Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ks. Adam Boniecki "uciszony"
Autor Wiadomo¶æ
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-11-07, 12:39   Ks. Adam Boniecki "uciszony"

Byæ mo¿e wywo³am gor±c± polemikê, ale dla mnie zakaz na³o¿ony na ks. Bonieckiego jest absurdalny. Moja wiara, mój pogl±d na ¶wiat, moje pogl±dy na rolê religii s± zbudowane w du¿ej mierze na tekstach i wypowiedziach publicznych ksiêdza Bonieckiego.
S³usznie zauwa¿y³ o. Dostatni, ¿e na o. Rydzyka czy ks. Isakowicza-Zaleskiego nikt nie nak³ada zakazów, choæ dla mnie s± du¿o bardziej kontrowersyjni.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-11-07, 23:26   

To, co ks. A. Boniecki mówi³ i pisa³ wcze¶niej, a co mówi w ostatnim czasie, to dwa ¶wiaty i dwie ró¿ne nauki (szczególnie wypowiedzi w sprawie Nergala i jego obrona w kilku wywiadach).
Ks. A. Bonieckiego obowi±zuje pos³uszeñstwo. Po pierwsze – pos³uszeñstwo Bogu w Trójcy Jedynemu. Po drugie – pos³uszeñstwo Ko¶cio³owi. Po trzecie pos³uszeñstwo w³adzom Zgromadzenia Ksiê¿y Marianów. Podobnie pos³uszeñstwo obowi±zuje nas wiernych.
„Pos³uszeñstwo jest bardziej darem ni¿ prawem, jest ono ³ask±. Ró¿nica miêdzy prawem i ³ask± jest nastêpuj±ca: prawo nakazuje czyniæ, podczas gdy ³aska dozwala, umo¿liwia wykonanie czego¶.
Pos³uszeñstwo jest zatem dzie³em Boga w Chrystusie, które pozostaje wskazane wierz±cemu, aby w swoim czasie wyrazi³ je w ¿yciu poprzez wierne na¶ladowanie. Pos³uszeñstwo chrze¶cijan zakorzenia siê w chrzcie. Poprzez chrzest wszyscy chrze¶cijanie zobowi±zali siê do pos³uszeñstwa. Je¿eli wszyscy chrze¶cijanie zostali wezwani do ¶wiêto¶ci, to znaczy, ¿e zostali wezwani do pos³uszeñstwa.”
(O. Gabriel Bartoszewski OFMCap.- B³ogos³awiony O. Pio i pos³uszeñstwo Ko¶cio³owi. Artyku³ powsta³ po beatyfikacji, a przed kanonizacj± ¶w. Ojca Pio).
Za to obroñcy ks. A. Bonieckiego, to swoiste kuriozum. Wspomnê tu tylko nazwisko J. Senyszyn. Europos³anka mocno staje po stronie ksiêdza, chwal±c jego postêpowo¶æ. "W odró¿nieniu od wiêkszo¶ci zapyzia³ego kleru, nie potêpi³ Nergala, Palikota ani ¿±dania zdjêcia krzy¿a wisz±cego w sali sejmowej". W gronie obroñców spotykamy tak¿e M. Olejnik. Charakterystyczne jest, ¿e ksi±dz A. Boniecki znalaz³ obroñców w¶ród ludzi, czêsto dalekich od Ko¶cio³a. Ludzi, którzy niekoniecznie d±¿± do jego chwa³y. Niekiedy s± to ludzie wrêcz Ko¶cio³owi wrodzy.
Tak o akcji popierania pisze jedna z blogerek:
http://partyzantka.salon2...-jego-obroncach

