Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Marudny temacik!
Autor Wiadomo¶æ
kozlolek 


Do³±czy³a: 26 Mar 2008
Posty: 41
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2008-10-17, 08:20   

Wszystko mnie boli! Mam zakwasy - a nie mia³am ich chyba od czasów szkolnych lekcji w-fu :shock:
 
     
kuboleo 


Wiek: 34
Do³±czy³: 13 Maj 2008
Posty: 30
Sk±d: Kêdzierzyn-KO¬LE
Wys³any: 2008-12-10, 23:53   

Chaos napisa³/a:
ALKOHOL JEST Z£Y!!!!ALKOHOL KRZYWDZI!!!


Owszem alkohol szkodzi, ale tylko spo¿ywany w du¿ych ilo¶ciach. Wszystko jest dla ludzi. :lol:
 
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-11, 08:35   

http://www.youtube.com/watch?v=n3nB2uyO96g
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
  Wys³any: 2009-03-06, 14:19   

Bez sensu prowadziæ tê stronê je¶li nikt jej nie odwiedza! Bez SENSU!!!
 
     
Stefan 


Wiek: 72
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 259
Sk±d: Ko¼le
Wys³any: 2009-03-06, 16:36   Ta strona ma sens !

Proszê Ksiêdza !!!
A Ksi±dz (Krzysztof), Chaos, Justysia, m733, Natt i ja (pisz±cy te s³owa), to NIKT ??? To tylko dzisiaj.
Fakt, ¿e od s³awetnych potyczek w „Polemice” jako¶ ma³o jest pisz±cych, ale wiele osób odwiedza stronê nie loguj±c siê (nie raz odczytujê liczbê przebywaj±cych na Forum wiêksz± od 1 go¶æ).
My¶lê, ¿e to czas wiosny (najlepiej wszystko zwalaæ na wiosnê i jesieñ) nie najlepiej wp³ywa na aktywno¶æ i lada moment wszystko siê rozkrêci.
To wszystko ma sens. To jest wyzwanie dla wszystkich z naszej Wspólnoty Parafialnej.

My¶lê, ¿e warto od¶wie¿yæ wiadomo¶æ o istnieniu naszej strony parafialnej na ³amach „Dobrej Nowiny” i w czasie og³oszeñ parafialnych.
_________________

 
     
Andy 


Do³±czy³: 06 Kwi 2008
Posty: 139
Sk±d: Kêdzierzyn- Ko¼le
Wys³any: 2009-05-26, 10:31   

Czy bez sensu jest prowadziæ misje, gdy podczas ¿ycia misjonarza nawraca siê np. tylko jedna osoba? Courage, Ojcze!!! A czym sól posoliæ, gdy smak swój utraci? :shock: :shock:
_________________
Andy
 
     
Antje
[Usuniêty]

Wys³any: 2009-05-27, 16:51   

Chaos napisa³/a:
ALKOHOL JEST Z£Y!!!!ALKOHOL KRZYWDZI!!!


To nieprawda. To nie alkohol jest z³y i to nie alkohol krzywdzi. Sami w sobie zabijamy cz³owieczeñstwo a potem siê usprawiedliwiamy, podpieraj±c siê wszelkimi uzale¿nieniami.
Najwy¿szy czas zacz±æ brak odpowiedzialno¶æ za swoje czyny...

Wszystko dla ludzi i nawet picz trzeba umieæ...
 
     
Papinian90 

Wiek: 33
Do³±czy³a: 10 Mar 2010
Posty: 1
Wys³any: 2010-06-13, 14:40   

Nawi±zuj±c do dzisiejszego kazania, denerwuje mnie tak zwany „bieg do szafarza lub do ksiêdza” rozdaj±cego Komuniê. Obserwuje to zw³aszcza w czasie gdy w ko¶ciele jest du¿o ludzi ( Triduum Paschalne, Bo¿e Narodzenie). Wygl±da to nastêpuj±co: szafarz podchodzi na miejsce, a ludzie pêdz± ¿eby im przypadkiem nie uciek³, tarasuj±c wyj¶cie innym z ³awki, zamiast najpierw pu¶ci stoj±cych, którzy powinni pój¶æ do Komunii najpierw. Wygl±da to czasem naprawdê zabawnie.
Inn± spraw± jest zajmowanie ³awek z napisem „ ³awka zarezerwowana” przez osoby przychodz±ce kilka minut przed rozpoczêciem Mszy lub nabo¿eñstwa. Nie s± to bynajmniej osoby starsze, ale ca³kiem m³odzi ludzie mog±cy trochê postaæ.
 
     
iryss 

Wiek: 33
Do³±czy³: 24 Lis 2009
Posty: 9
Sk±d: Giera³towice
Wys³any: 2010-07-03, 23:33   

Co do "bieg do szafarza lub do ksiêdza", uwa¿am, ¿e to nie jest zabawne, a wrêcz przeciwnie. Niby to nic takiego, bo przecie¿ ka¿dy ma prawo przyj±æ Komuniê, ale czasem mo¿na by siê troszkê nad tym zastanowiæ... A przecie¿ ani szafarz, ani ksi±dz cz³owiekowi chc±cemu przyj±æ Pana Jezusa, nie ucieknie... Ludzie, opanujcie siê czasem :)

Co do zarezerwowanych ³awek... Czy dobrze rozumiem, ¿e je¶li ³awka jest zarezerwowana i nikt na niej nie siedzi, to mimo tego, ¿e inni nie maj± gdzie siedzieæ (w tym wypadku bez wzglêdu na wiek), ma ona zostaæ pusta? Proszê o wybaczenie, ale dla mnie to jest bez sensu... rozumiem, tekst "³awka zarezerwowana" nie widnieje na niej ot tak, tylko z jakiego¶ powodu, ale to nie znaczy, ¿e ma zostaæ pusta, je¶li nie ma nikogo, kto by j± zaj±³... Poza tym uwa¿am, ¿e ludzie potrafi± siê ju¿ komunikowaæ na tyle wystarczaj±co miêdzy sob±, ¿e mog± powiedzieæ co¶ w stylu "Przepraszam, ale tutaj jest miejsce/³awka zarezerwowane/a dla mnie/nas."
 
