Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Festyn parafialny
Autor Wiadomość
orlando

Wysłany: 2014-06-03, 07:46   Festyn parafialny

Długo myślałam, czy poruszyć ten temat, temat, który już od kilku lat wywołuje u mnie niesmak. Nie chciałam narzekać, ale, ponieważ widzę, że w tej kwestii nic się nie zmienia, być może nikt nigdy nie zwrócił na to uwagi. O co chodzi? Podczas organizowanego co roku parafialengo festynu (dla rodzin!), tak jak i podczas innych festynów ceny za atrakcje dla dzieci są po prostu nieprzyzwoite. Albo inaczej, ceny są OK, jeśli ktoś na festynie pojawia się z jedynakiem. Albo np. z dziadkiem-sponsorem. My przez wiele lat unikaliśmy tej imprezy, ponieważ po prostu kończyła się płaczem. Widzę poważny rozdźwięk pomiedzy tym, co słyszę w kościele, o czym nawet ostatnio mówił nasz ksiądz proboszcz, zachęcając do poszerzania rodziny, a konkretną troską o potrzeby materialne rodzin, bo przy dwóch, trzech czy pięciu pociechach ZAWSZE obraca się każdą złotówkę. Przyznaję, że nie przekonuje mnie taka impreza „dla rodzin”, podczas której rodziny wielodzietne po prostu obdziera się ze skóry. W mojej ocenie zabrakło tutaj „wyobraźni miłosierdzia”, o której na krakowskich Błoniach mówił św. Jan Paweł II. Oczywiście, ktoś może powiedzieć, że nic się nie stanie dziecku, które stoi i patrzy, jak inni skaczą na banji, zjeżdzają na zjeżdżalni czy zajadają się pieczoną kiełbaską niezbyt dobrej jakości... Tylko, w tej sytuacji, po co w ogóle przychodzić?

Andy 

Wysłany: 2014-06-04, 07:11   

Festyn musi na siebie zarobić zapewne. Moje pytanie takie: Czy na festynie rodzinnym największy namiot musi przykrywać sprzedaż piwa? Promocja alkoholu na festynie rodzin? Przekaz prosty - Nie ma wartości rodzinnych bez picia alkoholu.
Ponadto formuła festynu pomału się wyczerpuje - cały czas jest na jedno kopyto. Przed wiaderkami już ludzie uciekają. Udział policji - wręcz symboliczny. I niestety, co roku mnie ludzi na festynie. A szkoda.

Stefan 

Wysłany: 2014-06-04, 12:52   

Szanowna Pani orlando.
Ten temat istnieje od początków organizowania festynu, od momentu jak zaczęło się bezrobocie (czyli ponad 20 lat temu), a wielu mieszkańców miasta i regionu nie miało szans na wyjazd zagraniczny do pracy, bo nie miało dwóch paszportów.
Jeżeli wykup losów fantowych ma wzbogacić konto akcji „Wakacje dzieciom”, to wszystko w porządku. Ale wymieniane przez Panią dodatkowe atrakcje powinny być opłacone przez sponsorów i bezpłatnie dostępne dla wszystkich dzieci, bez względu na zasób portfela.
Prawem dostępu do tych atrakcji powinien być bilet wstępu zakupiony za symboliczną złotówkę.
Nie jest Pani pierwszą, która zauważa ten problem, ale po raz pierwszy został zgłoszony na forum. Trzeba mieć nadzieję, że Organizatorzy, przy pomocy sponsorów i parafian, znajdą rozwiązanie i pozwolą już w przyszłym roku cieszyć się z tego święta rodzinnego wszystkim w nim uczestniczącym. Myślę, że przygotowania do tego „Dnia Rodziny” powinny rozpocząć się już na początku roku.

proboszcz

Wysłany: 2014-06-05, 23:28   

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznego Festynu. Niektóre osoby bardzo mocno się napracowały, żeby można było cieszyć XX Festynem Rodzinnym "Wakacje Dzieciom".
Jeżeli ktoś ma ciekawy pomysł, jakiegoś punktu festynowego, to zapraszam do współpracy.
Żeby zrobić większy Festyn i np. zaprosić jakieś gwiazdy, trzeba mieć duży budżet, który dla nas, na tę chwilę jest nieosiągalny.
Dzieciaki miały różne nagrody, były częstowane cukierkami.

Uważam, że trzeba cieszyć się z tego co było..

Odpowiedz do tematu