Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Monachomachia, czyli wojna mnichów (ksiê¿y)
Autor Wiadomo¶æ
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-06-14, 06:07   

Znam nazwisko nowego probiego, jednak obieca³em tajemnicê. Rzec mogê, ¿e porz±dny go¶æ.
_________________
Andy
 
     
kozlolek 


Do³±czy³a: 26 Mar 2008
Posty: 41
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-06-19, 11:22   Re: Monachomachia, czyli wojna mnichów (ksiê¿y)

Andy napisa³/a:
Zatem w wyniszczaj±cym boju na plebanii nast±pi³o przesilenie. Obie strony doznaj± jednak strat. Odchodzi Probi, odchodzi trzech dzielnych Wikusiów. Zostajemy przeto jako te owce bez pasterza! Olaboga!
Lecz nie pora na rozterki. Jak my¶licie, dobrze siê sta³o, czy ¼le? Przemów Ludu Bo¿y Ko¼la i okolic!
Ja my¶lê, ¿e bêdzie lepiej. W tej walce by³em w zasadzie po stronie Wikusiów.


Pewnie, ¿e bêdzie lepiej :!: "zawsze po burzy jest têcza".
Wed³ug mojego bardzo subiektywnego a powiem wiêcej mo¿e nawet "interesownego" zdania potrzebna jest ta zmiana.
Modlitwy i spokój szukam w mojej parafii, wiêc chyba jestem niereformowalna ;-)
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
  Wys³any: 2013-06-19, 11:58   Kto jest teraz zadowolony?

Mo¿e nie czas na podsumowanie, ale na pewno na pewn± refleksjê.
Chyba pocz±tkiem lutego tego roku, na ³amach NTO, kierowany niskimi pobudkami i rêk± szatana, kto¶ umie¶ci³ informacjê o konflikcie pomiêdzy naszym ksiêdzem proboszczem J. Iwañczukiem i naszymi ksiê¿mi wikarymi.
Umieszczeniem tej notatki spowodowa³, poza kilkoma rzeczowymi wpisami, opluwanie Ko¶cio³a i ksiê¿y. G³os tam zabierali/zabieraj± ludzie nie maj±cy z Ko¶cio³em nic wspólnego, a nawet wrogo do nas nastawieni.
Poza tym, gdyby nawet by³a to prawda o tym konflikcie, to jest to sprawa WEWNÊTRZNA naszej Wspólnoty Parafialnej i wywlekanie jej na zewn±trz niczemu dobremu nie pos³u¿y³o.
W pewnym momencie pojawi³a siê te¿ informacja o jakim¶ tajemniczym li¶cie, który kto¶ napisa³ i podpisa³ i wys³a³ do naszego ksiêdza Biskupa. Dziwny by³ te¿ sonda¿ przeprowadzany przez grono kilku osób na temat osoby naszego ksiêdza proboszcza.
Nikt z osób zainteresowanych, nie wy³±czaj±c ksiê¿y i Rady Parafialnej, nie mia³ ochoty i odwagi poinformowaæ o tym nas, parafian. Postawiono nas przed faktem dokonanym, nie licz±c siê absolutnie z nasz± Wspólnot± Parafialn±.
Muszê tak¿e napisaæ, ¿e mam ogromny ¿al do ksiêdza proboszcza J. Iwañczuka. ¯al o to, ¿e siê podda³, ¿e nie zawalczy³ o nas, o nasz± Wspólnotê. ¯e stracimy wspania³ego kaznodziejê. ¯e stracimy Polaka-Patriotê.
Mam taki sam ¿al do naszych wikarych. ¯e ulegli pokusom szatana i zepsuli wszystko, co przez czas pobytu w naszej parafii mozolnie budowali. A zbudowali du¿o.
Osobi¶cie zabraknie mi kazañ ksiêdza Damiana, który wielokrotnie da³ popis retoryki i mi³o¶ci Boga i Ojczyzny. Zabraknie zaanga¿owania ksiêdza S³awomira w sprawy m³odzie¿y i wspólnot naszej parafii. Tak¿e m³odszy ksi±dz Janusz utrzyma³ nasze Dzieci Maryi i zaczyna siê u¶miechaæ.
Ciekawy jestem, kto osobi¶cie na tym rozgardiaszu skorzysta³? Bo po wielu, bardzo wielu rozmowach z naszymi parafianami, w ró¿nym zreszt± wieku, z ca³± stanowczo¶ci± mogê stwierdziæ, ¿e najwiêcej straci³a nasza Wspólnota Parafialna.
Jak siê bêdziemy czuæ po us³yszanych s³owach: „To wy¶cie wygonili swojego proboszcza”, choæ zrobi³a to „tajemnicza grupa”? Samo przez siê nasuwa siê pytanie, kto podpisa³ ten list i w czyim imieniu by³ pisany? Bo podpisanie go w imieniu „wszystkich parafian” by³oby prawnym nadu¿yciem!
_________________

