Strona g³ówna Parafii ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi ¦l. w Kêdzierzynie-Ko¼lu Forum Parafialne
Forum Parafii pw. ¶w. Zygmunta i ¶w. Jadwigi w Kêdzierzynie-Ko¼lu

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Bierzmowanie
Autor Wiadomo¶æ
Antje
[Usuniêty]

Wys³any: 2008-12-20, 14:26   

¦wiadomo¶æ bierzmowañców o tym, ¿e znajduj± siê w ko¶ciele - jest. Brakuje tylko szacunku...Ale to nie tylko w tym roku...
 
     
too

Do³±czy³: 21 Gru 2008
Posty: 6
Wys³any: 2008-12-21, 09:30   

Justynko! Chcia³abym tylko zauwa¿yæ, ¿e Ty sama nie jeste¶ pozytywnie nastawiona do owej sprawy bierzmowania, dlatego zaskakuj± mnie teraz Twoje s³owa. :)
_________________
W ka¿dym momencie naszego ¿ycia jedn± nog± tkwimy w ¶wiecie ba¶ni, a drug± w otch³ani piekie³.
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-21, 11:16   

Mo¿e kol. Justynka próbuje siê komu¶ przypodobaæ? :roll:
 
     
wyimaginowany 

Wiek: 31
Do³±czy³: 21 Gru 2008
Posty: 3
Wys³any: 2008-12-21, 13:58   

Hym, hym. Jak s³usznie zauwa¿yli¶cie, wiêkszo¶c z nas idzie do bierzmowania tylko z przymusu. Gdy powiedzia³em moim rodzicom, ¿e nie chcê przyj±æ tego sakramentu, gdy¿ najpro¶ciej uwa¿am, ¿e nie jest mi potrzebny, o ma³o co z krzese³ nie pospadali. Mówili, ¿e to nie wypada, ¿e s±siadki bêd± gadaæ itd. No có¿, ale idê ju¿ do tego bierzmowania. I jak s³usznie Justyna przyzna³a, wiêkszo¶æ z bierzmowañców jest w podobnej sytuacji i do bierzmowania idzie tylko w celu ¶wiêtego spokoju oraz z braku chêci na k³otnie z rodzin±.
 
     
too

Do³±czy³: 21 Gru 2008
Posty: 6
Wys³any: 2008-12-21, 20:33   

Anonymous napisa³/a:
Mo¿e kol. Justynka próbuje siê komu¶ przypodobaæ? :roll:


Mo¿e, mo¿e...Równie¿ potwierdzam to, ¿e wiêkszo¶æ z nas do bierzmowania idzie, bo musi.
_________________
W ka¿dym momencie naszego ¿ycia jedn± nog± tkwimy w ¶wiecie ba¶ni, a drug± w otch³ani piekie³.
 
     
Ks. Krzysztof 

Wiek: 42
Do³±czy³: 23 Mar 2008
Posty: 108
Wys³any: 2008-12-21, 20:50   

Nie musi!!

¯aden sakrament w którym uczestniczy siê z musu nie jest wa¿ny - je¶li rodzice zmuszaj± to tak naprawdê odmawiaj± tego sakramentu, bo ten z musu jest nie wa¿ny a drugi raz do bierzmowania siê nie przystêpuje - je¶li kto¶ ciê zmusza zapraszam podejd¼ porozmawiamy i postaram siê pomóc, mo¿e rozmowa rodziców z ksiêdzem pomo¿e, nie wiem - ale proszê nie id¼ jed¼ je¶li kto¶ ci ka¿e!
 
     
too

Do³±czy³: 21 Gru 2008
Posty: 6
Wys³any: 2008-12-21, 21:27   

Ale¿ ja nie mówiê, ¿e mi kto¶ ka¿e! Moi rodzice dali mi akurat wolny wybór, ale wielu innych nie, dlatego w tym tkwi problem. Czy ksi±dz my¶li, ¿e rodzice tylko czekaj± na to, ¿eby kto¶ wytyka³ im to, ¿e zmuszaj± swoje dzieci do bierzmowania? Bo ja osobi¶cie my¶lê, ¿e nie.
_________________
W ka¿dym momencie naszego ¿ycia jedn± nog± tkwimy w ¶wiecie ba¶ni, a drug± w otch³ani piekie³.
 
