Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Strachy Z Gazety Grzegorza Kucharczyka
Autor Wiadomo¶æ
adam wojtek

Do³±czy³: 29 Kwi 2011
Posty: 1
Wys³any: 2011-04-29, 16:31   Strachy Z Gazety Grzegorza Kucharczyka

Nak³adem wydawnictwa fronda ukaza³a siê kolejna ksi±¿ka wybitnego historyka Grzegorza Kucharczyka. Jest to ¶wietna analiza pierwszego dziesiêciolecia dzia³alno¶ci jednego z najbardziej wp³ywowych dzienników w Polsce. Ksi±¿ka oparta jest przede wszystkim na tekstach drukowanych w latach 90-tych opatrzonych b³yskotliwym, wnikliwym komentarzem autora. W kolejnych rozdzia³ach autor rozprawia siê z wizj± ¶wiata wed³ug Gazety. A przed czym to ostrzega nas dziennik? Jakie to niebezpieczeñstwa czyhaj± na nas? Ju¿ same tytu³y rozdzia³ów mówi± wiele. Strach przed nacjonalizmem, czarny sen o dekomunizacji i lustracji. Strach przed nienarodzonymi. Jak pisze Kucharczyk ksi±¿ka jest zaledwie szkicem do opisu problemu jakim jest wizja Polski i przemian po 1989 r. prezentowana na ³amach dziennika.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-04-29, 19:23   

Dopowiem tylko, ¿e osoby czytaj±ce sensacyjne doniesienia GW od pocz±tku jej istnienia, po przeczytaniu „Strachy z gazety 20 lat przestróg dla Polski” wpadn± w przera¿enie skal± manipulacji, jakiej byli i s± poddawani przez jej redaktorów.
Ksi±¿ka jest te¿ ostrze¿eniem dla tych, którzy siêgaj± po to GW.. obecnie i daj± siê otumaniaæ gierkami polityczno-publicystycznymi.
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-08-22, 08:12   

Ja jestem przera¿ony skal± manipulacji Radia Maryja i Naszego Dziennika... :mrgreen:
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-08-22, 18:24   

Czyli stale s³uchasz Radia Maryja i systematycznie czytasz Nasz Dziennik, ¿eby móc oceniaæ skalê manipulacji. Odwa¿ny jeste¶. A z jakimi ¼ród³ami porównujesz, ¿e tak to oceniasz?
S³ucham Radia Maryja i regularnie czytam Nasz Dziennik, a tak¿e czytam Gazetê Polsk± i ¶ledzê portale: wiara.pl, niezale¿na.pl, uwa¿am rze.pl oraz kilka innych, które pomagaj± mnie katolikowi nie daæ siê zmanipulowaæ, tylko mieæ swoje wyrobione zdanie.
A ¿e przy okazji s³uchania Radia Maryja uda mi siê odmówiæ Ró¿aniec ¦w. czy inne modlitwy, to tylko moje ubogacenie duchowe.
Polecam przeczytanie tej ksi±zki „Strachy z gazety, 20 lat przestróg dla Polski” Grzegorza Kucharczyka. Wtedy mo¿e Ci siê oczy otworz±.
Za ksi±¿kê zap³aci³em razem z kosztem przesy³ki co¶ ok. 30 z³.
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-08-24, 09:33   

Panie Stefanie, "Nasz Dziennik" czytam codziennie - w sieci, czasem w papierze. "Uwa¿am Rze" - ka¿dy numer od pierwszego. Radia Maryja - wybranych audycji ze strony radia. Zdarza³o mi siê czytaæ te¿ "Gazetê Polsk±". Wszystko po to, by nie daæ siê zmanipulowaæ i mieæ wyrobione zdanie. Tyle, ¿e to zdanie jest skrajnie odmienne od wyra¿anego w ww. mediach...

Uwa¿am, ¿e ka¿de medium manipuluje. Zdarza³o mi siê pisaæ w mediach lokalnych i zda³em sobie z tego sprawê na w³asnym przyk³adzie: jestem w stanie to samo wydarzenie przedstawiæ z zupe³nie ró¿nych stron i tylko ode mnie zale¿y, które wybiorê. Oczywi¶cie stara³em siê byæ uczciwy i zgodny z w³asnym sumieniem. Wiem jednak, ¿e inny punkt widzenia mo¿na sobie wyobraziæ. Tak, Wyborcza manipuluje, ma na koncie wiele tekstów szkodliwych i oburzaj±cych. Ale ods±czaj±c tematy polityczne da siê w niej przeczytaæ co¶ ciekawego o kulturze, sporcie, spo³eczeñstwie - czego w mediach koncernu ojca dyrektora nie ma.
Tak samo jak Pan uwa¿am siê za katolika i po prostu sprzeciwiam siê prostemu uto¿samianiu Radia Maryja, TV Trwam i Naszego Dziennika z wiar± katolick± jako ich jedynych obroñców i wyrazicieli. Moim pismem katolickim jest Tygodnik Powszechny. Jako cz³owiek m³ody uwa¿am ¿e RM, Trwam i ND przyczyniaj± siê do laicyzacji naszego kraju i odwrotu od wiary m³odego pokolenia. Je¶li Pan poleca tu ksi±¿kê Grzegorza Kucharczyka, ja móg³bym poleciæ ksi±¿ki choæby Bartosia czy Obirka, które warto przeczytaæ i przemy¶leæ, nawet nie zgadzaj±c siê z nimi.

Jednocze¶nie staram siê w praktyce realizowaæ zasady pewnego przykazania (o którym wielu "katolików" zapomina w codziennej praktyce) i szanowaæ ludzi o odmiennych przekonaniach. Przecie¿ co niedzielê przekazujemy sobie znak pokoju...
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group