 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-06-19, 13:53   

W du¿ej mierze zgoda. Nie wiem nic o spisku. Jest brak otwarto¶ci, traktowanie parafian kozielskich po pañsku, brak dialogu, zra¿anie ministrantów, szafarzy i wiernych. K±¶liwe uwagi w stosunku do ludzi, którzy chc± byæ pomocni. Odci±ganie ludzi od ko¶cio³a. Decyzja o odej¶ciu dobra i odpowiedzialna. Przynajmniej to siê uda³o.
_________________
Andy
 
     
wladek2

Do³±czy³: 19 Cze 2013
Posty: 2
Wys³any: 2013-06-20, 13:39   

Najlepiej kogo¶ wyrzuciæ przy pierwszym lepszym problemie... Czy rzeczywi¶cie mamy prawo nazywaæ siê wspólnot± Bo¿±???
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-06-21, 15:10   

http://kosciol.wiara.pl/d...ac-proboszcza/3
_________________
Andy
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-06-21, 15:16   

Ks. Damian chyba zostaje. Inni twierdz±, ¿e najm³odszy (ks. Janusz). Jak bêdzie, poka¿e czas. Biskup musia³ "rozgoniæ" ca³e towarzystwo, aby nikt nie móg³ uwa¿aæ siê za zwyciêzcê w sporze (tzn. aby wikarzy nie mogli mówiæ "przegonili¶my proboszcza" a proboszcz to samo o nich). Jeden zostaje aby wprowadziæ nowego proboszcza.
Generalnie nie ma czego ¿a³owaæ. Nie desperujmy. Toæ ksiê¿a dla parafii nie parafia dla ksiê¿y. Przyjd± nowi, mo¿e lepsi...
_________________
Andy
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2013-06-21, 15:21   

Chyba pocz±tkiem lutego tego roku, na ³amach NTO, kierowany niskimi pobudkami i rêk± szatana, kto¶ umie¶ci³ informacjê o konflikcie pomiêdzy naszym ksiêdzem proboszczem J. Iwañczukiem i naszymi ksiê¿mi wikarymi.
Umieszczeniem tej notatki spowodowa³, poza kilkoma rzeczowymi wpisami, opluwanie Ko¶cio³a i ksiê¿y. G³os tam zabierali/zabieraj± ludzie nie maj±cy z Ko¶cio³em nic wspólnego, a nawet wrogo do nas nastawieni.

Nie histeryzujmy, proszê...
_________________
Andy
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2013-06-22, 12:07   