Wypowiedzi ks. A. Bonieckiego s± sprzeczne z nauk± Ko¶cio³a, a wypowiedzi o. T. Rydzyka czy ks. T. Isakowicza-Zaleskiego s± przeciwko totalitarnej w³adzy. I tu jest ró¿nica postrzegania.
Poni¿ej zamieszczam link z wywiadem przeprowadzonym z ks. T. Isakowiczem-Zaleskim, a dotycz±cym zakazu wypowiedzi dla ks. A. Bonieckiego:
http://www.se.pl/wydarzen...nym_212996.html

Ciekawa wypowied¼ ks. prof. Waldemara Chrostowskiego, teologa i biblisty, tak¿e dotycz±ca tej sprawy – „Wypowiedzi ks. Adama Bonieckiego w wielu przypadkach nie s± zgodne z nauczaniem Ko¶cio³a. Odbiegaj± te¿ od potrzeb i odczuæ zwyczajnych wiernych.”:
http://www.rp.pl/artykul/747886.html?p=1

I jeszcze taka ma³a dygresja – pytanie. A ilu obroñców ks. A. Bonieckiego ujê³oby siê tak¿e za ks. T. Isakowiczem-Zaleskim czy o. T. Rydzykiem, gdyby to oni otrzymali zakaz wypowiedzi? Przypomnê, ¿e ks. T Isakowicz-Zaleski otrzyma³ dwukrotnie zakaz wypowiedzi i dwukrotnie temu zakazowi siê podporz±dkowa³.
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-11-10, 22:31   

Panie Stefanie, na o. Rydzyka nikt nigdy nie nak³ada³ zakazu wypowiedzi.
I to jest w³a¶nie skandal, bo nikt nie ponosi takiej winy za laicyzacjê Polski i odwrót m³odego pokolenia od Ko¶cio³a jak w³a¶nie o. Rydzyk.
 
     
gregorek 

Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 70
Wys³any: 2011-11-11, 02:24   

A czy by³by pan ³askaw napisaæ ,w jaki to sposób ks.Rydzyk prowadzi do apostazji spo³eczeñstwo?Osobi¶cie mam na ten temat inne zdanie ,mimo ¿e ks.Rydzyk jest (jakby nie patrz±c)nowusowcem.Jest w nim te¿ co¶ z "mariawity" ,ale na pewno ne mo¿na go pos±dzaæ o laicyzowanie spo³eczeñstwa.Wrêcz przeciwnie...mnogo¶æ Ró¿añców ,Koronek i innych modlitw na antenie Radia Maryja przeczy pañskiej tezie.Nowusowa "teologia" to inna sprawa.Natomisat sugerowa³bym panu zwróciæ uwagê na "nauczanie" ks.Bonieckiego ,a konkretnie spojrzenie na nie przez pryzmat Katechizmu Ko¶cio³a Katolickiego ,a dostrze¿e pan du¿o nieprawid³wo¶ci w jego wypowiedziach.Proszê te¿ pamiêtaæ o tym ,¿e Tygodnik Powszechny ,za³o¿ony przez ksiêcia Adama kardyna³a Sapiechê ,w latach 50tych zosta³ przejêty przez komunistów (bodaj¿e od 1955 r.prowadzili go tzw.katolicy ¶wieccy ,a ka¿dy z nich agent UB) i o tamtego czasu by³ i jest wykorzystywany przez nich do urabiania spo³eczno¶ci katolickiej na tak zwan± "lewicê katolick±".
To nie ks.Rydzyk prowadzi do apostazji w¶ród "m³odych" ,tylko w³a¶nie "teologia praw cz³owieka" (b³±d sam w sobie) ,forsowana przez ludzi takich jak ks.Boniecki.
Ci , tak zwani "m³odzi ludzie" ,ktorzy odrzucaj± Wiarê , to przewa¿nie ludzie którzy odrzucaj± Wiarê a priori ,maj±c b³êdne mniemanie o wolno¶ci i twierdz±c ,¿e Ko¶ció³ Katolicki w jaki¶ sposó im j± ogranicza.Ale myl± wolno¶æ ze swobod±.Oni sami wybieraj± swobodê liberalizmu ,a nie wolno¶æ Katolicyzmu."Prawa stworzenia" ,a nie obowi±zki wzglêdem Twórcy.Fakt , ¿e nie ca³kiem sami sobie s± winni ,bo liberalizmu uczeni s± równierz na lekcjach religii w szkole.
Ks.Rydzyk pope³ni³ b³±d anga¿uj±c siê w ruch polityczny pod nazw± PiS,jakby frajersko nie zdawa³ sobie sprawy z tego ,¿e ka¿da partia polityczna w tym systemie pogañskiej demokracji ,prêdzej czy pó¼niej zostanie przejêta przez agentów rzeczywistej opcjii rz±dz±cej (nie myliæ z PO),i zginie w skandalach ,lub bêdzie papierow± opozycj±.Podobnie jak w USA gdzie niby s± "demokraci" i "republikanie" ,ale faktycznie s± to dwie farkcje tej samej ,jednej partii
Ale.ks.Boniecki to totalny apostata,który wierzy w cz³owieka a nie w Pana Boga...
Niech pan skonfrontuje jego wypowiedzi z katechizmem ,zw³aszcza przedsoborowym ,a sam pan to zobaczy.
Proszê ,aby pan odpowidzia³ na pytanie zadane w pierwszym zdaniu.Chêtnie podejmê polemikê.

