Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Kto tam? - Kolêda!
Autor Wiadomo¶æ
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-10-23, 20:37   Kto tam? - Kolêda!

A ja siê cieszê i ze mn± ca³a rodzina, na wspóln± modlitwê z odwiedzaj±cym nas Kap³anem.
Nie wyobra¿am sobie roku bez kolêdy.
Jak nasta³ nowy (teraz ju¿ „stary”) Proboszcz, ze wzglêdu na wielko¶æ parafii wprowadzi³ podzia³ na czê¶æ A i B miasta, która na przemian mia³a byæ odwiedzana przez ksiê¿y.
Zastrzeg³ jednak, ¿e ci parafianie, którzy bêd± chcieli odwiedzin ksiêdza czyli kolêdê, mimo ¿e nie jest to ich rok, mog± z³o¿yæ zaproszenie i nie zostan± pominiêci przy kolêdzie.
I tak sk³adamy co roku to zaproszenie i my¶lê, ¿e zdecydowana wiêkszo¶æ parafian, nie bacz±c, czy to nasz rok dla odwiedzin kap³añskich, czy nie nasz.
Przecie¿ praktycznie poza konfesjona³em, to jedyna mo¿liwo¶æ, ¿eby nawet przez krótk± chwilê, porozmawiaæ z naszym Ksiêdzem.
A przy okazji mo¿na jeszcze co¶ z ksiêdzem za³atwiæ – po¶wiêciæ mieszkanie, po¶wiêciæ dewocjonalia czy zapytaæ o rzeczy dotycz±ce parafii i parafian. Tylko nie zapominajmy o przygotowaniu PRAWDZIWEJ wody ¶wiêconej. :oops:
Do zobaczenia na kolêdzie czyli odwiedzinach duszpasterskich! :lol:
_________________

 
     
x. S³awek 

Wiek: 41
Do³±czy³: 11 Pa¼ 2009
Posty: 6
Sk±d: Strzelce Opolskie
Wys³any: 2011-10-23, 21:14   

Jak mi³o przeczytaæ taki wpis, a tak na marginesie to ju¿ zmartwi³em siê ¿e na forum co¶ cisza panuje...
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-11-07, 12:21   

Ja mam nadziejê, ¿e bêdê móg³ byæ w Ko¼lu w terminie kolêdy, bowiem - jak wielu m³odych (studentów i po-studentów) - mieszkam "pó³ na pó³" w Ko¼lu i w "du¿ym mie¶cie"...

I czasem przyjmujê dwie kolêdy. Znak czasów :)
 
     
kostka 

Do³±czy³a: 28 Mar 2008
Posty: 5
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-11-12, 19:59   Â¦wiêto Niepodleg³o¶ci

Jestem do teraz pod wra¿eniem ¶wietnego kazania naszego nowego wikarego - Ks.Damiana podczas Mszy ¶w. w intencji Ojczyzny. Chcia³am mu bardzo, bardzo podziêkowaæ!!! Cieszymy siê,¿e kto¶ kto ma taki dar jest w naszej parafii :-) Pozdrawiam
 
     
mag

Do³±czy³: 15 Cze 2013
Posty: 1
Wys³any: 2013-06-19, 17:02   Re: ¦wiêto Niepodleg³o¶ci

kostka napisa³/a:
Jestem do teraz pod wra¿eniem ¶wietnego kazania naszego nowego wikarego - Ks.Damiana podczas Mszy ¶w. w intencji Ojczyzny. Chcia³am mu bardzo, bardzo podziêkowaæ!!! Cieszymy siê,¿e kto¶ kto ma taki dar jest w naszej parafii :-) Pozdrawiam


o taaakkk ks.Damian ma piêkne kazania.

ale wracaj±c do tematu kolêda to fajny czas podobnie jaka p. Stefan lubimy te wizyty szkoda tylko ¿e trwaj± tak krótko.. z przyczyn organizacyjnych bo inni czekaj±.

Mam nadziejê ¿e w przysz³ym roku 2013/2014 pozostan± zaproszenia pisane przez Nas - Parafian (bo podobno obecny proboszcz chcia³ to wycofaæ i proponowa³ chodziæ od drzwi do drzwi). Przyznam siê, ¿e gdy siê tu przeprowadzi³am to uwa¿a³am to za co¶ dziwacznego, ale uwa¿am ¿e sprawdza siê to dobrze i u³atwia pracê ksiê¿om.
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-08-06, 12:55   

Uwa¿am ¿e zaproszenia to znakomita rzecz i powinna pozostaæ. Jestem te¿ przekonany ¿e nikomu kto nie da³ zaproszenia, a zauwa¿y³ chodz±cego po kolêdzie ksiêdza, ten¿e nie odmówi wizyty.
We Wroc³awiu w mojej "drugiej" parafii dzieñ przed kolêd± chodz± ministranci i pytaj±, kto przyjmuje kolêdê. De facto to jest podobna metoda jak zaproszenia.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-01-15, 14:59   

Mi³o poczytaæ i powspominaæ. Kolêda na Opolszczy¼nie:
http://kosciol.wiara.pl/d...j-koleda-koleda
:mrgreen:
_________________

 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group