Histeria? W NTO jest 201 wpisów w temacie: „Bunt wikarych w Kozielskiej Parafii”. Z tego kilkadziesi±t opluwaj±cych Ko¶ció³, ksiê¿y (po dwudziestu wpisach przesta³em liczyæ) i tak¿e kilka wpisów dokonanych przez Pana, panie Andy.
Nie wstydzê siê Jezusa, to tak¿e nasza reakcja na z³e s³owa, napisane lub powiedziane przez podszepty szatana. Daæ ¶wiadectwo wiary, to tak¿e nasza reakcja na z³e s³owa, napisane lub powiedziane przez podszepty szatana.
A Pan siê cieszy³ i cieszy, ¿e wikarzy „postawili siê” proboszczowi. Pytam z przekory: Czy to Pan rozpocz±³ ten temat w NTO?
Zauwa¿ê tak¿e, ¿e jest wiele g³osów w dyskusji przeciwstawiaj±cych siê obra¿aniu, ur±ganiu, o¶mieszaniu i chamstwu wobec naszego Ko¶cio³a i naszych kap³anów. Pañskiego takiego g³osu sprzeciwu, Nadzwyczajnego Szafarza Komunii ¦wiêtej, tam zabrak³o.
Mo¿e tym wpisem podpadnê, mo¿e bêdê mia³ na tym forum osoby mi nieprzychylne, ale dawanie ¶wiadectwa wiary jest naszym podstawowym obowi±zkiem katolika. I nie mo¿emy byæ obojêtni, szczególnie teraz, gdy ze wszystkich stron atakowany jest Bóg, Pan Jezus, ¶wiêci i b³ogos³awieni, Ko¶ció³, ksiê¿a i my, zwykli wierni.
Wystarczy przegl±dn±æ wpisy na forum w NTO, szczególnie przy tematach dotycz±cych postêpowañ proboszczów (np. z pogrzebami czy chrztami), pielgrzymek, obchodów Bo¿ego Cia³a, a nawet peregrynacji relikwii b³. Karoliny Kózkówny, aby siê przekonaæ o s³uszno¶ci moich s³ów.
Czy ja katolik histeryzujê?
_________________

 
     
Alice 

Do³±czy³a: 24 Cze 2013
Posty: 1
  Wys³any: 2013-06-24, 17:01   PO CZYNACH ICH POZNACIE!!!

Stefan napisa³/a:
Histeria? W NTO jest 201 wpisów w temacie: „Bunt wikarych w Kozielskiej Parafii”. Z tego kilkadziesi±t opluwaj±cych Ko¶ció³, ksiê¿y (po dwudziestu wpisach przesta³em liczyæ) i tak¿e kilka wpisów dokonanych przez Pana, panie Andy.
Nie wstydzê siê Jezusa, to tak¿e nasza reakcja na z³e s³owa, napisane lub powiedziane przez podszepty szatana. Daæ ¶wiadectwo wiary, to tak¿e nasza reakcja na z³e s³owa, napisane lub powiedziane przez podszepty szatana.
A Pan siê cieszy³ i cieszy, ¿e wikarzy „postawili siê” proboszczowi. Pytam z przekory: Czy to Pan rozpocz±³ ten temat w NTO?
Zauwa¿ê tak¿e, ¿e jest wiele g³osów w dyskusji przeciwstawiaj±cych siê obra¿aniu, ur±ganiu, o¶mieszaniu i chamstwu wobec naszego Ko¶cio³a i naszych kap³anów. Pañskiego takiego g³osu sprzeciwu, Nadzwyczajnego Szafarza Komunii ¦wiêtej, tam zabrak³o.
Mo¿e tym wpisem podpadnê, mo¿e bêdê mia³ na tym forum osoby mi nieprzychylne, ale dawanie ¶wiadectwa wiary jest naszym podstawowym obowi±zkiem katolika. I nie mo¿emy byæ obojêtni, szczególnie teraz, gdy ze wszystkich stron atakowany jest Bóg, Pan Jezus, ¶wiêci i b³ogos³awieni, Ko¶ció³, ksiê¿a i my, zwykli wierni.
Wystarczy przegl±dn±æ wpisy na forum w NTO, szczególnie przy tematach dotycz±cych postêpowañ proboszczów (np. z pogrzebami czy chrztami), pielgrzymek, obchodów Bo¿ego Cia³a, a nawet peregrynacji relikwii b³. Karoliny Kózkówny, aby siê przekonaæ o s³uszno¶ci moich s³ów.
Czy ja katolik histeryzujê?