Niech panu Bóg b³ogos³awi...
_________________
Deus, tu conversus vivificabis nos...

gregorek
 
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-11-14, 00:07   

Oj, widzê ¿e polemika z Panem bêdzie trudna. Za du¿o nas dzieli.

Sam Pan sobie odpowiedzia³ w zasadzie. Przynajmniej w czê¶ci. O. Rydzyk anga¿uje siê w politykê po stronie jednego ugrupowania. Wszelkie analizy socjologiczne wskazuj±, ¿e na to ugrupowanie g³osuj± w wiêkszo¶ci ludzie starsi i s³abiej wykszta³ceni. M³odzi g³osuj± na zupe³nie inn± partiê - tê, która akurat sprawuje w³adzê. Trudno im zaakceptowaæ fakt, ¿e kap³an tak jednoznacznie anga¿uje siê w popieranie partii, której oni nie popieraj±. Zw³aszcza, ¿e stanowisko episkopatu jest jednoznaczne, Ko¶ció³ nie popiera oficjalnie ¿adnej partii politycznej.

Modlitwy, msze ¶w., godzinki - wszystko piêknie, ale to jest nie tylko na antenie RM. Msze ¶w. odprawia te¿ ks. Sowa, ks. Boniecki, s± te¿ odprawiane na rekolekcjach dla pos³ów PO organizowanych przez pos³a Rasia... :)
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-11-14, 23:31   

Naród, który nie szanuje swej przesz³o¶ci nie zas³uguje na szacunek tera¼niejszo¶ci i nie ma prawa do przysz³o¶ci. (J. Pi³sudski)

