Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
PRO - prawo do ¿ycia.
Autor Wiadomo¶æ
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2014-05-27, 21:05   

Panie Stefanie, ja te¿ jestem przeciw :-( . Jestem zdeklarowan± przeciwniczk± aborcji i eutanazji. Urodzi³am troje dzieci, i — chocia¿ nie jest nam lekko, mamy bardzo du¿o pracy, a wyjazd na wakacje jest dla nas luksusem — urodzi³abym kolejne, gdyby Bóg mnie nim obdarzy³; nikogo nie nak³ania³am te¿ do aborcji, ale jestem przeciw wywieszaniu tych plakatów w naszej parafii. Bardzo nie chcia³abym, ¿eby moje dzieci je ogl±da³y. To jest po prostu przykre.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-28, 09:22   

Szanowna Pani orlando, wystarczy³o tylko sprawdziæ wy¿ej, co napisa³em 05.04.2014, o 13:44!
I dalej bêdê wyra¿a³ to samo, moje nie zmienione, zdanie.
Dodam tylko, ¿e m±dry doros³y (a nie tylko pe³noletni) rodzic nie zaprowadzi tam swoich dzieci i uchroni je przed tym drastycznym widokiem!
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-28, 09:49   

Panie Stefanie, czy Pan rozumie co oznacza pojêcie PRZESTRZEÑ PUBLICZNA?
Tam nikt nie musi nikogo ZAPROWADZAÆ. Dzieci w wieku 6, 7 czy 8 lat mog± zupe³nie same trafiæ na ulicê Boñczyka i same zobaczyæ te banery. Nie potrzebuj± do tego rodziców. Nie by³oby sprawy, gdyby by³y one pokazywane w przestrzeni ZAMKNIÊTEJ, gdzie wchodzi³by tylko ten, który CHCE je zobaczyæ. W chwili obecnej drastyczny widok jest NARZUCANY osobom, które mog± sobie tego NIE ¯YCZYÆ!!!
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2014-05-28, 13:32   

Stefan napisa³/a:
Szanowna Pani orlando, wystarczy³o tylko sprawdziæ wy¿ej, co napisa³em 05.04.2014, o 13:44!
I dalej bêdê wyra¿a³ to samo, moje nie zmienione, zdanie.
Dodam tylko, ¿e m±dry doros³y (a nie tylko pe³noletni) rodzic nie zaprowadzi tam swoich dzieci i uchroni je przed tym drastycznym widokiem!


To jest forum chrze¶cijañskie? Naprawdê? W mojej wypowiedzi nie by³o cienia z³o¶liwo¶ci. Grzecznie wyrazi³am swoj± opiniê. Chyba nie mam ochoty wiecej tu zagl±daæ.
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-28, 14:55   

orlando napisa³/a:
To jest forum chrze¶cijañskie?

Zasadniczo tak. Niestety pan Stefan, a czasem nawet - co szczególnie przykre - ks. Proboszcz, odnosz± siê bardzo nieprzyjemnie do ludzi, którzy inaczej postrzegaj± wiarê ni¿ oni.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-28, 15:21   

orlando napisa³/a:
Stefan napisa³/a:
Szanowna Pani orlando, wystarczy³o tylko sprawdziæ wy¿ej, co napisa³em 05.04.2014, o 13:44!
I dalej bêdê wyra¿a³ to samo, moje nie zmienione, zdanie.
Dodam tylko, ¿e m±dry doros³y (a nie tylko pe³noletni) rodzic nie zaprowadzi tam swoich dzieci i uchroni je przed tym drastycznym widokiem!


To jest forum chrze¶cijañskie? Naprawdê? W mojej wypowiedzi nie by³o cienia z³o¶liwo¶ci. Grzecznie wyrazi³am swoj± opiniê. Chyba nie mam ochoty wiecej tu zagl±daæ.

Szanowna Pani orlando, proszê spokojnie przeczytaæ jeszcze raz moje wpisy i nie sugerowaæ siê z³o¶liwo¶ci± Pana mn wobec mnie.
Oka¿e siê, ¿e mówimy to samo i tym samym jêzykiem, a moja uwaga o „m±drym, doros³ym rodzicu” (za którego Pani± uwa¿am) dotyczy wpisu na forum Radia Park (my¶la³em, ¿e siê Pani domy¶li), w linku wklejonym przez Pana mn.
I ¿adnej z³o¶liwo¶ci, ani nawet jej cienia, w Pani wypowiedzi nie zauwa¿y³em. We wszystkich wcze¶niejszych tak¿e.
Proszê te¿ nie nadinterpretowaæ moich wypowiedzi i nie doszukiwaæ siê ukrytych tre¶ci. Zawsze swoje zdanie wyra¿am wprost, a udzielaj±c odpowiedzi staram siê siêgaæ do wcze¶niejszych wypowiedzi dyskutuj±cych.
Serdecznie pozdrawiam.
_________________

 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-28, 15:30   

mn napisa³/a:
orlando napisa³/a:
To jest forum chrze¶cijañskie?

Zasadniczo tak. Niestety pan Stefan, a czasem nawet - co szczególnie przykre - ks. Proboszcz, odnosz± siê bardzo nieprzyjemnie do ludzi, którzy inaczej postrzegaj± wiarê ni¿ oni.