Podpisujê siê pod ka¿dym Pana s³owem Panie Stefanie, bo jest mi wstyd za naszych parafian, którzy doprowadzili do tego konfliktu, którzy zbuntowali siê przeciwko zasadom, przeciwko porz±dkowi i dyscyplinie, a przede wszystkim przeciwko warto¶ciom religijnym. Muszê ze smutkiem stwierdziæ, ¿e wstydzê siê nale¿eæ do tej parafii, ale co poradziæ, trzeba dalej walczyæ, ¿eby j± odbudowaæ.

Tak Panie Stefanie tracimy wspania³ego cz³owieka, który chcia³ du¿o zmian wprowadziæ w naszej parafii i to na lepsze, chcia³ postawiæ j± na nogi ale niestety nie by³o mu to dane, bo natkn±³ siê na bunt niezdyscyplinowanej grupki parafian i ksiê¿y, którzy niestety zapomnieli najwyra¼niej, ¿e ANI W NIEBIE, ANI W KO¦CIELE NIE MA DEMOKRACJI, ALE JEST MONARCHIA!!!, nad czym bardzo ubolewam, bo to nie powinno by³o siê w ogóle zdarzyæ. Tak tym parafianom uda³o siê wygoniæ naszego Proboszcza Janusza Iwañczuka, diabe³ odniós³ zwyciêstwo, ale na krótko, wygra³ bitwê, ale nie wojnê na szczê¶cie ech...

Pisa³am do biskupa list z pro¶b± o pozostawienie nam naszego Proboszcza, ale teraz wiem, ¿e nie zas³ugujemy na niego,¿e on zas³uguje na lepsz± parafiê, czego ¿yczê mu z ca³ego serca.

Mam jednak ogromny ¿al do ksiê¿y wikarych i do grup modlitewnych, ¿e nie chcieli wspó³graæ z naszym Proboszczem, a tylko na niego narzekali "jaki to on nie dobry" etc.

Tak teraz widzê, bo jak sam Jezus powiedzia³ "po czynach ich poznacie" i ju¿ poznali¶my w³a¶nie czyny naszych "wspania³ych" parafian, którzy pokazali swoj± niesubordynacjê, brak woli, totalny brak pos³uszeñstwa a ju¿ tm bardzie kompletny brak szacunku dla osoby duchownej na stanowisku Proboszcza i mog³abym tak jeszcze wymieniaæ, ale nie chcê, bo szkoda s³ów ech...

Rozmawia³am wiele razy osobi¶cie z Ks. Proboszczem Januszem Iwañczukiem i ju¿ po pierwszych naszych relacjach stwierdzi³am, ¿e to jest Proboszcz w³a¶nie dla nas, dla naszej parafii, ¿e przede wszystkim to cz³owiek o wielkiej pokorze i ze swoist± charyzm±, a przede wszystkim prawdziwy ksi±dz z powo³ania.

I maj±c "wtyczki" od ¶rodka dowiedzia³am siê, ¿e od momentu kiedy zosta³ proboszczem zasz³y ogromne zmiany na lepsze tj. by³o cieplej w ko¶ciele zim±, ustawienia na o³tarzu, co te¿ ma swoje znaczenie, balaski przez o³tarzem Naj¶wiêtszego Serca Pana Jezusa, monitoring, ko¶ció³ otwarty dla ludzi przez ca³y dzieñ, piêkniejsze kwiaty na o³tarzach etc., etc... Sam powiedzia³, ¿e daje na ko¶ció³ to wszystko co daj± ludzie nie mniej, nie wiêcej i to mi siê bardzo podoba³o.