     
tysia122

Do³±czy³: 13 Gru 2008
Posty: 6
Wys³any: 2008-12-22, 13:48   

too napisa³/a:
Justynko! Chcia³abym tylko zauwa¿yæ, ¿e Ty sama nie jeste¶ pozytywnie nastawiona do owej sprawy bierzmowania, dlatego zaskakuj± mnie teraz Twoje s³owa. :)

Chcia³abym wiedzieæ co masz na my¶li. :)


A... No w³a¶nie, ¿eby s±siedzi wytykali - ¼le, ¿eby ksi±dz wytyka³ - te¿ ¼le. Hm.
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-22, 23:15   

Wielu z bierzmowancow podejmuje sie sakramentu ze wzgedu na to,ze sa pod presja rodzicow. Gdyby szli tylko ci, ktrym naprawdê zalezy, zosta³aby garsta - cicha, pokorna , ktora ma szacunek i dla ktorej sakrament ma odpowiednie znaczenie
 
     
Tasior 

Wiek: 34
Do³±czy³: 01 Gru 2008
Posty: 3
Sk±d: Kêdzierzyn-Ko¼le
Wys³any: 2008-12-23, 23:54   

Anonymous napisa³/a:
Wielu z bierzmowancow podejmuje sie sakramentu ze wzgedu na to,ze sa pod presja rodzicow. Gdyby szli tylko ci, ktrym naprawdê zalezy, zosta³aby garsta - cicha, pokorna , ktora ma szacunek i dla ktorej sakrament ma odpowiednie znaczenie


W zasadzie nie do koñca. Czê¶æ posz³aby z poczucia obowi±zku, a czê¶æ tylko dlatego, ¿e tak robi± "inni".
_________________
"Pora¿ka zaczyna siê wtedy, gdy uznajesz sprawê za przegran±."

 
 
     
too

Do³±czy³: 21 Gru 2008
Posty: 6
Wys³any: 2008-12-24, 11:02   

A mam na my¶li, ¿e nie zauwa¿y³am, ¿eby¶ jako¶ specjalnie cieszy³a siê z bierzmowania. :)
_________________
W ka¿dym momencie naszego ¿ycia jedn± nog± tkwimy w ¶wiecie ba¶ni, a drug± w otch³ani piekie³.
 
     
tysia122

Do³±czy³: 13 Gru 2008
Posty: 6
Wys³any: 2008-12-26, 09:11   

Trudno zauwa¿yæ jak siê nie chodzi do ko¶cio³a... xD

Tasior ma racjê, ale w takim razie... Co mo¿na zrobiæ? Bierzmowanie pozostaje tylko spraw± w³asnego sumienia no i... Jednak rodziców. Bo nawet ta grupa, która posz³aby "bo inni id±" by³aby ju¿ mniejsza gdyby rodzice dodatkowo nie dok³adali swojego...
 
     
Go¶æ

Wys³any: 2008-12-27, 21:03   

tysia122 napisa³/a:
Trudno zauwa¿yæ jak siê nie chodzi do ko¶cio³a... xD


A sk±d wiesz?
 
     
too

Do³±czy³: 21 Gru 2008
Posty: 6
Wys³any: 2008-12-27, 21:05   

Anonymous napisa³/a:
tysia122 napisa³/a:
Trudno zauwa¿yæ jak siê nie chodzi do ko¶cio³a... xD


A sk±d wiesz?


Nie podpisane. :) Otó¿ moje dzie³o :D
_________________
W ka¿dym momencie naszego ¿ycia jedn± nog± tkwimy w ¶wiecie ba¶ni, a drug± w otch³ani piekie³.
 
     
tysia122

Do³±czy³: 13 Gru 2008
Posty: 6
Wys³any: 2008-12-27, 21:29   

Bo wiedzia³aby¶ co siê dzieje na roratach Marto. ;P
 
     
Wy¶wietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group