 
     
figlarka 

Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 59
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2010-07-05, 15:44   

Bardzo czêsto zdarza siê,¿e pomimo ¿e ³awki s± zarezerwowane ludzie do nich wchodz±. Wielu starszych nie interesuje,¿e gdy Msza jest dla dzieci to dzieci maj± z przodu pierwszeñstwo.Ju¿ nie raz by³o tak w naszym Ko¶ciele,¿e Ksiê¿a po prostu wypraszali,bo dzieci siada³y na schodach i wtedy gdy siedz± na zimnym jest ok,ale gdy tylko dziecko w gor±cy,upalny s³oneczny dzieñ siedzi na krawê¿niku to od razu podchodzi starsza babcia i mówi:"wstañ dziecko,wilka dostaniesz,a nie wiesz czym to grozi"itp.a jak wiadomo w upalny dzieñ to krawê¿nik jest cieplejszy od zimniejszych schodów.Jednak wiadome jest,¿e je¶li ³awki s± puste to obok nie bêd± stali starsi,bo i po co i na co.Szkoda tylko,¿e ludzie nie potrafi± rozró¿niæ tego co wi±¿e siê z kultur±,a tego co wi±¿e siê z ust±pieniem pierwszeñstwa.
_________________
Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u,
ale z³o dobrem zwyciê¿aj!
 
     
iryss 

Wiek: 33
Do³±czy³: 24 Lis 2009
Posty: 9
Sk±d: Giera³towice
Wys³any: 2010-07-05, 16:14   

Z drugiej strony kto¶ móg³by powiedzieæ "Przepraszam, ale to miejsce jest zarezerwowane". Zak³adam, ¿e ka¿dy z nas potrafi mówiæ... Ale faktycznie, czy dzieci zas³uguj± na tym, by siedzieæ na zimnych schodach, podczas, gdy pierwsze ³awki S¡ przeznaczone g³ównie dla nich? Nie wydaje mi siê...
 
 
     
figlarka 

Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 59
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2010-07-08, 22:17   

Czêsto tak jest i to dotyczy³o swego czasu równie¿ m³odzie¿y przygotowuj±cej siê do Sakramentu Bierzmowania itp.Jednak warto zastanowiæ siê dlaczego ludzie zachowuj± siê w ten sposób?Czy oni chcieliby przyj¶æ do ³awki zarezerwowanej dla nich i zobaczyæ,¿e miejsce jest ju¿ zajête przez kogo¶ innego?mimo ¿e w Ko¶ciele w³a¶nie to nie miejsce w ³awce liczy siê najbardziej tylko miejsce przy Bogu.
_________________
Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u,
ale z³o dobrem zwyciê¿aj!
 
     
iryss 

Wiek: 33
Do³±czy³: 24 Lis 2009
Posty: 9
Sk±d: Giera³towice
Wys³any: 2010-09-03, 11:53   

A jednak, mimo to, uwa¿am, ¿e zawsze mo¿na powiedzieæ. I... mówiê oczywi¶cie o sytuacjach, kiedy nie ma miejsca gdzie indziej. Z drugiej strony, czasem, jak s± miejsca zarezerwowane dla m³odszych, np dla dzieci przygotowuj±cych siê do komunii lub bierzmowania i taki cz³owiek siedzi na swoim miejscu (bo ma je zarezerwowane), to jednak mo¿e ust±piæ starszej, stoj±cej osobie, która tego miejsca nie ma.
 
 
     
figlarka 

Wiek: 32
Do³±czy³a: 25 Mar 2008
Posty: 59
Sk±d: k-ko¼le
Wys³any: 2010-09-07, 22:04   

To jest naturalne i to ju¿ jest inna kwestia,ale kiedy jest Msza przeznaczona specjalnie dla dzieci o godz.10,a wszystkie starsze babcie(nie przychodz±ce z wnukami)id± i siadaj± na tych miejscach,mimo ¿e jest jeszcze Msza na 6:30, 7:45, 8:30(jednak to jest niemiecka i rozumiem,¿e mog± nie i¶æ), 11:00(fakt,¿e dla m³odzie¿y i te¿ z pewno¶ci± ³awki s± dla nich), 11:30, 15:00 i 18:00, wiêc jest wiele Mszy nie trzeba zajmowaæ ³awki dzieciom,które równie¿ chc± i pragn± widzieæ jak wino i chleb zamienia siê w cia³o i krew.Nie odbierajmy im tego!!!U³atwmy dzieciom to,czego nam kiedy¶ nie odbierano!!!
_________________
Nie daj siê zwyciê¿yæ z³u,
ale z³o dobrem zwyciê¿aj!
 
     
orlando

Do³±czy³: 13 Lis 2010
Posty: 35
Wys³any: 2010-11-14, 20:43   

Skoro by³a mowa o biegu do ksiêdza lub szafarza -- mnie zawsze zastanawia, czy osoby, które wpychaj± siê do kolejki do spowiedzi rozpoczynaj± spowied¼ od wyznania tego? Czy uwa¿aj±, ¿e tak powinno byæ? :-?
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group