ÂŚwiadectwo o. Jerzego GaliĂąskiego |
Autor |
Wiadomość |
mn
Dołączył: 07 Cze 2009 Posty: 78 Skąd: KoÂźle
|
|
|
|
 |
Stefan

Wiek: 74 Dołączył: 23 Mar 2008 Posty: 259 Skąd: KoÂźle
|
Wysłany: 2014-02-14, 20:33
|
|
|
„DoskonaÂły” artykuÂł. SzczegĂłlnie wymowny w przeddzieĂą pojawienia siĂŞ, w cyfrowej telewizji naziemnej, naszej katolickiej TV TRWAM.
A te obrzydliwe komentarze pod nim, opluwajÂące KoÂśció³, naszych kapÂłanĂłw i nas wiernych, chyba Pana „mn”, czytajÂącego GW. no i Tygodnik Powszechny, szczegĂłlnie cieszÂą.
I to nie jest Âświadectwo, tylko sÂłowa 79. letniego frustrata.
http://wpolityce.pl/dzien...uste-oskarzenia
O tym zagubionym biedaku, byÂłym redemptoryÂście Jerzym GaliĂąskim, moÂżna przeczytaĂŚ w sieci:
http://www.niedziela.pl/a...Maryja-w-TVP-SA
http://piszesie.salon24.p...-o-ojcu-rydzyku |
_________________
 |
|
|
|
 |
mn
Dołączył: 07 Cze 2009 Posty: 78 Skąd: KoÂźle
|
Wysłany: 2014-02-16, 23:35
|
|
|
"MĂłj" i katolicki jest "Tygodnik Powszechny". Na pewno nie zakÂłamana i antykatolicka, dzielÂąca i judzÂąca TV Trwam.
Media o. Rydzyka wielokrotnie opluwaÂły wielu zasÂłuÂżonych dla KoÂścioÂła ludzi, nie ma to nic wspĂłlnego z chrzeÂścijaĂąskim miÂłosierdziem.
Na ca³e szczêœcie media mo¿na sobie wybraÌ zgodnie z w³asnym sumieniem, podobnie jak konkretn¹ mszê, koœció³ i kap³ana. |
|
|
|
 |
Stefan

Wiek: 74 Dołączył: 23 Mar 2008 Posty: 259 Skąd: KoÂźle
|
Wysłany: 2014-02-17, 12:39
|
|
|
KiedyÂś zapytano p-osÂła NiesioÂłowskiego ile razy oglÂądaÂł TV TRWAM i ile razy dÂłuÂżej niÂż godzinĂŞ.
UdzieliÂł jednoznacznej odpowiedzi, Âże nie oglÂądaÂł ani razu i kiedyÂś stwierdziÂł: „- Episkopat, ktĂłry wystĂŞpuje w obronie Telewizji Trwam, gdzie kÂłamstwa caÂły czas siĂŞ przewijajÂą, jest maÂło wiarygodny - mĂłwi Stefan NiesioÂłowski. - Jak moÂżna ufaĂŚ komuÂś, kto z jednej strony mĂłwi o prawdzie, a z drugiej popiera telewizjĂŞ kÂłamstwa?”.
Ja natomiast bardzo siĂŞ cieszĂŞ z rĂłwnego traktowania PolakĂłw. Do 15 lutego wszystkie naziemne stacje telewizyjne, poza TV TRWAM, byÂły ogĂłlnodostĂŞpne, czy to w systemie analogowym czy cyfrowym.
TV TRWAM mogli ogl¹daÌ tylko wybraùcy, posiadaj¹cy zestawy satelitarne lub po³¹czenie z sieci¹ kablow¹. Teraz nast¹pi³a demokracja w eterze i dostêpnoœÌ uzyskali tak¿e ci, którzy nie ogl¹dali TV TRWAM, a zabierali g³os o treœciach i obrazach w niej publikowanych.
DziÂś, po jednym dniu nadawania naziemnego, jestem zdumiony reakcjÂą kilkorga moich znajomych, ktĂłrzy po raz pierwszy oglÂądnĂŞli dÂłuÂższe fragmenty emitowane przez TV TRWAM i sÂą zszokowani tym, co zobaczyli na „wÂłasne oczy” i tym, jakie opinie sÂłyszeli wczeÂśniej w ró¿nych wypowiedziaÂł i jakie te opinie byÂły kÂłamliwe i oszczercze.
A dwĂłch z nich zaskoczonych byÂło po oglÂądniĂŞciu audycji „SiĂłdmy Sakrament”:
http://www.tv-trwam.pl/fi...yc-dobrym-ojcem
Czy to teÂż jest kÂłamstwem wg NiesioÂłowskiego i Pana mn? A moÂże takie treÂści nie odpowiadajÂą sponsorom i wÂłaÂścicielom GW. no i Tygodnika Powszechnego?! |
_________________
 |
|
|
|
 |
mn
Dołączył: 07 Cze 2009 Posty: 78 Skąd: KoÂźle
|
Wysłany: 2014-02-17, 13:41
|
|
|
Panie Stefanie, na nic nasze dyskusje.
Ja jestem katolikiem i Pan jest katolikiem.
Ja czytam Tygodnik Powszechny, a Pan jest odbiorcÂą Radia Maryja i TV Trwam.
Ja uwaÂżam za szkodliwe dla KoÂścioÂła Pana media, a Pan moje.
W dodatku Pan ma na lokalnym gruncie przewagĂŞ, bo Pana poglÂądy podziela nowy ks. proboszcz.
I tego nie zmienimy. |
|
|
|
 |
mn
Dołączył: 07 Cze 2009 Posty: 78 Skąd: KoÂźle
|
Wysłany: 2014-02-19, 10:52
|
|
|
http://wyborcza.pl/polity...Gazeta_Wyborcza
Kolejne wspaniaÂłe Âświadectwo czÂłowieka KoÂścioÂła.
ArtykuÂły o. PawÂła Kozackiego w dominikaĂąskim miesiĂŞczniku "W Drodze" byÂły czymÂś, co bardzo wpÂłynĂŞÂło na mojÂą wiarĂŞ. |
|
|
|
 |
Stefan