Pozwolicie Pañstwo (czy Gregorek to kobieta?), ¿e wtr±cê swoje trzy grosze.
mn, powinien Pan dodaæ, ¿e badania socjologiczne prowadzone przez GW i salon.
Podstawowe dane okre¶laj±ce zwolennika PiS-u s± zdecydowanie ró¿ne od zaprezentowanych przez Pana.
Wyborca PiS-u nie czyta GW-na i nie ogl±da (w wiêkszo¶ci) tvn-u. Coraz czê¶ciej wykszta³cony (nawet dwa fakultety) ze ¶rednich i mniejszych miast (np. Kraków czy Rzeszów).
„Prawie dwie trzecie (64 proc.) potencjalnych wyborców PiS stanowi± osoby o prawicowych pogl±dach politycznych; prawie trzy czwarte (72 proc.) uczestniczy w praktykach religijnych przynajmniej raz w tygodniu.
CBOS zauwa¿a, ¿e równie¿ wiek, poziom wykszta³cenia oraz wielko¶æ miejscowo¶ci zamieszkania wyborców PiS s± zbli¿one do ogó³u badanych. Na PiS chce g³osowaæ 23 proc. Polaków w wieku 65 lat i wiêcej, 42 proc. mieszkañców wsi i 38 proc. z wykszta³ceniem ¶rednim. O¶rodek badañ zaznacza, ¿e PiS-u nie mo¿na nazwaæ parti± klasow±. Jego zwolenników ³±cz± raczej ideologiczne przekonania, a nie pozycja spo³eczna i sytuacja ekonomiczna.” (2011-09-30)
Zdecydowana wiêkszo¶æ wyborców PiS-u, to patrioci pe³ni szacunku dla tradycji, Or³a Bia³ego i barw narodowych.
Jak spojrzeæ na powy¿sze dane, to w¶ród Polaków w wieku 65 lat i wiêcej a¿ 77% chce g³osowaæ na inne partie!
To gdzie te „mohery w PiS-ie?
Natomiast wyszukiwanie u o. T. Rydzyka jakich¶ poparæ dla którejkolwiek partii jest jedn± z teorii spiskowych, tak czêsto powielanych przez Czersk± i salon.

„Bo przysiêgali¶my na or³a i na krzy¿,
na dwa kolory, te naj¶wiêtsze w Polsce barwy,
na czyst± biel i na gor±c± czerwieñ krwi,
na wolno¶æ ¿ywym i na wieczn± chwa³ê zmar³ych.”
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2011-11-21, 09:52   

Stefan napisa³/a:

Natomiast wyszukiwanie u o. T. Rydzyka jakich¶ poparæ dla którejkolwiek partii jest jedn± z teorii spiskowych, tak czêsto powielanych przez Czersk± i salon.

Zdumiewaj±ca teoria. Kiedy w RM czy TV Trwam czy NDz go¶ci³ kto¶ z PO???? Mia³ szansê przedstawienia w³asnych pogl±dów?
Nigdy, w mediach o. Rydzyka goszcz± prawie wy³±cznie politycy PiS i partii sojuszniczych, je¶li takowe akurat s± (np. Samoobrona).

Ko¶ció³ jest powszechny. Nie ma barw politycznych.
A co do analiz, to jednak zdecydowanie bardziej jest wykszta³cony elektorat PO. I znacznie m³odszy.
 
     
gregorek 

Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 70
Wys³any: 2012-05-07, 01:43   