Panie mn, pañskie ¶mieszne pytanie o przestrzeni publicznej ka¿e mi zasygnalizowaæ, ¿e plebania jest niezale¿nym bytem, odseparowanym nieformaln± lini± demarkacyjn±.
Z punktu widzenia socjologicznego byt jako „przestrzeñ publiczna” w dniu dzisiejszym nie jest ju¿ przestrzeni± publiczn± z pocz±tków tego wieku, a tym bardziej wg definicji obowi±zuj±cej w poprzednim.
„Wolnoæ Tomku w swoim domku?” To chyba nie pozwala na umieszczenie w warszawskim Centrum Sztuki Wspó³czesnej ohydnej wystawy „British British Polish Polish: Sztuka krañców Europy, d³ugie lata 90. i dzi¶.”, gdzie w¶ród eksponatów znalaz³a siê praca Jacka Markiewicza – „Adoracja Chrystusa” z 1993 roku. Do Centrum Sztuki Wspó³czesnej te¿ chodz± dzieci!
Proszê nam siê przyznaæ, gdzie Pan jako katolik, protestowa³ przeciwko obra¿aniu Pana Jezusa?
A ohydne przemarsze dewiantów ulicami stolicy w ró¿nych „paradach” nie s± naruszeniem pañskiego postrzegania przestrzeni publicznej?! Wszak to te¿ ogl±daj± dzieci!
S³ysza³ Pan mo¿e o tym, ¿e zniesmaczeni widzowie przerwali „sztukê” Jana Klaty pt. „Do Damaszku”, „gran±” w Teatrze Starym w Krakowie. Poziom wulgarno¶ci (s³ownej i wizualnej) tak zbulwersowa³ widzów, ¿e ci zaczêli krzyczeæ, co doprowadzi³o do przerwania „spektaklu”. (Na taki „spektakl” mog³a trafiæ wycieczka gimnazjalistów z naszego miasta, w ramach zwiedzania Krakowa.)
Czy¿by dwie miary? Nawet w sprawach Wiary?
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-28, 21:37   

Teatr i galeria sztuki s± specyficzn± przestrzeni± publiczn± - nikt nie ka¿e ogl±daæ sztuki Klaty.
Przecie¿ o tym piszê - gdyby te zdjêcia by³y eksponowane np. w salkach parafialnych, by³oby jak z ww. sztuk± - zobaczy tylko ten, co chce.
Na ulicy widzi tak¿e ten, co nie chce. I to jest problem.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-29, 13:37   

Przed chwil± przeczyta³em wpisy na forum Radia Park i mam pytanie do Pana mn.
Czemu sam nie zg³osi sprawy zdjêæ na policji, tylko wys³uguje siê innymi?
Zg³osili¶cie te banery ju¿ na policjê? S± na to przepisy. mn wtorek, 27, maj 2014 13:49”.

W moim wpisie wymieni³em tak¿e „ohydne przemarsze dewiantów”. Tê „przestrzeñ” gdzie Pan w swoim niepowa¿nym t³umaczeniu umie¶ci?
Tych zdjêæ przy plebanii te¿ nikt nie ka¿e ogl±daæ, podobnie jak sztuki Klaty!
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-30, 00:16   

Dla mnie homoseksualizm to nie dewiacja, tylko orientacja seksualna. A jak chc±, to niech sobie maszeruj±. Maj± do tego takie samo prawo w demokratycznym kraju jak np. marsz dla ¿ycia i rodziny.
Oczywi¶cie je¶li przy tym nie naruszaj± przepisów prawa, ale akurat w Polsce do tego nie dochodzi.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-30, 15:15   

Panie mn!
W Ksiêdze Kap³añskiej Pisma ¦wiêtego jest wyra¼nie okre¶lone czym jest homoseksualizm. ¦w. Pawe³ w swoich Listach do Rzymian i Koryntian jednoznacznie potêpia ten grzech sodomiczny.
Homoseksualizm nie jest jedynie grzechem przeciwko w³asnemu cia³u - jest te¿ obraz± Boga.
Dla nas katolików nie mo¿e byæ usprawiedliwienia dla tego zboczenia.
I dlatego Panie mn, to nie ja czy ksi±dz Proboszcz inaczej rozumiemy nasz± wiarê, tylko Pan wybiera z niej to, co Panu jest wygodne. Czy Pan wie, co to s± grzechy cudze?
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-05-30, 22:00   

Prawo Bo¿e obowi±zuje katolików.
Obywateli obowi±zuje prawo pañstwowe.
 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2014-06-20, 08:41   

mn napisa³/a:
Ksiê¿e proboszczu, ale czy ka¿da rodzina tak sobie ¿yczy?
A je¶li sobie za¿yczy, by jej nazwisko np. napisaæ z ma³ej litery? :mrgreen:

Przyznam ¿e nie pamiêtam ju¿ dok³adnie, o co mi chodzi³o w poprzednim po¶cie. Zwykle zwraca³em w DN uwagê na nieodmienione nazwy miesiêcy w datach i nieodmienione nazwiska.


Na pewno o pisownie nazwiska z ma³ej litery nie poprosz±. Proponujê wiêcej racjonalno¶ci w pisaniu.
 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2014-06-20, 08:43   

mn napisa³/a:
Prawo Bo¿e obowi±zuje katolików.
Obywateli obowi±zuje prawo pañstwowe.

Ale kiedy prawo pañstwo jest wbrew prawu Bo¿emu, to w sumieniu nie obowi±zuje.
Przyk³adów chyba nie muszê podawaæ. :-)
 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-06-23, 10:41   

No w³a¶nie. Nie obowi±zuje w sumieniu katolików. Sumienie obywateli niekatolików mo¿e byæ ca³kiem inne. Wywieszanie plakatów w przestrzeni publicznej to narzucanie wszystkim jednego sumienia. Katolickiego. Nie têdy droga.
Wszystko by³oby ok, gdyby plakaty by³y w np. w salkach, a na p³ocie wisia³oby zaproszenie na wystawê do salek.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group