Co jeszcze dowiedzia³am siê ze swoich nieoficjalnych, acz sprawdzonych "¼róde³", ¿e panuje te¿ wielki chaos i nieporz±dek w¶ród Marianek i ministrantów jak i lektorów, panuje zasadza znana zreszt± wszystkim "Róbta co chceta" i to po prostu przechodzi ludzkie pojêcie. Ksiêdzu Proboszczowi te¿ siê to nie podoba³o, ¿e ka¿dy podchodzi do swoich zadañ i obowi±zków bardzo lekcewa¿±co, czyli po mojemu OLEWACKO i nie omieszka³ przy ka¿dej nadarzaj±cej siê okazji upominaæ i przywracaæ do porz±dku za co z reszt± zosta³ wy¶miany i zlekcewa¿ony. Przecie¿ to przechodzi ludzkie pojêcie, ¿e mo¿na siê tak zachowywaæ, no wiêc po co idzie siê na ministranta, lektora, czy Mariankê ja siê pytam, dla szpanu!!!???, dla stroju!!!???, dla wyjazdów!!!???, czy ¿eby poklachaæ ze znajomymi!!!??? Czy nie powinno siê ca³kowicie oddaæ s³u¿bie Bogu i Maryi??? Deklaruj±c siê i sk³adaj±c przyrzeczenia Bogu i Maryi na o³tarzu to przecie¿ do czego¶ to zobowi±zuje co nie???, do pos³uszeñstwa przede wszystkim.!!! Ja na prawdê nie wiem, czy niektórzy ministranci, lektorzy i niektóre Marianki mo¿e i nawet szafarze nie powinni podzieliæ doli ksiêdza Proboszcza i wikarych hmm...? Jak mamy tworzyæ wspólnotê skoro jest jak jest, skoro niektórzy s± rozpuszczeni jak dziadowskie bicze, no jak??? Przecie¿ w naszym ko¶ciele, który mamy wspólnie tworzyæ nie ma ¿adnych zasad, ¿adnych warto¶ci, ¿adnego szacunku to Proboszcza i innych ksiê¿y, a ju¿ s³u¿ba Bogu, która powinna byæ na I miejscu odpada ca³kowicie ech, rêce opadaj±... I jaki przyk³ad daj± ci, którzy s± powo³ani do tych wy¿szych rzeczy, czyli ca³a s³u¿ba liturgiczna hmm...??? Wstyd i hañba dla naszej parafii w Ko¼lu

W poprzedniej parafii w Borucinie, te¿ mia³ trudno, te¿ siê spotka³ z buntem i z tego co zd±¿y³am prze¶ledziæ i przestudiowaæ, to tamta parafia by³a parafi± zepsut±, ¿e kto do tamtej parafii trafi zostanie zdeptany, opluty i wyrzucony. Heh i nasza parafia niestety nie ró¿ni siê od tamtej niczym, dos³ownie niczym ech...

Wiem, ¿e nie mo¿na uogólniaæ, bo wiem te¿, ¿e wiêkszo¶æ z reszt± parafian by³a za Proboszczem Iwañczukiem, czyli Ci, którzy s± na prawdê wierz±cy, którzy ceni± sobie przede wszystkim pos³uszeñstwo nie tylko wobec duchowieñstwa, ale przede wszystkim wobec Boga, którym zale¿y na dobru ca³ej parafii, którzy siê zadeklarowali wspieraæ parafiê i ludzi, którzy j± chc± tworzyæ na wszelakie mo¿liwe sposoby...

Niestety i tutaj te¿ wmiesza³ siê szatan i nabru¼dzi³, pos³uguj±c siê lud¼mi, którzy dopiero teraz ujawnili swoje prawdziwe "JA", czyli te tzw (ja) "KATOLIKA". Tak ju¿ teraz wiemy wszyscy i odkryli¶my prawdê i to dziêki Proboszczowi Iwañczukowi, ¿e przyszed³ i doprowadzi³ do ujawnienia siê tych, którzy s³u¿± diab³u. Tak, nazywajmy rzeczy po imieniu, bo KTO NIE MODLI SIÊ DO BOGA, TO MODLI SIÊ DO szatana!!!, kto JEST PRZECIWKO KO¦CIO£OWI, TEN JEST PRZECIWKO BOGU!!!. I póki tego nie zrozumiemy, nie ma mowy o budowaniu naszej wspólnoty jako ko¶cio³a. Niestety to nie têdy droga, tak mówi sam Papie¿ Franciszek i nasz Proboszcz ma du¿o w³a¶nie z naszego Franciszka, a przede wszystkim emanowa³ prostot±, czego inni niestety, ale nie chcieli zauwa¿yæ.