To ,¿e ko¶ció³ nie popiera oficjalnie ¿adnej partii ,jest w³a¶nie jednym z jego b³êdów.Dali¶my sobie wmówiæ ,¿e Ko¶ció³ Katolicki nie powinien "mieszaæ siê "do polityki ,bo inaczej bêdziemy mieli jakie¶ straszne "Pañstwo wyznaniowe" i ma³o kto zauwa¿a ,¿e Pañstwo ZAWSZE JEST WYZNANIOWE.Zawsze rz±dzi Nim jaka¶ idea ,wyznanie i je¿eli nie jest to Wiara Katolicka ,to prêdzej czy pó¼niej bêdzie to kult szatana ,oczywi¶cie niekoniecznie oficjalnie ,mo¿e to nosiæ inn± nazwê (np."prawa cz³owieka") ,ale je¶li preferujemy zasady szatañskie ,to co z tego ,¿e nazywamy siê "katolikami"...Takim w³a¶nie ukrytym szatanizmem jest liberalizm ,który w³a¶nie wyrzuca Pana Boga i Jego Prawo z ¿ycia publicznego ,a w tej materi nie ma pró¿ni - odrzucaj±c Bo¿e Prawo przyjmujemy inne ,od Boga niepochodz±ce ,czyli szatañskie.
Oczywi¶cie popieraj±c 'partie polityczne' mamy problem w Ko¶ciele Katolickim ,problem dotycz±cy stosunku religii Katolickiej do demokracji.Ko¶ció³ Katolicki jest monarchi± i system ten zosta³ nam nadany przez samego Pana Boga ,jako pewien refleks sytuacji w Niebie .Bo chyba nikt nie ma w±tpliwo¶ci ,¿e w Niebie jest monarchia z Królem.A wiêc maj±c pewien nadany "z góry" wzór ,plus Prawo i zasady z Niego wynikaj±ce ,obowi±zkiem naszym jest budowanie podobnego systemu tu w tym ¿yciu.Obowi±zkiem dlatego ,¿e jest to najdoskonalszy system ,od Pana Boga naszego pochodz±cy.¦w.Tomasz z Akwinu ,opisuj±c systemy polityczne na tym ¶wiecie ,nazwa³ demokracjê 'dewiacj± republiki' ,najgorszym z mo¿liwych systemów ...I mia³ racjê.Jednak my ju¿ ¿yjemy w tym najpodlejszym z systemów i jako¶ musimy próbowaæ z niego wybrn±æ ,nie naruszaj±c zasad naszej Wiary ,stosuj±c zasadê wyboru mniejszego z³a w trudnej sytuacji.Dlatego najlepszym rozwi±zaniem jest stworzenie jakiej¶ katolickiej si³y politycznej lub wspieranie tej ,która najbardziej tak± byæ siê wydaje .
Jak inaczej mo¿na wp³ywaæ na rozwój Narodu i chroniæ Go przed np.osi±gniêciem moralnego dna.Tu oczywi¶cie ma³a dygresja co jest "moralnym dobrem" ; czy jest to to to ,co s³u¿y wygodzie i dobrobycie ¿ycia cz³owieka , podporz±dkowuj±c moralno¶æ do sytuacji gospodarczej ,czyli uznaæ ,¿e dobre jest to ,co niesie subiektywn± korzy¶æ materialn± ,a co za tym idzie subiektywne poczucie dobra ,czy przyj±æ obiektywno¶æ dobra ,czyli fakt ,¿e jest ono niezale¿ne od naszego "widzimisiê" i to my musimy dostosowaæ siê do prawa danego nam przez Boga ,kosztem naszego w±tpliwego i marnego ,bo doczesnego ,dobrobytu i subiektywnego uczucia szczê¶liwo¶ci , które zwykle nie jest poczuciem szczê¶liwo¶ci ,ale jedynie zadowoleniem z siebie.
Oczywi¶cie "jako¶æ" partii ma ogromne znaczenie, a PIS nie zas³uguje na poparcie Ko¶cio³a (niestety dopiero po latach to widaæ - pocz±tki by³y obiecuj±ce i rzeczywi¶cie PiS budzi³o nadziejê ,¿e bêdzie parti± katolick±) ,powiem wiêcej - najlepszym rozwi±zaniem by³oby ,gdyby Ko¶ció³ Katolicki za³o¿y³ w³asn± partiê polityczn± ,z³o¿on± oczywi¶cie z Katolików ,lub gdyby¶my my ,jako Naród ,zapewnili sta³e miejsce w sejmie dla Ko¶cio³a Katolickiego.Powiedzmy oko³o 15% w ³awach sejmowych ,bo tyle chyba wystarczy aby mo¿na by³o realnie wp³ywaæ na kszta³t ustaw itp.Zdaje siê ,¿e podobna sytuacja ju¿ by³a w tzw."okresie miêdzywojennym".Mo¿na by nawet spróbowaæ takiego manewru w naszym mie¶cie.
Osobi¶cie uwa¿am obie partie PiS i PO za dwie frakcje tej samej partii...takie oszustwo "pookr±g³osto³owe",maj±ce na celu robienie "igrzysk" ("chleba i igrzysk"),dla gawiedzi ,¿eby mia³a poczucie ¿e ma na co¶ wp³yw.To PiS zabiega³ o wzglêdy Radia Maryja ,chc±c mieæ poparcie tej patriotycznej czê¶ci narodu ,a nie odwrotnie.I ks.Rydzyk da³ siê nabraæ.Oszukali go.Natomiast ks.Boniecki przez ca³y czas swojej dzia³alno¶ci by³ w tej grupie ,co niszczy Ko¶ció³ Katolicki od ¶rodka.Poprzez swoj± "tolerancjê" wspieraj±c wszystko co niekatolickie a nawet religii Katolickiej wrogie.
