³, ¿e jest w tym co¶ nagannego, tylko z tego wzglêdu, ze zgadza³ by siê ksi±dz z tymi pogl±dami. Dlatego uwa¿am, ¿e ³±cznie przekonañ w zawodach, które tego nie wymagaj±, jest naganne, bez wzglêdu na to jakie to przekonania. Mówi ksi±dz nie¶æ Jezusa w¶ród ludzi w ró¿nych dziedzinach ¿ycia, ale wystarczy, ¿e kto¶ niesie swoje pogl±dy, z którymi siê ksi±dz nie zgadza i ta sama sytuacja jest ju¿ niew³a¶ciwa.

Nie wiem czy ludzie potrafi± g³osiæ naukê Chrystusa, wiem, ¿e nie w ka¿dej sytuacji powinni. I wiem, ¿e nawet w sytuacjach, które ku temu sprzyjaj± robi± to w sposób nie raz dla mnie obrzydliwy, nachalny, nieznosz±cy sprzeciwu, nienale¿ny.

Bóg da³ nam woln± wolê, wiêc nie ograniczajmy jej innym ludziom.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-11-22, 13:03   

Antje, mo¿e czê¶ciow± odpowiedzi± bêdzie artyku³ „Gwiazdy ¶wiêc± przyk³adem?” w „Przewodniku Katolickim” nr 47/2009.

(http://www.przk.pl/nr/wiara_i_kosciol/gwiazdy_swieca_przykladem.html)

Oto znamienny fragment :
„- Znam przyk³ad dziennikarza bardzo katolickiego, który nie mówi³ o swojej wierze, bo ba³ siê zaszufladkowania, przypiêcia mu ³atki katola – mówi autor „S³ownika jêzyka boskiego”, ks. Kazimierz Sowa.”

Nie zawsze mo¿na g³osiæ naukê Chrystusa, ale zawsze trzeba dawaæ ¶wiadectwo wiary.
Wolna wola jest darem Boga, który cz³owiek mo¿e spo¿ytkowaæ dobrze albo ¼le.
¦w. Augustyn stwierdza, ¿e powodem wszelkiego z³a na ¶wiecie jest nieograniczona wolna wola ludzka. Grzech za¶ jest konsekwencj± wyboru wolnej woli.
:lol:
_________________

 
     
gregorek 

Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 70
Wys³any: 2009-11-22, 23:32   