Wiek: 74 Dołączył: 23 Mar 2008 Posty: 259 Skąd: KoÂźle
|
Wysłany: 2014-02-20, 14:22
|
|
|
AÂż siĂŞ bojĂŞ, Âże kolejnym wspaniaÂłym czÂłowiekiem, dajÂącym Âświadectwo, bĂŞdzie ks. MieczysÂław Puzewicz.
„Czy Ty czasami nie praktykujesz faÂłszywej wiary?”
„Ci faÂłszywi apostoÂłowie to podstĂŞpni dziaÂłacze, udajÂący aposto³ów Chrystusa. I nic dziwnego. Sam bowiem szatan podaje siĂŞ za anioÂła ÂświatÂłoÂści. Nic przeto wielkiego, Âże i jego sÂłudzy podszywajÂą siĂŞ pod sprawiedliwoœÌ. Ale skoĂączÂą wedÂług swoich uczynkĂłw.” (2 Kor. 11:13-15)
Czy redaktorem miesiĂŞcznika „W drodze”, w latach 1973-1979, byÂł sÂłynny TW i informator SB w latach 80. XX wieku o pseudonimach „HejnaÂł” i „Dominik”, o. Konrad Hejmo (StanisÂław Hejmo)?
ÂŻeby Pana mn rozÂśmieszyĂŚ, dopiszĂŞ, Âże jestem staÂłym czytelnikiem i to od bardzo wielu lat, „GoÂścia Niedzielnego” i „Listu” oraz, od samego poczÂątku pojawienia siĂŞ w sprzedaÂży, „BIBLIA. Krok po kroku”. A takÂże stale odwiedzam strony katolickie (zaznaczone jako ulubione): Sanctus, Opoka, Adonai, Paulus, e-kai (Âżeby byĂŚ na bie¿¹co) i parĂŞ innych.
I nigdy nie upadÂłem tak nisko, Âżeby czytaĂŚ GW. no i Tygodnik Powszechny!
Czy nie ma Pan problemu ze sobÂą? To ciÂągÂłe podkreÂślanie „ja” takie jakieÂś narcystyczne! |
_________________
 |
|
|
|
 |
mn
Dołączył: 07 Cze 2009 Posty: 78 Skąd: KoÂźle
|
Wysłany: 2014-02-20, 15:52
|
|
|
A ja nigdy nie upadÂłem tak nisko, by sÂłuchaĂŚ Radia Maryja i oglÂądaĂŚ TV Trwam. |
|
|
|
 |
Stefan

Wiek: 74 Dołączył: 23 Mar 2008 Posty: 259 Skąd: KoÂźle
|
Wysłany: 2014-03-04, 12:42
|
|
|
Przedstawiam kolejn¹ wypowiedŸ ojca z Zakonu Kaznodziejskiego jako œwiadectwo, ró¿ne od proponowanych wczeœniej. Szczególnie wa¿n¹ ze wzglêdu na rozpoczynaj¹cy siê jutro Wielki Post.
http://www.katechetyka.eu...ego-op,435.html
Oto (do wysÂłuchania) wypowiedÂź o. prof. Andrzeja Potockiego OP, czyli Jego kazanie wygÂłoszone 20 lutego w dominikaĂąskim klasztorze na warszawskim SÂłuÂżewie:
http://www.radiownet.pl/p...o-potockiego-op |
_________________
 |
|
|
|
 |
mn
Dołączył: 07 Cze 2009 Posty: 78 Skąd: KoÂźle
|
Wysłany: 2014-03-07, 11:11
|
|
|
Jestem z pokolenia ktĂłre miaÂło religiĂŞ zarĂłwno w salkach katechetycznych, jak i w szkole.
O wiele milej wspominam salki, jeszcze z Âśp. ks. RutynÂą. |
|
|
|
 |
|