Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Festyn parafialny
Autor Wiadomo¶æ
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2014-06-03, 07:46   Festyn parafialny

D³ugo my¶la³am, czy poruszyæ ten temat, temat, który ju¿ od kilku lat wywo³uje u mnie niesmak. Nie chcia³am narzekaæ, ale, poniewa¿ widzê, ¿e w tej kwestii nic siê nie zmienia, byæ mo¿e nikt nigdy nie zwróci³ na to uwagi. O co chodzi? Podczas organizowanego co roku parafialengo festynu (dla rodzin!), tak jak i podczas innych festynów ceny za atrakcje dla dzieci s± po prostu nieprzyzwoite. Albo inaczej, ceny s± OK, je¶li kto¶ na festynie pojawia siê z jedynakiem. Albo np. z dziadkiem-sponsorem. My przez wiele lat unikali¶my tej imprezy, poniewa¿ po prostu koñczy³a siê p³aczem. Widzê powa¿ny rozd¼wiêk pomiedzy tym, co s³yszê w ko¶ciele, o czym nawet ostatnio mówi³ nasz ksi±dz proboszcz, zachêcaj±c do poszerzania rodziny, a konkretn± trosk± o potrzeby materialne rodzin, bo przy dwóch, trzech czy piêciu pociechach ZAWSZE obraca siê ka¿d± z³otówkê. Przyznajê, ¿e nie przekonuje mnie taka impreza „dla rodzin”, podczas której rodziny wielodzietne po prostu obdziera siê ze skóry. W mojej ocenie zabrak³o tutaj „wyobra¼ni mi³osierdzia”, o której na krakowskich B³oniach mówi³ ¶w. Jan Pawe³ II. Oczywi¶cie, kto¶ mo¿e powiedzieæ, ¿e nic siê nie stanie dziecku, które stoi i patrzy, jak inni skacz± na banji, zje¿dzaj± na zje¿d¿alni czy zajadaj± siê pieczon± kie³bask± niezbyt dobrej jako¶ci... Tylko, w tej sytuacji, po co w ogóle przychodziæ?
 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2014-06-04, 07:11   

Festyn musi na siebie zarobiæ zapewne. Moje pytanie takie: Czy na festynie rodzinnym najwiêkszy namiot musi przykrywaæ sprzeda¿ piwa? Promocja alkoholu na festynie rodzin? Przekaz prosty - Nie ma warto¶ci rodzinnych bez picia alkoholu.
Ponadto formu³a festynu poma³u siê wyczerpuje - ca³y czas jest na jedno kopyto. Przed wiaderkami ju¿ ludzie uciekaj±. Udzia³ policji - wrêcz symboliczny. I niestety, co roku mnie ludzi na festynie. A szkoda.
_________________
Andy
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-06-04, 12:52   

Szanowna Pani orlando.
Ten temat istnieje od pocz±tków organizowania festynu, od momentu jak zaczê³o siê bezrobocie (czyli ponad 20 lat temu), a wielu mieszkañców miasta i regionu nie mia³o szans na wyjazd zagraniczny do pracy, bo nie mia³o dwóch paszportów.
Je¿eli wykup losów fantowych ma wzbogaciæ konto akcji „Wakacje dzieciom”, to wszystko w porz±dku. Ale wymieniane przez Pani± dodatkowe atrakcje powinny byæ op³acone przez sponsorów i bezp³atnie dostêpne dla wszystkich dzieci, bez wzglêdu na zasób portfela.
Prawem dostêpu do tych atrakcji powinien byæ bilet wstêpu zakupiony za symboliczn± z³otówkê.
Nie jest Pani pierwsz±, która zauwa¿a ten problem, ale po raz pierwszy zosta³ zg³oszony na forum. Trzeba mieæ nadziejê, ¿e Organizatorzy, przy pomocy sponsorów i parafian, znajd± rozwi±zanie i pozwol± ju¿ w przysz³ym roku cieszyæ siê z tego ¶wiêta rodzinnego wszystkim w nim uczestnicz±cym. My¶lê, ¿e przygotowania do tego „Dnia Rodziny” powinny rozpocz±æ siê ju¿ na pocz±tku roku.
_________________

 
     
proboszcz

Do³±czy³: 01 Wrz 2013
Posty: 20
Wys³any: 2014-06-05, 23:28   

Dziêkujê wszystkim zaanga¿owanym w przygotowanie tegorocznego Festynu. Niektóre osoby bardzo mocno siê napracowa³y, ¿eby mo¿na by³o cieszyæ XX Festynem Rodzinnym "Wakacje Dzieciom".
Je¿eli kto¶ ma ciekawy pomys³, jakiego¶ punktu festynowego, to zapraszam do wspó³pracy.
¯eby zrobiæ wiêkszy Festyn i np. zaprosiæ jakie¶ gwiazdy, trzeba mieæ du¿y bud¿et, który dla nas, na tê chwilê jest nieosi±galny.
Dzieciaki mia³y ró¿ne nagrody, by³y czêstowane cukierkami.

Uwa¿am, ¿e trzeba cieszyæ siê z tego co by³o..
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group