O mediach jest jedno z kazañ bp.Tihamer Toth'a z roku 1934 pt."Biada ¶wiatu dla zgorszenia" ( http://www.omp.lublin.pl/...or=5&artykul=16 ).I to w³a¶ciwie mog³oby wystarczyæ ,ale dobrze bêdzie zwróciæ uwagê na inny jeszcze fakt.Zdecydowana wiêkszo¶c tytu³ów prasowych ,stacji telewizyjnych itd. nale¿y do ¯ydów i trzeba by byæ wybitnym naiwniakiem ,¿eby wierzyæ ,¿e "merdia" te bêd± krzewi³y ¶wiatopogl±d katolicki.Ma³o tego - na wszystkich uniwersytetach ( w tym oczywi¶cie na wydzia³ach dziennikarstwa ) równie¿ wielu ich spotkamy.
Stan wojny z Rzymsko-Apostolskim Ko¶cio³em Katolickim mamy zreszt± we wszystkich dziedzinach ¿ycia ( nie tylko spo³ecznego ) , od polityki pocz±wszy , a na ka¿dym z nas skoñczywszy.Nawet nauka przesta³a istnieæ ,a obróci³a siê przeciw poznawaniu dzie³ Boga ,za to wykorzystuje siê j± przeciwko Bogu i ,oczywi¶cie cz³owiekowi.Przeciwko Prawu Naturalnemu ,jakie nam Bóg da³.
To równie¿ wszelkiej ma¶ci 'socjologowie' ,'psychologowie' itd.,maj± dzi¶ decyduj±cy g³os o tym co jest "dobre".Przypomnijmy wiêc ,¿e za tzw."ojca socjologi" uwa¿a siê cz³owieka o ksywie Karol Marks (prawdziwe nazwisko :Moj¿esz Mordechaj Marx Levy - w m³odo¶ci zagorza³y satanista ).I to w³a¶nie socjologowie promuj± nowy rodzaj spo³eczeñstwa opartego na rozdzieleniu religii od wszelikich innych aspektów ¿ycia.Udaje im siê to ,czego efektem jest np.pogl±d p.Antje na temat ¿ycia zawodowego i religijnego.A to jest sprzeczno¶æ!A my ,Katolicy , w sprzeczno¶ci ¿yæ nie mo¿emy.Od Pana Jezusa Chrystusa dostali¶my doskona³a i spójn± naukê i jej mamy siê trzymaæ zawsze i w ka¿dej sytuacji.Bo co ja powiem Bogu na S±dzie Ostatecznym...?¯e modli³em siê przecie¿ w domu i do Ko¶cio³a chodzi³em regularnie ,ale w pracy by³em poganinem ,bo " Twoje Królestwo ,o które modlê siê wiele razy dziennie ,i owszem niech przyjdzie,ale tylko pod strzechy domów jako jaki¶ folklor, bo gdzie indziej jest zbêdne?"Znam wyrok jaki mnie czeka w takiej sytuacji.Wyrok na wieki...bez odwo³ania.Bo je¶li nie chcê wszêdzie i w 100% Królestwa Bo¿ego ,to wy¶l± mnie tam gdzie go nie ma!!!
B±d¼my konsekwentni zw³aszcza wtedy , gdy zwracamy siê do Boga.Je¶li wiêc prosimy w Modlitwie Pañskiej : "...przyjd¼ Królestwo Twoje ,b±d¼ wola Twoja jako w Niebie ,tak i na Ziemi" ,to tego mamy pragn±æ i krzewiæ gdzie siê da.Je¶li nie ,to dajmy sobie spokój z t± Modlitw±...i z religi± Katolick±.Teraz mog± zabrzmieæ g³osy ,¿e przecie¿ mamy "demokracjê" i musimy siê liczyæ ze zdaniem "innych" ( choæ akurat jest odwrotnie - to my ulegamy jakim¶ heretyckim mniejszo¶ciom ) ,i ¿e jest to niby jedyny ustrój sprawiedliwo¶ci spo³ecznej.Czy¿by?No a w Raju ...czy panowa³a "demokracja"?W±tpie ,choæ za ma³o ludzi tam by³o ¿eby to stwierdziæ ,ale jeden akt sprzeciwu wobec Woli Boga wystarczy³ ..i mamy to co mamy.No a w Niebie?Czy bedzie "demokracja"?Na pewno nie .Tego jestem pewien ,bo wiem ,¿e tam bêdzie Król i odpowiednia hierarchia.W XII wieku ¶w.Tomasz z Akwinu pisa³ o ró¿nych ludzkich systemach politycznych (gdzie¶ na forum wklei³em link ) , i twierdzi³ ,¿e demokracja jest dewiacj± republiki i jest to napodlejszy z ustrojów politycznych ziemskich.
Je¶li wiêc mamy budowaæ tu na Ziemi spo³eczeñstwo Katolickie - a tak w³a¶nie jest - to ¿yjmy Wiar± w ka¿dej chwili i nie¶my J± wszêdzie ze sob±.Piêtnujmy wrogie Chrystusowi media i nie kupujmy ich przynajmniej.A z ambon niech siê leje prawdziwa Nauka Katolicka odwa¿nie i wy ,Ksiê¿a nie bójcie siê mówiæ Prawde ,bo po to jeste¶cie Ksiê¿mi Chrystusa!Ju¿ za ¿ycia macie miejsce w hierarchii Niebieskiej ,ale z drugiej strony - nie bêdzie dla Was lito¶ci je¶li sprzeniewierzycie t± godno¶æ.Podobno Piek³o jest wybrukowane g³owami Kap³anów Katolickich...

No i s³owko do Ks.Krzysztofa...niech Ksiadz nie pyta co my¶limy o tym czy owym ,tylko niech nam powie co mamy my¶leæ ,by ¿yæ w zgodzie z Prawem Boga.
_________________
Deus, tu conversus vivificabis nos...

gregorek
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group