Strona główna Parafii św. Zygmunta i św. Jadwigi Śl. w Kędzierzynie-Koźlu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. św. Zygmunta i św. Jadwigi w Kędzierzynie-Koźlu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
znicz
Autor Wiadomość
Chaos 

Wysłany: 2008-12-10, 08:26   znicz

Pierwszego i drugiego listopada zapalamy znicze na grobach naszych bliskich zmarłych.Rozumiem,że po to aby "oświecic" im mroki czyśca i pomóc szybciej dojśc do Boga(czy świeczka ma,aż taką moc :roll: :?: )Ale nie rozumiem dlaczego pod krzyżem stawiamy setki zniczy?Czy Jezus tego potrzebuje?

- Nie chce pani znać stanu swego zdrowia?
- Wiem, jaki jest - odparła Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

kuboleo 

Wysłany: 2008-12-10, 23:57   

Znicze pod krzyżem mają "oświetlić mroki czyśćca" naszym bliskim zmarłym, na których grobach być w tym czasie nie możemy (przynajmniej tak to rozumiem).

Chaos 

Wysłany: 2008-12-11, 06:25   

Chodzi mi o ten duży krzyż z Panem Jezusem.Czy Jezusowi potrzeba zniczy?Przecież On nie jest w czyścu.

- Wiem, jaki jest - odparła Weronika. - Mój stan to nie to, co widzicie w moim ciele, ale to, co dzieje się w mojej duszy.

Ks. Krzysztof 

Wysłany: 2008-12-11, 15:02   

A ja zawsze myślałem że zapalony znicz jest symbolem wiary w zmartwychwstanie wiary w życie wieczne , wiary że ten ktoś kto leży w grobie żyje gdzieś tam, gdzieś tam jest, że nie zniknął, a pod dużym krzyżem stawia się znicz dla tych do których na grób nie możemy pojechać - tak myślałem nie wiem czy to prawda.

Chaos 

Wysłany: 2008-12-12, 08:49   

Na religii tego chyba nie uczyli :roll: Nie pamiętam w każdym razie :-?

kuboleo 

Wysłany: 2008-12-12, 15:30   

Ks. Krzysztof napisał/a:
A ja zawsze myślałem że zapalony znicz jest symbolem wiary w zmartwychwstanie wiary w życie wieczne , wiary że ten ktoś kto leży w grobie żyje gdzieś tam, gdzieś tam jest, że nie zniknął, a pod dużym krzyżem stawia się znicz dla tych do których na grób nie możemy pojechać - tak myślałem nie wiem czy to prawda.

W seminarium chyba też nie :->

Odpowiedz do tematu