Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
znicz
Autor Wiadomo¶æ
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-10, 08:26   znicz

Pierwszego i drugiego listopada zapalamy znicze na grobach naszych bliskich zmar³ych.Rozumiem,¿e po to aby "o¶wiecic" im mroki czy¶ca i pomóc szybciej doj¶c do Boga(czy ¶wieczka ma,a¿ tak± moc :roll: :?: )Ale nie rozumiem dlaczego pod krzy¿em stawiamy setki zniczy?Czy Jezus tego potrzebuje?
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
kuboleo 


Wiek: 34
Do³±czy³: 13 Maj 2008
Posty: 30
Sk±d: Kêdzierzyn-KO¬LE
Wys³any: 2008-12-10, 23:57   

Znicze pod krzy¿em maj± "o¶wietliæ mroki czy¶æca" naszym bliskim zmar³ym, na których grobach byæ w tym czasie nie mo¿emy (przynajmniej tak to rozumiem).
 
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-11, 06:25   

Chodzi mi o ten du¿y krzy¿ z Panem Jezusem.Czy Jezusowi potrzeba zniczy?Przecie¿ On nie jest w czy¶cu.
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2008-12-11, 15:02   

A ja zawsze my¶la³em ¿e zapalony znicz jest symbolem wiary w zmartwychwstanie wiary w ¿ycie wieczne , wiary ¿e ten kto¶ kto le¿y w grobie ¿yje gdzie¶ tam, gdzie¶ tam jest, ¿e nie znikn±³, a pod du¿ym krzy¿em stawia siê znicz dla tych do których na grób nie mo¿emy pojechaæ - tak my¶la³em nie wiem czy to prawda.
 
     
Chaos 


Wiek: 50
Do³±czy³a: 11 Kwi 2008
Posty: 102
Sk±d: K-K
Wys³any: 2008-12-12, 08:49   

Na religii tego chyba nie uczyli :roll: Nie pamiêtam w ka¿dym razie :-?
_________________
Paulo Coelho

- Nie chce pani znaæ stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odpar³a Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje siê w mojej duszy.
 
     
kuboleo 


Wiek: 34
Do³±czy³: 13 Maj 2008
Posty: 30
Sk±d: Kêdzierzyn-KO¬LE
Wys³any: 2008-12-12, 15:30   

Ks. Krzysztof napisa³/a:
A ja zawsze my¶la³em ¿e zapalony znicz jest symbolem wiary w zmartwychwstanie wiary w ¿ycie wieczne , wiary ¿e ten kto¶ kto le¿y w grobie ¿yje gdzie¶ tam, gdzie¶ tam jest, ¿e nie znikn±³, a pod du¿ym krzy¿em stawia siê znicz dla tych do których na grób nie mo¿emy pojechaæ - tak my¶la³em nie wiem czy to prawda.


W seminarium chyba te¿ nie :->
 
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group