Jednak trzeba te¿ przyznaæ ,¿e w PIS jest sporo Katolików naprawdê wiernych Wierze (zdarzaj± siê te¿ tradycjonali¶ci) ,co prawda w nowusowy sposób ,ale jednak nie a¿ tak liberalny ,jak np. w PO.Oczywi¶cie ich "szef" nigdy ich nie dopu¶ci do znacz±cych stanowisk ,bo grozi³oby to naruszeniem uk³adu.PO natomiast jest ju¿ absolutnie ateistyczna co widaæ w ich ,niemal¿e jawnej ju¿ walce przeciwko Ko¶cio³owi Katolickiemu. I tu mamy paradoks...jakby Znak Czasu objawiaj±cy siê tym ,¿e krajem Katolickim rz±dz± tzw."wojuj±cy atei¶ci" ...ma³o tego ...wygl±da na to ,¿e proporcjonalnie du¿a czê¶æ tych "katolików" ich popiera!!!Albo nie znaj± Wiary Katolickiej i obowi±zków z Niej wynikaj±cych ,albo s± zwyczajnie g³upi i dali siê zmanipulowaæ ...
Tzw."m³odzi,wykszta³ceni,z du¿ych miast",popieraj± nie tyle PO , co ideologiê "róbta co chceta",bo tak w³a¶nie rozumiej± swoj± "wolno¶æ" i "doros³o¶æ".A w Tradycji Katolickiej tak piêknie i jasno opisana jest wolno¶æ -co to i czy jest - ¿e wspomnê tylko papie¿a Leona XIII i Piusa IX...
Co do statystyk robionych przez niektóre ¶rodowiska ,zw³aszcza te zwi±zane z rz±dem i "gazet± wyborcz±" ,nie s± one wiarygodne.Oba te ¶rodowiska ,absolutnie ze sob± zwi±zane ,maj± w tym swój interes ,aby tak w³a¶nie przedstawiaæ "rzeczywisto¶æ".Zreszt± nie tyle przedstawiaæ co j± kreowaæ.Ja jestem "prolem" (bardzo lubiê to okre¶lenie wziête z ksi±¿ki Orwel'a - nie myliæ z "proletariatem") ,ale w rodzinie ,a tak¿e w¶rod ich i czê¶ci moich znajomych jest mnóstwo ludzi z wykszta³ceniem wy¿szym plus masa fakultetów i "Bóg wie" co jeszcze tam maj±...My¶lê ,¿e w miarê rzetelnie mogê ustaliæ stosunek poziomu wykszta³cenia w¶ród ludzi których znam na jakie¶ 50/50 % wykszta³conych i proli.I w³a¶nie w¶ród tych wykszta³conych lekko licz±c 90% (faktycznie jest 100,ale zak³adam ,¿e nie wszyscy s± szczerzy ) optuje za ,nazwijmy to tak : "opcj± narodow±" ,natomiast "prole" to g³ównie relatywi¶ci g³osuj±cy na PO,SLD i Ruch Palikota .A wiêc z moich w³asych do¶wiadczeñ wynika ,¿e te statystki nie s± warte jakiejkolwiek uwagi.Jeszcze inn± spraw± jest relacja wykszta³cenia do inteligencji.To niestety nie jest rownoznaczne.Sam pan mo¿e to przyznaæ ju¿ teraz np.obserwuj±c ¶rodowisko akademickie ,w¶ród ktorego pan (jak mi siê wydaje) przebywa ,w tym i profesorów.Pó¼niejsze pañskie do¶wiadczenie ¿yciowe niestety potwierdzi to co w³a¶nie napisa³em.Rzeczywista m±dro¶æ oparta jest na logice.Na tym,¿e ka¿de dzia³anie skutkuje konkretnym efektem.A z tego co wiem nauka logiki nie istnieje ju¿ od dawna ...trzeba jej siê uczyæ samodzielnie.Proszê zwróciæ uwagê na to jak zosta³ zaprojektowany system edukacyjny...Czy m³ody cz³owiek poprzez ci±g³e zajêcia ,ktorymi zosta³ obci±¿ony ,ma czas , aby zastanowiæ siê nad sprawami rzeczywi¶cie wa¿nymi?W±tpiê, bo bêd±c obarczonym obowi±zkami w wiêkszo¶ci niepotrzebnymi od godzimy 8 do 18 ,a potem jeszcze w "czasie prywatnym" uzupe³nianiem "wiedzy" , nie ma mo¿liwo¶ci podj±æ trud my¶lenia o rzeczach naprawdê wa¿nych.Niespójno¶æ logiki objawia siê równierz w traktowanieu historii.Ró¿nica w stosunku do niej polega g³ównie na tym , ¿e ,¶rodowiska katolickie ,a co za tym idzie - narodowe ,traktuj± siebie same jako "d³u¿ników" historii ,jako element jej ci±g³o¶ci ,natomiast libera³owie moralni uwa¿aj± siebie za jej beneficjentów.Zanik logiki prowadzi do zaniku odpowiedzialno¶ci a to z kolei do zaniku wszelkich norm ,w tym i moralnych...to tylko kwestia czasu .

