Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
PRO - prawo do ¿ycia.
Autor Wiadomo¶æ
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-06-27, 13:06   

mn napisa³/a:
No w³a¶nie. Nie obowi±zuje w sumieniu katolików. Sumienie obywateli niekatolików mo¿e byæ ca³kiem inne. Wywieszanie plakatów w przestrzeni publicznej to narzucanie wszystkim jednego sumienia. Katolickiego. Nie têdy droga. ...

Je¿eli katolik pisze takie s³owa, to niech siê zastanowi, czy jest jeszcze cz³onkiem naszej Wspólnoty, czy nale¿y ju¿ do sekty!
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-07-18, 15:08   

Stefan napisa³/a:
sekty!

Sekt±, Panie Stefanie, to jest Rodzina Radia Maryja. Ja jestem cz³onkiem Ko¶cio³a.
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-07-19, 11:53   

mn napisa³/a:

Sekt±, Panie Stefanie, to jest Rodzina Radia Maryja. Ja jestem cz³onkiem Ko¶cio³a.

Panie mn, dlaczego Pan obra¿a ludzi, katolików, tylko dlatego, ¿e s± cz³onkami naszej Wspólnoty Parafialnej - Rodziny Radia Maryja?!
Dlaczego Pan obra¿a katolików w Polsce i na ¶wiecie, tylko dlatego, ¿e nale¿± do Rodziny Radia Maryja?!
Ja zada³em Panu retoryczne pytanie, a Pan udziela odpowiedzi pe³nej nienawi¶ci.
Widzê, ¿e ma Pan sumienie faryzejskie, które jest wyrazem dwulicowo¶ci moralnej i niesta³o¶ci przekonañ. Takie sumienie zdarza siê u ludzi, dla których zewnêtrzne zachowanie jest wa¿niejsze ni¿ warto¶æ, któr± przedstawia.
Faryzeusz to cz³owiek, który g³o¶no potêpia z³o wokó³ siebie, widzi je wyra¼nie u innych, ale toleruje u siebie. Przypominam, ¿e Pan Jezus wielokrotnie tak± w³a¶nie postawê krytykowa³.
A mo¿e raczej ma Pan sumienie fa³szywe, które co jest dobre uznaje za obojêtne lub z³e, a to, co jest z³e uznaje za dobre. W³a¶nie takie sumienie ma obecnie popyt, gdy¿ pogl±dy ludzi zdaj± siê byæ wypaczone nawet w zasadniczych kwestiach.
Biblia w tej kwestii ma swoje stanowisko, dla nas jedynie prawdziwe i jednoznaczne, które brzmi: „Biada tym, którzy z³o nazywaj± dobrem, a dobro z³em” [Iz 5,20].
_________________

 
     
mn 

Do³±czy³: 07 Cze 2009
Posty: 78
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2014-08-03, 19:43   

To Pan pierwszy zasugerowa³, ¿e nale¿ê do sekty. Niech Pan najpierw zwróci uwagê na to, co sam pisze, a dopiero pó¼niej na moje wpisy.
Tak, uwa¿am Radio Maryja za co¶ na kszta³t sekty - bardzo niebezpieczn± grupê, wypaczaj±c± nauczanie Ko¶cio³a, robi±ce ludziom wodê z mózgu. Nie oznacza to, ¿e obra¿am kogokolwiek wierz±cego w przekazywane przez nie tre¶ci. Radio Maryja nie jest ¶wiêto¶ci±, by nie podlega³o krytyce. Wielokrotnie krytykowa³o je wielu biskupów, m.in. kard. Glemp, abp ¯yciñski, bp Pieronek.
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group