Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kto tam? - Kolęda!
Autor Wiadomość
Stefan 

Wysłany: 2011-10-23, 20:37   Kto tam? - Kolęda!

A ja się cieszę i ze mną cała rodzina, na wspólną modlitwę z odwiedzającym nas Kapłanem.
Nie wyobrażam sobie roku bez kolędy.
Jak nastał nowy (teraz już „stary”) Proboszcz, ze względu na wielkość parafii wprowadził podział na część A i B miasta, która na przemian miała być odwiedzana przez księży.
Zastrzegł jednak, że ci parafianie, którzy będą chcieli odwiedzin księdza czyli kolędę, mimo że nie jest to ich rok, mogą złożyć zaproszenie i nie zostaną pominięci przy kolędzie.
I tak składamy co roku to zaproszenie i myślę, że zdecydowana większość parafian, nie bacząc, czy to nasz rok dla odwiedzin kapłańskich, czy nie nasz.
Przecież praktycznie poza konfesjonałem, to jedyna możliwość, żeby nawet przez krótką chwilę, porozmawiać z naszym Księdzem.
A przy okazji można jeszcze coś z księdzem załatwić – poświęcić mieszkanie, poświęcić dewocjonalia czy zapytać o rzeczy dotyczące parafii i parafian. Tylko nie zapominajmy o przygotowaniu PRAWDZIWEJ wody święconej. :oops:
Do zobaczenia na kolędzie czyli odwiedzinach duszpasterskich! :lol:

x. Sławek 

Wysłany: 2011-10-23, 21:14   

Jak miło przeczytać taki wpis, a tak na marginesie to już zmartwiłem się że na forum coś cisza panuje...

mn 

Wysłany: 2011-11-07, 12:21   

Ja mam nadzieję, że będę mógł być w Koźlu w terminie kolędy, bowiem - jak wielu młodych (studentów i po-studentów) - mieszkam "pół na pół" w Koźlu i w "dużym mieście"...

I czasem przyjmuję dwie kolędy. Znak czasów :)

kostka 

Wysłany: 2011-11-12, 19:59   Święto Niepodległości

Jestem do teraz pod wrażeniem świetnego kazania naszego nowego wikarego - Ks.Damiana podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny. Chciałam mu bardzo, bardzo podziękować!!! Cieszymy się,że ktoś kto ma taki dar jest w naszej parafii :-) Pozdrawiam

mag

Wysłany: 2013-06-19, 17:02   Re: Święto Niepodległości

kostka napisał/a:
Jestem do teraz pod wrażeniem świetnego kazania naszego nowego wikarego - Ks.Damiana podczas Mszy św. w intencji Ojczyzny. Chciałam mu bardzo, bardzo podziękować!!! Cieszymy się,że ktoś kto ma taki dar jest w naszej parafii :-) Pozdrawiam

o taaakkk ks.Damian ma piękne kazania.

ale wracając do tematu kolęda to fajny czas podobnie jaka p. Stefan lubimy te wizyty szkoda tylko że trwają tak krótko.. z przyczyn organizacyjnych bo inni czekają.

Mam nadzieję że w przyszłym roku 2013/2014 pozostaną zaproszenia pisane przez Nas - Parafian (bo podobno obecny proboszcz chciał to wycofać i proponował chodzić od drzwi do drzwi). Przyznam się, że gdy się tu przeprowadziłam to uważałam to za coś dziwacznego, ale uważam że sprawdza się to dobrze i ułatwia pracę księżom.

mn 

Wysłany: 2013-08-06, 12:55   

Uważam że zaproszenia to znakomita rzecz i powinna pozostać. Jestem też przekonany że nikomu kto nie dał zaproszenia, a zauważył chodzącego po kolędzie księdza, tenże nie odmówi wizyty.
We Wrocławiu w mojej "drugiej" parafii dzień przed kolędą chodzą ministranci i pytają, kto przyjmuje kolędę. De facto to jest podobna metoda jak zaproszenia.

Stefan 

Wysłany: 2014-01-15, 14:59   

Miło poczytać i powspominać. Kolęda na Opolszczyźnie:
http://kosciol.wiara.pl/d...j-koleda-koleda
:mrgreen:

Odpowiedz do tematu