Mo¿na zrozumieæ ks.Rydzyka , ¿e "postawi³" na PiS...ale nie mo¿na zrozumieæ ks.Bonieckiego ,¿e tak bardzo zabrn±³ w liberalizm ,¿e a¿ sta³ siê apostat±.Przypomina on postaæ ks.Thailarda de Chardin ,Jezuity ,jednego z tzw."duchowych ojców Soboru Watykañskiego II ,jego "ideologów" ,ktory na zadane mu kiedy¶ pytanie dlaczego nie zrzuci sutanny ,odpowiedzia³ ,¿e bêd±c w Ko¶ciele ,³atwiej mu go bêdzie niszczyæ.Chwilê po tym jak przeczyta³em pañski post ,wszed³em na stronê Tygodnika Powszechnego (znanego te¿ pod nazw± "ob³udnika powszechnego) i natkn±³em siê na artyku³ ks.Bonieckiego ,gdzie w "stópce" by³ o has³o m/w ,¿e "kto broni swej wiary,ten nie jest jej pewien"...
Wychodzi wiêc na to ,¿e w/g ks.Bonieckiego mamy siedzieæ cicho ,pozwalaj±c wszystkim na wszystko z jawn± obraz± Pana Boga w³±cznie ,bo inaczej znaczy to ,¿e nasza wiara jest s³aba.Najlepiej wogóle wyma¿my j± z ¿ycia publicznego i prywatnego te¿ ,to wtedy bêdzie ona najsilniejsza.A najs³absi w wierze to byli oczywi¶cie mêczennicy...I to nie jest gafa ks.Bonieckiego ,tylko on w³a¶nie taki jest...