Szkoda, wielka szkoda, ¿e tak siê potoczy³o to wszystko, ale jedno wiem na pewno, ¿e ci wszyscy, którzy ¼le ¿yczyli ksiêdzu Proboszczowi Januszowi Iwañczukowi bekn± kiedy¶ za to przed Bogiem, za to, ¿e dali siê zmanipulowaæ diab³u, za to, ¿e sprzeciwili siê Bogu.

"Po czynach ich poznacie" jak mówi³ Jezus i w³a¶nie poznali¶my, ju¿ wiemy co siê dzieje w naszej parafii, a do tej pory mieli¶my klapki na oczach i jestem wdziêczna Proboszczowi Januszowi, ¿e pomóg³ nam przejrzeæ na czy, ¿e dowiedzieli¶my siê jasno¶ci w ciemno¶ciach, ¿e nie jest tak porz±dnie jak siê nam mog³o wydawaæ ech...

Ks. Proboszcz jakby nie by³o odegra³ wielk± misjê w naszym mie¶cie, w naszej parafii i w naszym ko¶ciele i dziêkujemy mu za to, bo teraz wiemy na czym stoimy. A dziêki pewnej niezdyscyplinowanej grupce parafian i s³u¿by liturgicznej tracimy te¿ wraz z Proboszczem Iwañczukiem i dobrych wikarych, którzy byli tu zaledwie rok(Ks. Damian), czy 10mc(Ks. Janusz S.), Ks. S³awka nie liczê, bo choæ mia³ swój udzia³ w odej¶ciu Proboszcza Iwañczuka i tak mia³ planowo odej¶æ z tej parafii po 4 latach i tym bardziej nie powinien mieszaæ skoro i tak wiedzia³ ¿e odchodzi. I do niego te¿ mam ¿al w³a¶nie o to, bo on te¿ nie by³ zdyscyplinowany. A skoro Ks wikary siê buntuje przeciwko proboszczowi to wiadomo, ¿e inni te¿ to bêd± robiæ i jaki przyk³ad duchowny daje dzisiejszej m³odzie¿y???

Ale trudno ci siê sta³o to siê ju¿ nie odstanie, ale teraz przynajmniej wiem, ¿e muszê trzymaæ rêkê na pulsie, mieæ wszêdzie tzw. monitoring duchowy i je¶li my nie bêdziemy trzymaæ dyscypliny i porz±dku, to nastêpny proboszcz od nas odejdzie, choæ oby nie, a przyda³by siê nam taki co nas batem przegoni, bo przede wszystkim BÓG MUSI BYÆ NA I MIEJSCU, TO WSZYSTKO INNE BÊDZIE NA SWOIM MIEJSCU.

A Ks. Proboszcz Iwañczuk hmm...??? zrezygnowa³, szybko, bo szybko, ale z tego co mi mówi³, to wiem z jakich przyczyn podj±³ tak± a nie inn± decyzjê i mo¿e i by móg³ zostaæ i walczyæ, ale patrz±c teraz z perspektywy przebieg³ych wydarzeñ, wiem, ¿e podj±³ bardzo s³uszn± decyzjê i mam zamiar mu to jeszcze powiedzieæ i podziêkowaæ mu za to co zrobi³ i co chcia³ jeszcze zrobiæ.

Ci, dla których liczy siê dobro naszej parafii i wspólnoty z pewno¶ci± zrobi± wszystko aby postawiæ nasz± parafiê na nogi tak jak to chcia³ zrobiæ Ks. Proboszcz Janusz Iwañczuk.

TAK NAM DOPOMÓ¯ BÓG !!!

Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli :-)
 
     
Nina

Do³±czy³: 15 Cze 2013
Posty: 3
Wys³any: 2013-06-25, 13:15   

Do Pani Alice i Pana Stefana!
Cieszê siê bardzo, ¿e s± takie osoby w naszej parafii. Wielki szacunek. Czujê i my¶lê tak samo.

Mimo smutku otaczam modlitw± Ks. Janusza i Ks. Wikarych.
Uwa¿am, ¿e teraz szczególnie musimy modlic siê za nowego Ks. Proboszcza i Ks. Wikarych, przyj±æ Ich otwartym sercem i pomagaæ w budowie prawdziwej Wspólnoty Parafialnej.
 
     
sen

Do³±czy³: 13 Cze 2013
Posty: 4
Wys³any: 2013-06-25, 15:26   

Panie Nina i Alice, Panie Stefanie , podpisujê sie obiema rêkoma pod Waszymi s³owami, cieszê sie ¿e nie tylko ja tak my¶lê. Co do odej¶cia Ksiedza Proboszcza, któremu zycze wszelkich ³ask Bozych i wiele b³ogos³awieñstw - w mojej ocenie rezygnuj±c zrobi³ dobrze. Nie chcia³ pewnie siaæ zgorszenia, bo to co sie sta³o, ca³y ten "bunt" to jest ZGORSZENIE - dla Niego, wikarych, parafian ale przedewszystkim dla Ko¶cio³a. Niektórzy mo¿e my¶leli ¿e bêdzie po ludzku "walczy³" a jaki to efekt mia³aby przynie¶c taka "monachomachia" (wg. prze¶miewczego okre¶lenia Andego :-( ) i walka z czê¶ci± parafian?????, na co liczyli Ci którzy j± rozpêtali???? to nie jest ludzka polityka to jest Ko¶ció³ o który mamy wspólny obowiazek dbaæ, który tworzymy my wszyscy, my maj±cy ka¿dy swoje wady i u³omno¶ci, ale te¿ wspania³e cechy i zalety. Nikt nie jest idealny, ka¿dy ma swoje s³abo¶ci, równie¿ ksiê¿a s± zwyk³ymi lud¼mi i maj± prawo pope³niaæ b³êdy. Mo¿e i Ksi±dz Iwañczuk by³??/jest ??? trudnym cz³owiekem /chocia¿ moje osobiste do¶wiadczenia w kontaktach z Nim s± tylko pozytywne/, nikt - równie¿ ci co Go zniszczyli nie s± idealni, jednak mam przekonanie ¿e parafianie w Ko¼lu starcili dobrego, m±drego a przede wszystkim modl±cego siê cz³owieka. A dziesiejszy ¶wiat nie ma szans na istnienie bez modlitwy, samo dbanie o budynki ko¶cielne to za ma³o, :cry:

edit. i jeszcze jedno. Jak inni, zw³aszcza ci niechêtni, maj± odczuwac szacunek do Ko¶cio³a jak my sami u¿ywamy sformu³owañ typu "probi" czy "wiku¶"???,
ps. moja kole¿anka wszystkim swoim przyjacio³om wrêcza karteczki z my¶la z "Wyznañ" ¦w. Augustyna: " To jakby kto¶ my¶la³, ¿e nieprzyjazny cz³owiek mo¿e mu bardziej zaszkodziæ, ni¿ on sam sobie szkodzi odczuwan± do tego cz³owieka niechêci±, albo ¿e dotkliwiej szkodzi temu, kogo prze¶laduje, ni¿ pustoszy owa wrogo¶ci± w³asne serce" a do tego jeszcze mówi ¿e ¦w. Szczepan i ¦w. Pawe³ mimo ¿e w którym¶ momencie ¿ycia na ziemi byli wrogami, to teraz - dziêki dobroci i mi³osierdziu Boga - spogl±daj± z nieba na ziemiê jako najlepsi przyjaciele....., czego nam wszystkim ¿yczê
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group