No i wreszcie ...ks.Rydzyk "ma problemy" z powodów politycznych ,natomiast ks.Boniecki z powodu antykatolickiej postawy...

Ciekawa jest te¿ ró¿nica miêdzy ¶rodowiskami tzw."Opcjii Narodowej" ,a "Wiernymi Tradycjii" ,które to ¶rodowiska jednak wzajemnie siê przenikaj± ,w znacznej mierze za spraw± "indultu" (Motu Proprio Summorum Pontyficum) .Otó¿ "nowusowej opcji Narodowej" wydaje siê ,¿e poprzez promowanie "prawicowych partii" ocal± Polskê i Ko¶ció³ ,natomiast ¶rodowisko "tradsów" wie ,¿e tylko przez prawdziw± Wiarê mo¿emy odzyskaæ Ko¶ció³ i Koronê.Bo Polska to Korona...z Krzy¿em na szczycie.

PS....heretycy ta¿ odprawiaj± "niby msze".
_________________
Deus, tu conversus vivificabis nos...

gregorek
 
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2012-05-08, 19:02   

Rzeczywi¶cie poparcie udzielane przez nas wierz±cych partii, która w swoim statucie i innych dokumentach opowiada siê za przestrzeganiem Dekalogu, Pisma ¦wiêtego i tez zawartych w dokumentach Ko¶cio³a Katolickiego, nie jest niczym nagannym. A z drugiej strony stwarza mo¿liwo¶æ obrony przed tworzeniem prawa niezgodnego z naukami Ko¶cio³a.
Nie mo¿emy tylko daæ siê zwie¶æ nazwie i ludziom, którzy twierdz±, ¿e reprezentuj± potrzeby katolików, a swoim postêpowaniem czyni± zupe³nie co innego.
S± w Polsce przyk³ady takiego mataczenia: PAX, Zjednoczenie Chrze¶cijañsko-Narodowe, Liga Polskich Rodzin, KIK. Mamy tak¿e w przesz³o¶ci próby zjednoczenia grup katolickich, np. Katolicki Komitet Wyborczy „Ojczyzna” (ZChN + SLCh + PChD + PK + FPP) czy Porozumienie Polskich Chrze¶cijañskich Demokratów. Jednak partykularyzm niektórych „dzia³aczy” stawiany by³ i jest ponad wszystko, a dzisiaj na Ko¶ció³ pluj± nawet ci, którzy wy¿ej wymienione ruchy i partie tworzyli.
Przeczyta³em kilka dni temu z pewnym niedowierzaniem tak± informacjê:
„P£OÑSK.REDAKCJA-PLONSZCZANIN.PL, 28.04.2012 20:25:
Dzi¶ spotkali siê w Warszawie przedstawiciele ¶rodowisk katolickich i og³osili powstanie ruchu spo³ecznego „B³êkitna Polska”. W tej oddolnej inicjatywie wziêli udzia³ miêdzy innymi profesor Anna Ra¼ny oraz by³y pose³ Miros³aw Orzechowski.
15 sierpnia ma powstaæ z tej inicjatywy katolicka partia polityczna. Ma odbyæ siê to na pierwszym kongresie w Czêstochowie.”


http://lubczasopismo.salo...artia-katolicka
A tu okazuje siê, ¿e jest tak¿e strona tej inicjatywy: http://blekitnapolska.com/

Póki co, nie mam jeszcze ukszta³towanej opinii o tej inicjatywie. I mówi±c szczerze czekam na reakcjê niektórych hierarchów polskiego Ko¶cio³a, z których zdaniem siê liczê (abpa J. Michalika, bp W. Meringa, bpa K. Ryczana, abpa S. L. G³odzia …). Bojê siê, ¿e podobnie jak w 1980r. pzpr-owcy zaw³aszczyli Solidarno¶æ, tak B³êkitn± Polskê zaw³aszcz± ludzie, którzy dzisiaj jawnie wystêpuj± przeciw nam, Wspólnocie Ko¶cio³a Katolickiego.
Choæ mam nadziejê, ¿e w koñcu zbierzemy siê na tyle, ¿eby przeciwstawiæ siê tym wszystkim Palikotom, Biedroniom, Kaliszom i Grodzkim, Nowickim i Rozenkom i innym Niesio³owskim!
_________________

 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group